Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

xmalij
22. feb 2013

@luthien.k diky! Zajimavy cisla, to je skoro hodne, to jsme to trochu prehnaly..

luthien.k
22. feb 2013

@xmalij já myslím, že těch 8 - 10 v tomto věku lze 🙂

katyxq
22. feb 2013

@april171 pokud mi něco od krav chybí, tak je to taky parmezán (a obecně dobré sýry, ale parmezán nejvíc) a máslo 😉

luthien.k
22. feb 2013

@katyxq ghí jsi netestovala?

katyxq
22. feb 2013

@luthien.k ještě ne, nějak nemám odvahu

april171
22. feb 2013

@katyxq Ja teraz na cestoviny davam struhanku oprazenu (v Taliansku to volaju parmezan chudobnych), da sa ale nie je to ono. Maslo chyba aj mne, inak som si vymyslela recept na susienky - muka (spaldova a pohankova), mlety mak, agavovy sirup a kokosove maslo - klasicke susienky. Nebolo to zle, ale bolo tam trosku citit to kokosove maslo.

ficekova
22. feb 2013

@luthien.k
@deyana ano, ano
my mame laboratorne potvrzene kureci maso a dietou krutu a ryzi. Na diete se mu hodne pritizilo. Mela jsem tu chutovku: brokolice, ryze a kruta. Kdyz jsem to vymenila za brambory a jehneci, do 2 tydnu nadhera 🙂

solinkarka
23. feb 2013

Ahojte idem si znova pre radu....maly mal v utorok 1x jahodovy jogurt a trosku kyslej kapusty...a na druhy den sa mu stalo toto... strasne sa vyspyal okolo pusy, liciek, brady, krku...moze takto vyzerat ekzem alebo je to vysyp z jedla? nikdy sme taketo vyrazky nemali, vzdy len cervene flaky....uz presli 4dni a jemu sa to vobec nelepsi ☹

cicimon
24. feb 2013

baby, ako dlho skusat nejaky krem? mala ma take suche flaky na stehnach (nie mokvajuce ani krvave, len suche), na ohyboch kolien ma zas take akoby spalene a pod bradou a na vnutornej strane lakta ma taky iny typ vyrazok, ak sa mi podari odfotit hodim foto. je len kojena, cca tyzden "je" prikrmy, ale teda nezje ani 2 lyzicky, skusali sme zarabanu kys. mliecnu, indulonu, vazelinu...

majka1981
24. feb 2013

Baby poradte - neter ma presne 6 mesiacov a vyzera, ze ma atopicky exem. Ako zacat s prikrmami? S cim najlepsie? Dakujeme za kazdu radu.

nat28
24. feb 2013

@luthien.k ahoj, prosim ta dnes som si na malej vsimla ze jeden flak co ma stale vzadu pod krkom sa jej zmenil, ako to popisat, je to flak v tvare kruhu a dnes sa jej okolo neho spravil kruh, tenka ciara kopirujuca tvar toho flaku. Ak vies co tym myslim...

michamicha
24. feb 2013

ahoj, zrovna jsem koukala na netu na vysílání Dobrého rána na ČT a bylo tam vaření pro alergiky na vejce a mléko jsou to 3 vstupy s receptem na palačinky, makové mléko a pšeničný dezert
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/104350494...
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/104350494...
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/104350494...

vrtulka81
24. feb 2013

@april171 tady někdo dělá chutě 😀 Holky mě by zajímalo,jakou mouku při vaření a pečení používat,aby z toho bylo aspoň trochu jídlo.Malá má alergii na pšenici,kukuřici,pohanku,oves.Rýžová mouka není uplně dobrá do všeho,buď s ní neumí,nebo je fakt divná,amarantovou tady ani neseženu..Špalda mě zase vadí,že ji neseženu jemnější,de to cítit.Už kolikrát nevím co malé vařit aby sem se jí trochu zavděčila,teď má hrozné období,nehce nic jíst,jen pije to svoje rýžové mléko s rýžovou kaší,občas do ní dostanu trochu polívky a masa,ale teda žádný zázrak.Doufám že je to jen dočasné

luthien.k
25. feb 2013

@vrtulka81 to rýžové mléko s kaší jí bohužel nebude dělat moc dobře na střeva, na střevní flóru, je to mooooc sacharidů, jednoduchých i složitých. Určitě bych se soustředila víc na zeleninu a maso a zdravé tuky, hlavně poctivé dlouho vařené masokostní vývary se zeleninou. Čím víc sladkého (což reis drink s kaší je) bude dostávat, tím méně bude chtít normální jídlo.
Špalda se dá bez problémů koupit dostatečně jemná, jenom je drahá (hladká špaldová mouka Bioharmonie apod.) Ale pozor, špalda je druh pšenice, takže na ni může být také alergie, pokud vadí klasická pšenice. Můj syn nesnesl ani špaldu.
Co žito, vadí žito? Jestli ne, tak žitný kváskový chléb je skvělá a zdravá varianta, co jíst.

luthien.k
25. feb 2013

@nat28 a jak to vypadá dnes? Pokud se dělají pravidelné kruhové útvary na kůži, tak může jít o infekci, zašla bych proto na zhodnocení na kožní a bez stěrů bych neodešla 😀

luthien.k
25. feb 2013

@majka1981 příkrmy se zavádějí stejně, jako u neatopika, jen se každá jedna potravina testuje nejlépe pět dní po sobě samostatně. Pokud je ale AE ve špatném stavu, je obvykle těžké poznat reakci, proto je nejlepší nejdřív AE stabilizovat a poté začít s příkrmy.

deyana
25. feb 2013

@cicimon na bílá suchá místa mi doporučili expcipial s mandlovým olejem, na červená místa míchanou vitaminovou mast (st.poměr bepanthen mast, infadolan a dr.muller vitamin E), jak tu psaly holky, mazat by se mělo prý jednou mastí aspoň týden a ze začátku se může ekzém zhoršit, a pak rapidně zlepšovat..
já teda osobně si nemůžu vynachválit lipobase repair a to na jakýkoliv ekzém

luthien.k
25. feb 2013

@solinkarka a co z toho jedl poprvé nebo po dlouhé době? Může trvat i 14 dní, než alerg. reakce vymizí.

luthien.k
25. feb 2013

@deyana ta míchaná mast je na nečervená suchá místa.

cicimon
25. feb 2013

@luthien.k
@deyana tak ono to nie je nejake vyrazne farebne, na prvy pohlad to nevidno, len citit suchu kozu .... o tej miesanej masti - hovorime o kys mliecnej? - uz mi konci zaruka .... ist pytat dalsiu ci skusit nieco ine?

solinkarka
25. feb 2013

@luthien.k aj jogurt, aj trosku ten kapusty jedol 1x...ja neviem je to mozne byt taketo starsne aj z jedla? ☹ stale to nemizne...ideme dnes na kozne lebo uz neviem ako mu pomoct 😔

luthien.k
25. feb 2013

@solinkarka já bych určitě také na kožní šla, aby se vyloučila infekce.

luthien.k
25. feb 2013

@cicimon já mluvím o té masti z Infadolan, Bepanthenu a masti s vit. E od dr. Müller. Ta je na suchá, drsná, nečervená místa dobrá.

cicimon
25. feb 2013

@luthien.k tak skusit nieco z toho? a co hovoris na olej atopikderm od saloos?

luthien.k
25. feb 2013

@cicimon oleje jedině do koupání, na mazání pro atopika nebrat. A pokud je s éterickými oleji, tak taktéž nedoporučuji.

majka1981
25. feb 2013

@luthien.k presne toto som povedala aj sestre pred 2 tyzdnami, inak by uz zacala s prikrmom. Ale kedze to bolo strasne tak som jej povedala, ze ma pockat. Dakujem. Zacala by si hned s mrkvou? ci radsej nie? Alebo radsej ryzu?

luthien.k
25. feb 2013

@cicimon já pro to nejsem, éterické oleje jsou velmi časté alergeny a olej na mazání na atopikovu kůži nepatří.

cicimon
25. feb 2013

@luthien.k diki moc.... tak si potom kladiem otazku, naco to vyrabaju, ak to nie je vhodne....

cicimon
25. feb 2013

@luthien.k a este jednu otazku -myslis ze sa jej to moze tvorit aj kvoli mojej strave? orechy nejem, strukoviny len v malom mnozstve, huby tiez nie;..... coko a pod v mensom mnozstve, mliecne vyrobky si davam..