Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
16. aug 2012

@lelask tak to je paráda 🙂 Špalda je každopádně lepší, než klasická pšenice, tak zkus a uvidíš...

blankarybka
16. aug 2012

Ahoj holky.... ekzem máme pod kontrolou, už jíme všechno... teda podle HA tabulky, ale poslední dobou má dost častou stolici... není to průjem... většinou má tu první tuhou, následuje řidší a pak třeba ještě třetí kašovitá, většinou zbarvená do žluta 😒
Trochu se bojím, že zas vadí mlíčko. Ale kůže v poho, tak nevím.
Kam to mám jít řešit?
Děkuji.

xmalij
16. aug 2012

@blankarybka ahoj, u nas to samy ta cetnost..ale ma to i kamoska a nemaji AE, tal nevim.
Super, ze jste v klidu...kez by ta zima vubec nebyla, vid?

martinka1981
17. aug 2012

Ahojte dievčata,
tak hlasim že nam sa vracia exem 😖 najhoršie su nohy,mala teraz aj neaku virozu,do toho zuby 3.ky takže asi to bude tym 😝
snad to čoskoro prejde a budeme ok.

chovancova27
18. aug 2012

Ahojte, hlásim príchod od mora... malý má 18 mes, o mori nechcel ani počuť, tak sme ho tam s revom namáčali cca 3x denne na 5 min, napustili sme mu bazénik a tam sa člapkal, ekzem sa postupne začal zlepšovať po 4 dnoch, ale boli sme len na týžden, no vidím výrazné zlepšenie... ale škrábe sa stále:((( bud. rok musíme ísť na dlhšie, no čo už:( škoda že sa nechcel v tom mori kúpať, možno by to bolo výraznejšie zlepšenie:(

keziah
18. aug 2012

@chovancova27 a vobec dievcata, mate skusenost s pouzivanim morskej soly do kupela doma? konkretne ja som si kupila 1 kg morskej soli z mrtveho mora za 5,3 eura, pri malom dietati mi to vystaci tak na 10 pouziti (nemusi mat plnu vanu vody, inak je to vraj mnozstvo na 4 pouzitia), takze ked sa v tom denne 20 minut poclapka, malo by to zabrat zhruba ako pobyt pri mori, nie? ci som celkom vedla? napadlo ma to kvoli tomu, ze ked som bola so synom na liecebnom pobyte v travnici, tak tam tiez liecba pozostavala z denneho 20-30 min. kupela vo vode, ktora je vraj podobna morskej a mazania mastami.

martinka1981
18. aug 2012

@chovancova27 mohli ste mu do bazena dať morsku vodu a bolo by 😉

martinka1981
18. aug 2012

Inak naša vtedy 8mes tiež moc nechcela ale postupne som ju namočila 😀 a bolo dobre.Som zvedava tento rok,ešte sa len chystame,ale myslim že sa jej bude pačiť 🙂

chovancova27
18. aug 2012

@martinka1981 no presne to sme spravili, do maleho bazenika dali morskú vodu, ale moc tam nechcel sediet... co uz snim, dufam ze o rok to bude lepšie...

martinka1981
18. aug 2012

@chovancova27 deti su potvory 😝 ked chceme aby niečo urobili tak ani za nič,hlavne ked je to pre ich dobro 😖
nam sa rozbehol znova exem,po par mesiacoch ako sme čistí,tak som zvedava čo s tym spravi more. Min rok som nevidela efekt a to mala veru nohy škarede.Ale same sa to potom zahojilo a boli sme ok. Tak snad to aj teraz tak bude 😉

xmalij
18. aug 2012

@keziah davam morskou sul (mam Himalajskou s konopim, ale poslouzi asi kazda jina stejne dobre) preventivne doma do vany a na ven do mensi vanicky..aby se ale vyrovanala koncentraci morske vode, musela bych asi koupit akcie vyrobce 😀 (myslim, ze se udava 1:100). Vysledek nevidim, jsme cisti, ale svagrova to dela taky tak a maji AE hodne spatny a vysledky nevidi vubec. Pritom u more mu zmizel okamzite, po navratu do tydne sileny, tak jedou jeste jednou k mori.
Podle me to neni jen vodou, ale klimatem, soli ve vzduchu a slunickem...jak rika nase doktorka, deti by mely povinne jezdit k mori kazdy rok a klesla by nemocnost raz dva 😒.
@ martinka1981 to me mrzi, ze se ta potvora vratila, dneska jsem zrovna rikala doma, ze se u nas dlouho nestavily zuby, chybi jeste 4. Ale jeste ze to je tim co nikdy neovlivnis a ne jidlem apod., brzo bude zase dobre, drzim palce 😉!

keziah
18. aug 2012

@xmalij dakujem 🙂

ivia123
18. aug 2012

ja asi tyždeň davam morsku soľ-KUCHYNSKU,POMAHA TO SUPER

zuzi26
20. aug 2012

Ahojte potrebovala by som radu, mladsia dcerka ma rok a 8 mesiacov a asi pred 4 mesiacmi po angine a dvoch antibiotikach sa jej ukazal prvy ekzem na pastickach, boli sme u alergologicky na krvne testy, je vraj uplne cista.. Kozna radila len kupanie v balneum hermal, premastovanie a ked to zcervena tak advantan
Teraz sa nam zhorsilo, ma to uz aj v laktovych jamkach, pod kolenami, a take male fliaciky vsade po tele..
Zo stravy sme nic neobmedzili, mam riesit zmenu stravy? Ale noaco ked nie je potvrdeny alergik? Nerozumiem co mam teraz s nou robit, aby to islo k lepsiemu.. Leto bolo dobre nemala takmer nic a teraz sa to uplne zhorsilo, prvy krat sa zacala aj skrabat...

katyxq
20. aug 2012

@zuzi26 Pro začátek doporučuju prostudovat všechny díly tohoto seriálu článků http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... 🙂

martinka1981
21. aug 2012

Teda baby,
nam sa exem pekne rozbieha 😖 každym dnom niečo nove.
No som zvedava čo z toho bude ☹ ☹
nove nepapame nič,takže to budu zuby,lezu nam očaky(3ky) ach jooo.

xmalij
21. aug 2012

@martinka1981 jejej, to je drsny a ty bys jindy laborovala co mala snedla...synovec ma to samy, dneska vysoky horecky, prej zuby, loziska praskly az do krve, masakr, to jsem nevidela jeste... ☹.
Drzim palce, at se co nejdriv vyklubou, Marti!

2hanah
21. aug 2012

Ahoj holky, nevím, nakolik to bude platné právě Vašim dětem a určitě už jste o tom i přinejmenším slyšely, ale píšu pro nás skvělý poznatek, výborně nám zabírá mycí kostka z kozího mléka, krásně nám tu bolavou kůži hojí.

xmalij
22. aug 2012

@martinka1981 prijely jsme prave od dr., mela zastup...Viki se osypala, nejdriv oblicej, dneska bricho, ruce, nohy, neji, teplota a dozvedela jsem se, ze to nic neni, asi teplem.
Prej je mozny, ze to ma z bazenu (nema), z mydla (tezko), z jidla ( to uz vubec ne), kdyz nas skoukla od hlavy k pate, tak prej muze i ta 100% bavlna vadit...svet se zblaznil!!!
Takze nebyt streptestu, tak bych si myslela, ze jsem tam jela uplne zbytecne.

martinka1981
22. aug 2012

@xmalij ahoj,
jeejda tak aj vy mate trapenie:-/
Mne sa Viki tiež osypala pred tyždnom cca,hlavne nohy okolo kolien. vyzeralo to ako kiahne(neštovice) ,ale kedže to mala len na nohach tak si hovorim že to nemože byť. Na druhy den jej to popraskalo(mala v tom žltu tekutinu) a zasušilo sa to.
Ani k dr.som nešla,ja tam už radšej nechodi ked nemusim 😝
Ešte vidno kde to mala ale už sa to hoji.Tomu predchadzala aj horučka jeden den,pred tym mala aj Mima,ja som mala hnis.anginu tak zrejme koloval neaky virus alebo čo u nas 😝
Inak ti teda poviem že lekari už fakt nevedia čo povedať rodičom 😖 fakt keby sme nemali všetko vychytane pri tych našich atopikoch tak neviem čo by bolo. By nam povedali že vadi vzduch čo dychaju 🙄 🙄 🙄
Aj u vas je take teplo??? My dnes že 37 !!!!
sme zalezení vnutri ako myši 😝

xmalij
22. aug 2012

@martinka1981
no rikala jsem si, ze byl u nas dlouho klid.
To same jsem rekla, ze mame rezim pro alergiky, takze vim co delat...mela snahu mi rict co ma ted jist a nejist, v cem nemyt, apod...dokonce ji mam dat Zyrtec..proc, kdyz ji to nesvedi? Tak jsme taky zavreny a navezeny v nejspodnejsim patre, jede jedna pohadka za druhou, taky relax 😉. Noci jsou sileny, nejde spat, kdyz zaberu, tak V zizen, bourka, pruvan, atd. V pondeli tu padl rekord 40,4 C, to je 6 km od nas, prej to hlasili v tv. Ted uz to ujde, dost bourky, ale nedychatelno.

Nestovicky neslysim poprve, je to divny co za sragory ty deti musi mit v tele...ikdyz my asi nebyly jiny...pamatuju se jak jsem se porad drbala, mamka hledala spravny praci prasek a dneska mi rekla, ze jsem mela ve dvou letech osklivou reakci na slunce, resp. teplo..ze jsme se vraceli z dovoleny kvuli me a brachove me proklinali 😀.

martinka1981
22. aug 2012

@xmalij ty panečki že 40!!! To je už iny vypek 😝
u nas dne shlasili burky,inak nič.Od pondelka je takto teplo a vraj ma byť tak do bud.pondelka 😝
Sa smejem,ja moju dr.tiež vypočujem ,prikyvnem a robim si po svojom 😀 😀 😀 už tak vychytane všetko ako mame my to oni ani nepočuli.Ale však dobre.
Ten Fenistil alebo Zyrtec predpisuju ako na bežiacom pase,aj Mima ked bola len obyč.chora tak že dajte Fenistil.No jasne 😖
Ja som ich dala teraz do bazenika,len čo dam Vikine dole plienku hned sa škriabe v oblasti ako konči plienka 🙄 🙄 🙄
hruuza,cela je červena zas. A to nas čaka ešte more zač.mesiaca 😅 tak snad sa dovtedy stabilizuje nech neni doškriabana 😝

martinka1981
22. aug 2012

@xmalij inak kiahne si pamätam aj ja,mali sme ich všetci surodenci naraz 😀 zabavne no.

xmalij
22. aug 2012

@martinka1981 co ty stary lidi delaji, je to moc...
to misto kde konci plenka jsme meli taky, jsem pak ten okraj ohybala, ale drbala se porad. Vypadala jak selka, porad ruce v pase, lidi se smali, ze chodi jak starostka, tak jsem rikala nee, to se nenapadne drbne obe mista najednou rukama.
Jej, more udela dobre vsem, i tobe..kam jedete? Tam co Katka jak jste byli na stejnym miste?
Mam slibeny tyden na Garde, sice az na konci zari a pokud se Alesovi zadari pracovne, ale tesim se jak blecha, hlavne vypadnout k vode a do jinyho klimatu. Hodlam to letos pojmout po svem: kavicky, dorticky, zmrzlina, detsky hriste a vylety...zadny kolo 😉.

martinka1981
22. aug 2012

@xmalij ona ked ma plienku tak pohoda,ale akonahle jej ju dam dole,že nech sa vyvetra tak sa hned škriabe 😝
Inak mame problem aj s kakanim 😖 mam podozrenie na BKM,čo si mysliš?

Ano chodime stale na to iste miesto,už by to aj chcelo zmenu ale v sezone asi ťažko najdeš dobre ubytko a ešte aj na blint a s deťmi 😖 Inak sa desim cesty,boli sme teraz v Tatrach a čo tie dve robili konec,som rezignovala nechala ich jačať 😀 potom zaspali 😅
tak teraz rozmyšlam ako ich zabaviť kedže ideme rano, Vlado nechce isť v noci a navyše v nedelu ma zavody na moto (a v pondelok vyražame) takže sa ani nečudujem.
Ale asi by sme mali isť do IP 😀 spamujeme 😎 to tu.

xmalij
22. aug 2012

@martinka1981
IP 😀, delam na ni

martinka1981
22. aug 2012

@xmalij jj 😉

chovancova27
24. aug 2012

Ahojte, dnes som sa dozvedela, že AE sa môže spistiť pri podaní epidurálky pri pôrode... Myslíte že je na tom niečo pravdy? Ďalej mi bolo doporučené, vnútorne podávať Aloe vera gel na imunitu, že AE je záležitosť hlavne slabej imunity... Tomu by som aj verila

maribea
24. aug 2012

ahojký, moje malá má taky AE, pokud už některá z vás neví, co na to použít, napište mi do SZ, pošlu vám receptík na umíchání mastičky, co mi dali v nemocnici 😉 je to nějakej jejich soukromej recept, no nám to fleky vymítilo už po druhý aplikaci, používala jsem asi týden, od té doby se AE nevrátil 😉

zukuvi
25. aug 2012

ahoj maribea, mam zaujem o ten receptik🙂 maly ma skaredy ekzem, trapime sa...