Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vrtulka81
20. jan 2013

@ficekova @ficekova ty kokso,mě dávají půl kilovku 🙂 Poprvé jak nás pustili na svátky ze špitálu a po druhé a to sem hleděla,mě ji napsla Obluková a to sem čekala dvoustovku,hleděla sem,ale je dobrá,na promazávání nám sedí dobře,promazávám ty hezčí místa a stačí to.JInak ta 0,5kg stojí 251,- čtu lístek na piksle,oproti 4stovkové exomedze je to hodně levné,ta je za 480,- (taky od ní vím,že je tam je nějaká mast co není schválená,ale prý to ničemu nevadí,řekla mě i složení zinkového oleje,abych si jej mohla nechat namíchat i u nás,ale Háčko nee,je to prý hodně složité)

zuzi0110
21. jan 2013

@vrtulka81 no to sa teším 🙂 aj u nás chlorella takto neskutočné rýchlo zabrala.... A to som vyskúšala kopu zázračných krémov z lekárne.... Viac ako polroka som ich nakupovala a striedala.... A teraz po mesiaci a pol je čistá ešte aj od tej zničenej kože 🙂 ešte na niekoľkých miestach na rúčkach musí zmeniť kožu a už si dúfam ani nespomenieme. Tam to mala až do krvy vyžraté ekzémom :( chlorellu ale bude brať dlhodobo. Podľa toho čo som čítala je celkovo zdravá pre rast dieťaťa. Aj ja sa na ňu chystám 🙂

lenka5731
21. jan 2013

Holky, prosím o radu, který krém do mrazu na obličej koupit? Malá má na tvářích (asi) začínající AE.

luthien.k
21. jan 2013

@vrtulka81 nechci Ti kazit iluze, ale skutečné složení může být úplně jiné, SkinCap také deklaroval, že je bez kortikoidů, než si nechalo několik lidí udělat nezávislý rozbor a byl zjištěn opak..., čili bez něj bych žádnou takovou mast na své dítě nepoužila, ale je to samozřejmě každého věc. Tyto masti se prodávají jako kosmetické přípravky a u nich není vyžadován žádný rozbor - není to lék, je to kosmetika - takže ani nikdo nehlídá složení. Už jsem bohužel zažila i případ, kdy nějaký léčitel u Plzně vyráběl zázračné masti, maminky byly nadšené - opět jen do té doby, než si nechaly udělat rozbor...

zeytin
21. jan 2013

@lucinenka001 ano, presne ta masticka 🙂

luthien.k
21. jan 2013

Teď vidím, že to má certifikák SZÚ, tak to je zajímavé... Pravdou je, že receptura se kdykoli může změnit v neprospěch účinků na zdraví...

martinka1981
21. jan 2013

@luthien.k a kde sa daju otestovať taketo kremy?? treba mať na to znamosti a kopec penazi ?? či stači moje podozrenie a odnesniem to kam?? 😎

inguna
21. jan 2013

účinná je salicylová masť - to je na premastenie. To predpisujú aj kožný lekári, ale kúpite ju aj v lekárni bez receptu, alebo potom na premastenie modrá indulona. Keď je ekzém však veľmi škaredý určite treba íst za kožným a tým kortikoidom sa nevyhnete. 1 týždeň mastenia nikoho nezabije. Poznám z vlastnej skúsenosti na sebe aj deťoch. No a potom cez leto more, to je najúčinnejšie.

luthien.k
21. jan 2013

@inguna salicylová kyselina je toxická a velmi dobře se vstřebává kůží, u dětí se používat smí jen velmi výjimečně a krátkodobě.

luthien.k
21. jan 2013

@martinka1981 na zjištění se pracuje, testuje se v laboratořích Státního zdravotního ústavu, podrobnosti dodám 🙂

lelask
21. jan 2013

@luthien.k si super!!!!! 😉

martinka1981
21. jan 2013

@luthien.k to už akože ste to tam poslali?????? 😕 😕 😕 ci pana!! aka rychlosť 😎 😀 😀

luthien.k
21. jan 2013

@martinka1981 ne, to ne, zatím zjišťuju podmínky, za jakých se to testuje a co vše je schopné to testování odhalit.

martinka1981
21. jan 2013

@luthien.k ah taaaak,ja som myslela že už to fičiiii 😀 😀

inguna
21. jan 2013

@luthien.k
to je predsa na premastenie pokožky a mne nikdy nepovedala kožná, že sa to nemá dlhodobo používať, ani na letáčiku to nie je. Odkiaľ to máte?

luthien.k
21. jan 2013

@inguna záleží i na koncentraci kys. salicylové v přípravku, na rozsáhlé plochy se nesmí u dětí používat vůbec, u dospělých do 3% koncentrace.

Výňatek z odborného článku, autorem je MUDr. Kateřina Macháčková, zdroj www.solen.eu:

Kyselina salicylová patří mezi základní léčivé
substance užívané v dermatologii. Snadno
prochází i neporušenou kůží. Zvyšuje průnik
některých léčiv přes stratum corneum. Riziko
resorpce a intoxikace je tak vysoké u nemocných
s onemocněním jater a ledvin, dětí a starých lidí.
Dle užitého vehikula dochází ke vstřebání z 5
až 25 %. Na rozsáhlé plochy smí být aplikována
jen u dospělých, za hraniční se považuje 3% koncentrace.
Mezi příznaky intoxikace patří hučení
v uších, nauzea, únava, zvracení, poškození jater
a ledvin. Do roku 1990 bylo popsáno 13 úmrtí
po perkutánně resorbované kyselině salicylové,
z toho bylo 10 dětí.
Léčebné indikace: psoriáza, hyperkeratotické
ekzémy, seborea kštice

luthien.k
21. jan 2013

@inguna určitě bezpečnější je kys. mléčná nebo močová (urea).

kaja73
21. jan 2013

@luthien.k ahoj,nevies nahodou poradit?-starsi syn ma zapalene nechtove lozko,uz ma za sebou aj 2 chir.zakroky aj medicinalnu pedikuru,aj sponu uz mal na nechte,ale stale mu to hnisa. 😠
Zo sterov je jasne , ze tam je zlaty stafylokok-ten je casto aj ako komplikacia ekzemu-ake masticky su vtedy dobre, ktora je dobra na zlateho stafylokoka? Neves nahodou?
Macame to v kamilke,repiku,mineralnej soli z podhajskej,striekam koloidne striebro-ale stale to hnisa a hnisa-som uz zufala 😢
Jaj a zabudla som, takmer pol rok to mal natierane aj atb mastou-fucidinom-ci ako sa to volalo.

luthien.k
21. jan 2013

@kaja73 a dělala se ze stěrů citlivost toho stafylokoka na antibiotika? Jsou bohužel kmeny, které jsou rezistentní na antibiotika...

kaja73
21. jan 2013

@luthien.k citlivost by mala byt na bezne ATb-ale fucidin nam napr.nezabral.
Nie je to ten rezistentny stafylokok-tak to vobec nechapem 😲

luthien.k
21. jan 2013

@kaja73 měla by být nebo je? Testovalo se to? 😉

kaja73
21. jan 2013

@luthien.k testovalo sa to 😉 -dnes mame vysledky- fucidin je napr. na zlatasa a aj tak ho tam stale ma. 😠

luthien.k
21. jan 2013

@kaja73 no, v tom případě nezbyde, než zkoušet i jiná antibiotika, například Bactroban. Jinak celkově posilovat imunitu. Bohužel neznám zázračnou mast na zlaťouše... Kdyby mohla, možná by víc poradila Věra ☹

kaja73
21. jan 2013

@luthien.k imunitu posilnujeme-berie cecko,decko,zeleny jacmen a teraz zacal aj s chlorelou.
Denne ma omega kyseliny v panenskych olejoch,vela ovocia....-inak chory takmer vobec nebyva,krvne testy mal vzorove- len tento prst sa taha uz rok. 😠
A co je s Vierou, nieco som niekde citala ze ma probelmy?mozes aj do IP ak chces a mas cas.

inguna
21. jan 2013

@luthien.k
Ako som už písala mám 35 rokov s ekzémom bojujem od malička. Aj som chcela vyskúšať niečo iné a tak som si kúpila v lekárni masť za 12 € francúzskej značky. Dodnes si hlavu búcham o stenu. Peniaze vyhodené zbytočne, jedine indulona a salicylová masť. Pomáha mne aj dcére. A čo sa týka bábätiek, inú kozmetiku ako indulona by som ani nepoužívala. Keď sa syn narodil tak som ho naolejovala, ako odporúčali, a to ste mali vidieť ten ekzém. 8 mesiacov som ho dávala do laty. Nakoniec sa to podarilo kortikoidom, saliciovou masťou a indulonou.
Od kedy sa vyliečil, vôbec ho nenatieram. Pokožka sa sama premasťuje.

luthien.k
21. jan 2013

@inguna já jen říkám, že s kys. salicylovou je třeba opatrnosti, být si vědom rizik, nic víc 😉

luthien.k
21. jan 2013

@kaja73 píšu IP.

vrtulka81
21. jan 2013

@zuzi0110 před několika dny se jí začali dělat na některých místech takový jakoby beďaři,prva červený a pak to má hlavičku,nedělalo se vám to taky?Já čekám co z toho vyleze,myslím si že je to tou chlerelou,že to asi půjde ven touto cestou,protože sem čekala,že to půjde zase přes ekzém ven,že se hrozně zhorší a poteče to.Každopádně na místa kde ji nemažu číňanem a imonoglukanem,tak to zabírá skvěle.

vrtulka81
21. jan 2013

Nestalo se vám,že na jiném prohlížeči vám nešli zobrazit komentáře pod foktama ve fotoblogu?Přes telefon se mě to zobrazí a na počítači se k těm komentářům nemůžu dostat ☹

luthien.k
21. jan 2013

Takže dámy, Státní zdravotní ústav neprovádí stanovování ani kortikosteroidů ani imunomodulancií v kosmetice, u které hodnotí její bezpečnost (viz certifikát u čínského krému, kde bezpečnost hodnotil SZÚ). Ještě se obrátím na Státní ústav pro kontrolu léčiv a uvidíme.