Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tygrous
23. apr 2010

pavlinasp: U nas zadna alergicka zatez v rodine neni. Ja sjem probiotika v tehu brala a beru do ted😉 A ty probiokapicky nam super pomohly na prdiky, fakt po tom zmizely probrecene a prokroucene vecery. Ale pak zacal ekzem a ted hlen ve stolici. mam pocit, ze to spustily antibiotika, co jsem brala ja na anginu, ale v te dobe bral i ty kapky, takze to asi byl proste vetsi napor jeho na telicko, nez dokazalo zvladnout☹ Jestli tam ty dispozice ma, tak by se to stejne driv nebo pozdeji projevilo...

korkusa: nevim, jak jine deticky s AE, ale ten nas pribira extremne dobre - ve 4 mesicich ma 7,3kg (por.vaha byla 3,4kg) 😉

korkusa
23. apr 2010

tygrous tak to krasne vazite mi nemame ani 7ki ☹ l.Ale moj druhy syn vazil v roku 8.9kg a neni alergik,a prvy syn mal v roku asi 11 kil 😀 tak neviem vobec cim to je .

ludmilabb
23. apr 2010

bianka ake hemzu 😨

inees ta kortikoidna mast zabrala uz to ma odost lepsie len neviem ako dlho jej mam Fenistil davat pretoze ona este kym vyhadzana nebola tak sa zvykla po brusku skrabkat ona totiz musi vsetko skrabkat, steny, stol, mna, seba 😠

bianka234
23. apr 2010

ludmila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

že aké hemzu, ja som reagovala na príspevok od maci a ona písala že bola u araba Mohameda Hemzu, tak u neho som myslela, lebo si odpovedala hned po nej, tak ja že reaguješ na to.

korkusa
23. apr 2010

Tu je niekedy celkom sranda 😀 😀 😀 babeny.

bianka234
23. apr 2010

baby, povedzte úprimne, som blbec alebo čo, každý ma tu odsudzuje, že nechám melého trápiť keď má ekzem čerstvý, svrbí ho to, brhlí sa , všetci mi tu nadávajú že čo mu to robím, nech mu dám tú po....tú masť, akože kortikoid, ale keď ja mu chcem dobre. Mna to bolí viac ako jeho že tak trpí keď to má najhoršie, ale ja si nepomôžem, ja naozaj keď počujem slovo kortikoid, tak ma až striasa.

bianka234
23. apr 2010

sranda je tu, keď som prvýkrát čítala text od luthien s pokazenou klávesnicou, normálne som sa spotila, musela som strašne rozmýšlať, inak aj ona sa musí narobiť, kým niečo napíše, veď hento neni sranda 😀

luthien.k
23. apr 2010

byanka 😀 😀 😀 Je t- hnus psat vsude Y a b-jym se, ze uz nebudu pak umet prav-pys 😀 😀 😀

byanka, ja myslym, ze na akutny fazy ekzemu se jedn-raz-ve k-rtyk-ydy p-uzyt muz-u, kdyz je t- fakt h-dne spatny a dyte se chce r-zskrabat 😖 C- Ty radyla kam.zyk? Jejy sl-v- -hledne ekzemu je jak- sl-v- B-zy 😀 (-ml-vam se vsem verycym za tent- pr-hresek pr-ty prykazany 😉 😀

korkusa
23. apr 2010

Dneska som spravila puding z toho ryzoveho mlieka bol celkom fajn nechuti sice ako z kravskeho mlieka ale dalo sa .Malemu tak chutil ze sa chuda az rozplakalo ked uz nemal .Skusim z neho aj nejaky kolacik 😀 uz sa tesim konecne nieco sladke 😝 😝 😝

mikulka
23. apr 2010

bianka: ten locoid je nejslabší kortikoid, který vůbec je. Má se teda dávat samozřejmě jen v nejnutnějších případech - jak mi řekla dr. - pokud to dítě moc moc svědí a má to rozškrábané, pak ho dejte.
Protože do toho rozškrábaného by se dostala snadno infekce, tak je lepší ho dát.
A dodržet přitom pravidlo 4 dnů:
1. den namazat 2x
2. den 1x
3. den vynechat
4. den 1x

😉

bianka234
23. apr 2010

luthien, bojím sa že ked ten kortikoid dám, vráti sa to horšie, tak sme to mali na začiatku a plakala som pri pohlade na malého, už nejaký mesiac to nebýva také hrozné ako to bolo po tých kortikoidoch, takže napriek tomu že to má zlé neni to také ako to bývalo. a s kamzyk som sa o kortik.bavila len na začiaku, kedy povedala, že nedávať. Tak pre mna je to slovo odborníka s veľkým O, verím jej na 100%

bartakovah
23. apr 2010

Ahojte , mi máme predpísaný advantan dala som raz a dosť , ja som vyskúšala na zapálené miesta zmiešať indulona a sos krém sensitív v pomere 1:1 a na počudovanie sa to behom troch dní úplne vyhojilo a je točisté, hlavne to boli ruky na zápästí, súhlasím s vami, že kortikoidy je hnus, Korkusa ja som z yžového mlieka varila aj ryžový nákyp, maffiny, paprikáš a v pohode dá sa to.

jabber
23. apr 2010

bianka - děláš to správně, nenech se od rodiny zviklat 😉 Řešily jsme to tady tehdy s holkama a spoustu z nich muselo bojovat nejen s ekzémem dítěte, ale ještě s vlastní rodinou, což je úplně na palici 😅 🙄 Nenech si do toho od nikoho kecat 😉

ludmilabb
24. apr 2010

ja som malej ten locoid natrela po 3 veceri a zabral, cez den ju natieram aj 4x mastickou z lekarne, malej sa to zlepsuje, uz nekupem kazdy den, len sprchujem aj ked mala sa velmi rada vo vode cvachta ☹ neviem som ju chcela dat na plavanie ale teraz asi tazko 😢

zizibubu
24. apr 2010

jabber, přesně jak píšeš, doktoři se na homeopaty dívají skrz prsty, byli jsme u pediatra a ten jak malého viděl, má opravdu ekzem všude, od hlavičky až po prstíky u nohou, jediné místečko, kde není ekzem je tam, kde má plínku ☹ už jsem zoufalá, tak se tvářil skoro tak, že svoje dítě týrám, když mu nedám kortikoidy a čekám na "zázrak", když jsem mu řekla, že berem homea už měsíc a nic..alergolog jak nás viděl, tak taky, to musíte proléčit, jinak bude zle, napsal nám černou mast, smrdí to jak asfalt, tím ho mám mazat, máte některá s touto mastí zkušenosti? JInak jsem volala homeopatovi a říkal, že některým dětem to trvá dýl a že musíme přijít na to, co nám pomůže, takže to nevzdávám, byt vypadám u okolí, že jsem krkavčí matka, ale kortikoidy dávat nechci. u tvojí malé byl teda průběh jak na houpačce, my to máme už tři týdny hrozné a nic se nelepší, ani náznak, tak to chce asi ještě čas 🙂

bianka234
24. apr 2010

zizibubu, presne, aby som sa aj bála zobrať malého von, lebo ludia na mna kukajú že čo som to za mater, ked ho hentak nechám. Ale keby vedeli, kolko času vyžaduje starostlivosť o takéto dieťa, tak by čumeli. Dáme kortikoid a ideme dalej, nie? To by bol život, keby mi to bolo jedno ako moje dieťa dopadne.

zizibubu
24. apr 2010

bianka přesně tak, ekzem je "škaredý" na pohled, a tohle právě lidé v okolí vidí. A kolikrát ten pohled bolí, ale co teprve nás, maminy? Jj ten, kdo se o dítě s ekzemem nestará si to nedokáže představit, co to obnáší, ale jsou to naše děti a my chcem pro ně to nejlepší, vysvětlovat něco okolí kolikrát nemá smysl, protože oni stejně vidí jen to, co je na povrchu ☹ kdybych to trápení těch malých mohla vzít na sebe, tak to udělám, ale nejde to, říkám si kolikrát jsou horší věci, než ekzem...ale i ten dokáže potrápit, a jak!

zizibubu
24. apr 2010

od alergologa nám byla doporučena k promazání mast: multilind mikro lilber. Máte některá s tímto krémem zkušenosti? 🙂

jana.sun
25. apr 2010

ahoj holky,
prosím vás, můžete mi poradit - napsat - čím budete dětičkám mazat kůži proti sluníčku? jako jestli máte nějaký osvědčený krém s UV filtrem, který nedráždí atopik?
díky moc 😵

vinifera
25. apr 2010

bianka čau 🙂
Sorry ale som fakt nemala čas. Všetko mi tu padá na hlavu. (teda ten bordel) Malý furt chodí spávať o 23 a vstáva o 7 mej 😝
No a medzi tým lieta a lieta. Mažeme sa jak o život. Chrbátik aj pravú ruku už má hladkú aj ked flaky (hyperpigmentácia) stále ostáva. Ľavú ruku ešte máme draplavú. Hrudníček je ešte stále červený. No a nohy sú ešte stále katastrofa - to zato že si to dočiahne doškriabať. Ale nič nemokvá. By som povedala že sa to doliečuje. No ale fičíme na fenistile, zodacu, hylaku a xxxx mastiach. No ale snád bude lepšie. Brali nám min týžden krv na alergologii. Tak som velice zvedavá čo ako víde. Lebo všetky testy čo nám robili v nemocnici boli negatívne (BKM, soja a či nie je celiatik, krv, moč, stery, stolica )

romaroma
26. apr 2010

ahoj jana.sun, malému som kúpila altermed, má asi aj on atopický, ale ja som silná atopička od detstva a mňa čo si pamätám natierali daylongom a bolo to ok. tak skúste ten.

misule82
26. apr 2010

opalovací krém máme daylong a v pohodě

holky chci se zeptat, jak poznám, že se ekzém horší alergenní potravinou. Od 14.4. zkoušíme klasický nutrilon a teď třetí den bílou activii. Ekzém byl v pohodě, ale teď se dvě ložiska na hrudi začaly horšit, zbytek je zatím v pořádku. Tak nevím, jestli to je jogurtem nebo se třeba zpotila.... jak to poznám? Maže stále x krát denně v tomhle nepolevuju. To jedno ložisko na hrudi je vůbec šílený, vždycky už to vypadá, že se zhojí a pak se to zhorší. Takhle už s tím jedeme asi dva měsíce.... na palici 😠

bianka234
26. apr 2010

ahojte, najskôr rýchlo misule

daj si pokoj s tou aktiviou, ja som malému po dvoch mesiacoch začala skúšať mliečne práve aktiviou, a výsledok bol katastrofálny, zjedol len 3 lyžičky, nikdy viac. Chodím s malým na biorezonanciu a doktor mi to v skratke takto opísal:

-zákaz akéhokoľvek kravského mlieka/obsahuje ho aj kinder čok., milka s mliečnou náplnou, aktivia-tú testoval na takom prístroji a strašný zvuk to vydávalo, dr.ma upozornil že je to hnus, odporučil zvolenský, al.sojove z dm z firmy alprosoya/
-žiadne iné obmedzenia, len to mlieko, dokonca mi zakázal dávať aj nutrilon ac, lebo aj to je kravské,síce štiepené ale aj tak
-žiadne kozie, ani iné živočíšne mlieka

vysadil nám všetky lieky, vraj tým len udržujem zlý stav, nechal len fenistil, chvílu skúsim, a uvidím inak ja mám od začiatku pocit že tie lieky mu absolutne nič ale naozaj vôbec nepomáhajú

Ak ma tu teraz číta nejaký lekár, paprípade kamzyk iste prevracajú oči, ale som odhodlaná to skúsiť touto cestou, pretože aj moja imunologička uznala, že nevie čo s ním, a to je teda expertka fakt super.

vinifera, aj môj mallý je podobne na tom krem takého istého spánkového režimu bývame aj 2 hod.hore v noci, a ked aj spí tak mrnčí, všetko ho svrbí, lieky vôbec nepomáhajú,

baby nedá sa vám niekde otestovať potrava ktorú dávate deťom? ja som čím dalej tým viac prekvapená že čo môj malý nemôže a čo som mu počas diety dávala a to spú teda HA potraviny, potom sa nečudujem prečo sa nemôže z toho vylízať, hoci v krv.testoch vysli len jablká a plesne, na biorez. vyšla aj mrkva, kukurica, fazuľa, aktivia, čoko s mliekom,šošovica, a postupne vždy budem brať nejakú potravinu, lebo vždy na niečo zabudnem

mikulka, kde si? ako sa máte?

misule82
26. apr 2010

Takže mám aktivii nahradit jiným jogurtem? Klasický nutroš jsem zkoušela 10 dní a žádná reakce, tak bych právě chtěla nasadit jogurty.

bianka234
26. apr 2010

no len ja neviem ktoré sú u vás kvalitné, ale aktiviu nedávaj, ja som si tiež myslela, že to je najlepšie čím môžem začať, ale asi bude niečo na tom pravdy že čím vačšia reklama tým vačší odpad, ved aj o tom aktimeli sa veľa hovorilo, že nemá žiadny iný účinok ako ktorýkoľvek iný jogurt

misule82
26. apr 2010

No dáme si od jogurtů na chvíli pokoj a pak zkusím jinou značku. Ještě jsem slyšela chválu na olmu nebo hollandii. Tak snad to bude dobré....

somjezibaba
26. apr 2010

a keby sme vraj vedeli z coho sa to vyraba tak to ani prasatu nedame,najlepsie si jogurt robit doma.plnotucne mlieko-nie trvanlive,jogurt so zivou kulturou-urcite nie activia!!! a este par veci a mame domaci jogurt.....

bianka234
26. apr 2010

len tam je zas to mlieko len prevrené, to by bola podla mna tiež reakcia, už som ho robila, ale asi som niečo zle spravila, malá na mna pozrela že či mi šibe že čo som jej to dala, až ju naplo 😀

jana.sun
26. apr 2010

ahoj,
moc děkuji za radu - mám to taky pro sebe, jsem atopik, měla jsem 10 let klid a loni mi to zas začalo. mám k tomu ještě solární exém, takže jsem si ted začala "užívat". 😒 Vyzkouším ten daylong - díky moc.
Maty zatím - ťuk ťuk ťuk - snad nic nepodědil!!! 🤐

jo, jen jsem tu pročetla trochu o těch jogurtech - nám hodně chválili Hollandii, taky jsme s ní začali - ale my nemáme žádný kožní problém, tak těžko posoudit. Ale slyšela jsem na ni chválu z hodně stran 😉

martinka1981
26. apr 2010

Ahojte vospolok,trošku som vas čitala lebo mojej malej sa na ličkach vytvorila "krupička",doktorka povedala že si to nemam všimať,ale jej sa to začalo rozširovať aj na ručičky,ale tam je ta krupička skor červena,tak teraz ako sme boli na poradni tak nam napisala mastička jedna je hneda a smrdi 🙂 ichtamolova či ako sa to vola a druha kys.mliečna na premastenie. povedala ked sa to nezlepši tak dame niečo silnejšie. no hned ma napadli kortikoidy a to jej teda davať nebudem 😒 . Myslite že to smeruje k AE??? 😔