Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

salome123
30. jan 2014

@kam.zyk vcera sme volali pre dalsie vysledky, vyslo jej vsetko v poriadku (imunita, CRP?, sedimentacia,...), len sa potvrdilo bielko a arasidy. testy nam robili v srobarovom ustave v Dolnom Smokovci, co je vlastne specializzovane pracovisko, tak sme ostali sokovani. ked je teda vsetko v poriadku tak som jej dala na obed rizoto kde bola zelenina ako kukurica,hrasok,struk.fazula - teda pre nas podozrive potraviny a ziadna priama reakcia, dnes sme jej dali na ranajky chleba s medom, na ktory mala predtym jasnu reakciu (svrbenie hlavy) a zatial sa zda byt OK (kus jej zruzoveli lica).

ona sa zvykne skrabat len vecer v postielke, tak sme jej vcera skusili nechat zapalene svetlo a byt tam chvilu pri nej. totizto testujeme ci ona ten ekzem nema z psychiky, ci sa neboji sama zaspavat v tme (nikdy s tym nemala vacsi problem a od narodenia je na to zvyknuta), ale skratka ak podvedome ma z toho strach. sice sa skrabala, ale nebol to ziadny extrem, na ktory sme zvyknuty. nechcem samozrejme robit ziadne zavery, ale dufam, ze ju uz zaciname nejako stabilizovat.

pripajam fotku reakcie na karfiol. ide o fotku z nasledujuceho dna po zjedeni karfiola.v den kedy zjedla ten karfiol to mala ovela horsie. v mieste kde su teraz tie chrasty mala jeden obrovsky cerveny flak (to iste do polky tvare, brucho)

kam.zyk
30. jan 2014

@salome123 No ale to je taky infekce jak Brno, čím že to mažete?

hhaann
30. jan 2014

Ahojky, my doma používáme jíl - na obklady i koupele. http://www.homespa.cz/mojedomacilazne/eshop/14-... je to přírodní, takže jsem to chtěla vyzkoušet a je fakt, že zatím super. stav se lepší a dokonce to pomáhá nejen na ekzém ale mě i na akné, které mě začalo po vysazení antikoncepce zase trápit 🙂 🙂 pro děti je jíl vhodný, ale podle mě spíš na zábaly než na koupele

demo
30. jan 2014

@hhaann davas to do vane? mam doma kaolin (biely il) a robim si z toho pletovu masku prilezitostne: dve polievkove lyzice kaolinu, jedna polievkova lyzica olivoveho oleja, tretinka moka lyzicky kurkuma. zmiesat s vodou na pastu a nechat na tvari zaschnut. na ekzem ma to nenapadlo pouzit.

mimarse
30. jan 2014

@kam.zyk Moc děkuji za rady...odkaz prostuduji...a mohu se zeptat: Mám dávat dceři kapičky Fenistil? Dnes jsme oddálili očkování...takže ještě neměla ani jednu dávku...do kdy ho mám oddalovat?Moc děkuji...jsem z toho trochu zoufalá.. ☹

katyxq
30. jan 2014

@mimarse já bych očkování oddalovala do nekonečna 😉

salome123
30. jan 2014

@kam.zyk takto zapalenu kozu mala len 1x. malo to divny charakter. najskor pod kozou boli take male hrbolceky, ktore potom praskli a ked sa vysusili boli hnede a odlupili sa aj s vrstvou okolitej koze. dermatologicka nam na to dala 2 maste (obidve miesane v lekarni), jedna bola hneda a tak zvlastne vonala a davali sme jej to na noc, a druha bola biela a aplikovala sa priamo na zapal (ale velmi to nepomahalo)

mimikas
30. jan 2014

@salome123 ahoj, citala som ze ste boli vv Srobarovom ustave. Mozme sa opytat ako tam prebiehala liecba, co vsetko ste absolvovali a aky ste mali typ ubytovania? My ideme 1.Aprila tiez koli ekzemu, ten uz sice momentalne mame pod kontrolou vdaka prisnej diete ale mame aj opakovane zapaly priedusiek.

salome123
30. jan 2014

@mimikas my sme tam boli len na vysetreni u mudr. Onufrakovej. dcere bralij krv a do telefonu nam lekarka povedala vysledky. takze my tam nejdeme lezat.

mimikas
30. jan 2014

@salome123 aha, no my ideme na pekne 3 tyzdne 🙂 hlavne koli infekciam priedusiek. Inak nam na zapalene loziska pomohla masticka od CutisHelp http://www.docsimon.sk/tovar/cutishelp-cannabio...
je to protizapalovy krem, velmi intenzivny na AE ale neobsahuje kortikoidy, pouzivame celu ich kozmetiku a sme velmi spokojny malemu robi neskutocne dobre.

kam.zyk
30. jan 2014

@mimarse Jestli není svědění - netřeba Fenistil. Jestli ano, dávat. Oddalovat očko - až do nejzažšího termnu = závisí na poslední dávce a jaká (kolikátá) dávka to byla.

@salome123 to bych sušila zinkovou mastí. Dělala bych to podle toho, jak je to suché, ono takhle přes diskuzi těžko radit, to chce fotky, vidět ten vývoj stavu...prostě to sledovat každodenně a podle toho jet.

kam.zyk
30. jan 2014

@katyxq Ani nemluvit....nejhorší je v ten samý den dát Prevenar /Synflorix a Hexu....Atopika pak dávat zpátky do kupy, to je fuška...

salome123
30. jan 2014

@kam.zyk presne pred touto kombinaciou stojime. aky by mal byt podla teba rozostup medzi tymi ockovaniami. ktora z vakcin ma horsi vplyv na AE?

mimarse
30. jan 2014

@kam.zyk Když já si nejsem jistá, zda poznám svědění u takhle maličké...ruce objevila nedávno a teď jimi plní akorát pusu 🙂 Zatím očkovaná vůbec nebyla...teď začnu držet E. dietu. Dnes mi MUDr. říkala, že probiotika vůbec brát nemusím, prý některým dětem nedělají moc dobře...nevím 😒 A mohu se jetšě zeptat: ZAtím používám na praní Persil Sensitoiv..měla bych používat něco jiného? Moc děkuji...

kam.zyk
30. jan 2014

@salome123 Ta kombinace zhorší ekzém na 99%, takže rozestup min.2 týdnů. A dávat Thuyu u obou očkování, Thuya occidentalis 125 CH, začít 3 dny před očkováním (5 kuliek) až 5 dní po očkování.

@mimarse Persil sensitive je OK, svědění- už dítě 1M se umí účinně podrbat, šermuje intenzivně okolo místa, co svědí, kroutí se, atd. Probiotika fakt neuškodí 🙂 Kdybyste potřebovala pak pomoct s el.dietou, klidně se zeptejte 🙂

ivia25
30. jan 2014

Ahojte ja dcerke davam kvapky per os od Dr.JONAŠA /EKZEMEX, VELIEN DREN/ Nevravim,že ekzém zmizol uplne ,ale ustupil.Ma ho na rukach.,občas na tvari.Použvame mastičky Lipobasa,modra indulona ,niekedy ten Advantan-kortikoid.

abbie
31. jan 2014

@salome123 v tomto clanku sa Mudr. Petroci vyjadruje k ockovaniu a k Thui...sama mam doma atopika a ockovanie som stopla
http://www.zmensvojzivot.sk/otvoreny-list-casop...

polacka
31. jan 2014

Zienky prosím vás sa sa kúpiť masť Leniens v lekárni bez receptu? Nam ju dr predpisala a je veľmi dobrá. Poradite mi ?

salome123
1. feb 2014

@kam.zyk vcera sme sa vratili z dolneho smokovca, lekarka nam odporucila pravidelne uzivat Aerius. co si o tom myslis? takisto nam dala pozehnanie na ockovanie (u pediatra sme mali posledny termin 27.1. tak neviem ci nas zaockuje. najradsej by som dala len tie pneumokoky a tu 3.hexu by som najradsej vynechala). taktiez nam povedala zaujimavu info a to, ze mala reaguje na sosovicu, karfiol, med a milion dalsich veci je sposobene skrizenymi reakciami a jedlo, na ktore zareaguje, by sme mali vyhodit do 2r z jedalnicka.

salome123
1. feb 2014

baby, nasla som super stranku, kde sa docitate podrobne o skrizenych alerg.reakciach podla jednotlivych potravin/alergenov. tu mate napriklad arasidy:
http://www.phadia.com/no/Products/Allergy-testi...

(hore v rolovacom menu si potom zmente druh potraviny)

demo
1. feb 2014

@salome123 vyborna stranka

kam.zyk
1. feb 2014

@salome123 zkřížené alergie je ohromně zajímavý fenomén- třeba BKM: zkřížené jsou luštěniny, semínka, mák, hovězí, soja (tam jde o souběh - nikoli o zkříženost, ale to už je takový upřesnění spíš odbornýho charakteru).

Tady je o tom taky jeden odkaz, ten tvůj je taky perfektní, tady je pěkná tabulka

http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/zkrize...

eva518
2. feb 2014

@polacka ahoj, dá se koupit i bez receptu, taky ji používám. Jako promazávadlo je super a stojí pár korun

anjelik.666
2. feb 2014

Neviete mi poradit, co je vhodne na biele flaky po ukludneni atopickeho ekzemu? Dcerke totiz po vymiznuti ekzemu ostali na vnutornej strane stehienok take flaky ako bez pigmentu. Doktorka nam na to predpisala Locoid, ale ja sa ho trochu obavam kvoli tym neziaducim ucinkom (aj ked ho mame dat len 1x za tyzden). Dakujem za rady.

eva518
2. feb 2014

Ahoj holky. Mám 7 měsíční holčičku s AE. Objevil se jí ve třech týdnech a má ho samozřejmě doteď. Nejhorší stav měla ve třech měsících, kdy jsme skončili ve fakultce, protože si už kožní nevěděla rady.. Tam nasadili léčbu, samozřejmě i kortikoidy a stav se během týdne natolik zlepšil, že po postupném vysazení byla čistá asi dva měsíce. Teď je to jak na houpačce, ale naštěstí jsme se už k takovému strašnému stavu jako v těch 3 měs.už nedostali, já jsem na dietě a za tu dobu už mám skoro všechno vychytané, co můžu jíst, jak se o kůži starat, ale občas se to zhorší, když nesedne nový příkrm.. Jinak kapeme fenistil proti svědění, probiotika biogaia už asi 5 měsíců a k promazávání buď leniens a poslední dobou konopnou kosmetiku Cutishelp mimi, která malé ekzém krásně zaléčila a používáme ji 2x denně.
Očkování máme za sebou a to v kombinaci prevenar s hexou - první reakce nejhorší, druhá lepší a poslední už jen slabá. První dávku nám o 5 týdnů oddálili, aby se neočkovalo v akutní fázi, ale pak jsme dostali souhlas a dr.nechtěla jinak.
Všem tady držím palce, pokud máte zájem mrknětě na
http://www.atopickyekzem.org/online-klinika-pro... Jsem tam zaregistrovaná a rady jsou formou videí.

eva518
2. feb 2014

@anjelik.666 ahoj, malá měla zase pro změnu tmavé flíčky. Jde o zvýšenou nebo sníženou pigmentaci jako reakce po ekzému. Musíš to promazávat (ne kortikoidy ale třeba leniens nebo co používáte) a postupně se to ztratí.

demo
2. feb 2014

@anjelik.666 Locoid na biele flaky je cudna volba. Casom to zmizne same. Nespominam si ako dlho to trvalo, lebo som to az tak nesledovala, ale uz to tam urcite nie je a bolo.

anjelik.666
2. feb 2014

Ano, pouzivam uz dva mesiace len premastovaci krem z lekarne a nema ziadny ekzem, len tie biele flaky. Ja som si najprv myslela, ze to ma neopalene miesta este z leta, ked jej zmizol ekzem. Aj ja som sa cudovala, ze mi dala Lociod, kedze v neziaducich ucinkoch je prave strata pigmentu.

eva518
2. feb 2014

@anjelik.666 locoid fakt ne. Jen mazat. Malé se to spravilo během 4 dní.

demo
2. feb 2014

@eva518 tak zo svetleho na normalne to trva urcite dlhsie ako par dni. mozno aj mesiace. dalsie leto som si vsimla, ze koza je pekne rovnomerna aj po opaleni.