Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kam.zyk
17. feb 2014

@dagmar15 Aderma exomega, Bioderma Atoderm a Eucerin omega 12% je taková moje oblíbená trojka, kterou ráda doporučuju.

dagmar15
17. feb 2014

@zuzanask moja švagrina tiež kojila amaly jej to dostal jedla už všetko uplne maly jej to dostal a poradili jej taktiež toto každemu to prechadza inak ja som naterala asi dva tyždne a už som videla vysledky na kožičke ale ako nahle som ju natrela ščervenalo to asi zo tri krat a potmo to začlo blednuť ale čo je super ked som ju natrela neškrabala sa mi...mala o pod krkom tak som ju natrela a dala som jej bodiky až ku krčku natierala som ju však 3krát za den rano na obed a večer kremom a ešte aj holtovou mastou a každy den som ju kupala až pokym som nevidela zlepšenie lenže kym sme to s priatelom zohnali tak to trvalo preto to zlepšenie asi trvalo až dva tyždne.....a aj ked to nebolo lacne nemohla som sa už divat na malu ako sa škrabe a chcela som jej pomoct takže nech to bolo akokolvek drahe chcela som to a ked som videla že to pomohlo švagrine natierala som aj ja a vysledku su tu pred vianocami sme to dostali pomaly sa to upravovalo a teraz je už uplne krásna a po likach nam to zmizlo hned pod krčkom sa to tratilo a v zahybikoch to bolo trošku horšie kedže sa dietatko stale hybe,poti....

dagmar15
17. feb 2014

@kam.zyk preto som k tomu použivala aj holtov krem 😉 samozrejme

kaja73
17. feb 2014

@kam.zyk mozem sa opytat na ten skin cap?, viem ze si pisala ze si ho testovala a vysiel zle 😖 .
Ale chcem sa spytat ako davno to bolo a ci to odvtedy zas neskusala testovat-lebo vraj je to uz Ok.
Starsi syn ma pubertalne akne na tvari a rozmyslam nad tym skusit to, ale bojim sa pre tie tvoje vysledky z testovania...ale v lekarni tvrdia ze je to uz OK-ale tebe verim viac.
vsetky ostatne kremy od koziara su len horsie zlozenim-teda ak porovnam letaciky....mozno mas radu ale aj na akne.... 🙂

kam.zyk
17. feb 2014

Někdy, i když se maže sebelepším krémem, ekzém nevyhojíte, protože je příčina ve stravě, je zde spouštěč.

Více viz moje články

http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

zuzanask
17. feb 2014

@kam.zyk pošlem foto do IP, teraz spí - keď sa zobudí, ten ekzém ma rôzne prejavy, na ručičkách - ramienkach sú to také suché drsné kruhové miesta, podobné šmirgľu, na hrudníčku v stave ukľudnenia to vyzerá ako na poslednej foto zo str. 629 čo odfotila denula84, keď ho to svrbí a rozškrábe si to - celá pokožka je začervenaná a akokeby pod tými kruhmi mierne napuchnutá. Všimla som si, že keď sa minulý týždeň spotil v kočíku, urobili sa také červené bodky na chrbátiku, ale zmizli. Je nervóznejší, keď je čo i len trochu viac oblečený, keď plačká utíši ho otvoriť okno a nechať ho ofúknuť studeným vzduchom. Dosť mi odgrckáva a najhoršie zapálené to má v mieste pod krkom na hrudníčku, kde končí bodynko, resp. pod tým švom, asi kôli treniu a aj vlhkosti, hoci ho poctivo prezliekam. Exém sa objavil už pred očkovaním, súvislosť s týmto nevidím. Kožu premasťujem, má ju vláčnu, tak ozaj neviem.

zorko
17. feb 2014

Syn mal ekzém. Veľmi dobre mi poradil vtedajší primár detského odd. Ekzém nechce veľa vody aby vysušovala ale ani veľa mastenia. Po vodu som chodila do studne aby nebola chlórová. Kúpeľ som mu striedala s rôznych vecí/ ovsené vločky,harmanček, natieranie rybím olejom a pod./.A hlavne som dávala pozor na stravu po ktorej sa mu výsyp zhoršoval. Aby sa neškriabal nosil stále rukavičky. A jedno leto sme ho denne chodili kúpať na prameň, ktorého zloženie je podobné vode v kúpeľoch Dudince.Dnes 30 ročný mladý muž má telo bez známok ekzému .Sám však dbá na to čo zje a hlavne čo si oblieka, lebo aj umeliny sú zhoršovateľmi ekzému. Prajem úspešnú liečbu. Marta

xkittikex
17. feb 2014

@petrapod velmi pekne za radu 🙂

zuzanask
17. feb 2014

@kam.zyk ešte otázočka, ak má na niečo z mojho mliečka potravinovú alergiu, može to mať prejav aj zvýšené grckanie? Lebo sú dni keď si odgrgáva pekne nasucho a niekedy za tri hodiny medzi jednotlivými kojeniami pogrcká aj šesť podbradníkov.

kam.zyk
17. feb 2014

@zuzanask tohle je hrozně moc časté při alergii na BKM, na bílkoviny krav.mléka, proto jsem právě radila vynechat veškeré mléko a mléčné výrobky.

kam.zyk
17. feb 2014

@kaja73 Já bych ten Skin cup nedala. V jedné šarži ten koritkoid je, v jiné ne. Co je vynikající a má to efekt lepší než kortikoidy, je Reha krém bariérový, ale je to hodně drahý. Nicméně je to perfektní na stádia ekzému, co potřebuješ.

sarcca
17. feb 2014

koupel z ovesných vloček - levné a účinné.

kaja73
17. feb 2014

@kam.zyk ja to potrebujem na pubertalne akne u starsieho syna-nie ekzem-je to ja na akne vhodne?

kam.zyk
17. feb 2014

@kaja73 Kolik že mu je? Akné...něco vymyslíme.

kaja73
17. feb 2014

@kam.zyk 15,5 roka ma.

kaja73
17. feb 2014

@demo juj to si synator na tvar neda-on by to tam 25 minut nezniesol-s nim je celkovo problem, aby si dal na tvar nieco-neznesie tam skoro nic-bud mu to smrdi,alebo je to mastne,stipe a masku na tvar..? to by ma skor zozral za ziva... 😲
Potrebujem nieco bez silneho pachu,nie vemi mastne,skor take ako hydratacne-ine neznesie.
on je celkovo tazka povaha......
preto ma laka ten skin cap-ten mu vonia je taky hydratacny-ozaj jemny.

kam.zyk
17. feb 2014

@kaja73 A co mu doposavad sedělo za masti/krémy?

7katka
17. feb 2014

dobry je i rakytnikovy krem alebo olej, ocista vnutra- citala som, ze sa zo mozu parazity

demo
17. feb 2014

@kaja73 aha, chapem, maska na tvari je taka nemuzna a nedostojna 🙂

lucia_d
17. feb 2014

Moju dcerku ked mala asi 8 mesiacov som zacala umyvat prirodnym mydlom, ktore vyraba znama z kozieho mlieka a medu www.vonai.sk a po kupani som ju natrela modrou indulonou, ma 11 mesiacov a po ekzeme ani stopy.

kaja73
17. feb 2014

@kam.zyk teraz, ako je uz v puberte, tak si dava bud len obyc niveu-tu modru-ale ozaj mini mnozstvo,alebo Patkov eucerin na tvar-ten s 5% ureou.
Ine sme neskusali nic,lebo to co dala kozna ma kopec vedlajsich ucinkov....
daku dobu som mu to potierala roztokom z citricidalu ale to len cca tyzden-lebo som ho dobre ze nenahanala po byte a prestalo ma to bavit. 😝
On to nema na licach vobec,ma to na cele,okolo nosa,ust a na brade.Lice ma ciste ako babatko.
No a vnutorne zacal brat pangamin-cca 3m to berie a zlepsilo sa to za tu dobu-zmizla cerven a su len vyrazky.

oceancity
17. feb 2014

Ahoj, po koupání pořádně promastit modrou indulonou celé tělo a taky " zelený balzám " od Wojnara, to pomohlo nám, od té doby žádný projev atopismu, syn měl v roce a půl. (Www.wojnar.cz)- tam je k vidění ta mast, já ji měla z bylinkářství z Opavy.

demo
17. feb 2014

@kam.zyk tym, ze starsi ma ABKM, mlieko a mliecne vyrobky nejeme cela rodina. Akurat mladsiemu dvojrocnemu davam asi tak raz za tyzden nejaky syr tvrdy, trochu tvarohu do rozmixovaneho ovocia ci prilezitostne jogurt (selsky Holandia). Robim to preto, lebo o rok pojde do skolky a tam mliecne veci na jedalnicku budu. Robim dobre, ze ho na to takto zvykam? Alebo je lepsie, ked s mliekom pride do styku co najmenej? Obycajne mlieko este nikdy nepil, v skolke urcite budu mavat kakao a podobne veci.

kam.zyk
17. feb 2014

@kaja73 já bych ty pupínky natřela zinkovou mastí, jen jemně poťupkat.

kam.zyk
17. feb 2014

@demo úplně dobře děláš, že ho zvykáš. Super!!! Já bych klidně dala mléčné výrobky 2x týdně.

demo
17. feb 2014

@kam.zyk fajn, dakujem

Inak na akne bola kedysi super mast Euderma. Obsahovala tusim síru.

hhaann
17. feb 2014

@kaja73 ahojky, zkus jíl, jak jsem psala celá moje rodina s ním máme fakt dobré zkušenosti (viz http://www.homespa.cz/mojedomacilazne/eshop/0/3... na akné si myslím, že taky pomůže 🙂 ono na všechny nemoci a záněty kůže pomáhají přírodní složky určitě lépe...

denula84
17. feb 2014

@kam.zyk takze to nie je AE? a ked videme z vody ma to cervene. ona bola chora, no mala iba sopliky ale skoro dva tyzdne a do toho zuby. mozem ju po kupani normalne natriet ako doteraz a na suche miesta dat ten sudocrem? este pridavam jednu fotku, toto ma uz velmi dlho a to jedine si obcas skrabe, lebo to ma v zhybe, .

emka13
17. feb 2014

@kam.zyk ahojky chcem sa Ta opytat je vhodne chodit so 4-rocnym dietatom na bazen ak mame v zahyboch rozskrabane...drzime to ako tak v norme ale je jej potrebne nejako posilnovat imunitu. chodi do skolky a byva casto chora ☹