Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
15. apr 2012

@vikazv avokádo se v tomto věku může zkusit, nepřehánět s množstvím, obsahuje hodně tuku. Oleje rozhodně, olivový, řepkový, slunečnicový, kokosový do sladkých jídel (vše za studena lisované).

roo
15. apr 2012

@luthien.k Dakujem 😵

vikazv
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chovancova27
16. apr 2012

Ahojte, našla som spôsob ako sa zbaviť ekzému a lišají... nám zabralo kozie mlieko... máme AE od 3 mesiaca, máme 14 mesiacov a doteraz som minula stovky € na krémy, homeopatov a pod... ďalej rôzne diety, obmedzovania v strave a pod... nič nezabralo, resp. na chvíľu sa stav zlepšil a potom od znova... kozie mlieko mám z domáceho overeného zdroja, dávame ho týždeň, aj to v minidávkach, tak 2x denne po 60 ml, zmiešané s ryžovým nápojom, lebo samozrejme samotné ho piť nechce, nieje sladké🙂 včera sa dostavil prvý krásny výsledok - zmizli hnusné svrbivé a mokvavé lišaje na rúčkach, z ktorých som už bola zúfalá a pomáhala len hormonálna masť... zrazu sú preč a má tam krásnu hladučkú pokožku ako pri narodení... na nôžkach sa lišaje zlepšili o 50%, a to ho pijeme len cca 1 týždeň... Asi naozaj je kozie mlieko liek na kožné choroby a alergie, teším sa moc moc🙂))

terina25
16. apr 2012

@vikazv ja dávam modrú indulonu.dcéra to už nemá suché,ale stále tam má taký akoby flek.tak mastím ďalej a uvidím,či to zmizne,alebo budem hľadať niečo iné.

solinkarka
16. apr 2012

ahojte...
moj maly ma zrejme exzem na lickach...moze sa to zhorsovat teplom? myslim teda ked na neho svieti slniecko? ma na to vpliv slnko? dakujem

solinkarka
16. apr 2012

@mirka00 no presne toto mame aj my 😠 ja pouzivam modru indulonu, holtov krem a namiesanu mast z lekarne na premastenie....ked mal mesiac tak som mal..pekne mu to zmyzlo a teraz znova nas to trapi :-/

mirka00
16. apr 2012

@solinkarka ahoj.akurát sme sa vrátili od kožnej.tiež nám dali mastičku ktorú nám v lekárni namiešali.tento víkend sa mu to velmi zhoršilo a mám pocit,že indulona(modrá) mu nerobí dobre!no uvidíme či to zaberie.ten holtov krém je čo za mast?alebo krém.

solinkarka
16. apr 2012

@mirka00 to je tiez na exzemy....je smradlavy ale inak celkom dobry, nam sa osvedcil
http://www.najlekaren.eu/2358-holtov-krem-50g-....

vikazv
16. apr 2012

@terina25 a to davate len na ekzem, ci aj na cele telo?....

sarkachmelova
16. apr 2012

Ahoj,
mám na Vás prosbu. Naše 13ti měsíční Anežka má ekzém po celém bříšku,dostali jsme od doktorky nějakou mastičku,ale vůbec nepomohla,má to už asi 14 dní,z toho mastičku používáme asi 6 dní,ale je to pořád stejné,né-li horší. Má to pouze na bříšku,nijak se to nerozšiřuje,nemění se to,je to stále stejné (jen po koupání víc rudé) a pak na ručičce na předloktí. Nedrbe si to,jakoby o tom vůbec nevěděla.
Nevíte takhle z popisu co by to mohlo být ? Nebo mám jít rovnou na kožní ?
Předem moc díky

luthien.k
16. apr 2012

@sarkachmelova na kožní pro správnou diagnózu v každém případě. Máte v rodině nějaké alergie (jakékoli), astma, ekzémy? Ten kožní projev má 14 dní, předtím nic, ani jiné problémy, třeba koliky, problémy se stolicí (hleny, krev), dýchací potíže, častá nemocnost, špatné přibírání?

luthien.k
16. apr 2012

@solinkarka ano, slunce na to může mít vliv, pozitivní i negativní. Co se týče vašeho mazání, je to dost něšťastná kombinace. Holtův krém je navíc fotosenzitivní, na slunce se s ním nesmí. Jinak pokud máte diagnostikovaný atopický ekzém, tak věz, že to není jen o mazání, u malých prcků je to z největší části záležitost stravy (matky při kojení nebo přímo prcka).

luthien.k
16. apr 2012

@mirka00 střídat indulonu a holtův krém, to je taky dost nešťastné...

Maminky, přečtěte si alespoň tyto výborně zpracované základy, jak se má která fáze ekzému mazat:

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/clan...

sarkachmelova
16. apr 2012

@luthien.k já ani manžel nejsme ani alergici ani astma nás netrápí,bohužel v rodině ale je. Z mé strany. Můj táta je alergik,má neteř (5 let) skončila v roce a půl v nemocnici na kapačkách po astmatickém záchvatu a je alergická snad úplně na vše + teda to astma..
Kožní projev cca 14 dní,max 3 týdny,před tím nikdy nic,ale tak od půl roku ji trápí noční kašel. Už jsem z toho byla zoufalá,doktorka pořád a stále říká,že poslech je čistý,že jí tudíž nic není,ale vlastně už skoro půl roku noc co noc strašně kašle.. z toho důvodu pak spí s námi a je to dost nepříjemné,hlavně pro ni,napadla mě alergie když to neustávalo a najednou se objevil tenhle ekzém.. jinak ted asi týden má průjem a zvracela ale to spíš asi nějaké viroza.. ta časté nemocnost určitě,od podzimu a přes celou zimu byla mockrát nemocná,pak už jsem to ani nepočítala. Přibírá dobře a koliky ji taky netrápily.
Moc děkuji za odpověď,objednáme se tedy na to kožní..

luthien.k
16. apr 2012

Kéž bych mohla sdílet radost z kozího mléka - nemohu. Kozí mléko, stejně jako ovčí a kravské skrývá značný alergenní potenciál. S ohledem na to, že velká část dětí s atopickým ekzémem reaguje na kravské mléko, tak díky fenoménu zkřížené alergie může začít brzy nebo po krátkém čase reagovat i na jiné savčí mléko. Takže pozor na to.

luthien.k
16. apr 2012

@sarkachmelova tak v každém případě vysadit kravské mléko a všechny výrobky z něj i vše, co KM obsahuje (také kozí, ovčí a sóju ve všech podobách - jak u malé, tak u Tebe, pokud kojíš). Velmi pravděpodobně může jít o alergii na BKM, jak kašel, tak nemocnost a ekzém na to ukazují.

katrenka111
16. apr 2012

Caute baby dnes som bola zas u kožnej, už mam ekzem vsade a mi aj mokva stipe, no hnus...
Kožna mi dala tu kortikoidnu mast Locoid...ževraj to možem aj ked kojim....
chcem este vyskusat ten Scin Cap pocula som o nom same chvaly...neviete nic o nom??? pomaha???

sarkachmelova
16. apr 2012

@luthien.k dobře,vysadíme,děkuji a co nejdřív se teda objednat na kožní a i alergologii?

luthien.k
16. apr 2012

@katrenka111 kožní má pravdu, můžeš kortikoidy, v takových případech, jako máš Ty, je to nutnost, vím, že se trápíš už dlouho a opravdu někdy je u dospělých potřeba to jednorázově přeléčit.
SkinCap - v minulosti prokazatelně obsahoval nedeklarované kortikoidy, je to pro mě mazání, kterému nebudu nikdy věřit. Raději deklarovaný kortikoid, u kterého vím 100%, co od něj můžu čekat, než toto.

luthien.k
16. apr 2012

@sarkachmelova ano, nejlépe i na alergo, i když laboratorně se u dětí potravinové alergie prokazují špatně, jediné spolehlivé je vysadit podezřelý alergen a sledovat, zda dojde ke zlepšení.

sarkachmelova
16. apr 2012

@luthien.k a projevila by se ta alergie na kravské mléko až ve 13ti měsících když výrobky s obsahem kravského mléka má už tak od 10. měsíce ? nebo ta alergie je ten noční kašel co jí tak dlouho už trápí?

katrenka111
16. apr 2012

@luthien.k ale citala som o nom že pomaha davaju ho dokonca aj detickam ano ževraj v minulosti obsahoval kortikoidy ale už nie a to by ho nemohli predavat predsa bez receptu a v zložení by to hadam uviedli, mne ho lekarnicka ponukala este ked som bola tehotná ževraj je najucinnejsi zo vsetkých volnopredajných kremov....
tak už neviem....
Asi ho skusim hadam malemu neuskodí a ked nepomože pojdem na ten Locoid aj ked je to svinstvo....

lenkax7
16. apr 2012

mamicky viete mi poradit?Mozem nemliecnu kasu robit aj s ryzovym mliekom?Ak ano,tak ho mam len ohriat,alebo nechat zovriet?Dakujem

luthien.k
16. apr 2012

@sarkachmelova může to být už ten noční kašel - ten příznak. BKM přechází do MM, takže projev mohl být už předtím, než byla BKM konzumována přímo.

sarkachmelova
16. apr 2012

@luthien.k aha.. tak to jsem nevěděla.. to jsem se měla o to více zajímat už dávno.. 😢 každopádně moc děkuji,začneme to pořádně a důkladně řešit.. snad jí někde pomůžou..

luthien.k
16. apr 2012

@katrenka111 v minulosti také výrobce ten obsah kortikoidů nedeklaroval a běžně se to prodávalo bez předpisu. Protože je to pouze kosmetický přípravek, není to léčivo, tak se nedělají žádné rutinní testy a ověřování, nakolik se shoduje složení na obalu uvedné se skutečným obsahem. Za mě prostě nikdy, ale to je můj osobní názor.

Jinak já teda nejsem vůbec zastáncem kortikoidů jako rutinně používaného léku na atopický ekzém, kdo sleduje tuto diskuzi, tak ví, ale i ony mají v některých situacích své místo, zejména při řešení akutních potíží, kdy je třeba dostat situaci rychle pod kontrolu. A pro dospělé nepředstavuje jejich použití (jednorázové, krátkodobé) takové riziko, jako pro děti, tam radím se jim vyhnout opravdu co to jen jde.

katrenka111
16. apr 2012

@luthien.k No je to zaujímave teda...len sa bojím ci tým nejak neuskodím malemu kedže aj kojim, aj tým Locoidom tak patram po vsetkom....

zuzuzuzu7
16. apr 2012

luthien.k ...tak to je strasne s tou kozmetikou...a co ak Bioderma tiez dava nelegalne nejake tie kortiko a my ani netusime...normlane sa obavam nieco kupit!

katrenka111
16. apr 2012

@zuzuzuzu7 No ja som mala aj Biodermu a ma strasne palilo od nej a ekzem sa vobec nezlepsoval....
Nemyslím si že by nelegalne davali nejake latky do prípravvkov a volne bez receptu ich predavali....to je blbosť podla mna...