Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kar.la
20. máj 2008

CHjo, už tady píšu potřetí a nikdy se mi to neodešle 😠
Vladkaz1 - my už to máme pod tou kučkou cca 2 měsíce... Vypadá, že ji to nesvědí, ale to si myslím já, sama mi to ještě nedokáže říct ☹
Ten Fenistil ještě nevím, manžel jel pro recept, tak uvidíme. Popravdě bych šla ale raději ke kožní 😅

Jabber - nestraš 😅 Já tu mast nechci používat, ono ale někdy není zbytí 😒 Máznu ji to jednou slabě, pak třeba 4-5 dní nemažu, ale to vidím den ode dne zhoršení. Tak zas jednou máznu a je to takový začarovaný kruh 😖 Jenže doktorka říkala, ať to hlavně nenechám rozjet...
No uvidíme, co mi řekne v pátek...

vladkaz1
20. máj 2008

Skus ju kupat v tych otrubách !!

kar.la
20. máj 2008

Možná se to tady už probíralo, ale jak se to připravuje a jak často to mám "provádět"? 😅

jabber
20. máj 2008

kar.la - přesně tak, je to začarovaný kruh...rozjede nerozjede - no vám se to po zavedení homeopatie nejspíš rozjede tak jako tak...poleze ven všechno co kortikoidy do kůže zastrčily. Nejdřív to musí všechno ven a pak se to teprve začne lepšit 😖

vladkaz1
20. máj 2008

Ja som pocula ze niekto to prevara a tak naleje do vanicky,ja nie ja to nasypem do teplej vody nechám rozmocit a malu v tom kupem asi 10 minut natieram jej to na telícko ono otruby a vlocky pustia taku bielo zltu farbu do vodicky.Potom ju len opláchnem a nenatieram nicím.Robím to 2x za den.
Fakt akoze po 2 dnoch to máme nádherné a to mala totálne podrazdene cervené svbriace flaky az take pupáciky po celom tele.
Mne doki povedala ze je to silná alergická reakcia .
To mi poradila kamoska a som jej vdacna !!!
Presne sa to vola Pšenicné otruby špeciálne stojí to asi 15sk bud v zdravej výzive alebo v tesku to maju ties a maju výraznú vstrebávaciu schopnosť na prečistenie organizmu.
Drzim palce...

kar.la
20. máj 2008

Jabber - 😖
Koukala jsem se včera na net a tam jsem našla články homeopatů a někteří tvrdili, že nedoporučují při léčbě homeopatiky úplně kortikoidy vysadit 😕 Že se dá kombinovat oboje a pak přejít pouze na homeopatii.
Já pořád doufám, že obevím nějakou mastičku která nám pomůže ☹
Holky a psaly jste tady i o zinkových mastech. Jaké jsou ty?

kar.la
20. máj 2008

Vladkaz1 - díky moc za radu!!!
Určitě to vyzkouším a dám vědět 🙂

vladkaz1
20. máj 2008

No ja by som tie kortikoidy uz nedávala nám to dost ublížilo 😝
Preto davaju aj tie tekuté púdre obsahuju zinok a ine veci...
lenze ževraj to spraví len film na povrchu aby sa to nedráždilo, ale nejako moc nevylieči
tak neviem už čo si mám o tom myslieť . 😕

jabber
20. máj 2008

Podle mě teda žádná mastička na vyléčení ekzému neexistuje, jsou akorát takové, které ho třeba zmírní aby nesvědil a tak, ale ekzém není ani tak problém kůže jako problém někde jinde v těle a takhle se jen projevuje 😖

kar.la
20. máj 2008

Holky 😒
A jak se vlastně vašim dětičkám projevuje ten AE?
U nás konkrétně: namažu kortikoidem a máme krásně čisťounké podpaží.
Pak (všude se píše promazávat,promazávat) mažu excipialem, NEMÁ vysušenou kůži, jen to začne víc a víc růžovět, pak červenat. JE to vůbec AE? Doktorka mi řekla, že je to ekzémek, nic bližšího 🙄

vladkaz1
20. máj 2008

Hmm mi nemáme AE. ale len alergiu na potraviny.
Treba to vyhnat najprv z krvi to je pravda ja som to mala ties a je velmi dobry zihlavový caj precistuje a detoxikuje organizmus a skodlive latky sa vylucuju z krvi z tela von.
Mohol by sa dávat aj detom?

vladkaz1
20. máj 2008

Ten excipial stoji za prd skus modru indulonu segrin maly je atopik a pomáha len to!

kar.la
20. máj 2008

Díky, všechno vyzkouším...
Takže to má i spojitost s jídlem...
Začínám si říkat, jestli to není těma kašema, co dávám. Jsou mléčné. Jinak mlíko dávám HA... Tak dneska jsem už na snídani kaši nedala a asi koupím nemléčnou a budu míchat s HA mlíkem 😅

vladkaz1
20. máj 2008

No mi máme prísnu dietu nesmieme jest tie kase mliecne moze len mlieco a nemliecnu rýzovú paci sa mi tá Nestle ani neni draha le 49sk 😅
Ked chcem tak jej pridám dotoho odmerku miecka.
Drzim palce dufam ze sa vyliecite.

kar.la
20. máj 2008

Děkujeme a taky držíme palečky 😉

jabber
20. máj 2008

kar.la - no my jsme měli obrovské rudé horké fleky přes celé tváře a pod krkem. Pak se to začalo objevovat různě po těle, ale to rychle po začátku braní homeopatik zmizelo. Fleky byly střídavě slité do jednoho anebo jednotlivé rudé pupínky, to se měnilo i několikrát za den.
Asi to ekzémek bude - to by měla dr bezpečně poznat a i to, že vám dala kortikoidy to potvrzuje. Ale to, že namažeš kortikoidem, ono to zmizí a zase se to objeví, to je právě normální, protože kortikoidy nejsou žádné léky, ty jen způsobí, že to prostě zaleze a za pár dní to zase vyleze 😖
Spojitost s jídlem to mít může a taky nemusí, někdo to může mít po mlíku, někdo po rajčatech, někdo po heřmánku, někdo po chlorované vodě ve které se koupe a někdo po pracím prášku. Je to prostě alergie.

leila
20. máj 2008

ahojte uz davno som vas necitala.. boli sme uz u homeopatky, tak sme zvedavi ci nam liecba zaberie.. inak odkedy pouzivame na spanie to strieborne pyzamo, tak mu to uz vobec nemokva a skoro vsade ma uz len tmave flaky, teda len stopy po ekzeme

leila
20. máj 2008

vysledky od imunologa alergologa uz mame, ale az zajtra sa ich dozviem, tak drzte palce

leila
20. máj 2008

inak u homeopatky sme dostali calcarea carbonicum (neviem ci si dobre pamatam) a antimonium crudum.. tie co chodite, mate tiez nieco taketo?

leila
20. máj 2008

oprava calcarea carbonica 🙂

leila
20. máj 2008

fenistil sme znizili miesto 3x denne na 2x denne 🙂

jabber
20. máj 2008

leila - antimonium jsme měli ze začátku, byl to jeden ze tří léků a calcareu jsme měli potom jako jeden ze tří léků 🙂
Tak držím palce, dej vědět, co jste se dozvěděli

wali
21. máj 2008

kar.la - myslim, ze v CR otruby v tescu nezozenies, ja ich preto kupujem v Kauflande (ale posledne ich uz tiez nemali) alebo v obchode so zdravou vyzivou a staci kupat raz denne, nemusis 2x, ale nemali by sa oplachovat po kupani!! preto je lepsie si pripravit odvar z nich a ten naliat do vanicky. prcka potom uz len vyberies z vody a do 3 min nakremuj.
co sa tyka kortikoidnych masti - jabber to vysvetlila super a uplne s nou suhlasim. radsej nepouzivat.
a zinkove maste - my sme ich pouzivali na tie cervene loziska - extra exzem neliecili, ale nieco malo pomohli. 😔

leila - my sme tiez mali tu calcareu na zaciatku. inak super, ze vam to pyzamko pomaha, aspom z toho najhorsieho! postupne to pojde 😉

sophie
21. máj 2008

ahojte baby, vcera sme boli s malym na koznom, ma na telicku take cervene fliaciky. Lekarka povedala ze by to mohol byt atopicky ekzem, ale neviem isto. Co si ale citam tak vraj to vyzera ako spalena koza a to moze aj mokvat. Prosim viete mi povedat ako to vlastne vyzera? Ako mam zistit ci je to AE alebo nie?

kar.la
21. máj 2008

Wali, děkuji za radu ohl. těch otrub. Mamka mi je včera koupila ve městě ve zdravé výživě. Chviličku jsem je povařila, scedila a tu vodu pak nalila do vaničky a přilila tam ještě vodu...
Adélka po nich "voněla" jak jitrnice 🤐 😀
Dneska to budeme opakovat 😉
Jinak souhlasím s váma všema tady. Včera jsem seděla u PC a četla a četla a psal jeden Dr., že neexistuje onemocnění kůže, že to jsou vždycky jenom projevy určitých alergií apod. 😒 A že všechny masti a krémy to jen potlačí nikoli vyléčí...
Holky, radily jste se o té návštěvy homeopata s dětskou Dr.? Uvažuju, jestli ji to mám říct nebo ne...

ivka144
21. máj 2008

Dakujem Vam za info.
Uz sa neviem dockat - v piatok ideme k homeopatke.
Zasa sa nam to zhorsilo - take pupenceky po tvari, niekedy zliate dokopy, su take akoby napustene vodou (resp dacim takym), aj to mokva a ked sa maly doskriabal, tak posledne noci mame zadzabane pyzamka aj plachticku - od mokvajuceho aj od krvi :(((( A ked sa mu to ususi, tak sa to olupuje a hore-dole furt dokola.
To mokvanie je najhorsie. Aby to este horsie nebolo - ked sa to infikuje (ak sa tak uz nestalo).

Inak ku kasickam - ja sa uplne bojim dat akekolvek mliecko. Zatial len kojim (a prikrmujeme ovocim, zeleninou, ryzovou kasou), ale mozno skusim HA mlieko dajake. Inak nie celkom chapem tie kase kupovane... Ked je nemliecna, co v tom vobec je? Ja kupujem ryzovu kasu v Kauflande, dokonca je BIO - obycajny priesvitny sacok s farebnou nalepkou. Maju aj ryzovo-pohankovu alebo kukuricnu. Nie je tam NIC ine ako kasa. Rozrabam s vodou a dala som to bud len take, alebo ochutim kuskom banana alebo ovocnou bio vyzivou.
Ja sa najviac bojim tych cukrov.
Jabber - candida albicans je kvasinka co sposobuje infekcie, aj u dospelych, prirodzene byva v zaludku, ale ked sa premnozi, ta hruza. V puse sa malemu robili biele skvrnky az mapy a asi ho to dost ominalo alebo bolkalo? Ja to hned citim, lebo pri papani ma to hrozne boli potom a ma uplne cervene rozdrazdene bradavky z toho a az sa olupuje koza a tak. Cukor je hlavnou zivnou podou.

Inak maly ma sustavne zvysenu teplotu - vzdy do 38, takze nic nedavam, ale mam z toho blby pocit. Myslite, ze to moze byt aj tym ekzemom? Ked telo bojuje so zapalom na tvaricke...? A nechce mi pit vodu, ani caj ani nic. Skusala som aj lyzickou, striekackou..., uz mame zlepsenie, ked sa furt snazim, za den vypije 40ml, co je aj tak malinko, mozno sa tym ekzemik este zhorsuje, lebo sa nemaju skodliviny ako odplavit...?
Ach jaj.

jabber
21. máj 2008

sophie - ono to může vypadat různě, od pupínků po fleky, psala jsem to tady o něco výš, takže těžko říct... 😖

kar.la - když nám naše dětská řekla, že je to atopák, tak jsem strávila několik dní na netu, abych zjistila co a jak, no a pak po objevení a prostudování homeopatie jsem jí suše oznámila, že to chci zkusit léčit homeopatií. A ona souhlasila a řekla, že jí nejde o nic jinýho než aby Adéla byla zdravá a že to zkusíme. Dokonce mi doporučila homeopatku. Ale naše mudra od začátku kortikoidy zavrhla, řekla hned, že takový svinstvo dávat nebudeme. Nevím, co ti na to řekne mudra, která kortikoidy dá a myslí si, že dělá tu nejlepší léčbu 😖 , většina doktorů homeopatií opovrhuje - netuším proč, když umí vyléčit to, co oni ne.

Já bych jí to asi řekla, protože když pak nebudeš používat kortikoidy, tak ona to stejně pozná. Já bych jí nic za zády asi nedělala. Možná bude mít kecy, ale je to tvoje dítě 😉

kar.la
21. máj 2008

Jabber - taky si myslím, že by to nebylo dobré ji obcházet.
Navíc ona je mladá a fakt se s ní dá mluvit, takže to snad vezme dobře 🙂

Ivka - ty kaše - mléčné obsahují mléko a tudíž se doma míchají jen s vodou. Nemléčné neobsahují mléko, takže si je doma můžeš udělat s MM nebo třeba HA UM 😉

jabber
21. máj 2008

ivka144 - dík za vysvětlení 😉
K těm kaším - to je přesně jak píše karla - nemléčné kaše jsou od toho, že si je můžeš rozdělat v jakýmkoliv mlíce, na které jste zvyklí. To je výhoda. U ekzému - a ještě v takovým stadiu jak to máte teď vy - bych mléčné kaše vůbec nedávala! Já jsem dělala pořád jen nemléčnou rýžovou, bez jakýchkoli příchutí a dokonce jsem jí rozdělávala jen ve vodě a jak to malá dlabala 🙂 . Teď je dělám v Sunaru.
Napiš jak jste u homeopatky dopadli, držím pěsti 😉

ivka144
21. máj 2008

karla, jabber - no to je jasne, ze nemliecne su bez mlieka a mliecne s mliekom ;) Ja len, ze nemliecna ryzova napriklad od tych detskach vyrobcov, ci to je daco ine ako taka ta superobacajna, ktoru kupujem ja, ktora ma obsah 100% ryza a koniec. A robim to vo vode. Dufam, ze to je OK. Ziadne ine mlieko sme neskusali a nejde mi nejak zvlast ani odsavat uz, takze mliecne ma maly len priamo odo mna. Dufam, ze to staci?!
jabber - no, rada sa zverim potom, hadam neocakavam prilis vela od toho, aby som nebola sklamana. Ale som zvedava, ci aj naa homeopatka ma ten pristroj, co ste rozoberali vyssie.

Inak..., 10min po mojom predoslom prispevku sa maly zobudil a tak so sla k nemu a som sa az rozplakala, lebo bol cely krvavy a aj oblecko, plachticka, tvaricka, rucka, hruza. Ked som ho poutierala harmancekovym cajom (ja viem, ze sa neodporuca ale zda sa, ze my nan nebudeme mat alergiu), tak som zistila, ze to je "len" jedno licko rozdriapane, takze teraz krvave ranky a mokvajuca plocha.
Ozaj, nepoculi ste niekto nieco o chlorofyle? Ja mam taky sprej - cisty chlorofyl to je, na bezkontaktnu dezinfekciu, to mi poradili este po porode na ranu, lebo som to mala dost blbe (maly mal 4,15, normalny porod)... Som uvazovala, ci daco take sa babatenka nemoze aplikovat... (Samozrejme pribalovy letak som uz davno uspesne zahodila.)