Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

jabber
27. dec 2007

Tak jsme Excipial mastný krém vyzkoušeli a nezpozorovala jsem žádnou změnu - ani k lepšímu, ani k horšímu 😖
Ty třetí léky pořád ještě nemáme a už je to měsíc co jsme je v lékárně objednali, to je teda fakt hrůza. Máme teď úplně čisté celé tělo, něco malinko máme pod krkem a na jedné tváři, na druhé je to horší. Já fakt nechápu jak ten ekzém funguje... 😠

eva265
28. dec 2007

Syn to ma ted taky uplne v poradku. Neni to uz asi 14 dni vubec videt a pred tim to bylo taky mnohem lepsi. Jeden den se to na par hodin malilinko objevilo, ale pak to zase zmizelo. A to piju misto 2 hrnecku koprivy jen 1 denne. Synovi ted rostou zoubky, tak jsem si myslela, ze se to zhorsi, ale je to porad dobry. Manzel uz mi rikal, jestli vubec ma cenu k te homeopatce jit.

zade
28. dec 2007

Ja malicku kupem v kupeli Oillatum, potom uz nepouzivam ziadnu kozmetiku nakolko ma pokozku krasne premastenu.
No davam jej 3x denne Fenistil.

gulliver
28. dec 2007

Ahoj, tak já jen přispěju naší zkušeností..syn, atopicky ekzem se objevil před 14 dněma..muselo se to zastavit kortikoidy, měl to strašný a po celém obličeji..takže když vynechám ty, tak po třech dnech jsme ložiska mazali zinkovou mastí, jinak mažem obličej excipialem, před koupelí mažu oilatem plus, do vody mu rozmočím mýdlo oilatum a po koupeli namaži Exodermou, to je od A-Dermy spešl pro atopiky. Jinak na noc jsme dostali sirup Aerius, ten má brát až do jara, dusí ty alergeny...takže tak..Maty měl každým dnem ten obličejík lepší, po pěti dnech už zase čistý..takže jedem jen tu udržovačku...kdyby něco, v prvé řadě zase nasadíme zinkovku.

tini
28. dec 2007

Ahojky, dala som 1 strasnu foto do albumu:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
toto bolo nase najhorsie obdobie, behom 2-3 dni po kortikoidoch zmizlo uplne vsetko. Ako ste aj tu pisali, pijem asi 1-2 tyzdne kazdy den 1 l zihlavoveho caju a zmenila som kozmetiku, z doporuceneho Atoderm PP od Biodermy som presla na Exomegu z A-dermy, malo kupeme a dnes klopi-klopi je pokozka cistucka, no otazne je dokedy 😢

Momentalne nam lezu stolicky, takze mozem ocakavt zhorsenie ekzemu, uvidime.

wali
29. dec 2007

tak my sme si vcera boli po dalsie pokracovanie homeopatik, ale zatial sme uplne cisty! uz to trva dlhsie, tak zeby svitalo na lepsie casy?? dokonca som teraz porusila aj moje jedenie, kedze su vianoce a neodolam kolacom s cokoladou, ale nic to nespravilo. klop-klop
takze aj zinkovu mast som uz odlozila, ale stale ked kupem, tak varim tie otruby. este sa bojim uplne prestat 😒

eva265
2. jan 2008

Tak jsem volala homeopatce, ke ktere jsme meli jit tento patek. Kdyz se to synovi tak hezky zlepsilo, tak pry nema cenu, aby jsme k ni sli. Ted to syn nema vubec videt a ani kuzi nema hrubou, tak doufam, ze mu to vydrzi.

Jinak v lekarne jsme si vzala brozurku o homeopatii v porodnictvi od boiron. Maji i webove stranky s uzitecnymi radami.

jabber
2. jan 2008

wali, eva265 - to je super, tak ať to vydrží! 🙂 My máme na tvářích pořád trošku, ale zdá se mi to lepší a lepší, tak uvidíme 😉

eva265
3. jan 2008

Na http://www.volny.cz/lekarnik/ je popis jednotlivych homeopatik (na co se predepisuji, komu, davkovani apod.). Kdo je uzivate, odpovida vam to?

jabber
6. jan 2008

eva265 - já nevím, já tam z těch našich 3 léků našla jen 1. A z popisu toho léku nám odpovídá akorát to, že malá po jídle říhá 🙂. Dávkování je tam psané už pro větší děti nebo dospělé (granule pod jazykem), to my máme rozpuštěné v kojenecké vodě. Každopádně ekzém nám vesele mizí , ťuk ťuk ťuk 🙂

wali
7. jan 2008

tak vianoce sa nam vypomstili - na moje velke nestastie sa nam exzem zase objavil 😢 , sice nie tak moc, ale mame ho na lickach (zatial a dufam, ze len). ale mozem za to ja, lebo som neodolala cez vianoce kolacom a vsetkym tym dobrotam, tak si myslim, ze to je preto. a to som si myslela, ze sme uz za vodou a ze sa nic nestane, ked si dam aj jedla, co som obvykle nejedla. takze opat som vytiahla uz odlozenu zinkovu mast a vyhlasila tuhy boj! 😠
dufam, ze ostatne ste na tom lepsie!!

jabber
14. jan 2008

wali - tak s námi vánoce neudělaly naštěstí nic, jedla jsem tak nějak s mírou všechno, dokonce i cukroví s kakaem a ořechy a ekzém se nám pořád lepšil. Ale teď jsem před 3 dny dala malé trošku fenyklového čaje od Čajánku a zase se trošku víc osypala. Dr mi kdysi říkala, že je s laktózou a tudíž lepší než třeba ten od Hippu, který je s glukózou. Teď si ale myslím, že laktóza je přesně to, co jí vadí. Od té doby jsem jí ho samozřejmě nedala a zase se to lepší. Tak to budu zkoumat dál 😖

lusil2005
15. jan 2008

Ach jaj. Tak aj ja sa pridám. Moja sedemmesačná dcérka sa trápi s AE od dvoch mesiacov a trapime sa az dodnes.
Dlho sme to tahali s kortikoidmi, lebo som nevedela co take zle vlastne robia. A moja mala ma ten typ exemu ze sa jej vyhadzu vyrazky, stale hustejsie a hustejsie az sa to zleje do jednej velkej bordovej skvrny cez cele licko, je to horuce a skrabe si to jak besna. Takze bolo tazke vydrzat bez kortikoidov. Skusala som vselijake masticky, excipial nam nepomaha, indulona nam to zamokva este viac, no proste ide o to ze u nas nieje problem premastovanie ale ta zapalena mokvajuca koza. Porobia sa jej pluzgieriky a tie mokvajú. Neviete mi poradiť čo s týmto? Pretože 4 mesiace sme to riešili kortikoidmi a to dosť často - tak raz za 4 dni. Ale už som si povedala dosť! A už štvrtý týždeň som to vydržala bez nich. Volala som aj jednej homeopatičke a objednali sme sa. Dovtedy mi kázala potierať exemík materským mliečkom a pri mokvaní zasypať maizenou. Mliečko celkom pomáhalo, dokonca jej to raz (prvý krát bez kortikoidu) uplne ustupilo na par dni a mala krasne čisté líčka. Ale potom sa to zas vrátilo a keď to mokvá, nepomôže ani tá maizena. Na nožičke má jedno ložisko čo jej dokáže premokvať cez pančušky aj dupačky. A teraz uz stvrty den v noci moc nespime... Tak dufam ze vydrzim. V pondelok mam ist k tej homeopaticke. Je to fakt boj. Niekedy mi idu slzy do oci. Keby som to mala ja, aspon viem co mi aka mast robi. Ci to stipe, svrbi, pomaha... Drzim vsetkym palce, kiezby sme nasli kazda nieco co nam pomoze zbavit sa toho navzdy... 😒

wali
16. jan 2008

jabber - tak to je zaujimave, ze by to sposobovala laktoza?? najhorsie je prave prist na to, co to sposobuje a mozno si uz na to kapla, potom by uz len stacilo davat na to pozor. ja stale neviem, cim to je 😒
my sme uz z najhorsieho vonku, exzem na tvaricke uz mizne, takze tento boj som opat vyhrala 😎 ale podchytila som to zavcasu a nasadila osvedcene kremy, takze inu sancu exzem ani nemal 😀

lusil - mas rovnake stare ditko ako ja. na suchy typ AE by som ti vedela poradit, ale s tymto mokvajucim nemame ziadne skusenosti (nastastie, to by uz bolo privela!). ale musi to byt asi horsie nez suchy typ, ked citam, co podstupujete ☹ . podla mna si spravila dobre, ze si sa objednala ku homeopaticke. verim, ze pomoze. inak nastudovane mam ze po vysadeni kortikoidov sa to vzdy priserne zhorsi a treba len vydrzat, aby to najhorsie stadium preslo a samozrejme natierat, natierat... len v tomto pripade neviem cim.
ale skus mozno tie otrubove kupele, tie snad nebudu zle robit na mokvajuci exzem. myslim, ze nimi urcite nic nepokazis. ale urcite to nevyliecia, len pomozu pokozke dostat sa do normalu. treba po kupani hned natriet telicko.

jabber
16. jan 2008

lusil2005 - bohužel ti neporadím, nám ten ekzém naštěstí nikdy nemokval, vždycky to bylo jen suché a hrubé jak struhadlo. Ale když jsme to měli nejhorší my - rudý jednolitý horký flek, tak jsem používala mast Endiaron (je volně prodejná) a pak se to trošku zklidnilo. Ale jak říkám, nemokvalo to. Taky na to máme homeopatické léky.

wali - spíš mám strach, že laktóza bude třeba jen jedna z několika věcí 😒 . Největší pecka na tom ale je, že laktózu obsahuje i mateřské mléko 😖 , takže ve finále má Adéla možná alergii na mě! 🙂 Částečně by se tím ale vysvětlovalo to, proč to má ať dělám co dělám a ať jím nebo nejím cokoli.

petruska77
16. jan 2008

tak my sme sa trapili s ekzemom od 3 mesiacov... ked sme boli nedavno u koznej, dala mi par letakov s roznymi volnopredajnymi vyrobkami a mne sa tam zapacil jeden gel na umyvanie telicka aj vlaskov zo znacky A-Derma... po prvom dni uz bolo vidno zlepsenie a po dvoch pouzitiach tohto gelu ekzem takmer uplne zmizol 😕 teraz to pouzivame skoro 2 tyzdne a David ma pod kolienkami uplne hladku kozicku, ziadny cerveny flak, len take blede mapy... no uzasne nieco 🙂 dufam, ze ten efekt bude dlhotrvajuci 😵

jabber
16. jan 2008

petruska77 - my jsme od Adermy měli Exomegu a nic moc to s námi nedělalo 😒 . To je právě to, že my si tady sice radíme co komu pomohlo a nepomohlo, ale přitom je stejně každé dítě jiné a co zabere jednomu nezabere druhému 😖

lusil2005
16. jan 2008

Petruska tak drzim palec. Potom napis ci vam to vydrzalo. Moja mala to ma tiez aj na rucickach, nozickach a chrbatiku. ale nie v zahyboch. Ma to na lytkach a kolienku a stehne. Mozno by to tiez pomohlo. Len - je to tazke. Clovek chce pomoct ale nechcem nic pokazit.

jabber no vsak uvidime co na to povie ta homeopaticka. mam ju odporucenu od sesternice, aj ked ona ju potrebovala s dcerkou kvoli niecomu uplne inemu. ale uz to co mi poradila cez telefon s tym materskym mlieckom a maizenou malej vcelku pomaha tak uvidime.

wali ved hej budem sa snazit vydrzat 😅 hadam to nejako zvladneme. ved ako vidim, zdaleka niesme sami... 😉

lucik77
17. jan 2008

Ahojte, neviem ako vyzerá atopický ekzém(a úprimne povedané, veľa ste tu toho popísali a nemám čas to čítať), ale chcem sa Vás spýtať, či nato nemáme náhodou nábeh. Môj malý má na niektorých miestach malé červené fľaky, trošku zhrubnutejšie, ako bežná pokožka. Väčšinou to mal v záhyboch na rukách, pod krkom (čo mi kožná povedala, že je od slín a dala nejakú bielu mastičku). Ja používam na kúpanie Ballneum Hermal a ako krém Excipial Lipolotio.
Kožná mi zatiaľ nehovorila nič, lebo niekedy to zmizne samé a potom to zas niekde "vyraší".

Ďakujem za odpoveď!

eva265
17. jan 2008

Lucik, jak to popisujes, tak to opravdu vypada na AE. Pokud je to jen takovehle, tak to co nejvic promazavej. Kazdemu tady pomaha neco jineho - modra indulona, bila vazelina, excipial (me doktorka dopoucila ten mastny krem, ale mam i s mandlovym olejem a ten mi prijde lepsi a hezky voni). Moc nekoupej a do vody pridavej olejicky jako napr. to Balneum. Me jeste doktorka rikala, at co nejvic otuzuju, protoze prehrata kuze vic svedi.

Ja jsem si v knihovne pujcila knizku Homeopatie v pediatrii a je tam i cast venovana AE. Je to rozdeleno do nekolika stadii a popis ruznych leku se symptomy. Urcite je lepsi si dojit k homeopatovi, ale tohle mi prijde taky dobry na vyzkouseni.

jabber
17. jan 2008

lucik77 - nám to začalo jako normální vyrážka, červené pupínky na tvářích a na krku. Pak se to začalo jakoby slejvat do jednoho velkého rudého fleku a pak to postupně přelezlo na celé tělo - ale tam už to nebylo nikde tak strašné, to byly jen pupínky a začervenalá suchá místa. Tady se mrkni, našla jsem nějaké články jak to vypadá:
http://zdravi.doktorka.cz/atopicky-ekzem-by-se-...
http://www.rodina.cz/clanek2393.htm

Těžko říct, jestli máte nebo nemáte náběh 😒 , ale kožní by to určitě měla poznat. A malý to má pořád na stejných místech?

wali
17. jan 2008

petruska - tak drzim palce, az ste z toho vonku!!

lucik - podla mna robis dobre, ze to tak premazavas, asi aj preto sa vam to nezhorsuje a dokonca to aj mizne. myslim, ze keby si to nerobila, ze by sa to zhorsovalo. takze ak to aj je AE, urcite si to podchytila tak zavcasu ako to slo! u nas to inak zacalo presne ako pise jabber.

tulka3
17. jan 2008

u nas jednoznacne najlepsie zabrali obklady zo sypaneho zeleneho caju.. po obklade natriet modrou klasickou indulonou a vsetko sa neporovnatelne ukludnilo. 😉

lucik77
17. jan 2008

eva, jabber, wali, ďakujem.... trošku ma vystrašili tie obrázky. My to ani zďaleka nemáme tak ako detičky na obrázku. Ale hneď zajtra idem ku kožnej nech mi to bližšie špecifikuje....
Ozaj a dá sa ten ekzém úplne odstrániť?

Ozaj evi a prečo nemám toľko kúpať? Ja kúpem každý deň, ale vôbec sa vo vode nemáčeme, je to bleskovka a vlastne aj rituál pred spinkaním.

Tá modrá indulóna je ale na ruky, nie?

ajuskamimi
17. jan 2008

PETRUSKA a aky je presny nazov toho gelu z Adermy? Ja maleho kremujem kremom ATODERM PP /Bioderma/. Je to aj pre deturence s AE. Nasmu to pomaha, ale najnovsie to ma na krku a tam mu to akosi nezabera. Zatial ho umyvam iba v cistej vode, lebo mam dojem, ze mydlo mu to viac vysusuje a drazdi. Svagrinka mi poradila od Bubchenu penu na umyvanie, ktora neobsahuje mydlo a tak nedrazdi a nevysusuje pokozku, ale zial neviem to nikde zohnat.

jabber
17. jan 2008

lucik77 - ty obrázky jsou fakt strašný, my jsme to takhle hrozný teda taky nikdy naštěstí neměli, respektive měli, ale ne po celým obličeji.
Určitě k té kožní znovu zajdi, protože upřímně řečeno, mě připadá to, že je to od slin, divné. Pod krkem dobře, ale na rukách? Ty sis někdy všimla, že by si malý slintal třeba do loktů? Vždyť tam by se to snad ani nijak moc zapařit nemohlo...? A to že se vám to stěhuje...? Já nevím, nechci strašit 😒 . Být tebou bych možná zkusila ještě jiného kožaře, jestli to potvrdí.
Koupat se nemá moc často, protože to hodně vysušuje a suchá kůže je atopikův hlavní problém 😒 . Taky dáváme do koupele olej, používáme Balmandol a koupeme jednou za 3 dny.
Jak píšou holky, promazávej a promazávej a promazávej - až do zblbnutí. Já malou mažu celou při každém přebalování. Dr mi řekla, že musí být pořád jak špekáček 🙂 . Indulona je sice na ruce, ale nám funguje skvěle. Líp než všechny Exomegy od Adermy atd.
Zkoušíme to teď léčit homeopatií, našla jsem, že je schopná ekzém vyléčit. Klasická medicína ne 😖

Držím palce ať atopák nemáte, protože to je fakt peklo 😒 , dej vědět jak jste dopadli na kožním 😉

jabber
17. jan 2008

ajuskamimi - výrobky Adermy jsou tady:
http://www.pevnezdravi.cz/kategorie/kosmetika-a...

Bubcheny můžeš objednat třeba na netu:
http://www.lekarna-online.com/scripts/index.php 😉

ajuskamimi
17. jan 2008

jabber dakujem

toto je presne ta pena, ktoru zhanam, ale na SR neviem zohnat, tak to budem asi riesit cez segru v Cechach

http://www.lekarna-online.com/zbozi/1886556-bub...

jabber
17. jan 2008

ajuskamimi - v SR to má třeba:
http://www.lekaren-nonstop.sk/scripts/index.php

Jestli máte atopák, tak bych ale byla s novou kosmetikou setsakra opatrná 😉 a nějakou malinu bych mu nedávala vůbec 😉

petruska77
17. jan 2008

ajus, vola sa to: A-derma Gel Moussant Douceur... ma to 500 ml a stalo ma to 505,- Sk... je to v podobnej pixli ako ta exomega
http://www.pevnezdravi.cz/zbozi/a-derma-exomega...
len je to ladene do modra... tie zelene vyrobky su pre dospelych a modre pre deti...