Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

gombickaaa
16. jan 2013

Moja rada je potierat DETSKYM MOCOM Je tu velmi vela prispevkov, takze nemam moznost to cele precitat, ale ak to tu nahodou niekto nespomenul, tak po vseliakych mastickach som vyskusala na ekzem proste len cisto vycikane dcerkine ( do nocnika) namoceny vatovy tampon potriet nozicky ( ma ho len na nozickach). co po mesiace nevyliecili masticky toto zabralo neuveritelne rychlo 2 - 3 dni a ekzem bol fuc. Povedala som to doktorke - podporila ma v tom takze je to asi normalna metoda - prirodzena a lacna ale najdolezitejsie UCINNA.

xmalij
16. jan 2013

@ask me desne bojkotovala prikrmy, ale kojila jsem "jen" do 15 mesicu. Dva tydny po odstaveni se vratil ekzem,to me mrzelo, ze jsem jeste nepokracovala aspon do jara. A to nase kojeni od narozeni trvalo max.10 minut, pozdeji 4 minuty, tak to byla pohoda, nikoho jsem nezdrzovala, v aute i za jizdy nad vajickem.
A jeste pro pobaveni, pri prichodu na sestinedeli mi dve zdeseny sestry se prisly dusovat, ze ji nekrmily, ale ze se jim dost poblila..tak jsem jim rikala, ze to sedi, protoze se na sale pekne napucla 😀. Druhy den jsem odstrikala 480ml, odsavacka byl muj nejlepsi pritel a to nemam zadny extra prsa..
Je videt ze plati, ze kazdy dite je jiny, jsem na to sama zvedava..

ask
16. jan 2013

@xmalij Ved to je krasne🙂 Tak malinka bola hladna hned ako prisla 😵 Tento cvrcek je tiez tak raz dva hotovy, par minut a bezi dalej objavovat svet. A obcas sa nam tiez podarila akcia s "teleskopickym prsom" nad vajickom v aute 😅 Este mam prosim otazocku...aka odsavavacka? Elektricka, rucna, konkretna znacka? Dakujem 🙂
A veru kazde jedno z tych troch mam ine 😅 😅 😅 Prve bolo atopik, druhe alergik a uvidim co si vyberie tento treti 😀

stanislava2
16. jan 2013

@januliku bolo to individualne.Dcérka už nemala plienky od 1,5roka ani v noci takže nebolo treba umyvat často.Kojila som do 10 mesiacov takže zo stravy to nebolo.Ja teraz synčekovi napustim trošku vlažnej vody dám pár kvapiek oleja aviril vtom ho narýchlo opláchnem tiež sprchu velmi nemusi celý kupel trvá zhruba 2-3 min.Ked umývame vlásky šamponikom oplachujem mu hlavičku zaklonenu von z vaničky aby mu nešla pena na telo.Kupem vo velkej vani v ktorej mám vloženu malu vaničku.dcérku pokial jej ekzem nezmizol som umyvala minimalne len ked bolo treba ten mesiac.Skuste to vydržat sama uvidiš či sa to zlepšuje alebo nie.

xmalij
16. jan 2013

@ask dala si tyden na cas, tak dohanela 😉. Ja mam rucni Avent, postupne jsem si naposilovala zapesti, zprvu drina, ale da se zvyknout. V porodnici mi pujcili elektrickou Medela, uzasny, rychly, bez prace, ale stala myslim pres 3 tisice.
Koukam, ze mas Valentinku, krasny jmeno...mame ho vybrane jako favoritni pro druhe.
Preju at vas do tretice uz neduhy obejdou obloukem!

xmalij
16. jan 2013

@martinka1981 je to mazec, k mori bych sla hned..ale co tam bylo malych italu atopiku, tak asi vsude se neco najde a pak uz treba nezabira co nam prilezitostne pomuze.
Objednala jsem na zkousku koupelovou sul z Podhajske, tak jsem zvedava.
Neco je ve vzduchu, ja sama mam uz pres tyden svedivou vyrazku v loketnich jamkach a pod kolenama..k veceru to pali jak cert, spis to vypada jak od koprivy..tak si testuju jak to reaguje po namazani..a reknu ti, emolient Dr.Muller palil strasne, Eucerin mene a Excipial kids pena krasne zklidnil..zinkovka a weleda na zadecek chladi. Ale nepodrbat se nejde a drbani to rozboli..asi hormony, mela jsem to na boku uz pri prvnim tehotenstvi.
Jsem rada, ze citim co ty drobci mrnavy chudaci zazivaji ☹.

martinka1981
16. jan 2013

@xmalij fiiiha ,sama maš taketo problemy?? 😔 😔 teda nič moc. ja teraz skušam to Alverde tel.mlieko sensitiv čo pisala zuzuzu7 či ako ma nick 😉
toho mullera som nezohnala. To alverde vyzera super,normalne v nom citim ten pupalkovy olej,ten ma taku špeci "vonu" 😀 😀 tak mažem tym obe baby. Ale vieš ako to je ,od kremov už zazraky nečakam 😝
inak som sa objednala s Viki na tu biorezonaciu. Nedaleko nas to robi jedna pani a ešte mi da aj zlavu pre malu 😉
tak som zvedava či to bude mať zmysel 😉

@lelask vy ako s biorezonanciou?? mate neake vysledky??

stanislava2
16. jan 2013

@xmalij skuste aj obyčajnu rybaciu mast a čo najmenej umyvat nepouživat žiadne mydla ani sprchové gely

pammy
16. jan 2013

ahojte, nam ta dieta velmi nepomaha. uz 2.5 tyzdna mame tu bezmliecnu, bezvajecnu, bez kuracieho, hovadzieho, soje. ako dalej postupovat? co mam vysadit? stale tie loziska raz zaschnu, potom zmokvaju a stale dokola. ostatne telicko je suche, raz menej, raz viac.
co mam jest? budem uz jest presne to iste co maly, aby sa nam to neplietlo...

pammy
16. jan 2013

Ja by som potrebovala normalne manual, co ako kedy spravit. Dnes som sa pohadala s koznou a uz tam nepojdem ☹ Tak mam miernu depresiu 😉

xmalij
16. jan 2013

@martinka1981 tak to jsem na vas zvedava, to napis.
Dneska to je lepsi.zaschlo to a vypada to jako klasicky loziska..ja a ekzem?!? Nechapu...
Alverde planuju taky, Muller nam dneska dosel a v dm jsem si byla, ale jaksi zapomnela. Chci si od nich vzit i sprch.gel pro sebe.
@stanislava2 to je rybi mast? Omlouvam se, nerozumim 😉. Ano, mydla a gely vylozene drazdi, takze beru jen nutne partie a vadi i tepla voda, to je pak v jednom ohni, takze se setrim s vodou.

stanislava2
16. jan 2013

@gombickaaa tak to ma nikdy nenapadlo.My teraz mame krásnu kožičku ale svoje sme si prešli ekzemy mala dcerka od babätka nebolo to nič prijemne.My sme prestali kupat tiež to tu možno už niekto spomenul ale nečitala som to tu všetko.Teraz ked začal mat synček suchu pokožku obmedzila som umyvanie na min.a je dobre.Klop klop dufam že to tak aj navždy ostane.

stanislava2
16. jan 2013

@xmalij ano pochopila si dobre rybia mast pre deti na ritku ale mydla a sprchače treba na mesiac odložit skusit sa umyvat len vlažnou vodou aj to len par minut žiadne dlhe kupele a malo by sa to zmiernit.

martinka1981
16. jan 2013

@xmalij no určite budem informovať 😉
rybacia masť na zadok ,neviem či aj u vas to použivate,na SVK je dosť popularna 😉
inak z toho alverde dosť citiť alkohol 😀 😀 ale neštipe,som sa pytala Miški či neštipe a hovorila že nie a ani mna neštipal na podraždenej pokožke na rukach 😉 tak snad bude dobry ale hlavne cena je dobraaaa 😎 😎

xmalij
16. jan 2013

@pammy hlavu vzhuru, tady je kazdy den nekdo, tak poradi 😉.
Vitej v klubu, doktory vazne asi nepotrebujeme...nejdriv cekas az prijdes na radu, pak ti vnuti ockovani, udela se ekzem a uz predepisuji kortikoidy.
Na nas treba testovani nefungovalo vubec, resp. po 4 mesicich nahodou ryze...ale vydrzte aspon mesic. My potom vysadili lepek, ale mezi tim jeste postupne drazdivejsi druhy (mrkev, brambory, celer, hr. vino, jablko, banan,...). Psala jsem si denne co snedla a jak vypadala a zpetne mi to dost pomohlo davat si veci do souvislosti (ktery teda ovsem ve finale nebyly, protoze jsme na nic neprisli 😒 ).

ask
16. jan 2013

@xmalij Dakujem 🙂 a Valentinky su uzasne a dobre dcerky, vrelo odporucam 😵

xmalij
16. jan 2013

@martinka1981 rybilka..bingo.
To jsem vezla Viki na prvni kontrolu k detske, nastrojena, jen jak jsem byla unavena a ruce suchy jak struhadlo, tak si rikam, musim si je jeste v aute namazat. No a hadej cim??? 😀 Me vubec neseplo, ze rybilka je od slova ryba 😀. Smrdela jsem jak sardinka, ani vlhceny ubrousky to nezachranily...
Nekdo rika ze je fajn dubova mast, cetla jsem o ni, ze asi jo.

xmalij
16. jan 2013

@ask dekuju za chvalu..mame Viktorku, tak to bude i hezky znit..teda tatinek by radsi klucici, ale coz... 😉

stanislava2
16. jan 2013

@xmalij chlapček može byt do tretice tak ako sa to podarilo u nás 🙂

ask
16. jan 2013

@xmalij Ved co si urobil, to bude mat 😉

xmalij
16. jan 2013

@stanislava2 my to tak praktikovali u dcery a je to tak..ji vadilo samotne teplo v koupelne, nekoupala se pul roku, bud rychla sprcha nebo rychloomyti v umyvadle, to sla dobre jeste drzet v ruce. Ted uz se rochni a uziva si to.

pammy
16. jan 2013

@xmalij ze drazdivejsie veci.. mrkva, jablko, banan.... a co potom budeme jest? vsak tieto by nemai alegizovat.... 😖 tiez si to pisem, ale kedze mam aj starsieho a som na nich sama, niekedy aj nestihnem, zabudnem, a potom si nepamatam ☹ ☹ no koniec, musim zacat nejako odznova. zatial som neprisla na nic, iba mam podozrenie na ten karfiol, ale to nebude jedina potravina, zda sa...

xmalij
16. jan 2013

@stanislava2 anebo jako muj bratr, ten ma ctyri kluky 😀 😀
@ask ja mu rikam to same, dal do toho vsechno..vsak dcera ho miluje a ma ho omotanyho, takze verim, ze to bude mit dvakrat a bude stastny..to jsou ty prvni soky

lelask
16. jan 2013

@martinka1981 no boli sme na tom skoro super, exem bol nezivy uz hadam este dva dni a bol by zahojeny. Aaaale starka strazila ☹ a napriek mojim instrukciam a kazanim volat keby nieco ju nakrmila cernicami - takza sa to vzburilo a do toho jej moja kolegyna v skolke dala ovocny jogurt!!!!! Skoro ma svihlo- aromy, ecka a kukuricny skrob. Tak si vies predstavit ako vyzera ☹
A biorezonancia- mame trochu pauzu- boli sviatky a teraz sme na lyziarskom tak nestihame ale na buduci tyzden uz chcem urcite ist!
Drzim palce aby vam to pomohlo a som strasne zvedava co vam povie 😉

martinka1981
16. jan 2013

@xmalij s rybilkou mam aj ja jednu fajnuuu prihodu 😀 😀 😀 snad nebude nikomu vadiť ked napišem 😎
ako sme čakali Viki chodila pomahať svokra s Miškou. Ale ta samozrejme len mna chcela. Tak Mima sa večer kupala a teda že medzi tym jej idem spraviť mlieko ,však svokra sa na nu pozor. Tak mala ručala len čo som odišla z kupelne no a svokra iniciativna ju vybrala z vane a začala natierať. pridem tam a ona patla mimu rybilkou!!!!! panečku ta tak smrdela že rovno zas do vane a drhla som ju o život. Takže dvojita robota a veeeeela veeeeela kriku a revu 😝 😝 toť svokrina pomoc 😎

martinka1981
16. jan 2013

@lelask jaaaaj toto tak nemam rada ked niekto nepočuva čo ma a nema dať dieťaťu 😖 😖 ich to vobec netrapi že ona ma problemy sakra. chuda malinke. Tak dufam že vam rychlo prejde.
A snad aj nam to pomože lebo ako som pisala vobec sa to nelepši 😝

xmalij
16. jan 2013

@pammy u nas to slo fakt tezce, nebyli jsme klasicky prubeh pro elim. dietu..tudiz jsme s Katkou hledaly dal a dal a nakonec byla na sedmi potravinach. Ve finale jedna z tec. sedmi byla ryze, ktera ted uz zase nevadi a ukazalo se, ze extremne reaguje na jakokykoliv infekt..brutalni otok obliceje a tri dny na to dva spicaky venku. Nebo ryma, zacpa. Tudiz je mozne, ze vadi neco a nebo taky nic a musime cekat az se imunita vyvine uplne.

ask
16. jan 2013

@martinka1981 no nepomoze ked moze? 😅

stanislava2
16. jan 2013

@xmalij takže aj u vas to fungovalo?lebo my sme sa trapili od narodenia.Pokial som dcérku len kojila bolo to z toho čo som prave zjedla potom ked sa už všetko skusilo tak kvitli topole bolo to znich ked odvitli a dcera bola sama rana tak som zle prala potom no a nakoniec ma napadlo obmedzit to umyvanie to bolo posledne čo sme skusili a pomohlo.

martinka1981
16. jan 2013

@ask však prečo nie??? 😀 😀 😀
ona je tiež ten tip že robi čo nema 😝 😝 dobre vedela že mala reve ked ju vyberame z vane a ešte ona ju nasilu vybere a začne natierať a ešte aj nevhodnym kremom!!! tak to už je aka pomoc??? 😀 😀