Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

boruvky
27. feb 2014

@kam.zyk banán, jablko, švestku, broskev, meruňku, hrušku, jahodu (samozřejmě ve skleničkách), čerstvé nastrouhané dostává hrušku, jablko a banán
2x měl ovocný tvaroh s jogurtem Matyldu (opravdu výjimečně)

mrkev, brokolice, květák, hrášek, kukuřice, brambor, pórek, cuketa, rajčata (vše vařené),syrovou mrkev měl párkrát na dásně

kuře, králík, hovězí, losos (vařené v příkrmech)

2x bezvaječné těstoviny, rýže

Občas dostane kukuřičné tyčinky (bez soli, lepku)

Ovocné nápoje od Sunárku (granulované)

Ovocné šťávy od Hamánku či HiPP ( http://www.hamanek.cz/produkty/kojenecke-napoje... )
Hami mlíčko s kaší... (medové, kakaové(to obsahovalo lepek), vanilkové a banánové)
Kaše od Nutrilonu, Nestlé, Hami
Párkrát piškoty
Pak ještě pije Nutrilon 2

To je asi vše...

kam.zyk
27. feb 2014

@kacenka1979 měla jsem dítě, co raegovalo na parfémy. Je to rarita, ale může to být.

kam.zyk
27. feb 2014

@boruvky na cca dva týdny bych vysadila :

tvaroh, mrkev, hovězí. A taky Hami mlíčko s kaší... (medové, kakaové(to obsahovalo lepek), vanilkové a banánové) a taky jakoukoli mléčnou kaši. A taky piškoty.

A Nutrilon zaměnila za Nutrilon AC.

Za dva týdny nasadila vše mléčné do stravy.

Ale opatrně bych to po těch 2 t.nasadila.Ta reakce bude vidět fakt "pěkně"...

fifitko25
27. feb 2014

@kacenka1979 a v akom pomere? Myslim, koľko tej ovsenej vody a koľko normálnej

fifitko25
27. feb 2014

@kam.zyk mám na to pridať aj ten bubchen, ci len sudokrem? Mame to suche

lubenak
27. feb 2014

@kam.zyk takže keď sú na tých líčkach kvasinky, tak natrieť bubchenom. Ok, rozumiem a vykonám🙂 Ale keď sa potom zdá byť tá koža veľmi suchá, tak to nechať tak, či premastiť? Na premastenie by som kúpila Adermu exomegu? Ďakujem.

kam.zyk
27. feb 2014

@martasek84 To není dobrá volba. Napište mě do IP.

Nasaďte Eucerin na celé tělo, a kupte zinkovou mast.

Dietu bude potřeba nasadit individuální. Mléko s lakt. a jogurty jsou špatně, zde je stejné množství BKM, jak v nezakysaných mléč.výr.

Očkování - ekzém je KI.

Příkrmy- opět důležité jet opatrně, vždy 4 dny jednu potravinu a do toho ale testovat přes vás, na co reaguje.

Vy nejste případ, co by šel vyřešit přes diskuzi, ozvěte se do IP. Těch spouštěčů ekzému je tam vícero, více potravin, nejen BKM. Jakmile dítě má ekzém již za plného kojení, je to složitý případ vždy.

kam.zyk
27. feb 2014

@fifitko25 ten Bubchen

kam.zyk
27. feb 2014

@lubenak Adermu Exomegu a navrch na ložiskách ten Bubchen.

boruvky
27. feb 2014

@kam.zyk Myslíš, že by byl alergický na BKM?

kam.zyk
27. feb 2014

@zuzzankka to samé co předchozí případ - jste případ, který nespravíme pár radama v diskuzi, vás bych musela vést každodenně a systematicky. Chce to sestavit jednak individuální dietu, a zadruhé, vyhojit kvas.ložiska, a to je práce na plný úvazek. Napište do IP.

kam.zyk
27. feb 2014

@boruvky podezření mám, ale - to právě ukáže ten test, který navrhuju. Je to ale dost možné, prootže ekzém nikdy není z ničeho. Nicméně, ta reakce na BKM, pokud je, je poměrně slabá a dá se vyhasnout (cca do roka).

boruvky
27. feb 2014

@kam.zyk Dobře. Tak já to vyzkouším. Za to nic nedám. Ještě jsem chtěla zmínit, že jsem alergička... (pyl a prach...) nějaká souvislost?

eva518
27. feb 2014

@kam.zyk naší malé se ekzém také objevil za plného kojení. Takže to není a asi ani ještě nebude žádná sranda, co? Zinek namažu na cutis a snad se té kvasinky brzo zbavíme. Děkuju

katyxq
27. feb 2014

@eva518 neklesej na mysli ... u nás taky ekzém za plného kojení (ale jen trochu, malá reagovala na bkm, hovězí, sóju a nejspíš lehce i karob hlavně v trávicí soustavě - koliky, průjmy, hleny a nitky krve ve stolici) a až na výjimky (zuby, nemoc, blbá kosmetika) je v pohodě 🙂 a alergie vyhasíná (jeden čas snášela hovězí, máslo a občas i kousíček sýra, ale po Vánocích zase začala reagovat, ale teda oproti dřívějšku slabě, holt asi jsme bkm zařadily moc, do toho vánoční strava s cukrem, víc lepku, divoký jidelni ček obecně 😅)

demo
27. feb 2014

@fifitko25 na ovseny kupel je fajn toto http://www.docsimon.sk/tovar/ovsena-kupel-pre-d...
je to bez varenia a pod. ked clovek nestiha

kam.zyk
27. feb 2014

@eva518 Nebude a proto říkám- ta eliminační dieta je hodně důležitá. Kdyby to nešlo, tak se ozvěte. Do IP. Já s tím umím udělat hodně, ale tady v diskuzi- však vidíte, kolik toho tady mám. Abych zvládla tyhle těžký případy, musím se na to soustředit a konzultace jsou prostě potřeba každodenní. Je potřeba na ten případ se soustředit, psát si jídelní deník, nezřídka se totiž stává, že vadí třeba BKM a rýže a nevadí vejce, prostě, u těhle těžkých případů je kolikrát alergen něco, co by vás v životě nenapadlo, a na to přijít, to chce fakt každodenní vedení. (jak jsem psala, alergo testy jsou na nic a najít spouštěče svépomocí není taková sranda).

Teď jeďte podle toho článku o eliminač.dietě, kterou jsem sestavila, ale kdyby se nedařilo, tak se ozvěte. A povedu vás. Je tam ta kvasinka, hmmm...snad to půjde bez genciány. Kdyby ne, zas se ozvete.

kacenka1979
27. feb 2014

@fifitko25 2.5l vody cca 4dcl aby to bylo takové slizké neoplachvat a neboj nesmrdí to krásně se tím umyje ...nebude ani slizký nic takového vlásky máme taky pěkné neslepené...vločky vařím asi 10 min...stačí pulka pytlíku na cca 4 koupele ...dá se uchovat v lednici dva dny

kacenka1979
27. feb 2014

@kam.zyk díky a ty batáty vadí?

kam.zyk
27. feb 2014

@boruvky je tam souvislost jen potud, že je atopie v rodině, ale to se dalo čekat 🙂

Maminky se vždy ptají....když já jsem alergička na pyl...moje dítě bude taky?

Odpověď je: s nejvyšší pravděpodobností bude alergik na něco úplně jinýho. (často právě BKM už od malinka a v důsledku toho atop.ekzém)

Když vysadíte ze stravy nezakysané mléčné výrobky, ta alergie na pyl a prach nebude tak silná (ale výsledek neočekávejte do týdne, zatímco spravit atopika 0-3 roky znamená 2 měsíce práce, spravit dospělého atopika a ztlumit mu alerg.reakce na minimum - to je práce na půl roku. Ale dá se to a je to pak velká úleva, vím sama od sebe, že je to prima, když se člověk zbaví astmatu, kýchání a oteklých očí jen když vidíte břízu, atd., já měla veškeré alergie na úrovni třídy 6 = nejsilnější....bývávalo...).

kam.zyk
27. feb 2014

@kacenka1979 a vadí brambory?

demo
27. feb 2014

@kam.zyk dovolim si zhrnut par pravidiel,ktore je potrebne dodrzat pri boji s kvasinkou:
Obmedzit mlieko a vyrobky z neho. Prilezitostne biely jogurt alebo tvaroh (ochuteny lyzicou nesladenej vyzivy, prip. v lete roztlacenym ovocim)
Uzivat hylak forte a probiotika (striedame znacky), trocha inulinu ci psylia (pri tychto vlakninach je ale nutne dost pit, aby nesposobovali zapchu)
Vylucit banany, ktore su vybornou stravou pre kandidu, naopak preferovat surove jablka a menej sladke ovocie
Vyhybat sa trvanlivym potravinam, kupovanym vyzivam a sterilizovanym prikrmom, pretoze zatazuju travenie a neposkytuju telu potrebne enzymy - enzymy organizmus potrebuje na travenie a funkcne travenie je v boji s kandidou klucove
Podla individualnej znasanlivosti zaradit do stravy tmavozelenu zeleninu, spenat, mangold, vnatky, varenu cviklu, brokolicu, karfiol, bobulovite ovocie, starsim detom aj hydinovu pecienku z domaceho zdroja, domace vajicka - to su vsetko potraviny, ktore obsahuju latky priamo podporujuce dobre travenie
Vyrazne protikandidovy je kokosovy olej (primiesat do kasi) a koreniny ako cejlonska skorica, kurkuma, kvalitne kari korenie - to ale treba zvazit a zohladnit alergie.
Pri tomto vsetkom zohladnit vek dietata a jeho osobne potravinove intolerancie a alergie

salome123
27. feb 2014

@kam.zyk este sa chcem opytat. dcera ma ABKM (odpozoravanu, nediagnostikovanu). pediater nam radil skusit dat jej pit kozie mlieko. viem, ze je tam moznost skrizenej reakcie. co si ty myslis vseobecne o kozom mlieku? pomaha pri alergiach?

a este.... urcite si pocula o liecivej vode v Podhajskej. myslis, ze nam to pomoze aj na nasu kvasinku? rozmyslame, ze by sme si tam v okoli kupili nejaku nehnutelnost a chodili tam pravidelne (starsia dcera ma AE sice pod kontrolou a pri tejto mladsej vidim problem s kvasinkou a alergiami este na velmi dlho)

demo
27. feb 2014

@salome123 s tou Podhajskou je to tak, ze momentalne nefunguju kupele Travnica - kde sa tomu venovali profesionali. Pramenom sa vsak zasobuju aj hotely a penziony, je to termalna slana voda. A tu je otazka, ci sa im ako lajkom dari udrzat vodu v potrebnej cistote.

http://aktualne.atlas.sk/odbornici-na-kozu-zatv...

demo
27. feb 2014

@salome123 vo vseobecnosti je podla mna pre zdravie super pravidelne sa kupat v prehistorickej mineralnej vode, lebo okrem toho, ze lieci ekzem, tak aj doplna telu deficitne mineralne latky a to celkom prirodzenou cestou - cez pokozku.

kam.zyk
27. feb 2014

@demo omezit to chce bohužel i ten tvaroh - omezit ve smyslu vysadit, u většiny atopiků tu kvasinku pomnožuje taky...takže povoluju jen jogurt nebo tvrdý sýr...

***Uzivat hylak forte a probiotika (striedame znacky)

- ano, skvělá rada.

***Trocha inulinu ci psylia (pri tychto vlakninach je ale nutne dost pit, aby nesposobovali zapchu)

- nemám zkušenost u tak malých dětí, jaká léčím.

****Vylucit banany, ktore su vybornou stravou pre kandidu, naopak preferovat surove jablka a menej sladke ovocie

Velká pravda

A i ty další body - přesně tak, jak píšeš.

kam.zyk
27. feb 2014

@salome123 kozí mléko - co já mám zkušenost, tak jednoznačně nedávat, protže časem naskočí alergie i na to mléko kozí.

Podhájská je dobrá. Já tam už delší plánuju cestu 🙂 (ale ještě nevím, u mě lepší neplánovat, kdykoli plánuju, přijde neočekávaná událost). Ale kdyby jo....Mohly bychom se tam všichni sejít 🙂

demo
27. feb 2014

@kam.zyk syn tam ide zajtra na vikend 🙂

kam.zyk
27. feb 2014

@demo to se má!!!!! Proč není podhájská taky někde tady v ČR? Třeba 20 km od našeho domu???? My máme 30 km od domu lázně Třeboň, ale to je jiná...i když...možná že zábal v rašelině, kdoví co by to s tím ekzémem udělalo, intuice mi říká, že by to pomohlo.

lubenak
27. feb 2014

@kam.zyk @demo ešte sa chcem opýtať, akými štádiami vo všeobecnosti ekzém prechádza, keď sa zlepšuje. Myslím poradie - napr. mokvanie, suché a šupinaté - ale červené, zmenšovanie - ale stále červené, suché a bledé....Či je to individuálne?