Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
17. feb 2012

Zaexperimentovala jsem s nasi pekarnou a vymyslela si recept na spaldovy chleba (vetsina na netu jsou i s psenicnou moukou, nebo podmaslim...) a svete, div se, povedl se 😀!

xmalij
17. feb 2012

@zuzuzuzu7 tak asi hej 😉

luthien.k
17. feb 2012

@xmalij špalda je ale druh pšenice, při bezpšeničné dietě se nesmí... 😉

luthien.k
17. feb 2012

@ozujskova nejen vysušuje, ale také léčí zánět vzniklý na kůži, takže na atopický ekzém se hodí velmi, na určitá stádia, ale vždy podmáznuta něčím hydratačním, jako je Bioderma.

zuzuzuzu7
17. feb 2012

@xmalij ja tiez pekavam spaldovy chlebik-akurat dnes sme mali na veceru...mnam plus nejake tie semiacka lanove, tekvicove, slnecnicove

honzulka
17. feb 2012

@ivage Moje dcera má alergii na bylinky...dávala jsem jí dětské byl čaje na kašel a kašlala snad půl roku v kuse...Teď co máme výsledky z alergo jí čaje nedělám a je to lepší...Tak zkus ty čaje vysadit... 😨

zuzuzuzu7
17. feb 2012

@ozujskova ja na zinkovku nedam dopustit!

xmalij
17. feb 2012

@luthien.k a sakra, vzdyt jsem to vedela...vzdyt ja chtela pect pohankovy...pomooooooc 😒

xmalij
17. feb 2012

@zuzuzuzu7 ty jsem prave vynechala, nebo myslis, ze je to uz dobry, kdyz je male 17 mesicu? Co rikas na zitne pecivo? Me prijde tezky a hutny, aby ji to nezabetonovalo, ale co bezpsenicnyho vybrat? Ryzovo kukuricny chleba jedine a pak tu pohanku..

zuzuzuzu7
17. feb 2012

@xmalij skusala som aj zitny-no ten bol dost tvrdy a mne moc nechutil-aj ked moje deti zjedia vsetko;)...no spaldovy nema chybu....nasmu malemu je 19 a pol mesiaca..nzatial nema problemy, tak hadam nevadi;)

zuzuzuzu7
17. feb 2012

@xmalij ale je pradva ,ze spalda aj ke dje lahsie stravitelna ako iny druh nepatri medzi bezlepkove ☹

xmalij
17. feb 2012

@zuzuzuzu7 trochu zkusim pridat, na zpestreni..kdyz si vybavim co obcas projde plenkou, tak tohle bude asi fakt ok 🙂.

luthien.k
18. feb 2012

@xmalij žitný chleba prokvašený kváskem, ne droždím, je lépe stravitelný, nejlépe v kombinaci s tou rýžovou nebo kukuřičnou moukou, až vykoumám postup, dám vědět, kvásek už mám nastartovaný 🙂

katrenka111
18. feb 2012

baby ma napadlo, prípravok Skin cap ste neskusali??? v lekarni mi velice radili že to je na exzem najlepsie a do týždna je po nom....

xmalij
18. feb 2012

@luthien.k super, diky 😉 ...zkusim dneska ciste kukuricny, tak jsem zvedava. Ze zvedavosti jsem dva dny mazala A-dermou (jako drive) a loziska jsou mnohem klidnejsi. Asi tomu zhorseni prispel i fakt, ze se klube spicak, neco malo se v papulce rysuje.

luthien.k
18. feb 2012

@xmalij čistě kukuřičný se obávám, že nebude držet pohromadě...

luthien.k
18. feb 2012

@katrenka111 v minulosti byl Skin cap stažen z prodeje pro obsah hormonálních součástí, nikdy bych ho proto nepoužila, protože jistota, že je "čistý", tu není...

1lussy1
18. feb 2012

ahojte chcela by som poprosiť oradu malá sa mi vyhádzala na tele najprv to boli take červené vyrážky a potom sa to zmenilo na take červené fľaky a je to take suché môže to byť atopický ekzém alebo čo neviete mi poradiť ?

luthien.k
18. feb 2012

@1lussy1 ahoj, pro diagnózu šupej na kožní, ale jinak to samozřejmě atopický ekzém být může. Je malá na UM nebo kojená? Jaké a jak zavádíš příkrmy? Máte v rodině nějaké alergie, astma, atopický ekzém?

xmalij
18. feb 2012

@luthien.k neni to asi pravy chleba, mrkni sem http://www.labuznik.com/recept/recept-na-kukuri... ...vejce nahradim, syr nedam..maximalne to pujde zase ovcim od vedle 😀 .

luthien.k
18. feb 2012

@xmalij aha, tak to je taková kukuřičná slaná buchta 😀 Já jsem už kdysi pekla toto a zkouším opět: http://www.varimezdrave.cz/kvaskovy-zitny-celoz...

Když se povede, odlehčím ho tou rýží nebo kukuřicí nebo nějakou směsí nejlépe 🙂 Ale to až se povede orginál 🙂

xmalij
18. feb 2012

beru vsechno, i buchtu 😀 . Teda, ten postup zda se byt narocny na cas, to abych se vzbudila na budik a odpo neusnula s malou spolecne 😎 . A vlastne neprichazi v uvahu dom.pekarna..no ale pejou na nej samou chvalu, tak to zato stoji.

luthien.k
18. feb 2012

@xmalij to jo, náročnější to je, ale vypadá to hůř, než jak to ve skutečnosti je, když je člověk na MD, tak v pohodě, když jsem chodila do práce, bylo to horší, já to pekla naposledy snad ještě před dětma a dobrý, ale pak se mi asi dvakrát zkazil kvásek v lednici a přestalo mě to bavit 😅 Teď teda budu muset vydržet i nezdary 😀

romcovaklarka
18. feb 2012

@luthien.k Hm, taky se mi zrovna zkazil kvásek 😠 takže jsme měli jeden kváskovej chleba a konec. A z droždí to není zdravý? 😕 Já mám právě novou pekárnu, tak zkoumám.

luthien.k
18. feb 2012

@romcovaklarka no droždí hlavně žitný chléb neprokvasí, to je ten problém...

romcovaklarka
18. feb 2012

@luthien.k Aha 😕 Já jsem teda pekla stejně z pšeničné + žitné, ale budu ještě zkoumat, ani jsem netušila, jaké jsou všechny mouky. Ale jsem tu koukám trochu off topic, tak končím 😅 😀

xmalij
18. feb 2012

@romcovaklarka nejsi off topic, vsechno se vsim souvisi 😀 😀

xmalij
18. feb 2012

@luthien.k no to verim, ted to snad vyjde..jeste zasadni dotaz..kvasek se da koupit v pekarne nebo jak se k nemu dopracovavas? Znam ho jen v souv. s nasim kyselem 🙂.

xmalij
18. feb 2012

@luthien.k To vypada dobre, jeste je i sladka forma, ale cena taky pekna no...
http://www.celiashop.cz/detail/smesy-a-mouky/no...

luthien.k
19. feb 2012

@xmalij , vadí mi tam modifikovaný škrob...