Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mirkita
30. mar 2015

@miyya nam kam.zyk veeelmi pomohla - odporucila zinkovu mast a krem aderma...pomaly,postupne sme sa z velmi skaredeho stavy,s ktory sme boli v nemocnici,dostali na stav ze ekzem sa objavi sem- tam a zmizne sam alebo staci krem so zinkom a je prec... na travenie sme brali hylak kvapky a na svrbenie homeo

antuanet
4. apr 2015

@miyya urcite by som odporucila pobyt pri mori...ak si to nemozte dovolit skuste Smrdaky alebo Podhajsku, tam je lieciva voda a kupanie je pre deticky zabava 🙂

lubical
4. apr 2015

@mirkita a aj stravu ste mali upravenu? A hylak si brala ty ci drobec?

mirkita
5. apr 2015

@lubical ano aj stravu asi 6-8 tyzdnov,hylak som ja brala...mala mala len 6 mes a bola kojena

lubical
5. apr 2015

@mirkita aj my tak a krasne sa vycistil a bol 3mes cisty ale teraz ma asi tyzden take suche lisaje na rucickach a nozkach a niektore su aj take ruzove,ale suche a drsne ☹ neviem teraz co s tym,lebo ja uz jem v podstate vsetko,i ked mliecneho moc nie a Risik tiez uz vela potravin,len mliecne nie ani petrzlen sme neskusali z jeho vek.kategorie jedla. Neviem ani cim natierat,zatial davam zinkovkou a napisem vierke zas (kam.zyk)

upam
9. apr 2015

@lubical mala ma alergiu na mliecnu bielkovinu a atopicky ekzem na tvari a nozicke (ako to tak citam tu tak mam pocit ze ten ekzem ide ruka v ruke s nejakymi alergiami resp je to len prejav niecoho ineho) ma bezmliecnu dietu a viacmenej sme velku cast ekzemu tym a mazanim mliecnou mastou zlikvidovali... sranda je ze ked jej ide niektory zub spravi sa jej kratkodobo ekzem na oboch rucickach, pomastim rucky, zub vylezie a ekzem zas zmizne... cize to je to co uz vas so zubami - oslabi sa imunita a sup je tu ekzem

lubical
9. apr 2015

@upam a v akom veku mu mam dat spravit testy na alergiu? a to mas aku masticku? myslim ze mas pravdu, lebo teraz mu jeden vyliezol a trosku sa ukludnil ekzem, ale tlacia sa dalsie dva, tak uvidim... ach jaj ☹

upam
9. apr 2015

my sme sa trapili asi do ca 4 mesiacov a uz som to hnala na gastro ale mala mala aj hnacky, zelene kaky atd cize tam uz som si pytala riesenie u detskej. ak ma dlhsie ten ekzem ja by som sa pytala na krv na alergiu na laktozu, mliecnu bielkovinu... moze to byt alergia aj na nieco ine... aj ked som ju kojila a jedla/pila mliecne produkty + som ju prikrmovala umelym mliekom bolo zle... masticku mi dal kozny taky pohodak co nestrka kortikoidy je to na predpis mliecna mast resp. masticka zarabana v lekarni s kyselinou mliecnou fajn vec nam pomaha aj ked ma suchsiu kozu len malovydrzi treba predpisovat stale. dieta+tato mast asme skoro ok nesupe sa kdetu scervenie a susi sa koza a treba premastit ale viacmenej pohoda oproti tomu co bolo 🙂

lubical
9. apr 2015

@upam a z jedla jej co nedavas?

upam
9. apr 2015

nic co ma s mliekom nieco spolocne - mlieko, maslo, mliecne vyrobky, treba citat aj ine veci ked kupujes chlieb pytat si zlozenie - bud byva v kvasku alebo priamo pridavaju mlieko ci srvatku, citat vo vyzivach, keksoch... skratka vsade.... my mame specialne mlieko Neocate na predpis to ma ako umele, kupujem jej Alsan Bio margarin, miesto mlieka do kasi davam ryzove z DM Alnatura s vapnikom... a tak 🙂 aspon viac dbam na zlozenia a zijeme vsetci zdravsie..

lubical
9. apr 2015

@upam ja som v eliminacnej diete mlieko vysadila, ale potom po teste po 3 mesiacoch ci 4, sa Risik nevysypal, tak jem syry a maslo, obcas si tiez alsan kupujem. Obcas ked mi mama da polievku so smotanou tak zjem. Malemu som este mliecne nezaviedla. Ja si vyrabam domace rastlinne mliecka v Miomate - kukni na nete, ak kupujete mlieka v DM, tak by sa ti to vyplatilo, sice je drahy, ale okrem mliek v nom robim polievky aj smoothies. A tie mlieka ake len chces od vymyslu sveta

manee
11. apr 2015

Ahoj zienky, my sme exemony zaciatocnici. Syn ma skoro styri mesiace. Tak d troch mesiacov hrozne jlieny v stolici az koliky. Doktorka odporucila vynechat vsetko mliecne z mojej stravy, syna kojim. Krasne sa stolica do pat dni vycistila. Ale tvaricka hrozna. Dostali sme excipial. Maleho som od narodenia masirovala levandulovym olejom, toleroval ho v pohode. Lenze po tych hlienochsa po masazi cely vylial. Sucha, cervena, svrbiva. Hroza. Osetrujem repikom, mastim excipialom. Kupem ho vo vode s oilatum olejom. Vzdy vecer mu dam fenistil, aby sa neskrabal. Mozem este nieco urobit?

lubical
11. apr 2015

@manee ahoj, to mliecne si dobre urobila. Nekupala by som ani v oilate, v nicom, skor ovsene otruby vyvarene pridat do vody to pomaha na ekzem. A hlavne - nepremastuj cervenu pokozku, iba tu co je sucha. Na cervene daj zinkovu mast (kupis v lekarni). Ma to iba na tvaricke?

manee
12. apr 2015

@lubical super vdaka za rady. Cerveny ma cely hrudnik a chrbatik. Flaky aj na zahyboch ruk. Ja mastila vsetko, takze zajtra idem hned do lekarne po zinkovu mast

lubical
12. apr 2015

@manee tak vsetko cervene masti zinkovkou,ona to vysusi postupne. Nekup kazdy den. Zo svojej stravy vysad aj alergeny ako citrusy,orechy,med, opatrne so sladkym,skor len horku cokoladu a ja som aj kavu vysadila. Jaaj a nasad si probiotika a hylak forte. Toho hylaku jednu poliev.lyzicu denne po jedle zapit vodou.

lubical
12. apr 2015

@manee aj jahody su problem,u nas cez kojenie zhorsuju vysyp. Ani korenovej zeleniny vela nejedz

manee
12. apr 2015

A naco je ten hylak dobry?

lubical
12. apr 2015

@manee to je prebiotikum a pomaha na crevnu mikrofloru a proti kvasinkam. Ekzem je odrazom zazivania,treba toto najskor vyriesit a kedze kojis,musis to papat ty 🙂 mne to pomohlo

manee
12. apr 2015

@lubical ok rozumiem. Urcite vyskusame

upam
13. apr 2015

@manee tie hlieny si riesila s doktorkou? to moze byt tiez nejaky alergicky problem... vacsinou ti povedia ze to je ok a ze to prejde ale ak sa to trva dlhsie alebo sa opakuje treba tlacit na detsku co s tym.. ci gastro aj ku koznemu by som skocila ved nemusis hned davat kortikoidy existuju aj rozumni doktori :D a kup len v cistej vode a my sme kupali v najhorsom case raz za tyzden teraz sa dieta nejak nepoti netreba prehanat a kupel vysusuje... po kupeli sme cervene miesta vzdy natreli mliecnou mastou a bolo ok

manee
13. apr 2015

@upam na tie hlieny nam prave doktorka odporucila vysadit mlieko. To pomohlo, po piatich dnoch sa vycistil a stolica je uz ok. Aj koza sa pomaly lepsi.

nella1
14. apr 2015

maminky vyskusajte http://www.protopan.sk/atopicky-ekzem/ mozte si objednat vzorku zadarmo mne prisla vzorka vcera objednavala som koli syncekovy ma atop.exem na ruckach dokonca sa mu vyhadzalo aj nieco v okoli ust natierala som len vcera a dnes a normalne nechapem...ako to zabralo za taku kratku dobu a je to bez KORTIKOIDOV...a este dlhe roky som mala problem so suchymi kolenami dala som si aj ja a mam pocit ze som objavila zazrak fakt..tak si objednajte vzorku zadarmo a uvidite ci vam pomoze...

lubical
14. apr 2015

@nella1 nenasla som kde sa tam da ta vzorka objednat. A mas ten husty ci to mlieko? Dakuheem

nella1
14. apr 2015

@lubical http://www.protopan.sk/produkty/premastujuci-kr... tento local crem tu je vzorka objednavky ZADARMO

nadezdah
16. apr 2015

Prosim o radu. MojMu syncekovi 4,5 rocnemu sa zacali na tvari a nose robit cervene flaky. Podchvilou si cgyta a sucha tvar,najprv som myslela ze zlozvyk,ale vsimla som si,ze ma lica aj nos suche. Cez den ako tak,vecer mu to zcervenie. Boli smr na koznom,vraj atopicky ekzem,mame uz tyzden, robenu masticku a do kupela Balneum. Ale mam pocit,ze mu to vobec nepomaha. Maly je alergik,na stravu davam pozor. Kravske mlieko nesmie,pijeme kozie (v prasku z teska) uz dlho, co neviem ci by mohlo byt z toho a este ma napada, Dufalac, to bere 10 ml rano,lebo zle kaka a aj to mamr problem, na to ze to bere uz cca pok roka,stale kaka tak kazdy 5-6 den. Slnku sa snazime vyhybat. Netusim co to moze byt a z coho. Budem vdacna za kazdu radu. Dakujem

lubical
16. apr 2015

@nadezdah ja by som zacala riesit poriadne travenie, lebo ked kaka tak malo, tak to je velmi zle a ten ekzem je odraz aj toho. Takze skus nasadit kvalitne probiotika - pre ekzematikov su velmi dobre Infant dophilus plus v praskovej forme. A zo stravy - co ranajkuje? Velmi dobre su na ranajky teple kase - ovsene, pohankove, psenove, spaldove.... s ovocim, kokosovym olejom, lanovymi semienkami... To mlieko si odsleduj ci mu to zhorsuje, niektore deti nemozu ani kozie, ked tak nahrad rastlinnymi. A z inych potravin nevies co mu to zhorsuje - alergeny ako jahody, citrusy, cokolada, korenova zelenina, kuracie maso...? Ja som si kupila Miomat na vyrobu rastlinnych mliek a vapnik doplnam makovym olejom, ktory ho ma viacej ako mlieko. K natieraniu a kupaniu - nekup v olejoch, nepremastuj ak to ma cervene, iba ak to je suche. Ak je to cervene, tak natieraj zinkovou mastou z lekarne. (precitaj si aj prispevky vyssie)

ingusz
16. apr 2015

OVSENE VLOCKY .kupel aj 2krat do tyzdna.....ziadne ostre slnko...premastovat wja malemu davam. Aj Lipobase ...drzim palce.aby sa Vam to upokojilo a najlepsie zmyzlo ☺

nadezdah
16. apr 2015

@lubical ved toto je najhorsie, so stravou to je katastrofa. Maly je celkovo problemove dieta, nechce moc papat a aj ked si velmi dobre uvedomujem,ze strava ma byt pestra a vyvazena,som rada ze aspon nieci zje.Cize malt papa asi nasledovne. Danajky bud parky s kecupom, alebo prazenicka, cisty rohlik, len kakavko. Nekombinuje a nijako ho neviem donutit. Obed bnd kuracia polievka,al. zemiaky na kyslo , fazula, ryza s kur. masom, cestoviny s brav. masom, palacinky...vecera to iste. Olovrant bud jogurt,al. parky, picova satvocka,co pride. Obcas zje banan. Citrusy, zelenina nehrozi, nechce to. Max. cistu mrkvu pohrizka,inak nic. Pije cajik, cistu vodu,a asi liter cez den a vecer este 250.ml mlieka. Zmeny co sa tyka stravy,resp. celkovo domacnosti ziadne. Zvierata doma nemame. Preto mi to nejde do hlavy,co to mohlo sposobit. A dakujem. Probiotika urcite nasadim a ostatne sa posnazim, nejak do neho dostat nieco, aby zacal castejsie kakat. Dik

girasol
16. apr 2015

@nadezdah precitaj si zlozenie parockov a mozno zmenis pohlad na stravovanie. asi by stalo za to pokusit sa pomaly zaradit do jedalnicka ovocie zeleninu, kvoli vlaknine, ktora pomaha pravidelnemu vyprazdnovaniu. z prirodnych osetrovacich prostriedkov vraj super zabera bambucke maslo pomiesane s pupalkovym olejom, da sa kupit online, alebo krem s kyselinou mliecnou z lekarne.

lubical
16. apr 2015

@nadezdah noooo, tak to je strava na zapchu a aj plna alergenov ☹ ja som chodila na akupunkturu teraz a ten co to robi vystudoval cinsku medicinu a nam tie kase a zmena stravy veelmi pomohli, Risik mal ekzem uplne cisty, len teraz som to porusila a zasa sa vyhadzal. Princip cinskej mediciny a stravovania - rano teple kase alebo polievky (nastartuju zazivanie, crievka), vyhybat sa mliecnym vyrobkom, studenym napojom, suchym ranajkam. Skus aspon tie ranajky zmenit, viem ze to nepojde vsetko naraz, ale taka sladka kasicka (osladena zdravo - ovocim, kokosovym olejom, skoricou, ked tak javorovym sirupom alebo niecim zdravym) mu muzno zachuti, skus si ju mozno pre seba urobit a nenut, mozno bude chciet ochutnat 🙂