Bolesti nožičiek u 27mesačného synčeka? Poraďte

martinka16
10. jan 2009

Dobry den vsetkym maminam i nemaminam....
Neviem pesne kam moju temu zaradit -tipla som sem z dovodu ze moj syn uz nieje batola ,sice ani skolkar ale coskoro sa nim stane,Mam ja ale iny problem uz asi 3 tyzdne si stazuje na polest noziciek niekedy ho to doslova zobudi,vudy ale az na d ranom a sem tam sa postazuje aj cez den,Ked sa ho spytame ze kde ho nozky bolia tak ukaze celkom dole od kolena k clenku alebo ze kolienko.Viem ze existuje taka bolest pri raste deti (osobne som si prezila a boli to riadne bolesti) len sa mi to zda este priskoro,,,neviete mi niekto pomoct co s tym ?Urcite zajdem aj k pediatricke ale rada by som vedela i vase nazory pripadne skusenosti....

Dakujem a prajem pekny den

sisiska
3. feb 2013

mamicky, mozu sa rastove bolesti objavit nesumerne, teda myslim tak, ze boli iba jedna nozicka?

sisiska
3. feb 2013

boleli vase deticky vzdy obidve nozicky pri rastovych bolestiach alebo moze niekedy boliet len jedna?

majamat
3. feb 2013

@sisiska ja neviem ci mame rastove bolesti, ale uplne to tak vyzera a mala sa mi stazuje asi na obe nozicky, ale aj tak si chyta vzdy viac jednu. este je mala a mozno to ani nevie dobre vyjadrit, ked sa jej pytam. lbo mi casto zle odpoveda.

adulikka
3. feb 2013

môj syn sa tiež sťažoval na bolesť nôh ,hlavne v noci sa budil veľkým plačom...kúpili sme ortopedické vložky ,lebo má ploché nohy a bolesti konečne prestali .

sisiska
4. feb 2013

@adulikka
@majamat cize vy si skor myslite, ze pri rastovych bolestiach bolia obe nozky?

adulikka
4. feb 2013

@sisiska neviem ci z rastu ,nas ma skor ploche nohy,to si daj vysetrit,alebo kup ortopedicke vlozky,isto neni za to ,ked to dieta neplace....no nas plakal hrozne.

majamat
4. feb 2013

@sisiska ja neviem, ale mala si chyta vzdy jednu, ale ked sa opytam, tak ze ju boli aj druha. no ako som pisala, mozno mi aj zle odpoveda. stava sa to pomerne casto, ze neodpovie dobre, takze to nemozem uplne presne posudit. my sme boli aj u dr a ta nam dala ATB, ze ak by to bolo zo streptokokovej infekcie. lebo ju bolievali hlavne pri infekciach. ked ich uzivala posledny den, zas ju boleli. a potom o mesiac zas, ale odvtedy uz 1,5m nic.
ked ju to bude zas boliet, tak tam pojdem, ale zatial sa drzi. citala som, ze rastove bolesti byvaju castejsie, ked je dieta viac unavene - vytazene. preto to malu bolelo pri infekcii a parkrat aj vtedy, ked mi na obed spala malo, alebo vobec. vtedy sa to v noci aj 2x opakovalo, tak dostala Nurofen sirup, lebo som citala, ze jednej mamicke sa takto dieta stazovalo celu noc kazdu hodinu.

micinecka
25. feb 2013

Dievcata moja mala ma tri roky ale uz minimalne rok a pol place velmi casto ze ju bolia nozky, najprv to bolo raz za casm, teraz je to takmer denne, niekdey sa mi zda, ze je to len vymysel ale neviem to iste a ked neprestava a plac sa stupnujem hlavne v noci, dam jej mini davku nurofenu a potom zaspi. neviem co s tym, liekmi ju nechcem napchavata ale nechcem ju nechat ani trapit sa, len sa mi nezda ta vlmi casta takmer denna bolest
no a v poslednom case su to uz aj rucicky a to mi je divne!!!

majamat
25. feb 2013

@micinecka niekde som citala, ze mozu aj rucicky boliet. aspon sa mi zda. skus googlit. moju trapia bolesti 7m. priblizne od 1,5r. urobili jej aj odber krvi na reumatoidne faktory a krvny obraz. vsetko ma v poriadku. predpokladam, ze su to u nas rastovwe bolesti. aj ti mala za to obdobie nejak rychlo vyrastla? hovori sa, ze rastove bolesti sa vyskytuju vacsinou vtedy, ked dieta rychlejsie rastie. no moja je drobcek a do 2r nejak rychlo nevyrastla, ale teraz za posledny mesiac a pol, vyrastla viac ako obvykle. medzi 1-2r vyrastla 9cm, co je v tomto obdobi menej. bezne deti rastu 12 cm a viac. vzdy bola mensia a rastla pomalsie ako ine deti.

stastnanahoda
22. máj 2013

ARNICA MONTANA 9CH
dnes od polnoci sa moj 2.5r syn budil s placom a stazoval sa na bolesti noh (kolena, predkolenia, chodidla). pred dvoma dnami prestal mat horucky. rano nareky pokracovali - napadli ma homeopaticke gulicky volne dostupne v lekarni - dostal v priebehu dvoch hodin 2x 2gulicky a potom sa uz nestazoval. tak uvidime...

majamat
23. máj 2013

@stastnanahoda drzim palce. nam sa to trochu zlepsuje. teda dufam, ze to nezakriknem. malej sa to zacalo po ockovani a vtedy to bolo sice castejsie, ale potom iba 1x mesacne. no tusim od novembra-aprila sa stazovala aj viackrat tyzdenne a opakovane za den. zacala aj trosku viac rast, ale teraz sa to uz spomalilo. uz asi tolko nerastieme, ale jar robi svoje. neviem, uvidime.

denisocka
29. máj 2013

chcela by som napisať, že sme vyzistili ,kedy mame bolesti nožičiek .može to znieť divne - ale u nas počas silných slnecných magnetických burok na slnku a občas počas splnu , poprípade pri prudkej zmene počasia .

a tohoto roku su velmi intenzivne a silne burky na slnku,takze tak

susik77
7. apr 2015

Ahojte, aktualizujem temu. Malu - 5,5 roka bolia uz 2 mesiace nozicky, na kazdej ma asi 6 -8 modrin. Nemyslim, ze ma leukemiu, hra sa a je vesela. Ale stazuje sa uz dlhodobo - kazdy vecer spolu s bolestami noziciek aj na bolest v krku a trochu bolest bruska.
Popravde, dnes ma napadla anemia...Inak celkove priznaky ako unavu, teplotu a dalsie nema...
Nemate s tym skusenosti? My ideme za tyzden a pol na ortopediu, detska Dr. jej nasadila Vigantoil kvapky

inull5
7. apr 2015

@susik77 ahoj a akým tempom rastie?so štítnou zlazou?krv jej doktorka nevzala?ono keby bola dosť anemicka tak je aj unavená a aj bleda

susik77
8. apr 2015

@inull5 : od septembra minul. roku narastla 6 cm. Schudla 1 kg a nejak odmieta tanecny kruzok, ze je z neho unavena, minuly rok ju hrozne bavil, bola 2. najlepsia. Teraz mi stale hovori, nech ju odhlasim, ze je to unavne.

susik77
8. apr 2015

Boli sme dnes u Dr., urobila malej odbery, vraj to skor vyzera na revmatoidnu artritidu...nabrala jej krv, doporucila fyzioterapiu, ze ma nabeh na skoliozu, ploche nohy...

inull5
8. apr 2015

@susik77 no narástla dosť..ploché nôžky spravia svoje.no v každom pripade držím palce aby to bolo v poriadkua vvšetko sa dovysetrovalo a nebolo to nič vážne.

sofiadurovic
8. apr 2015

ahojte mamičky ja by som sa chcela opýtať či máte niekto skúsenosť aj s tým že dieta bolia len chodidlá malá bude mať tri roky a hocikedy sa mi stažuje a plače že ju bolia nožičky ked sa opýtam kde ukáže mi len na chodidlá topánočky jej kupujeme len kvalitné tak s toho by to nemala mať ☹ ☹

susik77
8. apr 2015

@inull5 : zajtra dam vediet, aj ja dufam, ako, mne pripada tak prvy dojem, ze je zdrava, nieco som citala o hypermobilnom syndrome, tak to by mi na nu pasovalo. Svalova bolest po namahe...mozno nieco aj z fibromyalgie - bolesti hrdla, dlhodobe...

lucia006
25. apr 2015

Moj 2 a pol rocny syn sa mi tuto noc stazoval tiez na nozky clenok a koleno pistal plakal a vkuse opakoval ze ho to boli boli.uz sa to raz stalo asi pred 2mes. Masirovala som mu nozky a pomohlo mozem aj niejakou mastou???ak ano akou?uz po prvom Raze co sa stazoval som volala dr .povedlaa mi ked sa to bude csto opakovat treba prist.

susik77
25. apr 2015

My uz mame vysetrenia za sebou, ortoped zkonstatoval rastove bolesti a neurologicka ploche nohy.Tak ideme este na jednu ortopediu-fyzioterapiu, dost to vsade chvalia, nejake cvicenie, s-m system, tak uvidim. Vraj ma mala lahku formu adhd, horsiu koordinaciu preto casto pada.

staninka30
7. feb 2016

Mamicky poradte Prosim !!!syncek 5rokov Mava obcas me bolesti nozicky v noci Alebo nad ranom!!!mame za sebou krvne testy aj rengen nozicky doktorka tvrdi Ze Ma hybermobilitu a ploche nozky..Cez den lieta hore dole,nezastavi sa..strasne sa bojim Lebo vsade Kde zadam bolesti nozickek vyskoci leukemia...

inull5
7. feb 2016

@staninka30 tu by ti ukázali krvné testy,resp.diferenciálny krvný rozbor.

staninka30
7. feb 2016

@inull5 mozes mi o Tom napisat viac ..a myslis Ze bolesti v noci obcasne mozu byt z hypermobility a plochych noh..Dakujem za odpoved Si zlata

hotelacka
7. feb 2016

@staninka30 Toto poznáme, asi od 3r. sa mi malý budil v noci - nepravidelne, nevedeli sme z čoho ale že ho bolia nožičky - občas obe, niekedy len jedna - v oblasti nartu, členku niekedy aj lítka. Celý deň mu nič nebolo - behal, hral sa...objavovalo sa to sem-tam. Niekoľko krát do mesiaca - nezávisle od toho, či sa moc naháňal alebo deň preležal..Masirovali sme Alpou ale tiež sme boli u chiropraktika a ten nam povedal že ma nabeh na ploché nohy a skrátené šlachy.. Vyrástli sme z toho..chvalabohu!

staninka30
7. feb 2016

@hotelacka kolko rokov ma syncek teraz??tiez natieram alpou polplace5-10min a Je Dobre 🙏Tiez vas to tak vystrasilo?presne Ako pisete raz bolia raz nie ale vacsinou Len jedna nozka..nas ukazuje Na clanok a lytko trva to Od novembra a stalo sa to Asi tak 5krat..Teraz cakam Na odpoved z rtg snimku..

staninka30
7. feb 2016

@staninka30 a ukazuje aj Na nart Presne Ako vravite..ake testy a vysetrenia ste podstupili?

hotelacka
7. feb 2016

@staninka30 Nie nikde sme neboli - teraz bude mať v apríli 7r a prestalo to ked mal nastúpiť do školy. Jedine čo bol so mnou u toho chiropraktika bolo lebo ja som mala s kolenom problem a pytala som sa ho nato -tak ho pozrel a povedal mi toto. Všetky známe mi vraveli že to býva normálne hlavne u chlapcov a že z toho musí vyrásť - doktorke som to povedala -tiež poukazovala na prudký rast. A mali pravdu už sa mu to nastáva žeby sa budil v noci alebo žeby ho boleli nožičky. Áno, báli sme sa aj my - ale každý ma upokojoval, že pokial je to len sem-tam (nič pravidelné) tak to bude toto. Ťahalo sa to asi 2r - občas sme si aj mysleli či si nevymýšla, lebo vždy skončil u nás v posteli s plačom, ale zase, keby ho to nebolí, nezobudí sa v noci s plačom. Držím palce, nech z toho tiež čím-skôr vyrastie.

staninka30
7. feb 2016

@hotelacka Dakujem Ja som sa Len strasne zlakla...2krat mu robili krv Na uzlinky s celkovo rozbor plus6dalsich krvnych testov...vsetky v poriadku Len clovek cita same smutne veci a Potom sa boji....

hotelacka
7. feb 2016

@staninka30 Chapem, aj keď to že tu poviem že to môže byť rastom nezaručí že je to skutočne tak. Teraz čakáme dalšieho chlapca - tak už budeme trošku pripravení - lebo ani behanie po doktoroch psychike neprospieva. Ale ak má testy OK - myslím že sa nemáte čoho báť a len prečkať - ak by to bolo moc tak nejaký Nurofen (krajné riešenie ked som ráno vstávala do práce a neprechádzalo to ani po dlhom masírovaní) Myslím, že to bude OK 😉 držím palce