Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

katyxq
11. jan 2013

@pran Česnek dávám - trošku do vaření a párkrát už stihla ohlodat i syrový (a cibuli taky 😅 😀).

ficekova
11. jan 2013

Ted koukam na Atoderm Creme a taky obsahuje parabeny - metyl-, propyl-, butyl- a etylparaben...a ja ji tim 2 roky mazu jak dabel ☹ Odted ctu slozeni uplne vseho!!!
Atoderm PP Baume nema nic
Atoderm Gel Douche taky ne

ABC Derm Cold creme to obsahuje taky!!! Proc to sakra davaji do kremu pro mimina???

katyxq
11. jan 2013

@ficekova Protože s konzervanty kosmetika dlouho vydrží a parabeny jsou levné konzervanty 😅 - no a když to lidi kupují, proč by to výrobce nedělal?

ficekova
11. jan 2013

@katyxq to mi je jasne, ale napr. na cold creme je napsane Hypoalergenni dokonce ve 4 JAZYCICH!!!!!!

teddylu
11. jan 2013

@zvalentova Ahoj no já si jdu dnes právě pro menší balení masti A-dermy exomegy,tak jsem taky zvědavá jak malé sedne. Pak bych případně dokoupila ještě mycí gel a větší balení krému 🙂 . Nám zatím ten ekzém nemokvá,máme to spíš červené a suché.

katyxq
11. jan 2013

@ficekova No, já tyhle lákavé nápisy nečtu a hned koukám na složení - u jídla i drogerie.

ficekova
11. jan 2013

nevite nekdo jak casto teda stridat ty kremy???

ficekova
11. jan 2013

@katyxq u biodermy mne to fakt nenapadlo a to hlidam opravdu vse. Aspon jsem si to myslela ☹

ficekova
11. jan 2013

@katyxq ktery pouzivas na zimu?

katyxq
11. jan 2013

@ficekova Já bych taky v biošunce(ze Sasova, bez dusitanů) nečekala mléko - a je tam, v kořenicí směsi jako stabilizátor. Ale čtu složení, takže holt se pomněl jen manžel 😅 a já s malou jsme měli něco jiného.

katyxq
11. jan 2013

@ficekova Já střídám dětský levandulový krém od OriginalATOK (v něm je sice kyselina benzoová, ale zase na druhou stranu bez ní by se to velmi rychle kazilo a takové žluklé tuky jsou taky hnus) a bambucké máslo.

pran
11. jan 2013

Mna to teda tiez prekvapilo, dosledne studujem zlozenie potravin uz niekolko rokov, aj kozmetiku, aj ked tomu az tak nerozumiem. Ale parabeny poznam. Neviem co ma dnes napadlo pozret na ten Eucerin, verila som, ze je to pre alergikov. Takisto som dostala mlieko Just, akoze super draha priodna kozmetika. No stacilo mi ovonat, a je mi jasne jak je to asi prirodne. Takze fakt vsetko a vsetko preverovat ☹

Este dotaz, pred 2 mesiacmi nam vysla z krvi alergia na mlieko (syn 20m). Odvtedy mlieko nejedol v nijakej forme, a teraz mu vysla alergia negativna, tiez z krvi. Je to mozne? Ale vysla mu alergia na soju, vajecny bielok, jablka, psa, lieskovce a plesen. A soju a bielok tiez tie 2 mesiace nejedol, lieskovce nikdy. Takze nechapem ako tieto testy funguju.

martinka1981
11. jan 2013

@pran testy z krvi niesu spolahlive a vo vašom pripade sa to pekne ukazalo. Asi ťažko by sa vam za 2 mes.alergia stratila 😝 😝
luthien.k piše že vyhasnuť alergia može tak za 6 mes.

martinka1981
11. jan 2013

@katyxq prosim ťa pod akym nazvom bolo to mlieko v tej koren.zmesi??

martinka1981
11. jan 2013

@ficekova čitam ten tvoj odkaz a aha ho!!! parabeny možu sposobovať EXEM!!!! A hlavne že to patleme na deti!!!! Kurnik šopa!!

Takže baby čo odporučate na mazanie??? Bioderma nam nesedi, A dermu sme mali nedavno a tak som kupila znova Eucerin,ale čo včul???? 🙄 🙄 🙄

luthien.k
11. jan 2013

Děvčata, kosmetika bez konzervantů by nic nevydržela, vždy tam je něco, co má ten konzervační účinek. Zajímavý článek na toto téma napsal například výrobce kosmetiky Barekol: http://www.barekol.cz/clanky.php?id=825 (tuto kosmetiku osobně používá Věra Zíková, pokud je mi známo). V článku je mimé uvedeno, že existuje řada látek, co má nejen konzervační účinky, ale i jiné (parfémující, emulgační atd.) a když je použita, tak plní zároveň dvě funkce, přičemž se ji přizná jen ta "druhá" - a tak vznikají kosmetické prostředky "bez konzervantů". Pravdou je, že díky masovému používání parabenů na ně vznikají alergické reakce, jenže to samé by nastalo v případě, že by se hromadně začaly používat jiné konzervanty. Osobně proto nevidím důvod nepoužívat kosmetiku s parabeny, pokud prokazatelně nevadí (není na ni alergická reakce). Ono když se podíváte na takový benzoan sodný nebo sorban draselný, které se používají i v certifikované bio kosmetice, tak zjistíte, že to jsou také látky, kterým je doporučeno se spíš vyhnout.

luthien.k
11. jan 2013

@martinka1981 samozřejmě že parabeny můžou způsobit ekzém, stejně jako jakákoli jiná složka kosmetiky - na vše může být reakce.

zvalentova
11. jan 2013

@teddylu také jsem objednala malé balení na zkoušku a uvidíme http://www.docsimon.cz/zbozi/a-derma-exomega-te...

kaja73
11. jan 2013

@martinka1981
@luthien.k ja by som sa asi riadila tymto http://biokozmetikaorganicare.sk/dansko-zakazal... nebezpecny je hlavne propyl a butyl paraben-tak tym sa budem vyhybat.
Eucerin-ten co mam doma obsahuje methyl ....aj to len v malom mnozstve-je to takmer na koci zlozenia pisane-teda je ho malo.

luthien.k
11. jan 2013

@kaja73 ano, souhlasím, i v tom článku ode mě to tak píše, že methyl, ethyl a propylparaben jsou relativně bezpečné a ostatní se přestanou brzy používat.

didulka85
11. jan 2013

@martinka1981 to uz davno viem. V konecnom dosledku paraben akoze premaze pokozku, ale v dlhodobejsom hladisku ju vysusuje. A este to aj ide do krvi. No diky...
Uz x rokov nekupujem nic co obsahuje paraben.

pran
11. jan 2013

@luthien.k Kaci, co povies na tie nase testy, pred 2m alergia na mlieko a zrazu negativne? Vdaka.

katyxq
11. jan 2013

@martinka1981 mléčná bílkovina nebo sušené mléko (nejsme si jistá), v jedněch párkách bylo: kořenicí směs (alergen mléko, celer).

luthien.k
11. jan 2013

@pran řeknu jediné - testy se nedá řídit, jediné, co dává spolehlivý výsledek, je prostě a jednoduše eliminačně expoziční test.

martinka1981
11. jan 2013

@didulka85 no fajne! som pekne znechutena zas 😖 😝

@kaja73 postrehla som to ale ešte nečitala.
ten moj Eucerin obsahuje tie parabeny čo pisala @luthien.k

martinka1981
11. jan 2013

@katyxq aha,takže normalne takto,som myslela že neaky špeci nazov tomu dali 😉 vdaka

pran
11. jan 2013

@luthien.k Dakujem, takze pokracujeme v diete, teraz uz bez jablk ☹

Ja mam v Eucerine methyl-, ethyl- a prophylparaben. Oddnes testujeme Aderma Exomega.

zuzuzuzu7
11. jan 2013

@martinka1981 Martinka, ak za sbea mozem oovedat-tadza za svoju dceru nam starsne dobre robi telove mliecko z DM-ka.....Alverde utra senzitiv s takym davkovacom-prefeknte mlieko-obsahuje jemny olkej z jojoby, osetrujuci olej z pupalky malso Karittte, ratslinny glycerin...NEOBSAHUJE ET.OLEJE, ANI EXTRAKTY Z BYLIN!!!SAMOZREJME BEZ FARBIV< PARFUMOV A KONZEVATOV!!!!
V testoch nezavyslych dermatologickych institutov bolo ohodnotene ako vhodne na atopicku a neurodermatititcku pokozku!!!stoji nieco do 3 Eur!
Skus!my sme nadmieru spokojni!