Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
6. máj 2012

@baklik budeš se možná divit, ale i na suchou kůže se hodí přípravky s obsahem zinku, pokud je kůže červená nebo s červenými pupínky - priritou je totiž léčit ten zánět projevující se právě tím začervenáním, jen pro menší vysušování je dobré podmazat něčím hydratačním (emolientem).

@radka35 jen bych poupravila pár věcí, rozhodně nedoporučuji používat čistou vazelínu, je příliš hutná, nevstřebá se dobře, dělá film - je dobré ji poředit právě něčím hydratačním. O chemii by se o ní mohly vést diskuze, když je to čistý ropný derivát 😉 Nicméně nám taky vyhovuje. Že v zimě se musí mazat bezvodé krémy, je mýtus, lepší je kombinace s hydratací
Na mazání s ureou (Excipial U Lipolot. i U Hydrolot.) má velká část dětí reakci. Lenienska je i bez předpisu. Ondřejovka obsahuje kys. boritou v koncentraci nevhodnou na dlouhodobější používání. Na opruzeninu je lepší Sudocrem, na mokvavou krátkodobě genicána 0,5%.

karmella
6. máj 2012

@baklik neviem kde je možné kúpiť bambucké maslo na Slovensku, mne ho nosí kamarátka z anglicka, pretože tu som sa stretla len s prípravkami obsahujúcimi bambucké maslo a masť z lastovičníka mám doma robenú. A bambucké maslo je na premastenie pokožky a masť z lastovičníka je skôr na ekzém.

karmella
6. máj 2012

@xmalij ja som nepovedala, že je vhodná na ekzém, ale kožná lekárka mi povedala, že najlepšie na suchú detskú pokožku je klasická modrá nivea.

luthien.k
6. máj 2012

@karmella v DMku mají zn. Saloos, alespoň u nás.

luthien.k
6. máj 2012

@karmella anemyslela spíš Indulonu? No každopádně ani s jedním nemohu tak úplně souhlasit...

keziah
6. máj 2012

Mamicky, viete poradit? Moje 4-mesacne babatko (uz nejaky cas-mozno 2-3 mesiace) ma na nozkach- okolo clenku, priehlavku- taku suchu, troska do zlta sfarbenu pokozku (Inak aj na lickach mal tiez nejaku dermatitidu, mal ich cervene, suche... to mu ale prechodne mizne a zase sa objavuje). Par krat som mu na nozky dala materske mliecko, ale inak neviem, mazat, nemazat? Ak ano, cim?
Je mozne, ze mi z neho vyrastie atopik- ja sama som alergicka (pel a po niektorych potravinach ma svrbia pery resp. ranky v ustach) a jeho takmer 4-rocny starsi brat je klasicky atopik uz od 3 mesiacov. Aj kvoli starsiemu synovi si urcite casom budem pytat radu, ale tam je to uz trosku zlozitejsie, takze naprv preluskam co najviac info v tejto teme (len rychla otazka: co radite na suche, zcervenene, rozskrabane plochy?)

roo
6. máj 2012

@karmella kozmetiku saloos som videla aj v nasom meste v obchode s racio stravou, takze mozno sa da najst aj inde. Mozes objednat aj to ciste bambucke maslo od saloosu na http://www.saloos.sk/bio-karite/bio-karite-100-...

xmalij
6. máj 2012

@karmella tak to jsem te asi blbe pochopila, protoze jsi v tematu o AE. Kazdopadne i tak je to podle me nesmysl co ti dr. radila.

katyxq
6. máj 2012

@keziah Prostuduj pečlivě tuto sérii článků http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-... , jsou tam základní rady co a kdy mazat, jak upravit stravu atd.

zuzuzuzu7
6. máj 2012

@luthien.k u vas maju v DM-ku Sallos-perfektne...ja musim zhanat po bio shopoch bambucke maslo a vela krat sa mi stane, ze ich musim zopar obehnut-lebo uz nemaju..hm...tiez by som privitala v Dm-ku...najunovsie som v tom nasom bio obchodiku kazala rovno objednat 250ml...som s nim velmi spokojna!

zuzuzuzu7
6. máj 2012

...aj u vas je to tak, ze ked vase deticky kakaju;), tak sa vtedy skrabu najviac? u nas sa mala moc neskrabe, iba ked sedi na zachode , tak vtedy si rozdrazdi kozicku, no nastastie jej to potom zmizne,ale vzdy sa nam to stava

andrejka1983
6. máj 2012

na ekzémy je dobrý Holdov krem,a potom imazol krem/ pasta...len treba rozlišit či ide o ekzemove alebo pliesnove ochorenie...a nepouživať vtedy vonave kozmeticke pripravky, ale skorej olejčeky do kupela aby bola pokožka premastnena

luthien.k
6. máj 2012

@keziah radím řešit to komplexně, odkazy, co dávala katyxq jsou perfektní.

zuzicka1982
6. máj 2012

Ahojte maminky, chcem sa spytat, moze sa atop.ekzem zhorsit pri prerezavani zubkov? Mate niektora taku skusenost?Malemu sa talcia 4 naraz. My mame ekzem od 5 mes. Syn mal len 2 fliacky na nozickach, no teraz po 18 mes. sa mu to dost rozbehlo.

martinka1981
6. máj 2012

@zuzicka1982 všetky ti tu potvrdime že zuby su riadne potvory 😝 a narobia velku paseku...

baklik
6. máj 2012

@luthien.k ale su aj kremy proti zapareninam bez obsahu zinku ako napr. Bepanthen, tak radsej v pripade suchych licok mojho maleho siahnem po nom, ako potom bojovat so supinkami na lickach...

luthien.k
6. máj 2012

@baklik mně se Bepanthen na červené pupínky, fleky, neosvědčil, je v příliš mastném základu. Perfektní je na doléčování, když ten kožní projev zrůžoví nebo je tělové barvy.

luthien.k
6. máj 2012

@zuzicka1982 ano, je to skoro pravidlem.

baklik
6. máj 2012

@luthien.k ano, tak som to myslela, doliecim lisaj na licku infadolanom (uz ho takmer nevidno), ktory zaroven aj premastuje, ale moze sa pouzivat max. 2 tyzdne a potom budem premastovat bepanthenom a zaroven nim aj predchadzat zapareninam, snad.

luthien.k
6. máj 2012

@baklik preventivně bych použila spíše ten hydratační emolient. Ale jinak souhlas 🙂

baklik
6. máj 2012

@luthien.k napriklad ktory? co mas proti Bepanthenu? ja chcem aj preventivne pouzivat nieco proti zapareninam, lebo maly je take tucnucke babatko a vyhadzuju sa mu tam priebezne, tak ho nechcem vysusovat napr. sudocremom.

luthien.k
6. máj 2012

@baklik do záhybů patří zinek 😉 Ale když bude dobře reagovat i na Bepanthen, tak proč ne, ale z mých zkušeností je do záhybů příliš mastný. Raději sem tam máznu Sudocrem nebo zinkovku, pod to Bioderma Atoderm PP Baume.

baklik
6. máj 2012

@luthien.k do zahybov v oblasti plienok davam Nivea SOS krem, ten sice obsahuje aj zinok, ale zaroven aj organicke bambucke maslo a omega 3 mastne kyseliny, takze aj pekne hydratuje. sudocrem mu zahyby vysusoval, takze ho davam len, ked sa vyskytne vyrazka, t.j. lokalne. ale licka nam vysusovala aj ta nivea, skratka zinok - je zname, ze vysusuje...

luthien.k
6. máj 2012

@baklik na tváře bych taky preventivně nedávala Sudocrem, to je jasné, ale myslela jsem, že se bavíme o záhybech (třeba na krku atd.) Jestli se osypává na tvářích, tak to zapařením podle mého názoru nebude.

baklik
6. máj 2012

@luthien.k su to zapareniny, to ma tak v spodnej casti licok, presne take iste ako na krku a ma ich aj mierne pod krkom

luthien.k
6. máj 2012

@baklik víš, když jsem si prošla, jaké máte potíže od začátku, raději bych zašla na kožní, tam povědí... Máte v rodině nějaké alergie (jakékoli), astma, ekzémy? Ono málokterému dítěti se na obličeji "jen tak" ze zapaření dělají často vyrážky...

baklik
6. máj 2012

@luthien.k nie, nemame. ale ideme onedlho do poradne, tak sa chystam s lekarkou o tom pobavit...

xmalij
6. máj 2012

@zuzuzuzu7 presne tak! Ja diky tomu prestala trenovat nocnik, protoze jednak zabavuju knizkama, aby sedela (nevstava, ale ze by jen tak sedela, to taky ne) a do toho si drbe obe stehynka, boky, tak nevim co driv. To same dela i jakmile ji svleknu, normalne se nedrbe, ale jak se odhali, tak jede...ikdyz je teplo, davam i tak dlouhy rukavy, coz je taky blby, ze nevetra tak.

xmalij
6. máj 2012

@zuzicka1982 ano, strasne moc..uz jen 4 a mame ty potvory z krku 😝!

martinka1981
7. máj 2012

@xmalij ahoj 🙂 zas pišeš o nas?? 😀 prispevok zo včera o 22:43 😉
ale sranda že tie deti to snad maju všetky rovnako.Viki je teraz čistaaa!!! Po roku boja!!! neuveritelne,som myslela že sa ani nedočkame 😝 ale napriek tomu hned ako ma volne miesto kde bol predtym exem tak hned škriabe 😝