Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

veronikaprostenika
12. feb 2012

Ahoj holky, tak to vypada, ze si mezi"oblibena třemata" dan tuhle diskuzi☹. Malemu jsou 2 mesice adr.potvrdila AE😢. Jak byste u takoveho prcka resily mokvani v zahybech? Dr.to resi kortikoidama a to se mi teda ani trochu nelibi-Funcidin H. Koupu v linole, mazu Excipialem, pak lipobase a ja v lekarne koupila biodermu, tu radu pro atopiky. Na tele se to zlepsuje promszaanim , ale na krku, v loketni jamce a jlavne v podpazi to mokva a pak to nekdy i "zavani"☹. Snazim se ta mista udrzet v suchu, ale nejde to☹.
Dekuji za radu🙂. Verca

dudulla
12. feb 2012

Ahoj Veronika,my mame 7m a tiez AE. Doktorka nam dala zarabanu mast, tiez s min. mnozstvom kortikoidov, podla mna je to takzvana "perletova mast" a pomohla nam velmi. Behom dvoch tyzdnov je to na ustupe. Plus pouzivame Bioderma Atoderm a na zaciatku som davala aj Bioderma Atoderm PO zinc. Pomohlo. My to mame na lakti, predlakti a troska na licku. Drzte sa, nech to zmizne 😉

veronikaprostenika
12. feb 2012

@dudulla malymu se to porad dokola dela za usima☹. Tam ti mokva s pak kdyz to usycha, tak se delaji praskliny☹.
Dekuju za tipy a rychlou odpoved🙂

jancip
12. feb 2012

@ccaarroollaa Hypermangan mi taky pořád mamka vnucovala a já ho nesnášela. Měla jsem dojem, že se tím kůže hodně vysušovala a pak to víc svědilo. Ale doteď nevím, zda to bylo objektivní nebo subjektivní proto, že jsem ho právě nesnášela.

zuzuzuzu7
12. feb 2012

@komisakpd predsa nejaky je....Atopicky-alebo skor atopia-to je subor ochorenie ako ekzem, senna nadcha, a astma-to sa zvykne dedit-urcita predispozicia k danej alergoo, no moze teda byt aj nova mutacia genu, ktory nesia vlohu pre produkciu danneho proteinu-konkretne pre urcity lipid v kozi ....bohuzial sa vela krat stava, ze ked ekzem zmizne,tak ochorenie prejde bud do sennej nadchy ,ale bo astmy;(.
mozno ho rozdeli na kojenecky
pubertalny
dospelacky
zalezi kedy vznikne
...zhruba tych 80perct.deti z toho vyrastie-akosa hvoori,ale jedna forma ezkemu moze prejst do druhej a niektory ziju s ezkemom cely zivot....

kdezto ekzem ako taky-moze vziknut aj mechanickym drazdenim, chemickymi pripravkami-to skor ide o takzvany kontaktny-ake u deti je castejsi prave ten atopicky;(

neviem ci som to dobre popisala;)

dedian
12. feb 2012

@ccaarroollaa , hypermangan nie je proti svrbeniu ale aby sa v rankach po škrabancoch nedržali bakterie, ovsenny kupel možeš aj normalne kupiť v lekarni, prašok dáš do kúpela... proti svrbeniu to však velmi nepomáha, aspon nam to teda na to nepomohlo ale je pravda že pokožku to zvláčnilo.. my máme na svrbenie kvapky Zodac, ale dala som ich malemu len par krat tesne po navšteve kožnej... ešte mi napadlo, skus vysadiť na par dni aj mlieko a mliečne výrobky, a pozoruj ako budu reagovať na opatovné zavádzanie... reakcia by sa mala objaviť v priebehu 2-3 dní... ešte mi napadlo, kym sme nemali bavlnenen pančušky, tak som malemu fačovala nožky gazou ako poradila kožná...

luthien.k
12. feb 2012

K tomu, jaký je rozdíl mezi ekzémem a atopickým ekzémem - ono hlavně správně podle dnešní terminologie jde o dermatitidu, což je neinfekční povrchní zánět kůže, který vzniká jako odpověď na vnitřní či vnější vlivy (agens) - na fyzikální, chemické, biologické... Atopická dermatitida je pouze jednou z možných dermatitid (ekzémů). (zdroj - Ekzémy a dermatitidy, Nina Benáková).

lojzina
12. feb 2012

@veronikaprostenika AHOJ,JAKO BYCH TO PSALA JA,kLUKOVI TO TAKY MOKVALO POD KRKEM,NO V TECH ZAHYBECH.BYL JESTE MIMINKO...cO NEJVIC SEM TO VETRALA,BAVL.OBLECENI,A VYSUSILA TO GENCIANA

lojzina
12. feb 2012

oml.za velke pismo 🙂

@veronikaprostenika a taky sme ,,zavaneli! 😒 .Jetli muzu jeste poradit,nic mastneho na ty mokv.zahyby.

lenkacka
12. feb 2012

Ja som ako malá mávala exémy- od pomarančov,paradajok,čokolády. Toto všetko som straaašne mala rada a proste som im nemohla odolať.Mne exzém zmizol sám od seba a mohla som jesť aj tieto pre mňa zakázané veci-proste som ho už nemávala. No mojej dcérke sa urobili na stehienkach suché červené fliačiky a každým dňom to mala väčšie.Mamka mi dala urobiť Holtovu masť- HOLTOV KRÉM a malej to do 2 dňoch zmizlo. Síce to smrdká,ale pomáha.Možem odporučiť!!!!

xmalij
12. feb 2012

@lojzina to asi ani sehnat nepujde, musis ji protrepat pred pouzitim ☹.

lojzina
12. feb 2012

@xmalij to sem si taky rikala,ale v lekarne me rekla,na dotaz ze chci vzorek toho exc.kids peny,rekla-ten ted nemame,,no to je sumak,mam biodermu,,zatim sem mu to dala na zapesti,a budem videt

lojzina
12. feb 2012

á ten holtuv krem je na jake stadium?
@lenkacka

luthien.k
12. feb 2012

@lojzina podobně jako Sudocrem, zinkovka... On se u nás moc už nepoužívá, obsahuje dehtovou tinkturu a hlavně potenciálně dráždivé silice. V čem jsou ale zase na SR napřed, to je kyselina mléčná, perfektní na promaštění, tu zase u nás zatím moc neobjevili...

lenkacka
13. feb 2012

@lojzina Holtov krém svojim protizápalovým a protisvrbivým účinkom potláča sprievodné príznaky ekzémov a upokojuje podráždenú pokožku. Lieči chronickú a lichenifikovanú formu atopického ekzému, psoriázy hlavne seboroidnej formy. Takto je to napísané na krémiku.Ja ako som už písala,my ho používame hneď ako sa malej objavia červené-suché fliačiky.

martinka1981
13. feb 2012

Baby nemate skusenosti s DEDROU ? Gelom na pranie a takym kondicinerom či ako to nazvať pre citlivu pokožku.

@luthien.k čo ty na to hovoriš? Poznaš?
Vraj to u nas už odporučaju aj niektorí kožní lekari 😕

ivage
13. feb 2012

Ahojte, viete mi niekto poradit, ked natieram dcerke cerveny suchy fliacik na tvaricke zinkovou mastou 2x denne - rano a vecer, je potrebne to miesto zaroven aj premastovat? Ma to suche, supe sa jej na tom mieste koza, ale este to nie je uplne vyblednute. Mimochodom, uz 3. den nepijem mlieko, ani nejem mliecne vyrobky a zda sa mi, ze jej ekzem na licku ustupuje. Teraz neviem, ci sa to lepsi tou zinkovou mastou, alebo vylucenim mliecnych vyrobkov. 🙂 Dakujem za rady.

luthien.k
13. feb 2012

@ivage Určitě nejprve promazat emolientem (ne vyloženě mastným krémem!, ale Bioderma Atoderm PP, A-Derma Exomega...) a na to zinkovou pastu. Lepší se to zřejmě díky obojímu 😉

zuzuzuzu7
13. feb 2012

@luthien.k dnes som kupila sebamend syndet detske mydlo-doslo nam take co sme pouzivali predtym,a ked ho tak chvalis-tak skusime;)

luthien.k
13. feb 2012

@zuzuzuzu7 ale já Sebamed nechválím (!), je parfémovaný, jen si myslím, že když se nedaří jiné sehnat, tak vyzkoušení tohoto snad nikoho finančně nezruinuje 😉

zuzuzuzu7
13. feb 2012

@luthien.k parfemovane...no hadam neuskodi...pisu tam ze od prveho dna...neviem...nemam moc prehlad v tychto detskych mydlach;)...my sme pouzivali ked bola velmi malinka a nemala ekzemik tiez nejake detske z dm-ka, no potom dlhsi dobu konopnu emulziu-ta sa nam uz minula...tak skusiem teraz toto-hadam bude fajn;)

xmalij
13. feb 2012

@zuzuzuzu7 ahoj, neco mi rika, ze jsem videla i mydlo (netusim ale, jestli to byl syndet) od A-dermy. Brala jsem od nich nakonec myci olej, tak nemam presne zkusenost..

bobkaa
13. feb 2012

ahojte, nam na AE pomohla Bioderma. Umyvali sme v Atoderm Moussante, je to taky gel bez mydla a hlavne bez parfumu a maleho sme celeho premastovali Atoderm PP. Ked mal zhorseny stav tak Atoderm POzinc. Ja by som nic neriskovala kozmetikou z drogerie a k tomu parfumovanou.

zukuvi
13. feb 2012

ahoj zienky. aj my sa trapime s ekzemom od veku asi 6 mes.,mala som pocit ze je to hroza ale ked citam ine prispevky tak az take hrozne to nie je.Matka trapia rucky hlavne, predlaktia,a brusko,najhorsie to je v noci, uz neviem co je to spat bez zobudenia,niekedy aj 10x v noci sa budi maly na svrbenie. pouzime tiez kvapky fenistil, Excipial krem od doktorky nam ale ekzem tak rapidne zhorsil ze som ho okamzite vyhodila. najlepsie nam zabera zatial drahsi krem z lekarne A-derma cca 21eur. nie je ale velmi masny,ale ma vytazky z ovsa a to celkom pokozku ukludnuje. a po precitani prispevkom skusim urcite aj ten zeniakovy skrob.dakujem za rady! 🙂

skolara
14. feb 2012

kocky ahojte
no vcera som urobila najvacsiu hlupost na svete. Natrela som a okupala moju malu s Biodermou ato derm po zinc.
Pane boze taky mala pomokvany krk a vyrazky cervene vsade kde som natrela.
Kozna nam povedala ze ma atop. ekzem.
Ale vsimla som si ze ma aj ocka trosku opuchnute niekedy ako alergia. Co do kelu jem ze jej to robi tak zle. ☹ ☹ ☹
Mlieko nepijem 3 mesiace uz, vynecham vajicka, stukoviny? Ake mate vy skusenosti.
inak som si vsimla ze zinok ta ten cerveny pas okolo krku zhorsuje. Uz predtym som mala skusenost ze som si to nespojila s tou Biodermou. Mala vyzera ako po vojne chudatenko.
Teraz som ju okupala v Solamyle. Este nejake rady. Mame predpisane kortikoidy ale odmietam ich pouzit.
Zacala som pit zihlavovy caj a budem jest kokosovy olej.Co este Vas napada. Mala pije len moje mlieko takze je to moja strava si myslim. Jem vela strukovin zeby tie?

skolara
14. feb 2012

kockyco jej dat na ten cerveny podkovano- suchy chrbat? po kupeli v solamyle? asi teraz nic nie? a na mokvavy cerveny krk?

skolara
14. feb 2012

no ked vynecham stukoviny, vajcia, orechy, ovocie, a lepok to akoze co mam jest? Ved to nebude mat moje dieta ziadne ziviny.
Ja nejem ecka uz dost dlho a stravujem sa velmi zdravo. Ja som z toho jelen. ☹ Periem v Sonette v eko prasku a plakam 2 krat pradlo. Co sa Vam z potravin najviac osvedcilo vynechat kocky? 😅

luthien.k
14. feb 2012

@skolara první pomoc na krk - genciánová violeť. Záda bych musela vidět.

kostka211
14. feb 2012

@vandas ja trpim tymto exemom od detstva a poviem ti, okrem masti asi fakt nic velmi nepomaha ☹ Teraz pouzivam Lacaloid, je to v roznej forme, ajn ako vodicka, aj ako krem...obsahuje to menej hormonov, ale velmi mi to pomaha a potom snad len nejaku dobru kozmetiku pouzivat, raz som citala na inom fore o istej dost drahej kozmetike z lekarne, aj som si napisala kdesi jej nazov, ale je fakt draha, tak som ju este neskusala, ale velmi vela ludi ju odporucalo a neobsahovala ziadne hormony, skusim najst a napisem nazov

kostka211
14. feb 2012

@veronikaprostenika :Chcem sa ta spytat, maleho dojcis, alebo krmis umelym mliekom?