Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

mariafa
13. feb 2014

nam na atopicku dermatitidu zabrala tinktura z Lastovicnika..exem sa objavil dva dni po narodeni a potom ked som zacala dceru v 6. mesiaci prikrmovat.. V jedenastom mesiaci som jej zacala podavat tinkturu z Lastovicnika ( da sa najst na nete) a do dvoch mesiacov bolo po exeme, tolko moja skusenost.. 🙂

kamila84
13. feb 2014

@mizulienka dobry vecer mojej dcere pri ekzeme vzdy davam kvapky fenistil proti svrbeniu a od troch mesiacoch odkedy sa u nej ekzem objavil ju potieram obycajnou kalciovou mastou presne po chorobe resp. ked ma vysoke horucky sa jej ekzem preukaze ak je rozsiahlejsi davam do vody do kupela oilatum a plus kalciovu mast zatial sme s tym nemuseli ist ani na kozne a pekne sme si poradili 🙂

hhaann
14. feb 2014

@mizulienka ahojky, já soobně bych zkusila přírodu, je to podle mě fakt lepší než lakékoliv léky nebo přípravky jako sjou masti z lékárny. musíe se al postupovat pomalu a pečlivě, pak se ale dostaví výsledek, jak jsem tu už jednou psala, nám hodně pomohl ten jíl - viz http://www.homespa.cz/mojedomacilazne/eshop/0/3... ale pokud se to zhoršuje, šla bych raději znovu k doktorovi, nesázej taky jen na jednoho, různí doktoři mají různé názory....

lenicka07
14. feb 2014

@kam.zyk Ahoj, předem se omlouvám jestli otravuji, měla bych dotaz který se týká dospělého. Dnes mi volala kamarádka, že už má asi měsíc vyrážku, která jí příšerně svědí a doktoři si s tím nevědí rady. Že prý asi alergie a neví se na co. Potřebovala by poradit něco na to hrozné svědění - čím to natřít, v čem se vykoupat? Je možné že by i v dospělosti se jí projevila alergie na nějaké potraviny (je jí 45 let?) Měla by držet nějakou dietu? Nebo z čeho by taková vyrážka mohla být (z kosmetiky, z oblečení? ...) Předem se omlouvám, jestli se ptám hloupě 😉 ale sama jsem se s ničím takovým nesetkala a je mi jí líto, jak je z toho vyřízená... Děkuji. Lenka.,

kam.zyk
14. feb 2014

@lenicka07 ať to nafotí a pak sem hoďte fotky. Ta vyrážka - spíš než z jídla je to z kosmetiky, z aviváže, z něčeho , s čím přijde denně do styku, spíše bude kontaktní. Čím to natřít a v čem vykoupat = chce to vidět to, neboli fotky.

majjjka24
15. feb 2014

skúsili sme eucerin omega 12% atopicontrol lotion.... malému sa spravili červené fľaky... je to normálne, alebo už viac nenatierať... skusila som len raz na ruke...

paradajz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ika84
16. feb 2014

je mozna aj alergia na cukor? presli sme diatou, uiaitli sme alergeny a ekzem zmizol, ted aobcas po kupani alebo ked velmi place tak scervenie ale o chvilu zmizne..a vcera som napiekla kysnute kolace. Asi dva mesiace sme cukor vobec nejedli v ziadnej forme okrem ovocia a do kolacov som dala trochu hnedeho cukru. DO rana zhorsenie, nie nejako výrozne ale viditelne. Je to mozne? Inak ma alergeny : mlieko, vajce, hydina, kapustoviny, jablko, špalda

kaja73
16. feb 2014

@ika84 a co drozdie-mozno je to reakca nan.

ika84
16. feb 2014

@kaja73 nie robim kvaskovy chlieb aj kolace, tam drozdie nejde

demo
16. feb 2014

@ika84 a z coho si robila tie kysnute kolace? Z raze?

denula84
16. feb 2014

@kam.zyk dobry vecer, prosim vas mozte pomoct aj mne,. boli sme u koznej , povedala ze to mame premastovat, pouzivam modru indulonu a predpisala gafrovu mast sa mi zda, stale je kojena, prikrmy malo je,par lyziciek, z ovocia len jablko a banan. niekedy je cisto len kojena. neskrabe si to. vopred velmi pekne dakujem 🙂

elka123
16. feb 2014

@denula84 ahoj mamka 🙂 aj moje 2deti mali atopicky exem,presne take iste fiacky na tele i tvari.Obe deti mali od 8tyzdna,pomohlo Oilatum do kupela,niekolko krat denne som mastila mlieckom Excipial a zo zaciatku,prvy mesiac nejaku mast na predpis,rozrabali nam to v lekarni.Hneda ako dermakol a spolu s framykoinom pol na pol som to zmiesala,kolko mi trebalo a mastila fliacky.Do pitia Fenistil.Deti plne dojcene,ja- ziadny med,kecup,horcica,cibula,parky,citrusy-po tom vsetkom flaky behom dvoch hodin uplne scervenali a zhorsilo sa to.Mne dala kozna taky papier,co nemam jest.Do polrocka sme nemali ani fliacik.Vela zdaru 🙂

denula84
16. feb 2014

@elka123 nam tiez dali taku hnedu masticku a fenistil, ale ten sa jej bojim teda nechcem zbytocne davat. ja som bola chora a pila som caj s citronom a medom, ale ona to uz ma mesiac. mam pocit ze to moze byt aj so sladkeho , raz denne si ku kavicke nieco dam :D, pijem caro .

ika84
16. feb 2014

@demo kvasok razny, muka psenicna..ale peciem aj taky chlieb ( raz, psenica, amarant, ovsena muka) a z chlebu doteraz nic nemal

xkittikex
16. feb 2014

Ahojte babenky!potrebovala by som pomoc,lebo uz neviem co mam robit...Mam 9,5mesacneho synceka,ktory trapi ekzemom,vysli mu az ked mal 2mesiace..najprv som moc s tym ''nestarala'',lebo aj dcerka mala tiez a pri nej ako som zacala davat prikrmi postupne zmyzli..ale u maleho nie..najprv som mastila len s Bephantenom,ale nic,potom obvodny nam dal Holtov krem-co absolutne nepomahal,potom Kalciovy krem,tiez nic, potom nam poslali ku koznej,ta nam dala cez 3mesiace vyse 10kremov-mali sme 3masticky ktore robili v lekarni,potom Fucidin H(to trosku pomol,ale zase nesmie davat viac nez 10dni),potom Excipial U, Leciderm ,XeraCalm,Bioderma,Eucerin a este vseliake...nic nam nepomohol,tym padom sme museli ist k alergologovi,ci nemame nejaku alergiu,ale zatial vsetky odbery su ok, stale kojim,mala som dietu,mala som vynechat mlieko a vajce,ziadne lepsenie..od decembra mame problemy aj so stolicou,boli sme u gastroenterologa,mame brat probiotika + ked potrebuje maly tak Duphalac,teraz zase sme boli u koznej,dostal Oilatum + Locoid Lipocream,ale vobec nepomoze...stryko doniesol z Anglicka Epaderm(u nich sa to pouziva)ale tiez nic..uz som velmi zufala,neviem com by som mohla robit,lebo chudatkovi to svrbi(na to mu davam Fenistil kvapky) ma to na tvare...prosiiiim o pomooooc,dakujem velmi pekne

anina714
16. feb 2014

Ahoj xkittikex, neviem, či ti to pomôže, no nám to pomohlo 2x - aj u syna aj u dcérky. Malému sa ako 6mes. vyhodil ekzém na oboch lýtkach i pod kolienkami. Tiež nám na to dokt. dala nejaké premasťovacie mastičky a potom som v časopise Mama a ja čítala, že jednej pani - teda jej deťom pomohla kombinácia bambuckého masla a konopného oleja. Pani tam odporúčala zohriať vo vodnom kúpeli trošku bambuckého masla a k tomu pridať pár kvapiek konopného oleja. Zo začiatku som to aj tak robila, no nakoniec som prišla na to, že aj samotné bambucké maslo samotné je skvelé. Nášmu malému som to natierala asi 2 mesiace, kým to konečne pomohlo, ale pomohlo a malý má teraz krásnu pokožku ani náznak nejakého ekzému. Viem, že sa mu môže kedykoľvek objaviť, preto mám vždy pripravené bambucké maslo a hneď suché miesto premastím bambuckým maslom. Obidve ingrediencie som kúpila tu: http://www.saloos.sk/bio-karite/. V ČR je to trošku lacnejšie, tak ak máš možnosť, využi. Držím palce 😉

xkittikex
17. feb 2014

@anina714 dakujem pekne za radu, urcite si vyskusam,lebo uz vazne neviem ze co s chudatkom a tie kremy co nam da kozna uz nechcem pouzivat...dakujem Ti este raz 🙂

zuzanask
17. feb 2014

@denula84 u toho mojho (4mesiace, plne kojeny) to takto vyzera, keď to má lepšie. Tiež som zúfalá.

dagmar15
17. feb 2014

@vandas ahoj,žiadne ,,banské rady ,, netr bujes moja mala mala atopicky exzem a v lekární mi poradili krémy namiesto olejceka a samponik do kúpeľa značky A-Derma ak chceš napisem ti presný nazov alebo ti to odfotim a kde sa to dá kúpiť nie v každej lekani to je ...vyhodilo sa nám to pred vianocami pod krkom na rucickach v zahyboch a teraz uz nemame po nom ani stopu ...naozaj pomohlo a samozrejme nieje hormonalna alebo akokolvek skodna ....+ na najhorsie rozskrabane alebo najviac zacervena miesta (tie najhoršie ) som natierala holtovou mastou ;)

zuzanask
17. feb 2014

Ahojte, malý ma 4 mesiace a už asi mesiac sa trápime so zhoršujúcim sa ekzémom. Objavil sa najskôr na hrudníku, zhruba dva týždne som to neriešila u kožnej, iba s detskou lekárkou - myslela som že to má výsip a podráždenú kožičku z toho ako stále odgrckáva. Suché miesto sa vytvorilo aj na nožičke, fliačky aj po ramienkach a rukách. Kožná nam predpísala kortikoid plus Lipobase na premastenie. Po druhej návšteve týždeň nato (kortikoid zaberie iba kým ho aplikujem, po vysadení koža znovu začervená) - diagnóza: recidíva, doporučený Excipial krém. Plne kojím a keď som sa pýtala na potraviny - nie tie ktoré mám vylúčiť ale tie ktoré môžem, tak mi odpovedala, že môže doporučiť iba destilovanú vodu. Kúpila som Lipobase Repair, suché miesto na nožičke mastím pri každom prebalení (malý sa dokaká tak, že ho musím opláchnuť), hrudník, chrbátik a ručičky ráno a večer. Kúpem v PO, STR a NE výlučne Balneum Hermal plus. Zaviedla som dvojité pláchanie prádla, žehlím všetko. Spával pod perinkou z peria, vyhodili sme ju.
Kožička nie je suchá ale stále sa vracia zápal, ak vysadím kortikoid, 24 hodín je dobre a potom opäť začervenanie, škrabanie. Neviem ako na tú dietu, vysadila som mlieko a idem skúšať či sa stav zlepší alebo nie. Raďte prosím

zuzanask
17. feb 2014

neexistuje skupina, kde si mamičky detičiek atopikov vymieňajú skúsenosti a rady?

dashyyy
17. feb 2014

@kam.zyk nebo ostatní prosím o radu 🙂 řešíme u prcka atopák který se rozjel po očku.. kam.zyk doporučila krémík bubchen baby creme a mažeme dneska týden a nejhorší je pryč už to ani nemá moc zarudlé ale zůstala mu suchá ložiska a potřeboval by to asi promastit.. nebo jestli něco do přidávat do koupele? Hlavně ne excipial ten mu vůbec nepomohl.. ideálně něco přírodního.. moc děkuji za Vaše rady!

petrapod
17. feb 2014

@xkittikex ahoj , ja tiez bojujem dlhodobo s exemom a konecne som nasla od A-derma krem exomega je na atopicky exem a k tomu som si kupila mydlo z ovsa, zatial jedine co zabralo. Zatial si to neviem vynachvalit konecne sa to straca. Vysledok uz do par dni. Drzim palce. Petra

dagmar15
17. feb 2014

@zuzanask ahoj,vyžšie som pisala že som použivala a-dermu prečitaj moj prispevok,hned nad tebou 🙂

dagmar15
17. feb 2014

@dashyyy vyššie som pisala prečitaj si moj prispevok pisala som o A-derme 🙂

dagmar15
17. feb 2014

@zuzanask taktiež som skušala diety ale načo ved malinka mi je malo a ešte to malo čo je jej nebudem davať?vždy sa to nejak da 🙂 treba skusiť

denula84
17. feb 2014

a ako zistim ze je alergicke na vajcia, alebo mlieko, cokoladu? musim poziadat o testy u koznej alebo na imunologii ? dakujem 🙂

dagmar15
17. feb 2014

@denula84 ahoj pisala som už nižšie použivala som A-DERMU krem a olejček do kupela kremom som mastila kompletne cele teličko namiesto olejčeka...pomohlo vyhodilo sa nam to pred vianocami a teraz nemame po tom už ani stopu ak chceš odfitm ti a napišem presny nazov tohto vyrobku+som použivala na najhoršie miesta holtovu masť naozaj vobec to nieje škodliv nema to žiadnu vonu aj ked mne to trošku vonia ....pomohlo a viem že to pomohlo viacerim ..ak cheš ozvi sa 😉