Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

diddi
9. apr 2009

nam vcera lekarka predpisala Advantan....myslite,ze je to ok?...je to hormonalna,kortikoidna mast....tak neviem 😒

jabluncanka
9. apr 2009

Diddi,

moc Ok to není...Vy byste už od dvou let mohli ten Elidel = je to na atopák,ale bez hormonů... 😉

kilo
9. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jabluncanka
9. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jabluncanka
9. apr 2009

snad to bude k užitku! 😉

siska_br
9. apr 2009

ahojte maminky,

idem sa k vam poradit, ak mozem, vidim, ze vy ste si tu povacsine uz odskakali svoje s ekzemikmi ☹

my sme zacinali klasicky vyraztickami na lickach, na ooboci a supinkami vo vlaskoch, nas pediater nam naordioval najprv Excipial, potom Holtov krem, pokozku vo vlaskoch sme pre mastovali olejovym olejcekom a vycesavali, vsetko to malo zial nulovy efekt a vysyp stupnujucu sa intenzitu. takze sme sa dostali az ku koznej lekarke, ktora nam doporucila A-dermu - Exomegu a vyslovene na vyrazticky Dermalibour. na vlasky sampon Ducray. potiaze pekne ustupili, aj supinky vo vlaskoch, to uz mal chudacik viac-menej chrasty. sem-tam sa mu vyrazticky vratia, ale ked to potriem mastickou, hned ustupia. su to kremy, na kt. je uvedene, ze su urcene na atopicku, citlivu plet. o kortikoidoch som sa dozvedela az nedavno, hned som studovala, ci to tieto kremy neobsahuju, ale nic podobne som v nich nenasla. takze by som sa chcela opytat, viete mi, prosim, vysvetlit, co vlastne znamena atopicka plet??? ekzem sa u nas zatial chvalabohu neobjavil, len ma to trochu vystrasilo, moze to znamenat, ze ma maly nabeh na tento atopicky ekzem? alebo? mozem proti tomu este nieco robit? prosim o radu, ak viete pomoct.

aby som vsetko upresnila - malemu este 2-krat denne umyvame tvaricku prevarenou vodickou a nasledne kremujeme. ako ochranny slnecny krem pouzivame Avenne pre deti, OF 40+, tiez na odporucenie nasej dermatologicky. asi tyzden som malemu davala aj probiotikum Biogaja ale nie dobre ich znasal, tak som s tym prestala. ja uzivam Maternu. a Samko je plne kojeny.

dakujem velmi pekne za kazdu radu, vysvetlenie

diddi
9. apr 2009

co davate pit?...nase mali radi happy day dzus-pomaranc a multi...no a ako Miuske zistili "vraj" AE,tak uz nemoze,rovnako aj Ella,lebo by boli bitky o flasu...piju lucku neperlivu,caje odmietaju....neviem co este by mohla Mia pit,ked "ma" AE

yasmina
9. apr 2009

diddi ja kupujem Hippky stavicky v DMku a tie na kt. je napisane pre alergikov...

jabber
9. apr 2009

diddi - citrusy určitě neeeee 😲 Já jsem taky dávala šťávy Hipp - výborná je hroznové víno s jablkem, hrušková, meruňková, švestková - prostě to co roste tady u nás. Všechny jsem vždycky ještě dost ředila. A bacha na tu z červených plodů, před tou jsem byla důrazně varovaná a netroufla jsem si dát to dceři ještě ani teď 😅

yasmina
9. apr 2009

nasi maju najradsej hroznovu s jablkom 500ml,slivkovu,mrkvovu a hruskovu...

siska_br
9. apr 2009

aha, tak som vam asi vpadla do vasej temy, prepacte, myslela som, ze je tiez taka "vseobecna poradcovska" a chcela sa poradit. tak vela zdravicka detickam zelame.

diddi
9. apr 2009

vdaka baby....a v tych stavach nie je kyselina citronova?

roana
10. apr 2009

to siska-br - já osbně bych vysadila tu maternu, brala jsem j i v těhotenství a myslím si, jestli nemá naše malá ekzém kvůli těm všem vitámínům, protože u nás v rodině nikdo nic nemá, ani sennou rýmu....

jabber
10. apr 2009

diddi - není, žádné éčko tam není 😉

siska - to je všeobecná diskuze 😉 Atopická pleť je pleť extrémně suchá, neschopná udržovat vodu, narušená a tím pádem hůř odolává vnějším vlivům. Svědí a do rozdrápaného pak snadno naskáčou všelijaké bakterie a viry 😒 Musí se hodně promazávat.

diddi
10. apr 2009

a cim natierate tvaricku.....a akym opalovacim kremom?

monikaoli
10. apr 2009

Ahoj diddi,musim ti napisat ked som si precitala ze ti doktorka predpisala advantan je to suuuper krem ano je hormonalny moj syn ma tiez atop ekzem snazim sa mu to nedavat ale uz ked to ma hrozne tak mu 2dni za sebou dam advantan je tutovy vyskusaj.daj vediet potom,ozaj a co si pouzivala predtym?moj maly ma 7mes ma to hlavne na lickach na telicku je to ok.ako som uz napisla advantan ked to ma najhorsie ale neviem co pouzivat tak bezne poradte zatial papa

diddi
12. apr 2009

mazala som Miu s tym advantanom....len dva dni,viac nechcem a zrazu sa vysypala aj na chrbte,kde predtym nebola....dokelu....a k tomu ma aj sennu nadchu a oci opuchnute....musim s nou k lekarke,lebo neviem co jej mozem dat,ake kvapky do oci......inac,pozerala som zlozenie tych stiav a obsahuju sacharidy a kys.citronovu ☹ ....takze to nemoze

andtka
12. apr 2009

Ahojda, chtěla jsem se zeptat, v čerm perete, když mají vaše mimi ekzem. My nejdřív v Lovele - nic moc. Teď v Persil sensitive, ale asi to není pořád vončo. 🙄

diddi
12. apr 2009

tiez persil sensitiv....bez avivaze.....a kazde nove oblecenie najprv vyperiem

gedgitka.a
12. apr 2009

andtka: mě se po Lovele u malýho ten exém objevil dokud jsem prala v Batoleti, tak bylo vše ok, pak jsem ho nesehnala a koupila Lovelu a hup exém 😒 , takže peru zase v Batoleti a Baby prášku a naše v Persilu sensitivu a Lanze 😉

jabber
13. apr 2009

diddi - cukr tam nějaký je, to ano, ale E330 nevidím 😕 😅

siska_br
14. apr 2009

dakujem velmi pekne jabber, roana 😉 najma za objasnenie, co vlastne atopicky ekzem je. tak daleko chvalabohu podla priznakov este nie sme, ale zjavne ma nabeh 😠

andtka
14. apr 2009

Díky za rady diddi a gedgitka.a.
Ještě jsem se chtěla zeptat, jaké dáváte pít dětem čajíky? Já zatím jen feniklový a jablečný. Bojím se ostatní ovocné čajíky kupovat, aby mi malý po tom neolezl. 😨

diddi
14. apr 2009

hlavne mu nedavaj pit instantne granulove caje od HIPP a Sunarek....je to pekne svinstvo a hrozne kazi zuby...caj som davala fenyklovy,alebo z firmy Apotheka....su tam rozne,sackove...ten jahodovy vsak radsej nedavaj

monikaoli
15. apr 2009

Ahojte baby.Neviete poradit vcera mi doktorka dala krem vola sa hydrocortisone ma to velmi zle tak na zlepsenie a ked to uz nebude mat take cervene tak diprobase poznate to niekto?Dufam,ze to bude dobre bo sa zblaznim.Aj do kupela pouzivame oilatum oil.poznate?tak zatial papa

aneta10
15. apr 2009

ahoj monikaoli.. a skusala si maleho okupat v hypermangane? my sme mali skarede licka, bradu aj cielko , dokonca aj chrbatik a hrudnik a nakoniec sa vysipali aj ruky..mal to velmi skarede a cervene, skusali sme vsetko mozne az nakoniec mi poradila jedna lekarka okupat v hypermangane a potierat kalciom a po troch dnoch to zmizlo, hoci sme s tym bojovali predtym dva mesiace..

jarus1
15. apr 2009

ahojte, čítam, že máte také problémy ako my...ja už vážne neviem...už to trvá 7 týždňov. Rozhodli sme sa dokonca zmeniť lekára. Oilatum do kúpela používame aj my. Ale žial bez účinkov. Premasťujeme krémom lipobase, ale tiež nič. Som už z toho na nervy a malá tiež. Dostali ste niečo aj proti svrbeniu?

aneta10
15. apr 2009

jarus ja som malemu davala fenistil 3x denne po dve kvapky a dithiaden vecer pred spanim stvrtku, ale len tyzden, ked som ho okupala v tom hypermangane a natrela kalciom tak mu to vsetko zmizlo a teraz mu uz nedavam nic.. predtym bol strasne nervozny , stale plakal v noci ani nehovorim, chcel spinkat ale muselo ho to strasne svrbiet tak sa budil s takym placom ze des.. teraz je to krasne usmievave babatko

jabluncanka
15. apr 2009

Monikaoli,

Hydrocortison i Diprobase jsou kortikoidy,čili hormony...Na akutní fázi budiž,ale následně jen promazávat...My teda máme Elidel,ten je bez hormonů a pomáhá to přímo zázračně... 😉

jarus1
15. apr 2009

ved to, aj my sme nervozni...a to s tým hypermangánom ti poradila lekárka? My ideme v piatok druhej kožnej lekárke, tak neviem