Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

tanaja
7. dec 2015

Ahojte,otazka pre tie co maju babatka a male deti. Zhorsi sa vasim detom ekzem pri prerezavani zubkov,alebo pri chorobe?Mne sa zda,ze nam ano.dakujem

norahb
8. dec 2015

Ja by som skúsila produkty s aloe vera. 🙂

martina9999
3. jan 2016

@zuzanask prosim ta ako ste sa toho zbavili nakoniec? nam sa na vianoce objavilo to iste

jankak055
3. jan 2016

@tanaja pri prerezavani zubkov sa zhorsi u nas na 100 percent aj po ockovani ale na druhy den nic vylieceni a potom sa tro zas zacina pomaly objavovat

jankak055
3. jan 2016

Nam pomaha konopna mast Cutis Help denna pre dospelych ta je ucinnejsia 🙂

zuzanask
5. jan 2016

@martina9999 pridaj sa do skupiny Mame doma ekzematika, pisala som tam prispevok, podla mena si vyhladas. Ale uplne sme sa ekzemu nezbavili, objavuje sa obcasne. Ale aspon viem ako a cim toho mojho mazat

andreaandca
13. jan 2016

Pre vsetky Zeny a mamicky v UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

zuziquatro
16. jan 2016

@plzuzana
ahoj Zuzka, nam tiez kozna dr kaze pouzivat kys. mliecnu a skin cap sprej, ktory vzdy okamzite zaberie... chcem sa ta spytat, ci ste dospeli do stadia, kedy sprej uz pouzivat vobec nemusite... my ked ho prestanem striekat, do tyzdna je maly vyhadzany (najprv cervena koprivka/flaky a potom drsna sucha pokozka) na tvari aj telicku opat...
skusila som na par tyzdnov vylucit vsetko mliecne a aj vajicka a vsetky typicke alergeny, ale nepomohlo..
dakujem!

jankak055
17. jan 2016

@zuziquatro ahojte my sa napr vyhadzeme aj ked nam idu zubky alebo vonku prsi. Moj maly je ,, fajnovy ,, doslova navsetko. jedlo zavadzame velmi velmi pomaly. cez leto nam nevadil karfio zrazu bum v decembri sa z neho vyhodil...

misska33
26. jan 2016

Ahojte....neviem si dať rady už dlhšie nás trápi toto sčervenanie pokožky(fľaky). Boli sme u doktorky dala krémy a dokonca aj kortikoidy...po ich užívaní to nachvíľu zmyzlo a potom sa to vrátilo a samozrejme kortikoidy sme už vysadili nadobro..pani doktorku sme navštívili znova....dala nám ichtyový krém a nejaký premasťujúci krém....po ich užívaní teda askôr si myslím že po tom premasťujúcom sa to zhoršilo ešte viac....teraz mu na to dávam zinkovú masť a vyzerá to lepšie no urobil sa mu ďalší fľak na krku..je to druhá foto...prosím poraďte mi čo mám robiť ? som už bezradná....Ďíky za každú radu...

snehulka24
27. jan 2016

@misska33 Ahoj, v prvom rade, mate diagnozu? Ja osobne mam dcerku s atopickym ekzemom a ten ma uz od druheho mesiaca. Z tvojej spravy sa neda vela vycitat viac. Z mojich skusenosti viem, ze Atopicky ekzem svrbi, je suchy a je rozsireny na urcitych miestach. Takze na prvy pohlad toto nemate. Zrejme to bude reakcia na nieco = stravu alebo na nejaky material. Pripadne si pozri na internete viac informacii, alebo keby si chcela, napis mi zvlast cez IP. Ja som si spravila taky osobny blog, kde skusam prave atopicky ekzem. Neviem, ci som ti trosku pomohla, ale aspon takto na zaciatok....

ivulkap
27. jan 2016

Misska33 ak sa smiem spytat,neboli ste na ockovani? Lebo mojmu synovi sa vyhodili tiez taketo cervene flaky a odpozorovala som to,ze to bolo po ockovani prevenarom. Bola som s tym aj u koznej, dala nam robene masticky. Ale ja uz dlhodobejsie mu pouzivam na pokozku excipial lipolotio a uz exemik nema. Kozna mi dala este rady typu: nosit vsetko iba bavlnene,ziadne umeliny,pouzivat znack.kozmetiku na atop.pokozku typu avene,la roche atd...nepouz.johnson,niveu atd...Samozrejme taketo vyrobky som tiez vyskusala,ale posobilo to rovnako ako ked som pouz.johnson. Teraz mi to uz nema...takze moj nazor je,ze on to mal z ockovania...ale samozrejme nemusi to vzdy tak byt.

snehulka24
27. jan 2016

@misska33 Este je dobre sa zamysliet a spomenut si na to, co sa stalo predtym, ako sa tvojmu synovi vyhodilo toto zacervenanie. Tak ako pise ivulkap, mohlo to byt po chorobe (ockovanie), alebo novou potravinou, hrackou, apod....

julisa267
27. jan 2016

@misska33 na pomohli fenistil kvapky a sudocrem

lenulikus
27. jan 2016

@misska33 ja by som telu dala chvílu pokoj so všetkými masťami...napadlo ma,či to nemôže mať aj z pracieho prášku a či mu okolo krku nedávaš také tie trojuholníkove podbradníky vzadu na cvok čo sa zapínajú...či mu nie sú príliš tesné.
Nášmu pomohlo aj pitie slabšieho repíkového čaju 🙂

misska33
27. jan 2016

@lenulikus Na tváričke to má už asi vyše mesiaca a na krku sa mu to vyhodilo teraz....určite to z oblečenia alebo z toho podbradníku nemá určite(nemením ani pracie prášky), takže túto možnosť vylučujem....Ale díky za radu...

ceruska
28. jan 2016

@ferino85 tych bunkovych je vela, ktore su na ekzem?

snehulka24
28. jan 2016

@norahb Taky maly postreh z vlastnej skusenosti - ja som asi alergicka na aloe vera a tym padom je pravdepodobnost ze aj dcerka je. Teda na takuto predispoziciu treba mysliet.

zuzaa35
31. jan 2016

Ahojte. Citam vselijake rady, ako na ekzemiky. Moj syn ma atopicky ekzem (v niektorom rocnom obdobi je to lepsie, prip. vobec), niekedy je to strasne. Neviem, co mu to podrazdi, ze sa to znova objavi. Je alergik, ale nevieme na co☹ Skusala som mu postihnute miesta natierat Sodermix-om a celkom mu to pomaha. Ja som tento krem pouzivala na jazvu po cisarskom a potom citam, ze to je aj pre atopikov a vhodny aj pre deti! Dcerke sa teraz spravil ekzemik okolo ust (neviem, ci to ma z cumla), tak som zacala davat tiez Sodermix a tusim pomaha! Mate niekto tiez takto pozitivnu skusenost? Dakujem.

moni555
1. feb 2016

ahojte maminy deticiek s ekzemom. Jednou z vas som aj ja. Sama som atopicka a dcerka to zdedila. Ma 2 rocky a na jesen sa jej to rapidne zhorsilo. som zastanca zdravej stravy a alternativnej mediciny, z vlasnej skusenosti viem, ze klasicka medicina mi nikdy nepomohla dlhodobo. Mojej malej sa objavil ekzem v dvoch rokoch, kravske mlieko a výrobky z neho nikdy nemala, papa zeleninu a ovocie atd, proste zdravsia strava, ale aj tak som ju od toho neuchranila. No na jesen sa jej to tak zacalo zhorsovat, ze v decembri som uz bola zufala, co s nou robit. Nakoniec zo zufalstva nech uz netrpi som s nou bola aj u kozneho, ktory jej dal samozrejme kortikoidy. zabrali, na tyzden. po vysadeni sme boli tam, kde predtym, este mozno horsie. Viem, ze maste nepomozu, je to vnutorny problem, ale ked mi denne plakala od bolesti skusali sme vsetko. Nakoniec sme sa z toho vylizali jednoducho za dva tyzne zo skutocne kritickeho stavu, co znamena, ze mala takmer cele telicko vysypane a flakate. Vysadili sme lepok a mliecne vyrobky (doteray mala len kozie a ovcie mlieko), cukor, vajicia plus klasicka dieta pre atopika. a hlavna pomoc bola zasadita voda. Otec sa dostal nahodou k informáciám o živej a mrtvej vode. Ziva je zasadita, mrtva kysla. Naskor sme skusili len telicko potierat tymito vodami. Najskou mrtvou, ktora zabije bakterie a nasledne zivou, ktora potpori rychle hojenie. Hned sa jej stratil opuch a zacervenanie. Neskou sme ju zacali aj pit a zacali sa diat aj zazraky, doslova. Na to v akom bola hroznom stave, sa za dva tyzdne z toho dostala. Kupala som ju len v ovsenych vlockach, ekzem potierala len touto vodou a obcas tak raz za dva dni natrela trochu modrou indulonou. dieta a pitie tejto vody, to je nas recept. Postupne jej chcem zacat pridavat opat potraviny ako napriklad vajicka (aspon zltok, tazsie sa bez neho pecie 🙂 ). Mozn by pomohla len ta voda, neviem povedat, budeme skusat pridavat potraviny postupne a sledovat reakcie. Ale hovorim ta ziva voda bola pre nas vykupenim z denodenneho trapenia a plakania. dokonca sme potom zistili, ze aj pramenita voda, ktora nam vyviera za obcou, kde byvaju moji rodicia, je tiez zasadita a vobec sme nemuseli kupovat pristroj na jej vyrobu, ltory nestoji nemale peniaze. takze ak byvate v blizkosti nejakych prirodnych pramenov, skuste odtestovat tu vodu. To su moje rady ako sme sa toho zbavili....dufam, ze niekomu pomozu

snehulka24
1. feb 2016

@moni555 Ahoj, to je velmi dobra sprava, ze ste nasli riesenie na dcerkyn ekzem! A aj ty sa liečiš touto vodou? O takomto prístupe som ešte nepočula, aj keď sa aktívne o to zaujímam. Prípadne mi pošli do IP toho výrobcu prístroju. Ďakujem a nech vám to vydrží 🙂

lubical
1. feb 2016

@moni555 a ta druha voda je normalna ci tu tiez vyrabate? My tu nedaleko mame pramen zasaditej vody,musim to vyskusat,dakujem

moni555
2. feb 2016

@lubical . ziva voda je zasadita, mrtva je kysla. pristroj vyrobi sucastne dve vody, ma dve nadobky. jednu velku a jednu malu. bud vyrobi vela zasaditej s PH 8 a malo mrtvej silne kyslej vody. Alebo vela slabej kyslej a malo silne zasaditej s PH 11 myslim. Na pitie pouzivame slabo zasaditu a na potieranie silne kyslu a silne zasaditu. najskou mrtvu, ktora zabije bakterie a nasledne zivu. viac info: http://www.obchod.netcabinet.net/obchod/ionizát...

pjana
19. feb 2016

Ahojte, mojej 4 rocnej dcerke sa momentalne zhorsil stav s exemom. Zacal na stehienku a postupne sa rozsiril do predkolenia. Ale zacali sa jej vytvarat flaky aj na brusku a hrudniku. Predtym mi na to zaberala mast bepanthen sensiderm ale teraz nezabrala. Zmiernilo sa to, ale nezmizlo to. Rozhodla som sa to zacat liecit aj vnutorne a to tak, ze som jej zacala davat 100% tekvicovy olej a meliem lanove semienka do jogurtu. Zatial jej davam 1CL tekvicoveho oleja poobede po jedle a 1CL mletych lanovych semienok do jogurtu na veceru. Neviem, ci to davkovanie je najspravnejsie, preto by som bola rada, ak ma niekto skusenost kedy a v akom mnozste davat tekvicovy olej a lanove semienka, budem rada🙂
A este ju po sprche potieram tekvicovym olejom na tych najviac vysypanych miestach a vecer pred spanim bambuckym maslom. Robim to zatial len druhy den, tak uvidim, ci to pomoze.

moni555
20. feb 2016

@pjana no neviem, či to pomôže. Ja v kuchyni bežne používam tekvicový olej, plus ľanový. A semienka ľanové, tekvicové a slnečnicové moja papá od roku denne. Nakoľko viem, že máme nedostatok omega 3 a 6 mastných kyselín. Ale možno pomôže. Za skúšku predsa nič nedáš a každé dieťa a človek sme iný. Daj potom vedieť

ivkadracova
23. feb 2016

@pjana aj ja chcem vediet ci toto pomoze.. my sme tiez olejo-papkaci : )

lenulienka86
23. feb 2016

A co s tymto.. cisty priklad atopie u dospeleho. Vselijake testy potravinove i respir.negativne.

jankak055
24. feb 2016

@lenulienka86 STRES??? Mne sa takto vyhadzali ruky ked som mala velmi tazke obdobie. Vsetky priznaky atopickeho ekzemu. Vnoci som sa skrabala neskutocne.