Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

kaja73
2. dec 2012

@lelask detskou Weledou-dostat v DM ke-je na prirodnej baze,bez flouru.
na teplotu skus cipky nurofen.
Ale davaj len nad 39,inak nechaj telo bojovat tak ako same rozhodne.
Febrilne krce hrozia len v prvy den teploty,ked nahle stupne. 😉 uz ste kriticku dobu na ne prekonali.
Namiesto chemie radsej osprchuj v len o nieco chladnejsej vode ako ma mala teplotu.
Zrazanim horucky predlzujes chorobu.
Davaj radsje vela cečka-tiez z DM ka-Das gesunde plus-to neobsahuje ziadnu pridanu chemiu-kazdu hodinu jednu odmerku-to je cca 120mg cecka.
Telo cečko pri teplote-infekte potrebuje stale doplnat.
zarob do cajika,alebo daj do jedla,polievky-hocikde-jedna odmerka sa tam strati.

xmalij
2. dec 2012

@kaja73 opravdu to jde zakamuflovat, dala jsem jednou ctyri odmerky pri nachlazeni do caje, k tomu trochu medu a da se to. Event. do stavicky, tam se to taky ztrati. Vetsinou k tomu davam na radu Katk jeste echinaceu, tak doufam, ze se to moc nebije..ale tukam tukam, jeste nas chripka a jina nemoc nedostihla a to chodime casto plavat.
Mas stejny dobry zkusenosti s pastou, dceri i Weleda dost chutna, tak si chce cistit zuby 4x denne 😉 . O Elmexu se tu dost kdysi psalo, ze vadi. Je to hnus kde ta chemie vsude ciha.

lelask
2. dec 2012

@kaja73 dakujem. To cecko z dm mam doma, lem po poslednom zhorsenom exeme sme radsej vsetko vysadili, ale skusim to pomaly nasadit.
Pastu otestujeme 😉

Dik za typ na cipky- desi ma, ze v lekarni mi nic neporadia ked im vysvetlim o co ide. Toto je nasa prva vysoka horucka , tak nic neviem o tom co vlastne vsetko existuje!

lelask
2. dec 2012

@xmalij kde som ja bola ked ste sa o elmexe bavili!!! 😅
Malej to cecko celkom chuti, ani nemusim kamuflovat. Len pocas ATB sa take kysle moze brat?

kaja73
2. dec 2012

@lelask biseptol sa bije s kyslym ,inak kysle nevadi. Kludne cecko davaj.
A Dr aspon spravila CRP a stery pred nasadenim ATB?-oni ich radi len tak hadzu 😝
@xmalij o elmexe som sem pisla vtedy ja.
Neviem ci este niekto ini. Bavili sme sa o tom s luthien.

xmalij
2. dec 2012

@kaja73 je to mozny, vim jen, ze jsem si uz kdysi rikala, ze jsem rada, ze frcime od zacatku ve Welede a tohle nas minulo.
@lelask co jeste kombinovat s hlivou, rakytnikem, atd. hlavne at dozenete co chudince chybi. Preju, at je brzo fit 😉!

lelask
2. dec 2012

@kaja73 to sme boli na pohotovosti, nic nam nespravila, len dala recept. 😒
@xmalij no postudujem zlozenie a nieco nasadime.

Som zvedava kolko chudatko schudne, dva dni nic neje ☹ , to uz budeme fakt podviziva 😝

kaja73
2. dec 2012

@xmalij my tiez od zaciatku mame weledu,len malemu zacali vznikat biele skvrny na zubkoch a tak sme skusili nieco s flourom a bolo... 😝 🙄 hned sme sa vratili k welede naspat.

kaja73
2. dec 2012

@lelask tak mozno mate ATb celkom zbytocne. 😝

lelask
2. dec 2012

@kaja73 Mala som zo sebou aj jej kartu a tam si precitala, ze mame moraxellu v nose a v krku uz negativny vyter na streptokoka- co sa jej vraj nezda, lebo ze s tym sa skor naucis zit ako sa ho zbavis- tak preto ATB- si myslim. No a po par hodinach bez horucky ( asi pomohli Atb ) namvyskocila az na 40! Teraz uz je to ako tak pod kontrolou.
Crp uz neurobi ked berieme ATB?

martinka1981
2. dec 2012

@lelask ahoj,tie atb vam dali dnes? Si bola s malou na pohotovosti??
My tiež teplotu nezražame len ak je velmi vysoka 40 a viac a aj to skusim najprv zabalmi alebo sprchou. Niekedy dam tiež Nurofen čipok. paralen vobec neradim použivať 😝
skore uzdravenie prajem..

lelask
2. dec 2012

@martinka1981 tiez nezrazam hned ale 39+ ma uz desia. Moj brat dostal z horucky zapal srdcoveho svalu ked bol malicky, tak mam strasiaka v hlave.

martinka1981
2. dec 2012

@lelask no ved jasne,ak ma človek taku skusenosť tak sa boji 😔 my sme mali febrilne krče 😝 ale aj tak sa snažim nezražať. Ale tiež sa bojim 39 a vyššie,je to asi normalne...

lyongirl
3. dec 2012

ahojte maminky, mudr. nám poradila krém Dermalex repair, tak sa chcem spýtať, či náhodou niekto skúšal, alebo čo si o ňom myslíte. Momentálne to nie je na prejavy AE, ale najmladší ho dostal na preliečenie Impetiga spolu s ATB a stredný je neustále vyhádzaný v okolí úst/neviem, či prejav AE, alebo reakcia na nejakú potravinu, testy som mu nikdy nerobila/, raz menej, raz viac, kortikoidy to ultmia, ale tie mu nedávam, lebo nič neriešia, samozrejme skúsila som ich dať, ale minimálne...
Alebo viete o nejakej dobrej mastičke, alebo niečom "prírodnom" čo zregeneruje kožu? ĎAkujem 🙂

lelask
3. dec 2012

@luthien.k katka prosim ta malej sa zacal robit exem - suche supinky na vieckach a uz aj pod ocami, teraz je teda chora tak je to aj cele cervene - kruhy pod ocami. Pediatricka povedala, ze jej mam dat Locoid s ophthalmo- framykoinom ked bude spinkat. Ma aj cervene ocko - tak mame aj pamycon.
Co by si odporucila na tie ocka ak by sa to dalo bez locoidu preliecit? Dakujem

mbrazd
3. dec 2012

@lelask zdravím vás, nepýtali ste sa síce mna, ale máme ten istý problém s dcérkou. Locoid by som nedávala určite. Ja jej na to dávam mastičku z DM-ky, ktorú som používala pri kojení na bradavky, je to taká vazelínka. Neštípe to, nevadí to očkám, perfektne jej to premastí a už po dvoch-troch hodinách je pokožka uplne jasne upokojená a tak do troch dní uplne zahojená. Natieram jej to kedykolvek ma napadne, aj 5x do dna. Lekárka na to reagovala pozitívne, tieto exémy su hlavne o tom, že pokožku treba riadne domastit

lelask
3. dec 2012

@mbrazd dakujem, a ako sa vola ta masticka?

xmalij
3. dec 2012

@lyongirl na regeneraci suchych lozisek dobre zabira trojkombinace bepanthen, revitgal a infadolan a nebo masticka s kys.mlecnou. Na promazavani mame ted nove Dr. Muller panthederm, cena dobra, ucinek jeste lepsi a podle slozeni je bez latek, ktery nechceme, takze jsem spokojena.

xmalij
3. dec 2012

@lelask mala mela to same, az ji nebyly moc videt ocicka..dostala jsem tu samou radu od doktorky, ale mazala jsem obyc. opthalmo-septonexem a krasne to taky promastilo a navic je to mast vhodna do oci..s nicim jinym bych neexperimentovala.

helcenka
3. dec 2012

Ahojky, nezkoušela některá z vás léčivou pěnu Leciderm od Altermedu? Nám strašně pomohla, dcera měla AE a to že opravdu dost na nožkách ručkách a zádech. Doktorka nám napsala Locoid, ten jsem nedávala a koupila tuhle pěnu. Je určená na extrémně suchou pokožku se sklony k šupinatění a přímo pro AE (a další samozřejmě) neobsahuje kortikoidy. Zmírňuje i příznaky svědění a není po ní mastná pokožka. Je pro děti tuším od 6 měsíců věku. Mazala jsem jí všechny fáze ekzému a po 6 měsících neměla dcera jediný flíček a máme pokoj. Teď namažeme jen preventivně po koupání (3x-4x týdně).
Neříkám, že to zabere každému, to určitě neee, každému tady zabírá něco jiného. Ale jsou tady maminy, které zkouší kde co, tak by možná byla pro ně tahle alternativa.

lelask
3. dec 2012

@xmalij ved som aj premyslala, ze jej to natriem len tym 😉 Dakujem

lyongirl
3. dec 2012

@xmalij oni to nemajú suché, práveže Dominik má to Impetigo, v tom je stafylokok, asi, ale už ho nechcem patlať hormonálnymi masťami, potrebujem mu to vysušiť. Hádam mu na to ATB pomôžu, len z kože to potrebujem dať preč. Ináč od rána dávam ten Dermalex a vyzerá, že vysušuje, len neviem, aké má zloženie, či je ok.
A Riško má v okolí úst tiež pupáčiky, neviem, čo to je, má to odmala a kožná by mu na to dala samoška kortikoidy, tak som tam s ním ani nešla, ale skúšala som doma natierať Fucicortom a krásne to prešlo, ale po skončení natierania za to do 3 dní dosť zhoršilo...teraz mi došlo, že som v zlej téme 😀tu sa premasťuje, ja potrebujem vysušiť..., ja len, že keď sú atopici, tak sa tu opýtam, lebo ten Dermalex je masť aj na AE...ináč dík za pomoc 😉

solinkarka
3. dec 2012

Baby chcem sa spytat na kozie mlieko...je toto mlieko vhodne pre atopicke deti? ako ho znasaju? a este kde by som ho dostala kupit? dakuejm

xmalij
3. dec 2012

@lyongirl aha, jsem te nepochopila 🙂... a co zinkova mast, sudocrem..? Ten vysusuje mokvavy loziska, nebo i genciana..ale radsi to chce Katku, ta je v tom kovana 🙂.

kitinka76
3. dec 2012

v období klidu, kdy jsme nemuseli mazat kortikoidy se mi osvědčil bazám Atopikderm od firmy Saloos. Výrazně jsme prodloužili dobu bez kortikoidů

sarka11
3. dec 2012

Oba moji kluci měli AE. U prvního jsme vyzkoušeli kdeco, kromě kortikoidů, těm jsem se chtěla za každou cenu vyhnout, ale nepomohlo nic, až jako poslední jsme zkusili http://cutishelp.com/zdravotni-kosmetika/zdravo... a od té doby je klid. U mladšího mi doktorka předepsala jakousi šíleně páchnoucí mastičku s dehtem, zvedal se mi z toho žaludek, malému jsem ji nikdy nedala a šla najistotu pro http://cutishelp.com/medica.htm , tahle řada je ještě lepší, a není mastná, na tyhle konopné výrobky nedám dopustit, kdo jste ještě nezkusili, tak doporučuju 😉

zuzuzuzu7
3. dec 2012

no my sme donedavna pouzivali uz spminane telove mliecko od Dr.Muller Panthederm...no nemozehla som ho v poslednej dobe kupit...tak som nakukla do dm-ka a tam je genialne mliecko od alverde Ultra senzitiv...s takym davkovacom...obsahuje olej z jojoby, olej z pupalky a masko Shea..neobsahuje etericke olejea pisu, ze v testoch podla nezavislych dermatologickych institutov bolo ohodnotene ako vhgodne pre velm,i citlivu, atopicku a neurodermatiticku pokozku....je isto perfektne..pekne zjemnuje kozicku...super na hrada za ten Panthedrem..ten tiez bol genialny!

zuzuzuzu7
3. dec 2012

to bolo panthederm atopic..no vlekarni ho teraz akosi nedostat..a tatto nahrada od alverdy..tiez cenovo pod 3 eura

mbrazd
3. dec 2012

@lelask je to masticka na bradavky od babylove

xmalij
4. dec 2012

poradite,prosim, jake ryby pro deti co do vyzivoveho hlediska a aby nemela drobny kosti? Mam ozkousenyho halibuta, lososa a tilapii, prosly i chutove, mate tip na dalsi? Diky