Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
25. feb 2012

@xmalij nic na tom není, nejlépe červené krůtí maso se dá péct (nebo dusit) s nakrájenou mrkví a pastiňákem (ve stejném poměru), komu nevadí, tak i cibuli, koření bych při eliminační dietě raději vynechala, pak jen rozmixuješ zeleninu (je třeba jí mít dost) a naředit reis drinkem, klidně ještě zjemnit oves milkem (sušený zamíchat do omáčky) a možno zakápnout pár kapkami citronové šťávy a dochutit rýžovým sirupem nebo třtin. cukrem 😉

xmalij
25. feb 2012

@luthien.k tisicere diky 😉. Vymyslim co varit uz ne den ale dva dopredu, i to ma svoje pozitiva, vim co bude 🙂.

xmalij
25. feb 2012

@luthien.k Nedokazu se odtrhnout od starsich prispevku tyhle diskuze a zarazila me tam zminka o souv. s Euthyroxem a AE...znamena to, ze pres MM event. v tehotenstvi muze ovlivnit vznik AE?

michamicha
25. feb 2012

@xmalij to mě taky zajímá 😕 já teda beru Letrox 150, 1tbl. denně...

germaine
26. feb 2012

Já beru nyní Letrox 100 5 tablet týdně 😔

xmalij
26. feb 2012

@michamicha vitejte v klubu 😒 , zacinala jsem na Letroxu, pak Euthyrox 120, v tehu 170 a ted 120 nastesti obden. Jen si doufam, ze to nebude trapit i dceru, holcicky k tomu maji pry vetsi dispozice...

xmalij
26. feb 2012

@germaine Ahoj, mas v IP o Callistu.

luthien.k
26. feb 2012

@xmalij
@michamicha
@germaine

Od Věry vím, že braní hormonů kvůli štítné žláze vliv na ekzém mít může, ale rozhodně se nebudu pouštět do polemik, zda ovlivňují nějak pravděpodobnost atop. projevů, když jsou brány v těhotenství atd. Možná na to najdu nějakou studii 😉 Jedno je ale jisté, při jejich metabolizování játry se tvoří látky, které na ekzém vliv mít mohou, a proto je dobré při jejich braní a kojení činnost jater podpořit, a to jaterní dietou a možná i nějakými doplňky (ostropestřec například).

Jinak negativní vliv na štítnou žlázu má konzumace strumigenů ve stravě (mléčné výroky, sója, některé syrové druhy zeleniny - zelí, kapusta, tuřín, také údajně jáhly) a hlavně braní hormonální antikoncepce. Všeho toho bych se při problémech se ŠŽ vyvarovala.

xmalij
26. feb 2012

@luthien.k dekuju za objasneni, jsou to ale nekdy zajimavy souvislosti....no, aspon vim co u druhehu tehu... 😉.

xmalij
26. feb 2012

Z jineho soudku (ta je teda samy dotaz, ale co mam delat, kdyz jsme na cas holky slameny vdovy a hlavou se mi toci porad ten blby ekzem...)...mate nektera zkusenost s eko pranim, resp. mydlovymi orechy s esencemi bud z levandule nebo pomerance? Jak to ty nase citlivejsi deticky asi vnimaji takovou esenci, bojim se te levandule...diky

lojzina
26. feb 2012

ahoj...co to ctu?ja taky brala a beru leky na stit.zlazu... 😕

xmalij
26. feb 2012

@lojzina mozna ac nechtene se tu slozime v kvalitni hromadku podkladu pro neci studii, ze 😝 ?

lojzina
26. feb 2012

@xmalij i to je mozne 😀 😔

lojzina
26. feb 2012

no a tak doplnim info-ja beru euthyrox 125 denne,a stitku mam vyoperovanou

luthien.k
26. feb 2012

Opravdu hodně maminek, které konzultují, má problémy se štítnou žlázou. Náhoda to asi úplně nebude...

euka210
26. feb 2012

@luthien.k dakujem...a ako si na tom s fleesom? Neviem ci reagoval na neho alebo to, ze ju mal na noc a bol dlho v morkom.

luthien.k
26. feb 2012

@euka210 já flís nepoužívám, je to umělé vlákno a na noc kvůli vlhku jedině papírovku (neparfémovanou - Babylove).

lojzina
26. feb 2012

@luthien.k ahopjky,jak s emas?
Myslis ze tam je souvislost?u nas je to dedicny,co vim tak jsem asi 4.pres koleno 😅

euka210
26. feb 2012

@zajaciq
@xmalij no tak mam sa na co tesit :( Maly ma slabe prejavy AE, ale tiez kvoli hnisavemu TBC sme este hexa neboli ockovani...a to mame skoro 6m.

euka210
26. feb 2012

@luthien.k tu teraz pouzivame aj my na noc...den latkove, noc jednorazovky

euka210
26. feb 2012

@zajaciq aj nasa kozna mi odporucala Tatrasvit, ze tie su dobre pre maleho

xmalij
26. feb 2012

@euka210 snad si to nevyzerete taky, doufejme a kdyby nahodou, tak je tu spasitelka a psychicka podpora v jednom Kata 😉

blankarybka
26. feb 2012

@luthien.k ahoj Katy, ještě jednou otravuju... 😒 Malý má nové ložisko v podbříšku, přímo nad šuldou a taky v několika místech na zádech, ale vlastně nevím, jestli je to exem 😒 Chtěla jsem přidat foto, ale není to na nich vidět. Jsou to shluky malých červených vyrážek, jeho exemové ložiska byly vždycky suchá, červená místa, tak nevím...
Máme za sebou tu šestou nemoc, takže viroza, vysoké horečky a pak flíčky, ale ty nám už zmizly. Tak tohle nevím, co zas je ☹ Jo, byli jsme marod a rostou zuby... stravu máme pod kontrolou, myslím.
děkuji

zajaciq
26. feb 2012

@euka210 moj nazor je uz vyse roka ohladom povinneho ockovacieho kalendara jednoznacny a nemenny kvoli tomu AE kedze som este kojila a dieta neprijimalo ziadnu inu stravu.. 😠

xmalij
26. feb 2012

@blankarybka Ahoj, koukam, ze si nevydechnes vid ☹. Presne to same u nas, pupinky jako krupicka, cerveny, jsou na zadech a trochu brisku, ale jsou rozesety..ne jako loziska. My zitra stejne musime k dr., tak ji to ukazu a poreferuju. Male se poprve ekzem dostal do obliceje a kolem oci a celkove se to dost zhorsilo, takze k ni zajedeme at taky vidi tenhle stav a ne jen kdyz je to relativne v klidu. Je to az komicky, ze bych se k ni ani jinak nehrnula, protoze Kata nam pomaha jednoznacne vic nez ona.
Mame na ceste 2 spicaky a za sebou rymu...takze taky pekna podobnost s vami...
drzte se, pa

kam.zyk
26. feb 2012

Zajímavé téma, kterým se v poslední době hodně zabývám = štítná žláza a poruchy s ní spojené u atopických žen. Větší sklony k tomu mají atopičky a údajně je to daň za přílišnou konzumaci mléčných výrobků a havně to souvisí s pobíráním horm.antikoncepce. Hlavně se tedy jedná o autoimunní onemocnění a s tím souvisí- jak se podpoří funkčnost jater, tak je vyhráno a namísto zvyšování dávek (příp.operace) se děje opak. Je na to celý komplexní postup, kdyby to někdo chtěl, pošlu do IP, tady by to zabralo moc místa.

germaine
27. feb 2012

@kam.zyk Dobrý den, já bych prosila 😉 díky...

zuzuzuzu7
27. feb 2012

Baby, posledne dni malu natiream pupalkovym olejom-pomaha...mala dnes zreferovala, ze maminka aku mam jemnu kozicku 🙂
tiez sme mali posledne dni zhoresenia...mozno kvoli viroze..no zda sa, ze tento olejcek je isto super

martinka1981
27. feb 2012

@zuzuzuzu7 ahoj,celu ju nim natieraš alebo len miesta kde ma exem??

zuzuzuzu7
27. feb 2012

@martinka1981 nie, iba exem