Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

sina
20. jan 2009

Samozřejmě, víru má každý a je uplně jedno v co, hlavní je že je podstatou dobro a vzájemná laskavost. Kdyby sme přece nevěřily, že ty prďolky z toho dostanem, tak to mužem rovnou zabalit.🙂 Jinak podstatou homeopatie, je to, že se předepisují léky i na míru, tzn, že chce najít dobrého praktika, který na základě tvé anamnézy, předepíše tu správnou kombinaci léků. Dobrý praktik- tím nemyslím léčitele a podobné koumáky, i když ani bylináře a pod. nezatracuji, ale člověka , který homeopatii studuje. Předem varuji před centrem celostní medicíny, akorát tam necháte moře peněz, zakážou vám jíst téměř vše, kromě makrobiotiky a ještě mám zkušenost, že každému předepíší to samé. Nic méně- nic nezatracuji, je to každého věc. 🙂)

gedgitka.a
20. jan 2009

tak nám doporučila homeopata naše sestřička na rehabce chodí k němu s 2 dcerama je to dětský pediatr a homeopat, takže se specializuje na dětičky a je prý moc dobrej, tak uvidím určo sem pak písnu, alespoň hnedle první dojmy a k té víře samo nejsem věřící, ale víru má v sobě snad každý člověk, já třeba říkám, že mám asi velkýho a obětavýho anděla nad sebou, protože jsem zatím rozdýchala všechno, třeba v roce 2006 mě z mašiny sestřelil 17 tunovej bus, kterej jel skoro 70km/h a byla to jeho viny a já jsem přežila 😉 🙂

marcela.m
22. jan 2009

Ta indulona fakt zabera.Kajke sa pekne vyhladili nozky,uz len tie chrasty ma draplave.Chvalabohu.Tak dufam,ze to bude len lepsie.

gedgitka.a
22. jan 2009

marcela.m nám taky zabrala a skoro 4 týdny byl malej čistej pak se to ještě víc zhoršilo tím Tě nechci strašit, tak držím pěsti, ať vám to vyjde 🙂

jabber
22. jan 2009

Indulona je super, ale je to pořád jenom promašťovadlo a ne lék 😒 Promašťování je sice při ekzému základ, ale samo o sobě nestačí 😒

sina
22. jan 2009

Já si mysli, že je potřeba ty promašťovadla střídat, aby si na to tělo nezvyklo. My používáme, konopnou mast, denní a noční- ty hodnotim nejlépe, sebamed a indulonu, jo a Dr. mi doporučila na ty bolaky- ICTAMO Pro a to asi taky funguje.Matýsek to má teď strašný, jsem zoufalá, myslíte, že to může být reakce na očkování proti pneumokokovi? Jinak nám Dr. napsala ještě fenistil kapky, antihistaminikum, aby ho to tolik nesvědilo a ten taky funguje. Holky, kdy ten ekzem u vás začal? A horší se to? Nám se objevily první stopy ve 3.5 měsíci a je to čím dál tím horší, Matěj to má prakticky všude.... Je mi těch drobků tak líto....

sina
22. jan 2009

Jo marcelo.m. Promiň stydím se- komunikační bariera- chrasty jsou tváře??? 🙂

gedgitka.a
22. jan 2009

našemu to začlo v půlce 3 měsíce po Lovele a zhoršilo se mu to vždy po očkování nejvíc mu zabrala Konopná mast, ale pak se mu to zase zhoršilo po asik 4 týdnech a začlo se to objevovat i po zbytku tělíčka ne jen na hlavě a obličeji, teď používám A-dermu exomegu a jsou dny kdy mu to vyleze a pak je třeba týden zase celkem ok, ale půjdem k tomu homeopatovi je to zároveň dětskej pediatr, tak uvidím co a jak pak sem písnu ju
😉 jo říkal mi hlavně nestřídat a prý mazat jen , indulonou domácím sádlem, ale čistým ne kupovaným a tu A-dermu mi taky schválil, že je s výtažkama z Ovsa 😉

jabber
22. jan 2009

sina - určitě, očkování to strašně zhoršuje 😒 jsou na to homeopatika Thuya Occidentalis, po kterých se ekzém po očkování nezhorší. Berou se den před očkováním, v den očkování a den po. Fenistil nám nepomáhal vůbec 😖
Já bych ty krémy taky tak nestřídala 😉

gedgitka - nám homeopatka tehdy řekla, že super je Leniens, ale dceři to na tvářích nedělalo dobře 😒

denisocka
22. jan 2009

ahojte,tak mne sa škarede líčka vykrštalizovali na jablko,banan alebo mrkvu , no ale začínam sa obavať,že to bude voda,teda -myslíte že to može byť voda?teda že je tvrda,alebo chlorova...alebo neviem,čím viac umývam,tým viac červenšie

gedgitka.a
22. jan 2009

jabber: díky já zatím mažu tu obyč mast od dr a používám tu A-dermu na koupání a je to celkem v mezích, ale homeopatika mu sama nedám počkám co mu dá on, aby to měl ušité přímo na sebe mrňousek a snad se toho nadobro zbavíme nikdo nejsme atopik ani v rodině ☹

sina
22. jan 2009

aha díky za radu,takže indulona a konopná mast, na tu nedám dopustit a vůbec na konopí 😵 gedgi, prosím pošli mi taky kontakt na toho homeopata, nechci jen čekat, až mu poleze maso ☹ jo a já hned půjdu koupit půlku prasete na sádlo, alespoň nemusim vymýšlet co bude k večeři











😀 😀

jabber
22. jan 2009

denisocka - klidně to může být i chlorovaná voda 😒

gedgitka - u nás to právě taky nikdo nikdy neměl 😅 napiš pak, jak jste u homeopata dopadli a co malému dal za léky 😉

gedgitka.a
22. jan 2009

sina ještě jsem u něj nebyla dala mi na něj kontakt naše rehabilitační, tak nevím jakej je, ale hned po první návštěvě a jak ho omrknu Ti písnu kontakt ju 😉

gedgitka.a
22. jan 2009

jabber jasan písnu sem určo dojmy a co a jak, pokud bude ok domluvím s ním že bych dala kontakt i jinejm maminám ale prý má čekačky i 3-4 měsíce tak uidíme má mi volat kdy by nás vzal slíbil, že snad do 3-4 týdnů, takže by to mělo být na přelomu ledna a února 😉

wali
22. jan 2009

neda mi nenapisat, ze uplne suhlasim s vami holky, ktore pisete, ze vam ten clanok pripomina fanatizmus - je to vazne pritiahnute za vlasy. osobne na homeopatiu nedam dopustit - vdaka nej sme uz viac ako rok bez exzemu!!

durdik - asi by som malemu tvaricku mydlom neumyvala, predsa len, keby si to robila niekolkokrat denne, dost by to vysusovalo pokozku a mohol by nastat ovela vaznejsi problem. co keby si skusila nakremovat drobcovi tvar pred jedlom niecim hodne mastnym, aby sa mu to mlieko nedostalo rovno na pokozku? (modra indulona je skvela 🙂 ) tym by to mohlo menej drazdit. potom mu pusinku umyt a opat nakremovat. umyvala by som obycajnou vodou - nemozem si pomoct, ale mam pocit, ze cim viac clovek experimentuje s kadejakymi vodickami, tym je to horsie. vyskusaj to chvilu takto, snad to pomoze!

durdik
22. jan 2009

wali - ideme zajtra ku kožnej. Je malinký a bojim sa experimentovať. Ale vypočuť si názory iných je tiež dobré. Lebo niekedy ani doktor nemusí ulahodiť.

durdik
22. jan 2009

wali - inak s tou modrou indulonou to môže zabrať, ako prevencia. Teraz to už má dosť zlé. Musí sa mu to najprv zahojiť. Dakujem za radu.

vanish1
22. jan 2009

my používame A-dermu exomegu, ale skúsim niečo z vašich rád 😉

ináč, jasne, že je to po očkovaní, deti s atop. ekzémom by sa do dvoch rokov nemali očkovať!

Zpráva z očkovacího sympózia v Drážďanech (Dresdner Impfsymposium) konaného 17. a 18. 3. 2007
Na téma: " Očkovat bezpečně?"
Kontraindikace před očkováním:
těžká dermatitida, těžká reakce po předchozím očkování.
Dr. Kron doporučuje lidem, kteří chtějí očkovat, neočkovat před 2. rokem, pokud se vyskytly (či vyskytují) neurologická onemocnění a problémy s imunitou.
Nedoporučuje očkování před 2. rokem např.v těchto případech:
problémové těhotenství, těžký porod, problémy s dýcháním, alergie, koliky způsobené mlékem, hypotonie/hypoaktivita, neurologické nemoci, autismus, duševní poruchy, hydrocefalus, motorické poruchy, atopické syndromy, autoimunitní nemoci, křečová onemocnění.
http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/vakcinac...

sina
22. jan 2009

Očkování,já jsem na sebe teď tak naštvaná, že sem ho nechala očkovat na toho pneumo...., stejně minulej tejden ve zprávách říkali, že to ochrání jen před zlomkem pneumo. virů a že děti bez problémů by vůbec neočkovali touto vakcínou. Nejhorší je , že za 14 dní jdeme na 3. hexu a za dalčích 14 na 3x. pneumo, no a pak už bude asi chudák uplně bez kůže. Chce se mi brečet ☹ Jsme ve stavu, kdy nezabírá nic, ani indulona ani nic jinýho. Holky co máte zkušenosti s očkováním, jak dlouho trvá, než se ten zhoršenej stav zlepší?

jabber
22. jan 2009

gedgitka - my jsme u homeopatky měli tenkrát taky čekací dobu měsíc od objednání, mají toho asi fakt hodně...

sina - no jo, to byla chyba 😒 netuším za jak dlouho se to zase zlepší, ale jestli máte za 14 dní tu hexu a za dalších 14 dní zase něco, tak z toho asi nevyjdete 😖 Ale to je chyba hlavně dětské mudr, ta ho očkovat prostě neměla, když vidí v jakém je stavu! Naše mudra odkládala kvůli ekzému první hexa tak dlouho, dokud byl ekzém v akutním stavu, tzn červený. První hexu dostala dcera až v 8 měsících. Jedině zkusit tu Thuyu. Anebo neočkovat, ale to nevím jak se dá nebo nedá udělat, když jde o pokračovací dávku 😖

jabber
22. jan 2009

jo a s tou Thuyou....je to na straně 32 😉

sina
22. jan 2009

Moc díky...

marcela.m
23. jan 2009

Sina,chrasty su,ked krv zaschne 🙂 Kajka sa skrabe az do krvi chuda.Chystam sa s Kajkou do Ke k nasim,a sestra je zdravotnicka,tak mi vybavila koznu lekarku,tak by som s nou chcela ist,nech sa na to pozrie.Uvidime,co povie a co jej da,a ci to vylieci ten exem.My ho mame celkom od malicka.Uz v porodnici zacala mat na lickach cervene fliacky.Myslim,ze to uz nie je take hrozne,ako predtym,ked bola mala.Ja som vraj mala tiez do roka a potom mi zmizol a dodnes nic nemam.Tak dufam,ze aj jej zmizne casom.Ak na to vplyva aj stres,tak sa necudujem.Uzili sme si toho u svokry az-az...Ale uz sme v podnajme.Aj my lepsie spinka,cez den 2 hod. a niekedy aj viac.Tam pol hodinku...

sina
23. jan 2009

Ahoj Marcelo , normálně musím si opatřit kurz slovenštiny- fakt jsem nemozná- tedy chrasty jsou strupy 😉
To ti závidim, tenhle výhled, bohužel my to budeme mít asi na furt, protože tatínek s tím bojuje celej život. Myslím, že je z toho nešťastnej že to po něm zdědil i syn.
Jinak dnes jsme měli naprosto strašnou noc. Asi 5x jsem k malýmu vstávala a mazala ho chudáčka. Normálně spí do 8 00 a dnes už byl vzhůru v 6 30 2x za sebou se pokakal, jednou počural při přebalování mě, podruhý manžela a už neusnul. Teď je navztekanej a nepříjemnej a já sem uplně vyřízená 😒 ☹

jabber
23. jan 2009

sina - a v čem pereš? Zkus vyměnit prací prášek...

sina
23. jan 2009

Persil senzitiv a máchám 2x. O ničem lepším nevím, na Lovelu měl reakci tchán kterej ti taky trpí. Aviváž nepoužívám. Jo a žechlíte? to se přiznám, že nezvládám ale vše peru na 60.

sina
23. jan 2009

Durdik, dej vědět jak jste dopadli a kydž tak koukám na svoje výtvory, asi by neuškodil ani kurz ČJ 😖

jabber
23. jan 2009

sina - zkus něco bez chemikálií, něco z ekologických pracích prášků nebo mýdlové ořechy, u nás to bylo taky pracím práškem
ještě je zajímavé tohle http://www.missiva.cz/kdojsme/default.asp?l=c