Bezlepková diéta a potravinová alergia

jovida
21. nov 2014

Ahojte prosim vas kto ma skusenost s nepotvrdenou celiakiou ale je na eliminacnej teda bezlepkovej a bezmliecnej diete,uz som zufala...dakujem...ma niekto skusenost s metabolickym vysetrenim?

oksu
21. nov 2014

My sme na eliminacnej bezmliecnej diete už viac ako 2roky.

jovida
autor
22. nov 2014

oksu prosim ta a je vam lepsie ? Kvoli comu ste na diete ?

jovida
autor
22. nov 2014

@oksu ,prosim ta kolko ma rokov

oksu
22. nov 2014

@jovida Od cca 2.mesiacov mal ekzem, potom sa pridružilo nafuknute brusko, neustale zahlienenie, časté vetry, nitky v stolici, odmietanie stravy ,... ale čo sa tyka vahy celkom prospieval. Ako sme na diete je oveľa lepšie. Museli sme to riešiť lebo sa nam začal dusiť - prešlo mu to do astmy. Teraz ma 4roky a 4mesiace. Už niekoľkokrat sme skusali zaviesť jogurt, syrokrem,... neuspešne, buď ho z toho bolelo brusko alebosa zase zahlienil a dostat sa zase do normalu trva niekolko tyzdnov. Užíva aerius, monkastu, flixotide a berodual (podla potreby) a cromobene - na alergiu do nosa. Vydí mu aj peľ, orechy, citrusy, mak,... Ma veľmi citlivy zadok - keď ho niečo preženie ma ho skoro bordovy (napr. hruškovy dzus, mak,...)

jovida
autor
22. nov 2014

@oksu fuha,tak to si ma moc nepotesila,so synommame iny problem,ale toto akoby si o mojej dcere rozpravala,ma6 rokov,a mate aj stale ze ju stipe ritka a nic tam nieje ?

ada4881
15. dec 2017

alergia a potraviny na predpis
dobry, aku mate skusenost? preplaca poistovna potraviny na recept? syn ma alergiu na lepok, laktozu,bielkovinu kravskeho mlieka, soju a vajcia.. gastro lekarka tvrdi, ze nema narok na recept, lebo ma LEN alergiu, nie celiakiu.. no prisnu dietu musi dodrziavat presne ako celiatik.
dakujem