Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

michaelka83
21. máj 2012

@luthien.k No je to děs, akorát jsem se rozčílila a psala hned email dr.🙂
Jinak malýmu vyšlo v testech hodnota na v.bílek 2,9, ale bílek měl jen jednou, nevědomky, v nějaký skleničce. Jak mám tedy zjistit, jestli je či není ve skutečnosti alergický? Vždyť testy můžou být falešně negativní či pozitivní...nebo to celý život nebude smět jíst vajíčka? 😒 To samý ty arašídy u nás....ikdyž ty by se dali v životě oželet, ale vejce ty jsou skoro všude☹

luthien.k
21. máj 2012

@michaelka83 Míšo, vždyť to tu píšu furt dokola, že jedině se to spolehlivě zjistí expozičním testem 😉 (což je u silných atopiků samozřejmě riziko a je třeba postupovat jako to dělá @michamicha, od potření malého místa na ruce atd.) Jinak z alergie na vejce se vyroste, z alergie na arašídy nikoli.

michaelka83
21. máj 2012

@luthien.k No to je mi jasný, ale bojim se toho🙂 aby pak neměl nějakou přehnanou reakci... 😉

katyxq
21. máj 2012

@luthien.k Ten test s natřením bílku na kůži mám zkusit i předtím, než budu zkoušet dávat vajíčko do příkrmu? Přes mateřský mlíko na vejce nereaguje.

lili_k
21. máj 2012

@luthien.k ahoj mam takovej rychlej dotaz, diky 🙂 na ruda mista, cely telicko cervene fleky, vsude, je lepsi koupat v repiku, dubovy kure, cernym caji nebo spis v ovsu? Nebo stridat s hypermanganem??? diky diky!

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k střídala bych dubovou kůru s hypermanganem. Ale řešením to určitě není 😉 U silných projevů atopie hrají prim potraviny snad vždy.

luthien.k
22. máj 2012

@katyxq je to lepší to tak udělat.

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k teď to čtu jinde, že ani přímo Věrka u vás ty projevy zásadně nezmírnila... Tak to už je potom něco ☹

michamicha
22. máj 2012

@katyxq nejdřív se stejně začíná s vařeným žloutkem, bílek až od roka 😉 teda pokud je to pořád stejný a výzkumem se nepotvrdilo, že bílek se může zavádět dřív jako to je u lepku 🙂 já bych ten žloutek normálně zkoušela zavádět jako jiné potraviny a jenom bych hlídala jestli reaguje nebo ne... pokud by malá neregovala, tak potom až budeš zavádět i bílek, tak ho můžeš vyzkoušet na tu ruku 😉

datela
22. máj 2012

Holky,zdravím!Chci jen trošičku přispět do diskuze ohledně vajíčka.S vajíčkem opravdu hodně opatrně.I co se týče žloutku.Já bych ho odložila na dobu,kdy se má dávat bílek.Dávám příklad ohledně rýže.Když jím rýži já,tak reakce je minimální nebo prakticky žádná,ale jakmile ji dostane můj syn,tak reakce opravdu škaredá.Přes to mléko je to hodně filtrované,tak třeba na to nemusí reagovat,ale pokud to dostane přímo,tak to může být opravdu škaredá reakce

katyxq
22. máj 2012

@michamicha Prý se mají ryby, ořechy, vejce včetně bílku zavádět (samozřejmě opatrně) už od půlroku, odkládat to na později nemá na rozvoj alergie pozitivní vliv (tabulka ke konci článku http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2009/0...). Tak proto jsem se ptala na ten bílek už teď 😉.

michamicha
22. máj 2012

@katyxq aha, no já tohle nesleduju, když na to má Vojta alergii, prostě to nedávám 🙂

lili_k
22. máj 2012

holky sezenu ted nekde modrou indulonu? kde? diky 🙂

lili_k
22. máj 2012

@katyxq ja bych klukum takhle brzy takovy alergeny v zadnym pripade nedavala! No ale to je dano nasim stavem...

datela
22. máj 2012

@katyxq Pokud vím,tak u atopických a alergických dětí se řeší zavádění příkrmů jinak.A navíc článek je z roku 2009.Ale to je každého názor,jak chce zavádět příkrmy 🙂

datela
22. máj 2012

@lili_k Já jsem ji kupovala včera manželovi v DM 🙂

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k
@michamicha
@datela
A přesto má @katyxq pravdu, nepotvrdilo se, že by pozdější podání alergenu bylo výhodné, naopak. Vše, co je v rámci zdravého životního stylu v pořádku (takže ne sladkosti, uzeniny, tučné, kořeněné atd.) se může od půl roku věku zkoušet, resp. se to doporučuje. Pěkný výzkum byl o arašídech a skupinách dvou židovských dětí, kde jedny dostávaly od půl roku burákové máslo (v Izraeli, kde se toto neřeší tak, jako v Evropě) a v UK, kde to odkládali po roce až třech života. Jinak životní úroveň, styl života, etnikum - vše totožné. A co vyšlo? Izraelské děti měly podstatně nižší výskyt alergie na arašídy, než děti v UK 😉

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k Indulona v drogerii, jakékoli. Ale na červený ekzém indulonu nee.

lili_k
22. máj 2012

vazne v DM?? My indulonu v praze nemuzem sehnat uz snad 14 dni... dm, spar, globus, tesco, ruzny lekarny, schlecker ... pry ji stahli z trhu... odkud jsi?

monika76
22. máj 2012

Ahojte 😉 ach velmi dlhá téma a ked vás možem poprosit o radu.Mám syna a má atopický ekzém . Akú kozmetiku používate? čo by sme mali vyskúšať ? Bioderma? Čo by bolo od toho cenovo niečo prijatelnejšie ale zároven dobré ?Ďakujem

lili_k
22. máj 2012

@luthien.k fakt? a my ji nikde nesehnali? nevite nekdo kde v praze ji maji??

no na cervene plochy, a co bys doporucila? vim ze s verkou doporucujete stale adermu a biodermu, ale z me zkusenosti to lepsi neni, spis horsi...

lili_k
22. máj 2012

@luthien.k vecer odpovim na ip dekuju!

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k určitě ne promašťovat mastným krémem, červené = zánětlivý proces = jemně hydratovat a promastit a léčit. Co obyčejný masťový základ Ambiderman například, nezkoušelas?

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k tak to musí být něco mimořádného s tou Indulonou, já ji teda nekupuju a nepoužívám, ale vídávám ji běžně v obchodech, ale zda poslední dobou, to netuším.

lili_k
22. máj 2012

@luthien.k tim lecit myslis konkretne co?? jj ja vim, nam atoderm pp strasne zhorsil stav, ambiderman to same☹

prosimte mohla bys mi rict, na tyhle cervene plochy tedy koupat v repiku, caji, dubove kure, resp. my delali jen obklady ... ale jsou vsechny tyhle obklady na cervena mista vhodna??? a je vhodna koupel z ovsa? nebo oves ne na akutni fazi??

mazem ted taninem, ten nam dala capkova, myslis ze to je ok na ruda mista?? a na infikovany ekzem??? dik

zuzuzuzu7
22. máj 2012

my mame teraz telovenechtikove mleicko od Weledy a tiez super!musim len pochvalit-krasne nam to hydratuje kozicku-to bambucke maslo trochu ju vysusovalo po case-inak sme cisty...iba ked si to troku posuchja , tak to ma cervensie,ale inak nic!

@katyxq fuha, tak probiotika papat nemusime...podla toho clanku-inak zaujimavy clanok-diky;)

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k v čaj je spíš na mokvání, řepík i dubová kůra OK, oves taky na tutu fázi možno (pokud je tolerován oves, ono všechno se to musí zkoušet nejdřív na kousku, ale to jistě víš), tanin je dobrý (to je ta léčebná složka, tanin, jsou pak samozřejmě zinkové, ichtamolové masti...), ale vždy to chce něčím podmáznout. Vím, že paní Čapková dává i na červené synderman například. Mně se to neosvědčilo. Na infik ekzém - dělali vám stěry? Víš jistě, že je tam infekce?
A co alergeny ve stravě? No napiš mi IP, to bude lepší.

lojzina
22. máj 2012

indulonu koupite i v lekarne,nam jednu dobu sedela jen ta...

luthien.k
22. máj 2012

@lili_k ještě mě napadá, že může mít reakci na ty ropné složky v klasické kosmetice. S tím má zkušenosti @katyxq...

zuzuzuzu7
22. máj 2012

@luthien.k a aky mas nazor na kozmetiku Weledu-nechtikovu sadu-pisu ze je vhodna aj pre atopicku pokozku...jedna mamina mi spominala, z ked jej mala mala ekzem cerveny, tak je pomahal nechtikovy dojcenecky krem a na hydrtovanie telove mliecko a ze super...tak sme aj my skusili-a tiez som zatial spokojna-hoc nasa uz je dlhsie cista,ale ta kozicka je taka vlacnsjie, nie je az taka sucha,ako sme mali problem nedavno!