Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

misule82
20. jan 2010
ivkaivka
20. jan 2010

misule, my mame domacu studnu, takze voda bez chloru a nic, tak to asi vplyv mat nebude.
Ja ju nemozem premastovat,lebo koza je potom zapalena. Ona sa nesupe, len je to suche a drsne, niekedy akoby muka na nej. Nie su to take obrovske supy a lupanie. Idem kupat a zmastim indulonou-potom uvidim, skusim ju na noc len namastit...co to bude rano. Nie ze by vynasli nieco bez hormonov, co natries a zmizne...ale len bludy, bludy, bludy co nezaberaju.

kloranebb
20. jan 2010

Baby a skusali ste na ten kupel pouzit toto?
http://www.silux.sk/Doplnky-vyzivy/Starostlivos...
Je to ovseny kupel v nejakych vreckach presne nadavkovanych. Zrejme je s tym menej roboty pri priprave. Osobne ale skusenost nemam.

Pre tych co sa nevedia rozhodnut medzi A-dermou a Eucerinom poviem taky maly detail - pre niekoho mozno podstatny - ze A-derma kus smrdi a Eucerin nie. Sice pisu ze su oba neparfumovane ale mne ten neparfumovany Eucerin vonia tak krasne ako Neutrogena vyrobky ak poznate.

Ja maleho premastujem raz urgentum lieniensom, raz tou a-dermou a raz lipobazou. O urguentum som nasla takyto lekarsky popis: "Je vhodná na ošetrenie zvlášť jemnej, citlivej a suchej pokožky. Používa sa na zmäkčenie a premastenie pokožky dlhodobo vystavenej chemickému pôsobeniu pracích a čistiacich prostriedkov." Myslim ze to neni presne na AE ale je potesujuce ze v tom neni namiesanych kopec veci ako napriklad v A-derme. Zaujimava info je ze sa neda zmyt vodou.

O lipobase pisu ze sa zmyt vodou da. Vonia prijemne ako Eucerin 🙂

Ja som si kupila aj tu A-dermu lebo tu viacere pisete ze kupanie v ovsenych vlockach velmi pomaha a tato kozmetika vsadila na extrakt z ovsa. Skoda ze tak mierne zapacha. Ked to vyminiem tak kupim Eucerin ak bude treba. Ale asi len ten 3%-ny pretoze uz ten je dost masny. Tu 12% by som kupila iba keby to mal fakt otrasne, co vsak nie je vdaka Bohu nas pripad. My mame len taku krupicku miestami suchu..

misule82
20. jan 2010

Přesně o téhle ovesné koupeli taky uvažuju a asi to koupím.
Teď jsem malé studovala bříško a na něm to suché nemá, je to jako výsev drobných červených pupínků.... na tohle bych teda mohla zkusit sudocrem? Ještě včera to pupínky nebyly a dnes už jich tam je plno. Ta kůže se mění snad z hodiny na hodinu 😒
leniensku mám ráda, Klárka má po ní krásně jemnou kůži (teda tu zdravou část 🙂

beruska2x
20. jan 2010

jj leniens taky pouzivam , po tech ovesnych koupelich se jdu podivat.. to by bylo bezva mit to po ruce treba kdyz jedeme na chalupu 😉
je pravda ze Eucerin "voni" pekne, ja mam ted ten 12% omega ale maji i 9% a 3%...

ja uz mam ted malyho cistyho tak snad to zase vydrzi 🙂

bartakovah
20. jan 2010

ahojte žienky, dnes som malému dala namiesto kuracieho mäsa morčacie a do večera sa vôbec nevysypal, kúpala som ho v ovsenných vločkách a vôbec sa neškriabal ani neočervenel , objednala som si a-derma mycí gel , dúfam, že pomôže, najhoršia je hlavička do rána je vždy strašne suchá až sa koža odlupuje, no uvidím ako bude ráno , budeme mastiť indulonou a kalciovou masťou, a máte pravdu plienková časť je pekná čistučká, keby aj ostatné bolo, včera bol celý vysypaný a dnes čistý človek nikdy nevie na čo zareaguje....

izabelkak
20. jan 2010

kočky moj drahy keď videl ten kúpel tak skonštatoval že keby sme namleli vločky bolo by to to isté🙂)) tak neviem, kúpili som to v biopredajni, no použili sme to len pár krát, nič extra sme nebadali, asi to treba používať dlhodobo však? ten prírodný olej zatial pohoda rovnako aj telový umývací gél od tej firmy tak sa vytešujem, skúsim ešte to robátko. Ten eucerín má aké zloženie je tam tiež parafinum liquidum - krémy (ropný produkt) alebo sodium lauryl sulfate - umývacie emluzie???v prospektoch od nobilisu som našla, že ten SLE može vyvolať silné podráždenie pokožky a silne odmasťuje, hlavne že ho obsahuje aj gél od a-derma a rovnako ajv umývacom géle od biodermi pre deti ABC (tam ten efekt je normálne aj vidno, vraj aj na vlasy a malá mala z neho úplne suchú hlavu), tak nechápem inak ako može byť tá a-derma premasťujúcim gélom keď obsahuje ten SLE....

veľmi lutujem že som si nevzala z toho nobilisu aj tento skludnujúci gél http://www.nobilis.cz/index.php?lang=cz&page=de... nanáša sa len na postihnuté miesta ...

preto by som chcela vyskúšať ešte to robátko tiež je to prírodná kozmetika tak som zvedavá aká bude, len nie je dostať bežne v lekárni, teda aspoň v tých čo som bola ja, snáď zajtra pochodím...

kočky tak to máte super že máte plienkovú časť dobrú, nám sa najviac dráždia nožičky pod gumičkami, najsuchšiu kožu máme na nohách tak je to tam dosť citlivé...

bianka234
20. jan 2010

Ahojte baby, je mi z toho strašne smutno, koľko nás je, koľko detičiek ma tuto hnusobu. Môj maličký má 15 mesiacov a už od 3 mesiacov sa trápime. Doteraz som nezistila na čo vlastne reaguje. Tie tipické alergény má v testoch dobre, ale žiaden neznesie 🙄 . Ja používam na kúpel Oilatum, predtým z La Roche olej, aj vločky som skúšala, aj sodu bikarbonu, na premastenie Biodermu Atoderm, je fakt dobrá, a zarábaný krém s kys.mliečnou. Ešte zinkový krém z Biodermy, ked to má moc červené. Všetkým nám želám nech to rýchlo rýchlo prejde 😉

beruska2x
20. jan 2010
beruska2x
20. jan 2010

jinak ale ze by z toho byl malej suchej to neni ani nahodou 😕 mazu ho tim vecer po vykoupani a rano mlekem Leciderm
http://www.mujmultimarket.cz/produkt/telove-mle...

a jsem ted spokojena....

misule82
20. jan 2010

Tak už jsem z těch mastiček zblblá 😀
izabelko: takže pokud krém obsahuje parafinum liquidum, tak je to špatné nebo dobré? Eucerin ho teda obsahuje, jak jsem četla. Složení lecidermu jsem nenašla, ale píšou, že neobsahuje parafin...

beruska2x
20. jan 2010

ALTERMED LECIDERM
Při kožních projevech atopického ekzému, lupénky, diabetes.

- produkty pro zlepšení stavu pokožky
- vysoce hydratační a regenerační účinek
- potlačení svědění a pálení
- péče obnovující přirozenou ochrannou bariéru
- liposomální lecitin v kombinaci s kolagenem a kyselinou hyaluronovou zabezpečují intenzivní a dlouhodobou hydrataci
- lipidové složky brání ztrátě vlhkosti, zabraňují olupování pokožky a vyživují ji

Produkty neobsahují parafín, proto nedochází k "zalepení" pórů. Pokožka dýchá a je zachován její přirozený ochranný film. Kůže je tak chráněna proti působení nepříznivých vlivů, způsobujících tvorbu šupin, dráždění, svědění a záněty.

Co jsou liposomy?
Liposomy jsou duté kuličky naplněné aktivními látkami. Díky své mikroskopické velikosti jsou schopné pronikat do hlubokých vrstev kůže, a proto neúčinkují pouze na povrchu. Liposomální forma účinných látek má prokázaný dlouhodobější účinek.

Produkty Altermed Leciderm je doporučeno používat:
- pro ošetření velmi až extrémně suché kůže se sklonem k praskání, olupování nebo zánětu
- pro potlačení pocitů pálení a svědění u suché a podrážděné pokožky
- jako doplňková péče při léčbě kožních onemocnění
- jako ochranný prostředek při tzv. profesionálních dermatózách - pravidelný kontakt s chemikáliemi, saponáty, vodou může způsobit zarudnutí, svědění nebo pálení

Produkty z řady Altermed Leciderm vybírejte v závislosti na intenzitě kožních projevů - mast pro velmi silné, tělový krém pro silné a tělové mléko pro mírné projevy.

Účinné složky:
# Liposomální komplex lecitinu, kyseliny linolové a vitaminu F
- zlepšuje metabolismus kožní bariéry a hydrataci epidermis
- tvoří důležitý faktor při stavbě a opravě lipidové bariéry

# Kolagen s kyselinou hyaluronovou
- zvyšují elasticitu pleti, stimulují tvorbu kolagenu a brání úniku zásoby vody v pokožce
- tato látka se používá při léčbě popálenin

# Lehké oleje (makadamský, sójový)
- díky obsahu přírodních mastných kyselin, sterolů (skvalen), pigmentů, minerálních látek a vitamínů pokožku intenzivně vyživují, zlepšují její soudržnost a brání jejímu odlučování (tvorbě šupin a deskvamaci)

# Bambucké máslo (jako jediné přírodní máslo obsahuje vitaminy A, D, E, F a skořicové kyseliny)
- vyhlazuje reliéf pokožky a urychluje hojení mnoha kožních problémů

# Včelí vosk
- zabraňuje pronikání dráždivých látek do kůže, působí jako hydratační mikrofilm

# Čištěný lanolin
- zjemňuje a zvláčňuje pokožku

# D-panthenol
- zvyšuje hydrataci pleti
- urychluje hojení a zamezuje pocitům dráždivosti

# Vitamin E
- má protizánětlivé účinky
- působí na růst pojivové tkáně a regulaci dělení buněk

Altermed Leciderm nejsou kortikoidní přípravky. Nezpůsobují nežádoucí reakce, ani při kontaktu se slunečním zářením.

izabelkak
20. jan 2010

misule ten parafin obsahuje podla mna každý komerčný krém, ide o látku získavanú z roby, pre pleť nemá žiadny význam a vytvára na nej nepriedušný film takže nič moc kydať na seba ropu🙂))), ale majú to fakt všetky neprírodné krémy ...
SLE je tenzid, ktorý sa pridáva do umývacích gélov nie do telových či pleťových krémov, som to blbo napísala, obsahuje to ten premasťovací gél od a-derma a aj od biodermi detská rada ABC... rozdiel je markantný v tom že tie prírodné gély tak nepenia ako tie neprírodné, týka sa to aj šampónov...

ja ľutujem že som sa o to nezaujímala skor a používali sme to oilatum tak dlho aj ked nám nič nebolo, no mali sme velké balenie tak prečo ho neminúť, však?:( aj teraz som zblbla a kúpila to balneum hermale či ako sa to volá, celkom som sa toho prírodného oleja bála a úplne zbytočne, po troch použitiach vobec žiadna zlá reakcia, efekt na pokožke rovnaký ...

izabelkak
20. jan 2010

berusko tak ten altermed vyzerá byť ako prírodný produkt už z toho názvu firmy mi to tak dajako vychádza, veľmi zaujímavé zloženie toho krému určite si ho uchovám v pamati, koli zloženiu by som tomuto krému isto dala prednosť pred biodermou...

janetty
20. jan 2010

ak môžem poradiť mamičkám, ktorým pomáha kúpeľ v ovsených vločkách, skúste veľmi suché miesta potierať ovsenou kašičkou...
Ovsené vločky, ktoré date uvariť do kúpeľa - prepasírujte cez sitko a tou kašičkou jemne potrite ekzém. Skuste jeden týždeň len malú plošku-jedno miesto, trebárs na nožke a podľa reakcie uvidite, či môžete používať. //Ja som to natierala počas kupania drobcovi na hlávku, mal od narodenia dlhe vlasky, tak sa mu robili veľké šupinky, tzv. cemene.//

izabelkak
21. jan 2010

ahoj kočky, tak ako ste na tom?
my tuším lepšie, včera sme kúpali aj umývali prírodnými prípravkami a zase pohoda, potom som malú natrela atodermom PP, a namiešanú masť na premestenie som dala len na suché miesta, ona sa tak desne rozotiera že ked som jej to dala a celú telo tak tie miesta očerveneli teraz ani nie, no a potom na tie čo boli predsa červené tak imazol, a ráno mala hebkú pokožku tak snáď to nie je prehnaný opitmizmus ťuk, ťuk, ťuk🙂))

beruska2x
21. jan 2010

iza.. ja mam mast i to mliko a je to dobry, tu mast ma uz ponekolikate, mazu s tim malyho ven, ma to minimalni obsah vody...

me se ted behem 1,5 dne malej uplne zklidnil a ma cistounkou kuzi jak kdyby nic... tak to jsem zvedava 🙂

izabelkak
21. jan 2010

tak to je super ... dík za info je dobré mať niečo v zálohe čo je "čistí"...

mne inak včera pediatrička povedala, že to može byť aj mojou stravou, prvý krát sme mali problém po tom čo som zjedla med, no a teraz cez sviatky bolo tých prehreškou až, až tak možno aj to bol spúšťač, tak sa idem zase stravovať ako mních🙂

čo sa inak ešte toho atodermu od biodermi týka, mne sa zdal lepší ten bez toho PP v názve, aj som šla do lekárne s tým že ho chcem, no nevedela som že existuje dajaký s PP, tento sa mi zdá menej mastnejší, je to vlastne pleťové mlieko, kdežto ten bez PP v názve je pleťový krém....

misule82
21. jan 2010

Tak já dneska namazala malou locoidem ☹ na tom bříšku se jí to fakt horší a lenienska ani infadolan nezabírají....
Z těch krémů asi koupím leciderm.
Teď jsi mě izabelko zase vystrašila tím oilatem, ve kterém koupeme, mám pocit, že dělám všechno špatně.... 😠
Takže holky, jaká používáte mýdla? 😉 Četla jsem ještě o biodermě a docela se mi tam líbil ten Atoderm Zinc krém a potom klasický Atoderm krém. Asi bych jí teda měla koupit i nějaké mýdlo, protože ho vůbec nepoužíváme. Na oilatu je napsané, že má mycí vlastnosti.

berusko: ty tedy používáš leciderm krém na obličej i když jdete ven, rozumněla jsem tomu správně? 😀
Fakt se už asi ptám jako blbec, tak prosím za prominutí.... 🙂

inees
21. jan 2010

Ahoj, bohužel i moje holčička je "podezřelá" z AE, důvody můžou být všelijaký, u nás je "podezřelá" BKM (bílkovina kravského mléka). Osobně ale myslím, že to je i mojí psychikou, protože pořád hrozně řeším, co jím, čím ji mažu, v čem peru atd., jestli jí nějak neuškodím, když si namažu chleba ramou, kde je přece jen trocha tý syrovátky... Takže bych měla asi pracovat i se svou myslí a podvědomím...

Každopádně se mi osvědčilo omezit mléčný výrobky, hlavně sýry, smetanu, mléko, máslo, omezit bílý pečivo, omezit sladký.
Peru v Sonettu, kterej vůbec nevoní a je opravdu přírodní (narozdíl od jiných ekoprostředků).
Mažu obličejík i tělíčko krémem do mrazu od Weledy - neobsahuje vodu, ale obsahuje lanolin, ten dělá Emi na kůžičku moc dobře (měla jsem od kamarádky vzorek čistýho "panenskýho" lanolinu a to byla úplná paráda).
Koupeme v Linole Fett - když je nejhůř, a pak ve weledí koupeli, ta je super, manželovi se krásně zlepšil ekzém na rukách díky tomu, že malou koupe...🙂
Snažím se Emi moc nenavlíkat, aby se nezpotila.
A vypozorovala jsem, že na čestvým vzduchu se jí kůžička vždycky krásně vyhladí, tak ji dávám přes den spát i doma zásadně k otevřenýmu oknu.

Co se mi NEosvědčilo:
A-Derma (hrůza!) a ovesná koupel (ještě vetší hrůza!).
Vynechání koupele - Emi se hodně potí, a to je pro AE úplná pastva...
Dětský balzám od LOccitane.
Brutnákový olej ani bambucký máslo Atopikderm (který ale mně osobně pomohl v těhu s perorální dermatitidou).
Vitamínová mast z lékarny.

Kdyby někdo z Phy měl zájem o celý balení A-Dermy (krém na obličej a tělo), předám zcela zdarma, nám nepomohl, ale jiným třeba jo.

Prďolka se probouzí, tak musím končit. Držím palce!

misule82
21. jan 2010

Chci se ještě zeptat, zda chodíte s prckama do bazénu.
A co děláte jiného, než že mažete a mažete 🙂
My tedy koupeme obden, ale taky nevím, jestli to má nějaký význam. Peru v lovele, máchání navíc a místo aviváže dávám ocet. Nekojím, takže dietu držet nemusím. Malá je na klasickém nutrilonu a teď už částečně na příkrmech.
Máte ještě nějaké další tipy?

inees: kde se dá sehnat ten prací prášek a kolik stojí?

izabelkak
21. jan 2010

misule a čo je to ten locoid? to sú kordikoidy?

ten atoderm od biodermi nie je zlý, ale celkovo je bioderma velmi drahá, asi by som fakt byť tebou skúsila to čo písala beruška, neobsahuje ropné produkty na rozdiel od biodermi tá to má všade napr. v tom PP je to na 3 mieste v zložení...

ja som bola z toho oilatum unesené ked som ešte nechápala a nezaujímala sa čo to ten tekutí parafín je, a teraz keď vidím že prírodný olej urobí tú istú robot resp. lepšiu v tom že nezaťažuje kožu a živ.prostredie tak mi to príde zbytočné používať to, ale je fakt že mi tú dermatitídu nemáme nijak dramatickú...

ako píše inees chystám sa zase zosekať stravu o mliečne výrobky a sladké, chcela som sa len opýtať sója je alergén? minule som kúpila v DM vynikajúci bio sojový nápoj s kalciom, ale majú aj ryžový tak asi radšej nakúpim ten lebo neviem ako to s tou sójou je...

a weleda je tiež super, máme kojenecký krém na zadoček ten je výborný jemnučký užasná voňa, rovnako mám aj ten krém do chladu a vlhka, no ked som majú ním natrela urobili sa jej vždy pár červených kolečiek, no teraz viem že sa jej to robí úplne zo všetkého na tej tvári, takže tým krémikom to nebude, asi sa pokožka podráždi aj tým krémovaním -mechanicky, skúsim to vklepávať do pokožky...

čo sa eko práškou týka, predávajú sa buď v bioobchodoch kamenných či e-shopoch, alebo sa dá kúpiť v DM drogerie ecover alebo aj froch je v biokvalite, akurát sa ho chystám vyskúšať...

inak periem v mydlových orechoch bio, mydlovom slíze (ten sa dá urobiť doma za pár korún) alebo v ecovery + dve plákania a bez aviváže, tiež pridávam trochu octu...

beruska2x
21. jan 2010

misule ja do bazeniu s prckem nechodim, vysousi to a stejne tam chemii nejakou maji...
tim lecicermem - masti ho mazu normalne kazdy den kdyz jdeme ven.. snasi ho super a ma pry fak minimum vody a nemum mit doma tisic kremu (no stejne mam) ☹

koupeme doma kazdy den, bud s vlockama nebo s olejem (olivovy nebo konopny) peru v Persil sensitive (drive v Batole) avivaz nedavam ani ocet nic jen 2x machani....

mazu ted Lecicermem mlekem na telo a eucerinem kdyz je to spatny tak lokalne Locoid ale jen obcas...

jidlo - nedavam zname alergeny a to co vim ze mu vadi ale prehnane to neresim to bych mu nemohla asi dat nic 😖 u nas byl cistej v podstate cely leto, mam pocit ze nejvic to zhorsuje ted pocasi 😝

ivkaivka
21. jan 2010

izabelkak citala som, ze ten gel obsahuje slnecnicovy olej. Asi skusim len ten. Mna mama v detstve natierala len stolovym olejom, pretoze som bola cervena a pomohlo to. Nemate s tym niekto skusenost???
Dnes rano bola mala opat jak susienka a pod suchym cervene. Uz som z toho zufala, fakt neviem co skusit. Uz som skusila asi vsetko. To vyrastie z toho?
Co sa tyka jedla, ja obmedzujem vsetko a ziaden vysledok, takze z jedla to asi nema
Ja kaupem v Balneu, pisete, ze davate olej. Mozem namiesto Balnea kvapnut stolovy, alebo radsej olivovy? A kolko kvapnut?

beruska2x
21. jan 2010

ja davam bud normal olivovy nebo Batole olej - taky oliv. proste tam cintnu ja to nijak neodmeruju 🙂

iza soja je alergen 100% ale jako vsechno -- nekomu vadi a nekomu ne 😅

izabelkak
21. jan 2010

hmm som si myslela to stou sójou, ale ako píšeš je to veĺmi individuálne a v podstate može byť alergén všetko...

inak ja som to ráno zariekla, večer už bola malá samá červená bodka:( nie teda všade ale dosť sa jej toho urobilo, neviem či sa mi neopotila vonku, to človek nevie ako to mimi obliecť 😒 navyše sme po očkovaní tak je to veselé 😖

misule82
21. jan 2010

izabelka: je to boj, viď 😠

Já dneska po koupání namazala kalciovkou, tak uvidíme....
A z krémů jsem se rozhodla pro ten leciderm mléko a eucerin 12% 😉

misule82
21. jan 2010

a ještě k oblékání: dneska jsme tu měli -6 st., malá měla punčocháče, tepláky, body s dl. rukávem, bavlněnou košilku, kožíšek, rukavice, čepici a byla ve fusaku. Doma máme 22 st a je v body s punčochama. V noci spí overal, spací pytel a ještě přes to deku, protože máme 17 st.

bartakovah
21. jan 2010

Joj baby, keď to všetky čítam tak neviem, či som dobre urobila, keď som si objednala pre malého aderma umývací gel????? Naozaj neviem čím viac mastím tým horšie, ráno bol čistý a do večera zase sa vysypal , ja som tiež kúpala v Balneu ale vždy celý očervenel, tak som prestala 😒 , uvidím aký bude ráno.

janetty
21. jan 2010

Mamičky, že vraj na suchý ekzém pomáha aj obyčajné maslo.
Ja som ho použivala akurat na suché pery a na popraskané bradavky po kojení a mne to pomhlo. Len neviem, ako z červeno-suchým ekzémom, či to pomôže, alebo nie neviem... ach jaj, treba asi skúšať fakt všetko ☹