Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

denula84
28. feb 2014

@kam.zyk takze ked budem mastit tak sa vyhnut tymto flakom a dat na ne iba sudocrem, ja som stravu nezmenila, ci mam vylucit tie mliecne vyrobky ? dakujem 🙂

castania
28. feb 2014

@kam.zyk tak natierali sme excipialom a kupali v oliathe ale cervenalo mu to potom. Mám este doma linolu , tá neviem ako reaguje a krém protektin, to som tiež neskusala. Ale kúpim aj biodermu alebo co odporucis🙂 ďakujem

kam.zyk
28. feb 2014

@macinka13 nic si z toho nedělejte, takových dětí bylo, co bylo mazáno kort.každý den...a dostali se z toho. Bude dobře.

kam.zyk
28. feb 2014

@denula84 vyloučit bude potřeba zakysané mléčné výrobky, tj.jíst jen tvrdé sýry a jogurty, acido mléka, z toho mléčného. A ano, ty fleky jen Sudocrem. A uvidíme, zda je lepší mazat napřed hydratační věc a až navrch Sud., nebo jen Sudocrem.

@castania ten excipial seděl? Když se namaže na zdravou kůži - nedělá to pupínky, puchýřky, atd.?

castania
28. feb 2014

@kam.zyk praveze excipial nesedel,urobila sa mu krupica :(

adamar
28. feb 2014

Epaderm kast,mate prosim vas skusenosti?dakujem
Dnes som si pytala exomegu v lekarni a odporucili ma na ekzem toto,kupila som.

xkittikex
28. feb 2014

@adamar mi sme mali Epaderm,stryko mi doniesol z Anglicka,ale maly mal na druhy den cerveny tvar jak rak 😒 nam to vobec neepomohol 😒 dneska som kupila Exomega,zatial s tym vsetko ok 🙂

kam.zyk
28. feb 2014

@castania Exomegu! Jako kittikex.🙂

eva518
28. feb 2014

@macinka13 také si vyčítám použití kortikoidů, ale bohužel nic jiného nezabralo a snažila jsem se ji tím mazat minimálně. Nicméně jsem to používala cca 4 měsíce, teprve asi něco přes měsíc mažu jen konopnou kosmetikou a kortikoidy jsem hodila do koše.. Snad to nebude mít následky a bude dobře.

baka13
28. feb 2014

@kam.zyk velmi pekne dakujem.este ze Vas mame 🙂 Tak budem dalej natierat Bubchenom a k tomu Hylak

adamar
28. feb 2014

@xkittikex no tak sa mu to bojim aj natriet teraz.Zatial davam vzorku exomega,uvidim,zatial sa to nezhorsilo.

adamar
28. feb 2014

@kam.zyk ja uz som.zufala,stale rozmyslam co som jedla ja (dojcim) a co maly,neviem prist na to vobec,ja uz nejem.mliecne vobec,vajcia,lepok (som celiaticka),ziadne sladkosti,ani tolko spominane alergeny.
Je dobre dat spravit dietatku alerg.testy?Ked skusame novy krem ako dlho cakat na vysledok?
Dakujem.krasne

luba41
28. feb 2014

@llela ak vám teda kožná trafila diagnozu, moje deti majú dg. keratosis pilaris.. máš aj foto?

kam.zyk
28. feb 2014

@adamar krém- tak do 3 dní se projeví efekt. Ty alergo testy smysl nemají, je to nesměrodatné, zkuste přečíst toto

http://www.proalergiky.cz/alergie/clanek/elimin...

kam.zyk
28. feb 2014

@katyxq jukni sem co jsem objevila díky jedné šikovné mamině

http://bymicha.blogspot.cz/search/label/hypoale...

castania
28. feb 2014

@xkittikex ahoj, prosím tá a ako reaguje po natreti exomegy? Ja som malého dnes natrela prvý krat, hneď mu to scervenalo a čakám aký to bude mať efekt. Neviem aky to má priebeh. Ďakujem🙂

denula84
28. feb 2014

@kam.zyk takze ju po kupeli nemam nicim natierat len ten sudocrem na flaky a potom sa uvidi ? a jogurty asi ake, tvaroh mozem ci nie? moc dakujem

adamar
28. feb 2014

@kam.zyk dakujem.krasne,hned ideme na to,dufam dufam ze na nieco prideme

adamar
28. feb 2014

@kam.zyk prosim vas a ryby sa mozu?

katyxq
28. feb 2014

@kam.zyk znám 😉 - ale zrovna první recept není pro nás, nějak quinou blbě trávíme, neřekla bych, že je to alergie, prostě ji mi po ní těžko (ne blbě, jen jako bych měla šutr v žaludku 😅) ... a já dneska chtěla machrovat, nafotit perfektní hypoalergenní chleba, no, klasika, jak o něco jde, tak se ne úplně daří - viz dnešní fotka v mém blogu, chleba placatec 😀 ... ale Šárka zbodne leccos, nakonec chutnal obstojně, ale nadýchaný bych mu neříkala

fifitko25
28. feb 2014

@kam.zyk @demo žienky prosím vás, malého keď namažem sudokrémom alebo bubchenom, začne sa nepríčetne škriabať... teda on sa škriabe vždy, keď mu vyzlečiem veci, inak si na škrabanie nespomenie..
može mať na tie krémy nejakú reakciu, že to to vždy začne svrbieť? je to dobré znamenie?
túto zvýšenú škrabivosť pozorujem už 3 týždne a nič nezaberá a to som skúsila už: genciálku, vynechať mliečne výrobky a vajcia, mastím len sudokrémom a bubchenom, dávam piť roibos čaj aj roibosom som potierala postrihnuté miesta, aj kozím mliekom , berie 3x 15 kvapiek fenistilu, skúsili sme aj peritol - nič, aj homeo poumon histamine - nič ☹
z tej škrabivosti som zúfala už načisto ☹

lenicka07
28. feb 2014

@kam.zyk Dobrý den, tak hlásím jak dopadla kamarádka s tou kopřivkou (vysazen Locoid, natírala Linolu). Po 10 dnech konstatovala výrazné zlepšení, vyrážka vybledla, už není tak červená, svědění se zmírnilo, přes den už docela dobrý, ještě přetrvává svědění večer. Mám vyřídit velké díky!! Jsi skvělá! Když vezmu, že byla u několika doktorů, včetně primářky na kožním a nikdo jí vůbec nepomohl, naopak se to ještě zhoršilo a nyní po více než měsíci a půl je to konečně lepší!
Chtěla bych se ještě zeptat na další léčbu. Zda pokračovat jako dosud, zda ještě se to bude lepšit (ta vyrážka tam ještě je, ale prostě to už není tak "agresivní" - slovy kamarádky. A jak dál s těmi mléčnými výrobky (dle Vašeho doporučení jedla pouze jogurty a sýry), jak to s tím souvisí? Co by ještě mohla používat? (uvažuje o koupi dalších výrobků z řady Linola, protože celkově má kůži hodně citlivou a některá kosmetika jí vadí, tak radši nic nepoužívá.)
Díky a ještě jednou díky 🙂

xkittikex
1. mar 2014

@castania ahoj,nam bude super,vobec to nescervenalo,a hlavne,ze chudatko vedel spat v noci,lebo mu nesvrbelo 🙂

kam.zyk
1. mar 2014

@denula84 tvaroh ne, jen jogurty a tvrdé sýry, z těch mléčných výrobků. Po koupeli taky jen ten Sudocrem (na ložiska) a uvidíme.

@adamar neměly by se, taky se vysazují .

@katyxq náááhodou, hlavně že chlebík dobře chutná, holt, nadejchanej bude příště, a vůbec, nadýchaný chleba je nuda, placatej chleba je originální !! 🙂

kam.zyk
1. mar 2014

@fifitko25 některé dítě reaguje na to, když se mu maže kůže, čímkoli, tím, že se mu zcitliví. Já bych tady mazala minimálně, čím častěji se bude mazat, tím víc ho to bude svědit.

Takže maximálně dvakrát denně, prostě snížit frekvenci mazání, to je asi to, co ho na tom svědí nejvíc. Ten kontakt masti a rozmazávání masti po kůži.

kam.zyk
1. mar 2014

@lenicka07 Ať nabere v lékárně hodně vzorečků a vyzkouší, co jí bude vyhovovat nejvíc. Ale pozor- chce to tak 4 dny natírat stále tím samým, na první mazání nic nepozná, tohle chce delší čas, ty 4-7 dní jsou u dospělého optimum.

Ty mléčné výrobky může opatrně zařadit, začít tím, že bude po 3 dny jíst jeden jogurt denně - a aťse pozoruje, co jí to dělá. V té době ale ať nezkouší žádný nový krém, nic, aby nebyla chyba testování BKM.

fifitko25
1. mar 2014

@kam.zyk dakujem, skúsim znížiť...

denula84
1. mar 2014

@kam.zyk obycajne mlieko z kauflandu asi tiez nie :P .... a kedy sa mam ozvat. este som chcela vediet ci jej mozem davat banan a mrkvu, ktosi spominal ze to je tiez alergen. takze zhrnutie toho mame AE alebo to bola reakcia na nieco. dakujeeeem 🙂

kam.zyk
1. mar 2014

@denula84 mléko ne, příkrmy jet podle té mé tabulky, nedávno jsem jí sem vkládala.