Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
30. apr 2012

@helulicek v podezření je vše, zejména větší množství rajčat či musli, obzvlášť pokud je s oříšky.

helulicek
30. apr 2012

@luthien.k hm, tak to jsi mě moc nepotěšila ☹ No nedá se nic dělat... vyloučím a uvidím... díky

luthien.k
30. apr 2012

@helulicek začala bych rajčaty a musli (jaké to bylo?), banán sem tam nechat, ale ne každý den.

katyxq
30. apr 2012

@zaacatek Když kojíš a UM nedáváš vůbec (ani v kaších), tak ho kupovat nepotřebuješ, ale jak psala luthien.k, že je v ekzému infekce, tak kromě držení diety budete muset i na kožní - potřebujete něco, čím vyléčit tu infekci 😉.
Jinak pozor na ty příkrmy, problém může být i tam, nepíšeš, co všechno dáváte, ale ve článcích od kam.zyk jsou potraviny s nízkým alergenním potenciálne vypsané (v jednom z nich je odkaz na tabulku v pdf).

korkusa
30. apr 2012

ahojte skusalí ste niekto alergenovu imunoterapiu?(pri alergii na roztoce)

helulicek
30. apr 2012

@luthien.k no musli právě oříškový 😅 , u nich je též pravda, že jsem je předtím tolik nejedla (mám to tak trochu náhražku za sladký). Rajčata ale jím od začátku diety a problém nebyl...no každopádně vyloučím a pak zkusím nasadit. bude stačit 14dní nebo ty cca 4 týdny?
Víš jak jsem s tebou řešila ty "koliky"... tak mám pocit, že to přešlo právě do toho exému. Koliky totiž téměř nejsou...
No kdyžtak ti dám vědět...

luthien.k
30. apr 2012

@helulicek 14 dní by mělo stačit.

lelask
30. apr 2012

@luthien.k Katka ty si ma tak navnadila, ze to idem zase skusit bez BKM. Chcela som pockat az po statniciach, lebo teraz popri striedavej starostlivosti s babickami to bude asi problem,ale skusim, mozno sa aspon nejaky efekt alebo zmiernenie ukaze.

lelask
1. máj 2012

kde vsade pridavate detom pupalkovy olej?

zuzuzuzu7
1. máj 2012

@lelask ja som ho napriklad vcera primiesala aj do spagiet aj s olivovym olejom,ale inak niekedy detom supnem po lyzicke ked papaju bud obed alebo veceru

xmalij
1. máj 2012

@lelask ja ho davam obcas do Reisdrinku nebo teda ted do Oatmilku. Me i dceri desne nechutna, smrdi mi to, takze v jidle to pozna, v mlice tolik ne 😉. A ve fazi chronickyho ekzemu jsem dve rana po sobe na vlhkou pokozku namazala a super, osklive vysusena pokozka se vzpamatovala a uz staci jen hydratovat mlikem.

zuzuzuzu7
1. máj 2012

@xmalij nasim krpcom chuti vsetko vo vestych podobach a vsetkych podmienkach so vsetkym🙂)))

luthien.k
1. máj 2012

@xmalij to je zvláštní, podle mě to má neutrální chuť i vůni a obě děti to bez problémů na lžičce konzumují a ještě se ho dažadují... Není náhodou žluklý ten váš olej? Nesmí to mít pachutě ani být nahořklé...

xmalij
1. máj 2012

@luthien.k to teda zasnu..ne, je nahorkly, divne mastny, mam ho v lednicce. Treba okurky mi samotny nesni, ale s dynovym olejem se dozaduje, ze jeste jeste 🙂. Vybirava to je, a jak, ale tohle nedam ani ja 🙂. Jestli se potkame, tak ti dam panaka 😀 😎 na privitanou!

lyongirl
1. máj 2012

Ahojte, viem, že ste tu nedávno preberali opaľovacie krémy, len som to akosi zanedbala a nespísala si, ktoré sú bez chemických filtrov, viete mi niekto napísať, ktoré sú len z čisto minerálnymi filtrami? Pre bábo, aj pre staršie deti, lebo neviem, či mi najmenší môže opaľovací, ako starší dvaja chalani.
ĎAKUJEM 🙂

lyongirl
1. máj 2012

objavila som 100% prírodný opaľovací krém Lavera, ale našla som len SPF 20, nie je to málo? A čo hovoríte na tento? 50+ sa mi zdá dosť veľa, ak nejdeme k moru....
http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...

zuzuzuzu7
1. máj 2012

@lyongirl ahoj, mna laka tento-nemate niekto skusenost? http://www.bio-market.sk/kozmetika-na-opalovani... ich zatila natieram cistym bambuckym maslom a slniecko ordinujem skor v nizsich davkach zazaiatku,ale chcela by som nieco take bio..tak so obajvila nahodoi toto..mlozno by som skusila

lyongirl
1. máj 2012

@zuzuzuzu7 ahoj, to čo si dala link je tá istá značka, čo som dala ja link 🙂, len asi tam je iné SPF a na obrázku je macko a nie vtáčik...

katyxq
1. máj 2012

@zuzuzuzu7 , @lyongirl Jé, v tom není vazelína ani minerální olej, to by mohlo u nás projít 🙂 (pro mě i pro malou). Tak to asi testnem.

xmalij
1. máj 2012

@lyongirl mam ho objednany 😉 , tak jsem zvedava. Mame jeste Eucerin kids SPF 20 s mikropigmenty, omylem jsem vzala jindy s SPF 50 a ten je s chemickymi filtry. Nekde psali, ze pokud jen mineralni filtr, tak max SPF 25, ze 50 je podezrely.
Pak se tu psalo o Bioderme (v nazvu bylo mineral) a bila rada Avene (mame zkusenost z lonska).

lyongirl
1. máj 2012

@xmalij no podľa toho článku som sa riadila...
máš objednanú Laveru, správne chápem?
takže tento radšej nie? Keďže má SPF 50+
http://www.naturalnarodinka.sk/naturalnarodinka...

A dobre chápem, že Bioderma a Avene áno?

zuzuzuzu7
2. máj 2012

@lyongirl ano;)ja som nato potom az prisla, ze to v podstate ta ista znacka...vyzera fakt dobr..asi kuknem v bio obchodiku , a ak nebudu mat tak objedname!

luthien.k
2. máj 2012

Přidala jsem do blogu článeček o péči v létě o atopika, tak se kdyžtak mrkněte a kdyby vás něco napadlo, tak vítám připomínky...

zuzuzuzu7
2. máj 2012

@luthien.k nie je slnko dezinfekcne a liecive na mokvave ekzemy?

luthien.k
2. máj 2012

@zuzuzuzu7 u akutní fáze já radím spíš opatrnost...

xmalij
2. máj 2012

@zuzuzuzu7 nam spis slunce vadi, teda spis asi to horko co je ted, tak jsem zvedava na dovolenou...

xmalij
2. máj 2012

@lyongirl presne tak, mam objednanou Laveru.
Ten odkaz se mi taky libil, ale na jinym ceskym e-shopu nebyl k mani, tak jsem to vypustila z hlavy. Jen mi teda vrta tak vysoky SPF a ze to nejde dohromady s mineralnim filtrem. Ten muj nedavno omylem koupeny Eucerin kids SPF 50 mel kombinaci obou filtru, pritom z textu na e-shopu to nevyplyvalo.
Bioderma ano, to tu lidi chvali a od Avene bila rada.

lelask
2. máj 2012

@xmalij
@luthien.k a nevadi, ze je na oleji napisane, ze az od troch rokov??

luthien.k
3. máj 2012

@lelask na kterém, na pupalkovém? To určitě nevadí, pokud je to čistý olej bez přídavků nějakých vitamínů (taky jsem se už setkala) apod. - ono totiž u potr. doplňků, které nejsou přímo pro děti vyvinuty, je to napsáno vždy, je to legislativní záležitost.