Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

lelask
13. dec 2012

@martinka1981 mati moc ti k tomu neviem povedat , len to co som si nasla na nete. Vola sa bicom 2000 . To o com som bola na 100% presvedcena sa mi potvrdilo a to banan a tie ecka ze reaguje a ze mlieko , vajce a psenica je ok. Pridala sa nam este paradajka - tu som zacala podozrievat po tom ako zacala jest teraz po chorobe a videla som ze reaguje. Tu kukuricu a kuracinu ked som ju testovala som asi nevystopovala kvoli eckam , ktore este stale mala v strave 😖
Ale v poslednej dobe som muzovi hovorila, ze sa dame na vegeterianstvo- tak som sa totiz zbavila exemu ja!
Dala som pretestovat aj pracie prasky - tak ariel sensitive je ok a aj mydlo na pranie 😉 , praci prasok ultra sensitive z DM total zle.
Podla toho co nam teda vyslo, nam najvacsiu galibu robi hydina a roztoce .
Ceny si musis pozriet kolko beru u vas- my sme to dostali od muzovej tety- pani to robi v jej priestoroch , tak nam to vybavila. Ale podla mna by si mohla skusit zjednat lepsiu cenu, ked ide o drobceka 😉

martinka1981
14. dec 2012

@lelask ok,aj tak dakujem. Skusim to pozrieť ak bude čas. A to ako testujete prosim? prinesieš vzorku a oni to neakym sposobom otestuju??
ja som zatial vypozorovala že jej vadi vajičko-cele aj žltko,to hned vyvrati ,z bielka klasika exem 😝 cirtusove plody sa odrazia hned na zadočku ,ma zapareniny 😖
lenže teraz nič z toho nedostava a zadok a exem mame rozbehnuty 😖

siscatch
14. dec 2012

@neeve

Ahoj,

A co jsi to mela za kortikoidovou mast?

Diky

viktorkaja
14. dec 2012

@luthien.k Katko moc moc prosím-11.12. jsem Vám napsala email až budete mít chvilku odepište mi na něj. Jsem už zoufalá a nevím co vyzkoušet aby se nám kůže opět zlepšila. Děkuji moc Jana

luthien.k
15. dec 2012

Milé maminky, hodně jsem poslední dobou přemýšlela nad prioritami. Víte, že jsem nikdy neodmítla aspoň základní radu a pomoc, pokud jsem jen trochu měla pocit, že bych pomoct mohla. Ale nějak mi to přerůstá přes hlavu a trpí tím rodina, domácnost (což by mě tak netrápilo), ale hlavně moje děti, kterým bych se měla víc věnovat.

Když máte problém, popíšete ho do diskuze, lehce ho probereme v IP (myslím, že citlivé otázky zdraví není dobré řešit zcela veřejně), něco základního poradím, po týdnu se ozvete, jak dál, ale protože je vás moc, nepamatuju se, jak to bylo, co jsme už řešily a co ne, psát si to někam nemám čas, musím vyhledávat, to mě stojí další čas a je to začarovaný kruh.

Proto - kdo si myslí, že má smysl poslouchat moje rady (a víte, že nejsem lékař a také že nikoho nenutím, aby mi dal přednost před lékaři a snažíme se problém řešit ve spolupráci s nimi, ne proti nim), tak se mi ozvěte na pracovní email v mém profilu. Tam je možné řešit potíže do všech detailů, mám tam systém pro zachování kontinuity informací a budu tak vědět, že o rady opravdu stojíte a udělám pro to maximum. Ale nebudu to dělat zadarmo.

Doufám, že to pochopíte a je to fér i vůči těm, co si za poradenství platí (i když ty mohu ubezpečit, že jim se věnuji nesrovnatelně detailněji, než těm, co žádají o radu v rámci MK).

azarijka
15. dec 2012

poznate niekto psilo-balzam ? funguje proti svrbeniu?

zoelly
15. dec 2012

@azarijka psilobalzam je take nieco ako fenistil gel, posobi proti svrbeniu ale na velke plochy sa neodporuca. Skor uzi tabletku proti svrbeniu,u deti kvapky - bude to mat silnejsi a lepsi ucinok, musis vsak ratat s tym, ze sa ti bude chciet spat -fenistil tbl. Na natieranie ti doporucujem excipial u lipolotio -super hydratacne mlieko s ureou cca 5 eur kupis v lekarni alebo v dm drogerie tel mlieko balea s ureou.. U deti je nevyhnutne tento problem riesit s dobrou koznou...

gable
15. dec 2012

Ahoj maminky,
mám dotaz. Mám kojeného syna, v létě jsem snědla hrozen a on se po něm osypal, teď se mi dvakrát "podařilo" mu opět trošku přitížit s vyrážkou,když jsem snědla pálivé a citrusy ☹ Mívá na sobě takové suché pupínky,stále na stejných místech. Myslíte,že by mohlo jít o atopický exém? Pokud se to neuklidní,tak s ním jdu v pondělí k lékařce, moc se mi to nelíbí. Vyrážku má jen na obličeji a pár zanedbatelných pupínků ve vláskách. Jinak si to neškrábe, mrzutější není,ale trošku mě to trápí. Budu ráda za jakoukoliv reakci. Díky

azarijka
15. dec 2012

@zoelly no ten najvacsi problem je najst dobru koznu 😒 😒 ☹ ☹

xmalij
16. dec 2012

@zoelly nebrala bych to jako dogma, hodne detem urea vadi, nam Excipial uskodil. Zato Excipial kids pena, cca rok zpet novinka, s vytazkem z ovsa, slozenim podobny Avene, dobre se rozmazaval a zklidnil..radit konkretni znacku je zrady, kazdymu sedne neco jineho, jak u deti, tak dospelych.
Na zklidneni a proti skrabani je fajn Roibos caj, popijet denne, existuji i homeopatika a mazani s ichtamolem, ktery u nas vzdy zabralo proti svedeni. Nevim, jestli bych chtela mit doma nadopovany spavy dite ☹, existuji urcite jine alternativy...

xmalij
16. dec 2012

@gable zajdete rovnou ke kozni, tam ti reknou urcite vic co to je...a.hlavne pri radach typu kortikoidy, oockujeme, apod. vypinej zvukovody a zajdi sem 😉.

gable
16. dec 2012

@xmalij no právě,já se trošičku bojím,aby nedostal nějaké mazání s kortikoidy. Máme tu dvě kožní Dr. a jedna lepší jak druhá ☹

lelask
16. dec 2012

@martinka1981 myslim , ze je toho vela aj na youtube ale po nemecky, takze nic pre mna 😖
Testuje sa to tak , ze si lahne na taku podlozku, v ruke drzi + pol a do nohaviciek jej privrznem - pol ( take šúľky 😀 ) a potom pani dava do takeho poharika vzorky, bud v ampulkach alebo tie , co prinesim ja. S vyhodnocovacim pristrojom je to vsetko pospajane kablami. Potom jej dava cez ten pistroj este terapiu. Na buduce to idem skusit aj ja , tak som zvedava 🙂
Tu su nejake vysledky uspesnosti a neuspesnosti. Vyzera to, ze najuspesnejsie je to pri astme http://www.biorezonancia-bratislava.sk/biorezon....

Ved to ono vzdy ked mam pocit, ze uz o mame vyhytane , tak sa nieco objavi 😝 a teda u nas v poslednej dobe s tou koprivkou a teraz s tym vysypom po celom tele som uz uplne v slepej ulicke 😒

martinka1981
16. dec 2012

@lelask už som niečo pozerala a aj hladala pracoviska. Uvažujem že sa na to dam aj sama,mam jeden x ročny problem a klasicka medicina si s nim nevie rady a ja už tiež nie 😖
dosť pochybujem že mi tam Viki bude len tak ležať.
No my mame exem len na nohach zatial 😕 😕 lička ma trošku drsnejšie ale zatial v norme. Fakt nechapem z čoho ma tie nohy take 😝 už som fakt prisna a sledujem čo zje. Teda to čo viem že jej robi zle nedavam. Dokonca teraz všetko pečiem bez vajca aby sa jej nedopatrenim nedostalo do ruky niečo s vajičkom. Zuby som pozerala a nič. Fakt už neviem,ale však časom hadam na niečo prideme 😀 a vy tiež.

zoelly
16. dec 2012

@xmalij suhlasim s tebou.. mudre slova. Ale fenistil v case zhorseneho stavu a velkej krizy skrabania je super, urcite nie dlhodobo nie. Na noc, ked je to zle... Ale brala by som ten excipial ako prvu volbu... Ichtamol je diskutabilny lebo v sucasnosti sa polemizuje o jeho skodlivosti, ja ho mam vsak velmi rada, voni mi 🙂

zoelly
16. dec 2012

@azarijka odkial si? region? niekto ti poradi...

azarijka
16. dec 2012

davate niekto Gafrovo-ichtamolovu mast na zacervenany ekzem? (nie mokvajuci, rozskrabany, len zacervenany suchy)
je to vhodne? pomaha to?

pran
16. dec 2012

@lelask Ahoj, prosim ta, ako si prisla na to, ze vam vadia roztoce? Ja este stale patram, ani po x tyzdnoch diety neviem prist na to, na co je maly alergicky. Neustale zhorsuje a zlepsuje, pritom kazdy den je v podstate to iste.

A este ako casto umyvate deti? Kupete alebo sprchujete?

Dakujem.

xmalij
16. dec 2012

@martinka1981
@lelask
v Praze je Institut prir.mediciny, delaji tam biorezonanci..ja tam byla cca tyden pred tim nez jsem zjistila,ze jsem prvne tehotna a dr. rikala, ze mam problem s pohl.organy, tak nevim 😉, pak lymfou a at se detoxikuju, tak jsem to pak hned stopla. Viki jsem tam vzala v lednu, tesne pred tim nez jsem zacla vyuzivat Katcinych rad a prisla ji na hodne alergenu a ani jeden se nepotvrdil (teda u nas neslo nic testovat, jestli pamatujete, pul roku diety, byla na sedmi potravinach a nic, horsi a horsi, pak morem utrum a je cista a ji ted vsechno vc. sem tam hreseni).
Zjistili ji vsechny citrusy, mak, bilek, psenici, asi jeste neco..nejsme doma, tak to lovim z pameti. V kazdym pripade vsechno z toho jsme vynechali na dlouho a nezlepsila se.
A mereni probihalo asi dvacet minut, takovym jakoby perem mackala jedno miste na prstu, pak uz Viki protestovala, tak stacilo, aby mo sedela na kline a delala to same me. Stalo to 250 Kc, navrhla i lecbu, hlavne homeopatika a pripravky Dr. Jonase (ted nevim presne nazev), ale pak jsme uz lecbu nezkusili...

xmalij
16. dec 2012

@zoelly mam nactenou celou diskuzi tady, v case nejvetsiho zoufalstvi jsem to prelouskala a neco se naucila, nejvic tedy od Luthien.k a ostatnich holek, Katka sestavila lecebny plan, jidelnicek, cele postupy..uzasna vec.
Ichtamol me smrdi 🙂, nevim o jeho skodliosti nic, myslim ale, ze tu kdysi Katka psala prave o zdroji a ten je na prirodni bazi. Po namazani emolientem a pak ichtam. masti (my meli Vitellu) to mizelo pred ocima. Fenistil u nas nefungoval, po vysazeni pred odberama zadna zmena. Po Aeriusu mela dokonce osklivou reakci, ze ji nebyly skoro videt oci 😠 a tak podrazdenou a hotovou jsem ji nikdy nevidela.

kamila84
16. dec 2012

calcium dva krat denne zazracna mast to bola pre nas ziadne kremy za 25 ecka co mi kamosky odporucili 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pran
16. dec 2012

@xmalij Nemam precitanu diskusii, takze vas pribeh neponam, ale u nas je to velmi podobne, 2m dieta a aj tak nic neviem. Takze vam pomohol plan od Katky? Ako stara je tvoja malinka a kedy vam to zacalo?

lencika
16. dec 2012

neviem v akom velkom stadium je ten ekzem, ale ja som kombinovala holtov krem a bepanthen a mala nema nic ale to je velmi individualne 😉 😉

lelask
16. dec 2012

@xmalij to bude asi tym, ze vsetci reagujeme viac ci menej na niekolko alergenov a ten pristroj asi zachytava vsetky. Pri niektorych sa nam to " kyvadlo" kyvalo len tak normalne ale pri kuracine ho islo vytrhnut ! A to asi aj tak nebude o mase ale o tom humuse cim je napichane 😠
V utorok idem aj ja , tak som zvedava , co si masina na mna vymysli a ci potvrdi to , co o sebe viem 😀

Vo vyskumoch bolo napisane, ze u niekoho doslo len k zlepseniu a nie k vylieceniu. Pristup nasich dr ma desi a preto to risknem a skusim . Urcite sa vsak nebudem spoliehat len na to- skor to berem ako pomoc pri hladani alergenu, na ktory som este neprisla. E dieta bude u nas stale number one 😉
A ani mi ta teta, co to robi nieje velmi sympaticka 😀 ale uz som skusila kadeco ...
Zatial ma tesi, ze nam neukazala vela veci, na ktore by mohla reagovat a tie co dala mi aj sedia s vypozorovanym.
No ved uvidim, co bude dalej. 🙂

lelask
16. dec 2012

@pran bohuzial ja som na to neprisla. Vyslo nam to na vysetreni Bicom 2000. Skusim urobit vsetky opatrenia a uvidim, ci sa nieco zlepsi🙂

martinka1981
16. dec 2012

@xmalij ahoj,tak vidim že zas ina skusenosť 😉
ja to možno na sebe vyskušam,uvidim,stoji to dosť u nas,vstupny pohovor tušim 70eur a potom dalšie 25e? ak si dobre pamätam 😝 ešte musim pogoogliť 😀
no a čo s našou Viki netušiiim 😝 nohy ma ako šmirgel,niečo už aj na chrbatiku 😝 niečo je červene ,niečo blede.... kedy toto skonči???? Haaaa??

xmalij
17. dec 2012

@martinka1981 to by se skoro vyplatil udelat si vylet k nam 😉.
To mi povidej, co je to za sragoru co ji zacla zase trapit, kdyz byla cista vid?
My v patek meli za sebou 8hod cestu do Italie a Viki hned flicky pod kolenama a se tam maly po tele a to jsme vytopili auto a prenesli ji v teplackach a slabe mikine, aby se nehrala..namazat a zinkovou navrch a je to pryc, ale uz jsem mela nahnano. Loni to propuklo presne v tuhle dobu a nejhorsi grady na horach, jak byla navlecena.
Drzte se at jste brzo fit!

xmalij
17. dec 2012

@pran prvni priznak ve 2M, mela jen krusticky na ousku, celkove sussi, ale mame tvrdou vodu, ja sama jsem taky porad jako susenka, tak jsem to moc neresila. Detska rekla, ze z toho AE jednou bude. A byl..v 7mesici zuby, brambora jako prikrm, teplota, plavani a hodne teply vzduch u toho a cela se osypala. Po cca 2M to bylo pryc, to jsme se dostali ke kozni Capkove do Motola, ta hned kortikoidy a mazani...po presne pul roce dalsi nabeh a to totalne a drzelo se ji to tak dalsi pul rok. V tom jsem zkusila biorezonanci a Katku, ta pomohla hrozne moc, nelituju niceho, ani penez. Akorat, ze dieta na nas nefungovala a byli jsme orisek i pro ni. Pak konzultaci s Verkou, Katka se s ni dobre zna a ta rekla, ze v tech sedmi potravinach neco vadi. V te dobe chytla mala rotavira, tyden nejedla, byly jsme v nemocnici, odmitala i pit, takze strasak s infuzema, do toho me napadlo ji nechat dovezt ryzove mleko, ktery milovala, ale kvuli zvraceni nemela...vypila 300ml na ex a do 4 hodin se osypala jako blazen. Takze ryze byla jasna. Po cca 3 mes. ji uz ale zase nevadila. Pak jsme odjeli k mori na 14 dnu, kde se vycistila behem trech dnu, dalsi den zkusila BKM, lepek, zkratka vsechno co nemela a bala jsem se zavadet ( na dovo je to tak tezky drzet ji zkratka, kdyz ost. si tak uzivali...), no a bez jediny reakce. A tak to uz trva pul roku. Dceri je ted 2 roky, 3 mesice a jeste jsem zapomnela zminit, ze po kazde davce ockovani Hexy mela presne do trech tydnu osklivy ekzem (a to bud prvni objev nebo novy najezd po dlouhy dobe zlepseni), takze jsem uhrala, aby uz ockovana nebyla a Priorix nastesti nema.

pran
17. dec 2012

@xmalij Dakujem za odpoved. Vecer som sa rozhodla zacitat do diskusie, nech sa nepytam na 100x omielane veci. Zacala som od str. 400 a tam akurat prezivate s malou tie rotaviry. Taka nahoda, ze ste nato prisli. Ja som uz skusala aj ryzu vysadit, na tyzden, ale ziadna zmena. S Katkou som sa uz tiez spojila, snad na nieco prideme. Zatial cakam, az jej nabehne platna, absolutne chapem, ze taketo poradenstvo sa neda robit zadarmo. A v lekarni pomaly pri kazdom nakupe nechame taku sumu, takze je to nic za cenne rady.

Vpredu som citala, ze sa velmi nedoporucuje prirodna kozmetika, kvoli obsahu eterickych olejov. Ja som zacala maleho mazat weledou mlieckom, uz som mala kupene. A nevadi mu, zlepsuje sa. Myslite, ze mozem pokracovat, alebo moze zacat vadit casom? Vynechat uplne, alebo striedat s Biodermou, Eucerinom a pod?

ficekova
17. dec 2012

Ahoj holky. Mate nektera zkusenosti se zavadenim potravin v imunitnim okne? Maly ma ted 5 mesicu a dnes jsem zacala zkouset zloutek. Konecne je po 3 mesicich cisty (uz 5 dnu 🙂 ).Probirala jsem to s Katkou, ale zajima mne nejaka Vase cerstva zkusent. Jak to delate vy? Diky