Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

vrtulka81
14. nov 2013

@katyxq no du tam přispět s chlorellou 🙂 nezoušela si to i v těhu?

zuzu101
14. nov 2013

@luthien.k ďakujem, v rodine nič nemáme, aj na koznom sa ma to asi 5krát pýtala, no ani si to poriadne neprezrela.a robí sa jej to aj na krku, pod pazuchami a na piške.ak jej nezaberie krém, ideme mimo nášho mesta za nejakou odbornickou.

katyxq
14. nov 2013

@vrtulka81 nezkoušela

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu101
14. nov 2013

@demo na očká a okolie ophtalmo-hydrocortizon a na pusinku a iné ložiská fucidin h.a dnes mi ešte obvodná dala bactroban.

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luthien.k
14. nov 2013

@demo ta UM se dají koupit i bez předpisu...

majjka24
14. nov 2013

@luthien.k , @katyxq
Holky prosím, můžu se ještě zeptat? Když má malý tu intoleranci na ty cukry v kravském mléce. Piju denně kafčo asik s pul dcl mlíka, nic mu todle množství neděla, ale nic víc už nemůžu. ( máme odskoušené) Radši vynechat úplně , nebo si to můžu tu kapku dopřát? A dr předtím říkala, že zkusit pak pomalu zavádět mléčné výrobky, po jak dlouhé době? A zda vůbec? A čím začít? A ještě jsem nad něčím v noci přemýšlela, a ted si nevzpomenu ☹

petulllienak
14. nov 2013

Dobra na atopicky exem je klasicka modra indulona a moj syn ked ho mal po rukach,pod kolenami tam som mu to natierala troskou alpy to mu vzdy zabralo a ani neplakal ze by ho to stipalo nic praveze hned sa prestal sskrabat na tvaricku tu indulonu sme davali.

katyxq
14. nov 2013

@majjka24 já osobně bych vynechala úplně (a ne cukry, ale bílkoviny 😉)

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ildici12
14. nov 2013

@katyxq ahoj potrebovala by som radu keby si mala chvilku casu. dcere teraz stanovili diagnozu ze seboroicka dermatitida s nabehom na AE, ma vyrazky ktore ju vsak nastastie nesvrbia. nasadila som eliminacnu dietu. a otzka znie: po akom case mozem zbadat zlepsenie tych vyrazok pri eliminacnej diete? my sme este len 3 dni ale ziadny vysledok nevidim, vecer ked jej to natieram sa mi to vzdy zda byt horsie ako cez den. a vobec neviem zistit napr. ci jej kokosovy olej robi dobre na tie vyrazky, alebo mam skusit bambucke maslo alebo nieco ine. to by som po akom case mohla vidiet? dakujem veelmi za pomoc

katyxq
14. nov 2013

@ildici12 2-3 týdny - tedy pokud se povedlo vyřadit to, co vadí a dieta byla držena striktně a není v ekzému infekce ... http://www.proalergiky.cz/magazin/specialy/jak-...

fifitko25
18. nov 2013

Ahojte, potrebovala by som poradiť... Maly si v noci rozskrabal líce, asi ho svrbel ekzem, ale brutal do krvi, az chrastu mame ☹ ako mu pomôcť, aby sa ti rýchlo stratilo? Existuje nejaky krem alebo nieco, čím by som mu to mohla natriet, aby sa ti rýchlejšie zahojilo? A co proti svrbeniu? Davame si pozor na stravu, ekzem mame vcelku pod kontrolou, takze nechápem, co sa porobilo ☹

och
19. nov 2013

ahojte, stalo sa niekomu, že by sa AE zhoršil po mastení Bio konopným olejom? dcéru sme tým začali mazať a mám pocit, že jej to strašne vysušuje kožu 😠

zuzka4444
19. nov 2013

@och mam zlu skusenost s konopnou mastou, dcere to ekzem zhorsilo.

och
19. nov 2013

@zuzka4444 ja som kúpila od firmy Saloos, najprv 2-3 dni bolo dobre a potom sa vyhádzala drobným výsypom, tak sme to zrušili nasadili Avene (ichtamol úplne celé zle) a prešlo to, dnes som vyskúsala znovu a tak sa jej to v záhyboch na lakti vysušilo až jej koža praskla. Takže olej ide do koša 😠

zuzka4444
19. nov 2013

@och Skusala si tu lampu na svetelnu terapiu? Fakt to dost pomaha a je to neskodne. Tiez myslim, ze kokosovy a arganovy olej su mastnejsie. Mojim detom zabralo kozie mlieko, ale to boli este babatka, mali ho miesto kojenia... Osobne mam na ekzem velmi dobru skusenost s "ocnym balzamom" od Dr.NONA. Ten je fakt na vsetko, ale nie je velmi mastny - nevysusuje, ale nepremastuje.

och
19. nov 2013

@zuzka4444 svokruš nám chce dať pod stromček biotron, je tuším od Zepteru tak uvidím, ekzém má od malička ale teraz sa muselo ničo stať, bo sa jej spravil aj na krku a tváričke a netuším čo 😒 vždy to niak prešlo a začalo, občas svrbelo ale do 2 týždňov bolo preč aj bez liečenia. Najlepšie bolo keď som to ukazovala na kožnom na Kramároch kde sme strávili 3 dni a mi bolo povedané, že z toho vyrastie a nikto to nerišil 😠
tak ideme skúšať a hľadať ďalej 😀

leedak
21. nov 2013

Ahoj holky...potrebuju poradit co vam nejlepe zafungovalo na kvasinky???Marketka to ma kolem krcku oprsvdu spatne,spatne.....Beru citrovital,probiotika,nejim vubec sladke,jsem na eliminacni diete...mazeme genckou,promazavam eucerinem
Bude vdecna za jakykoliv tip co s tim!!!!

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leedak
21. nov 2013

@demo taky vyskousene.chvilku cca 1den lepsi a pak znovu.:(

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leedak
21. nov 2013

@demo to jsem nezkousela.a muzou to i male deti???marketka ma jenom 4 mes...

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vrtulka81
21. nov 2013

Holky kamarádka z lékárny mě říkala,že teď nějaká firma vyrábí novou mastičku,s bambuckým máslem,to by nebylo nic nového to máslo,ale začali do toho přidávat mentol,on pěkně chladí a omezuje svědění,mám to vyzkoušené v jiné masti,tohle mám v plánu zatím že koupím.Jen jestli ste s tím některá nezkoušela mazat.U té naší masti není přímo mentol,ale cizokrajný kafr,ale podle toho co říkala,je to dobré na to svědění,pěkně to oblbne a nesvědí

michamicha
21. nov 2013

@luthien.k
@katyxq holky, cutilan je asi v pohodě, že jo? dostali jsme v nemocnici na promazávání cutilan/aqua a pak ještě cutilan/dexametazon (nevim jak se to píše a jestli to je takhle správně) a ten je s kortikoidama, to řikala i sama doktorka, ale ten první právě nevim. Jo a pak ještě máme nějaký zinkový olej na ty stupy na hlavičce, taková bílá tekutá břečka to je, tak ten je asi taky v pohodě... Jinak v nemocnici nebyli schopný uvařit oběd bez BKM vč. hovězího masa a bez vajec/kuřecího masa ☹ Takže Elí se tam pěkně osypala, hned potom co jsem snědla obyčejný rohlík (asi nebyl tak úplně obyčejný 🙄 ) a když jsem to řikala doktorce při vizitě, tak se tomu strašně divila... tak jsem jí vyprávěla naší zkušenost s Vojtou a s rohlíkem z Lidlu, že nesnědl ani třetinu a začal kolabovat, tak mi to nevěřila... ještě že mi manžel nosil jídlo z domova, takže kromě oběda jsem jedla všechno svoje...

katyxq
21. nov 2013

@michamicha nevím, cutilan neznám (ono u nás vadí i vazelína, minerální a silikonové oleje, tak výběr mazadel máme úzký a neexperimentuju)

luthien.k
21. nov 2013

@leedak přímo to, kde jsou kvasinky, bych Eucerinem nemazala, jenom prostě gencku a vše ostatní děláš, tak trpělivost 😉 Jestli jsou to kvasinky a ne ještě další infekce, zlatý stafylokok zejména - byly stěry?

luthien.k
21. nov 2013

@michamicha vy jste byly v nemocnici...? 😕