Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

ingusz
25. apr 2015

@demo plne suhlasim Sudokrem ba presusenie !! Nam velmi pomohol

sesilia
25. apr 2015

@demo to ako klasicky sudocrem, ten co sa dava na ritku? nie je moc mastny? dakujem

lubical
25. apr 2015

@sesilia ano ten na ritku. Ale nam napriklad vasil,niekt.deti su nan haklive,resp.vadi im nejaka zlozka z neho. Tak my sme len cistu zinkovu mast pouzivali

sesilia
25. apr 2015

@lubical dakujem

lukaxxx
26. apr 2015

Ahojte, nemate skusenost s kremom atopiclair od sinclairu? Nam na licka nic nepomahalo tak som skusila a hned zabral ..az mi je to divne..ci to nahodou neobsahuje nejake kortikoidy?

jankak055
26. apr 2015

Treba zistit z coho to dieta ma. My cakame na vysledky z krvi a uvidime ci sa potvrdi alergia na BKM.

libka1
26. apr 2015

Ahojte, chodite s detmi niekam do kupelov? Ake s tym mate skusenosti?

manee
27. apr 2015

@libka1 s dcerou som chodila na kupalisko do Podhajskej. Velmi jej to pomohlo, so synom sme este neboli nikde, je este malicky

manee
27. apr 2015

@sesilia nasa mala po sudocreme este horsie, treba skusat, co sadne.

libka1
27. apr 2015

@manee aj my sa chystame akurat do Podhajskej na vikend predlzeny, tak uvidim ako to zaberie.

manee
30. apr 2015

Žienky moje. Dobrá správa je, že ekzém sa nám lepší, hrudník aj chrbátik je super, líčko sa výrazne zlepšilo. Ale neviem, či máte takú skúsenosť, že pri alergii malo dieťatko problém s črievkom. Náš Jakub mal hlieny v stolici a na základe toho mi doktorka odporučila vysadiť kravské mlieko. Syn je plne dojčený. do týždna sa mu stolica krásne upravila a bola fayn asi týžden. A potom bum. zase hlieny, bolave bruško, nevie sa vykakať a stolica je ako lepidlo alebo zuvačka. No des. Nejem žiadne alergény, ktoré poznám. Uý ma to začína hnevať, jediné pozitívum je, že priberá. Je to tak aj u vás, alebo mám hladať príčinu inde?

jankak055
1. máj 2015

@manee My mame alergiu zatial na vajcie a na psa. Moj maly nema ziadne crevne problemy len licka suche mokvave a skrabe sa. Takze nemusi sa to vzdy prejavit na traviacom trakte. Vajce zatial nemal vobec ... a psa mame u susedov treba vylucit vsetko aj to o com by ste vobec nepochybovali :( drzim palce 🙂

manee
1. máj 2015

No dobre. Ja vylucim teda aj vajcia. Ale co mam potom jest? V chlebe je lepok. Teda mi ostava banan, zemiak a ryza. Vsetko ostatne by mohlo byt alergen. Z toho sa ale neda zit a uz vobec nie plnohodnotne dojcit!

manee
1. máj 2015

@jankak055 vdaka za nazor.

lubical
1. máj 2015

Ja som drzala eliminacnu dietu a dojcila a dojcim doteraz 🙂 mozes morcacie,kralicie a chude bravcove masko,ryzu,zemiaky,cestoviny a lepok nemusis uplne vysadit ale striedat a miesat - napr.cestoviny kukuricne,ryzove,pohankove,razne,spaldove,pecivo biele rozky zo supermarketu neobsah.mlieko tak mozes,spaldovy chlebik,maslo som si kupovala v bio obchode maslo ALSAN,alebo floru light. Na ranajky ti odporucam (potom aj drobcovi) kase - pohankove,psenove,ryzove,ovsene,razne vlocky,quinoa...s troskou skorice,kokosovym olejom a dusenym ovocim - jablcko,hruska,marhula,broskyna - trosku podusene. Cukor obmedz ako sa da. Miesto kavy caro. Banan treba tiez vysadit na zaciatok. Ochucovat len solou,rascou,majorankou. Mozes aj chudu morcaciu sunku s vysokym podielom masa. Zelenina: mozes cuketu,vsetky tekvice a dyne,brokolicu,karfiol,spenat,cibulu,cesnak,zeleny hrasok. Mlieka rastlinne,napr.z DMky ryzove,ovsene. Do kasi aj hrozienka,susene marhule,slivky. Slivky aj cerstve. Takze daaa sa a aj schudnes a budes zdravsia,ja som sa potom naucila super varit,aj mm chutilo. Len vela penazi v bio obchodoch. Drzim palcee

jjanulkaa3
1. máj 2015

Ahojte chcem sa spytat je mozne ze sa atopicky ekzem prenesie z dietata na ine dieta? Dakujem

lubical
1. máj 2015

@jjanulkaa3 nie absolutne! To nie je prenosna choriba

jankak055
1. máj 2015

@manee Ja viem je tazke to som este zvedava ake budu dalsie vysledky co nam dalsie pribudne co nebudeme moct na co sme alergicky mozno po troske sa to bude dat.

jankak055
1. máj 2015

@lubical citala som niekde ze aj ockovacie latky moze obsahovat nieci na co moze byt dita alergicke ma napadlo nam sa tiez zhrorsil ale aj pri prerezavani zubkov sa moze zhorsit. Vy ako a zubky?

lubical
1. máj 2015

@jankak055 ockovanie vacsinou zhorsi ekzem, moj maly ockovany nie je. A pri zubkoch sa mu tiez vzdy zhorsi. Teraz klop-klop je cistucky, len na licku 2 male fliaciky, neviem ci z banana alebo z mrazenej zeleniny co som dala do polievky a jemu som trocha odlozila a potom som sa docitala ze tam bolo 5% zeleru ☹ ale nerozsiruje sa to, tak verim ze zmiznu aj tie. Velmi nam pomohol ten krem Avene xeracalm relipidacny balzam, do tyzdna mal krasnu pokozku + som mu nasadila probiotika Infant dophilus co su tiez vhodne aj na ekzem. A choroby tiez zhorsuju ekzem vraj.

manee
1. máj 2015

Vdaka, tak to vyzera, ze predsa len hladom neumreme. Pre dieta vawrko urobim. Aj radikalne zmenim stravu a budem varit dvojmo. A ako ste potom zavadzali prikrmy?

manee
1. máj 2015

@lubical problemy boli uz pred ockovanim a po zuboch este ani chyru ani slychu. Dcere atopicky spustil stres. Ucili sme ju samu zaspavat metodou nechaj ju vyrevat. Takze pri synovi sa stresu vyhybame

lubical
1. máj 2015

@manee nam to spustili ATB. Moze to spustit aj nieco z jedla matky, ked ma preddispoziciu dieta. Prikrmy som zavadzala pomalicky a postupne, mne sa Risik vycistil cca po 2,5-3 mesiacoch tej mojej diety, asi v 6,5-7 mesiaci som zavadzala prikrmy, zacinali sme cuketkou, dynami, tekvicami, ... mrkvu jedol asi az ked mal 9-10mesiacov. Po diete ked sa Risik vycistil, som zacala pridavat potraviny sebe - vzdy som testovala 3 dni jednu potravinu a ked uz aj Risik zacal s prikrmami, tak som to striedala - 3 dni som testovala potravinu ja, 3 dni Risko tu svoju. A tak sme sa striedali, takze to prikrmovanie islo pomalicky.

manee
1. máj 2015

@lubical ved to, ze potom v tom imunologickom okne nic nestihnem zaviest. Ale to je uz asi jedno, ked uz nejaka neznasanlivoat tam je, ci?

lubical
1. máj 2015

@manee to je tazko radit... ja som zaviedla lepok asi iba... mliecne doteraz nic nejedol, min.vikend som prvykrat mu skusila maslo kvalitne. Mlieko ani jogurt zatial nie. Skusim ten jogurt, ale kym kojim, tak mu mliecne davat nemam preco, sak ma moje mliecko. Skusila som este rajcinku a prvykrat ok, ale asi o mesiac neskor reakcia, tak neviem ci zalezi od druhu alebo cim to bolo.... A vajko papa, cele nielen zltko, lebo imunologicka mi poradila, ze to uz je podla noveho tak, ze cele vajko je alergen, nielen bielko. Takze varim aspon 10min, aj dlhsie a papa ho cele. Inak orechy som nezavadzala ani ine alergeny, len kokos, neviem ci sa rata medzi orechy, ked je to kokosovy orech.

minulin
2. máj 2015

ahojte, pisali ste mi tu, ze mam na kam.zyk sa prihlasit na cesky MK ale nejde to :( Ako sa teda na nu nakontaktujem? surne, prosim, dakujem

demo
2. máj 2015

@minulin ako ti to môže neist? Otvor si stránku modrykonik.cz a prihlas sa tak, ako tu. Prípadne sa prihlas s novým nickom a novým heslom.

minulin
2. máj 2015

@demo pise mi, ze moj nick neexistuje

minulin
2. máj 2015

Ja uz som bezradna :( Co si myslite o kortiokoidoch - ked je stav pokozky ozaj alarmujuci? Maly sa tak hrozne skriabe, ze sa na to neda pozerat. Uz neviem, kam ist, kde by sa adekvatne toto preliecilo, aspon do lepsieho stavu pokozky. Kozna? Alergo-imuno? Neviem. Akurat MM ho kupe v slaboruzovom hypermangane a planujem natierat zinkovou mastou. Volala som na pohotovost, ci mu smiem dat vyssie davky Promethazinu proti svrbeniu. A ci mozem dat aj dithiaden. Mam pocit, ze fakt nic nezabera uz :( Z alergo-imuno sme dostali Fuicidn H a Protopic, ale nic nezabera. Skusali sme par dni kokosovy olej, harmancekovu mast, indulonu, a kopu veci (teraz prvykrat to ma tak strasne skarede - uz treti mesiac tahame) Dali nam tabletky na styri dni, ale koza bola "zlepsena" len 5 dni max :( Co s tym? Neda sa to vydrzat. Nespime, skriabe sa, place, az vrieska (bude mat 4 rocky a je autista - hranicny - ale je - tazko mu vysvetlit nieco , priam je to nemozne) :( Ach boze

zfidorka
2. máj 2015

@minulin napis do tejto skupiny, radi tam kam.zyk
https://www.modrykonik.cz/group/6098/
prihlasis sa rovnako ako tu
podla pravidiel skupiny na pravej strane napis popis problemu + fotku stavu