Bolesti nožičiek u 27mesačného synčeka? Poraďte

martinka16
10. jan 2009

Dobry den vsetkym maminam i nemaminam....
Neviem pesne kam moju temu zaradit -tipla som sem z dovodu ze moj syn uz nieje batola ,sice ani skolkar ale coskoro sa nim stane,Mam ja ale iny problem uz asi 3 tyzdne si stazuje na polest noziciek niekedy ho to doslova zobudi,vudy ale az na d ranom a sem tam sa postazuje aj cez den,Ked sa ho spytame ze kde ho nozky bolia tak ukaze celkom dole od kolena k clenku alebo ze kolienko.Viem ze existuje taka bolest pri raste deti (osobne som si prezila a boli to riadne bolesti) len sa mi to zda este priskoro,,,neviete mi niekto pomoct co s tym ?Urcite zajdem aj k pediatricke ale rada by som vedela i vase nazory pripadne skusenosti....

Dakujem a prajem pekny den

staninka30
7. feb 2016

@hotelacka a Ja vam Prajem kopec radosti z 2babatinka☘

inull5
7. feb 2016

@staninka30 diferenciálny krvný obraz zahŕňa podskupiny bielych krviniek..pretože leukocyty sa delia na lymfocyty,neutrofily,bazofily,eozinofily..ak by tvojmu synovi vyšli zvláštne výsledky,robil by sa diferenciál nie iba prostredníctvom počítača,ale aj ručne pod mikroskopom,kde vidia biele krvinky,takže ak videli že biele krvinky nie sú ok,alebo sú nejako zmenené,uz by si o tom vedela..čo sa týka plochých nôh tak áno,aj to spôsobuje bolesti,taktiež nesprávna obuv.

majamat
19. feb 2016

uz som tu pisala, ale este sme nevedeli, co nas caka.

aj mne v google vyskakovala stale leukemia, ale kedze malej robili viackrat krvny obraz a mala ho OK, bola som kludnejsia. odbery na reumu dopadli tiez dobre. ako pozorujem, vela deticiek ma taketo problemy,a le vacsinou to nie je az tak vazne, no urcite je vhodne vazne ochornenia vylucit.
u nas sa bolesti zacali od 1,5r po ockovani, casto pri horuckach, alebo vacsiej unave. hlavne vecer a v noci. okolo 2r to bolo velmi caste. vyzeralo to teda ako rastove bolesti. no teraz mame 5r a hoci uz len obcas, ale este stale bolesti noziciek mavame. niekedy aj simuluje, no nie vzdy to viem rozoznat.
no je divne, aby mala rastove bolesti, ked je velmi mala na svoj vek a rastla podpriemerne.
od 3r sme zacali chodit na endokrinologiu, koli rastu. vyskocili nam protilatky na celiakiu a tak sme absolvovali vsetky vysetrenia a hoci nie na 100%, ale je vysoka pravdepodobnost, ze mame celiakiu. u nas je to trochu zlozitejsie, lebo niektore vysledky vysli skor hranicne.
aj celiakia moze byt pricinou bolesti noziciek. ak ma dieta este ine tazkosti - napr. chudnutie, nechutenstvo, je blede, slabe a pod, urcite treba skontrolovat aj protilatky na celiakiu. teraz sme uz skoro 1,5r na diete, tak uvidime, dokedy sa s tymto potrapime. zial, zatial bolesti uplne nevymizli, rast je teraz priemerny, ale je stale drobna na svoj vek. a vyskocila nam aj histaminova intolerancia. tam su tiez celkom pestre prejavy a mozu byt aj bolesti klbov.

petusik2182
23. feb 2016

Ahoj, ako si dopadla? ja som si prispevok precitala az dnes, len tolko, ze aj dceru bolievali nozicky, ale ona pri behu aj casto padala na zem, pediatricka ju odporucila k ortopedovi, chodime previdelne, pretoze mala ploche a krive nohy("Xace"), predpisuje jej ortop.topanky, po roku a pol sa jej nozky-chodidla upravili, uz ma aj "mysticky" a bolest niekedy je a niekedy nie je je to pravdepodobne z rychleho rastu, co si pisem tak za 2 roky vyrastla az 17 cm a ked ju bolia nozicky, tak jej dam od bolesti homeopatikum osteocynesine a bolest prejde, urcite by som na tvojom mieste sla aj k ortopedovi

jankastubka
10. aug 2016

@inull5 mozem sa opytat, ten krvny obraz sa musi robit na lacno?
Malu tiez bolievaju zavse nohy a zajtra ideme k dr, tak by som chcela spravili aj tie testy. Len neviem ci to bezne robia aj u pediatra a ci to musi byt na lacno. Lebo kym nas dr vezme dnu, tak mi asi mala na lacno nevydrzi.

inull5
10. aug 2016

@jankastubka koľko má mala rokov? Vieš ono odber by sa mal robiť nalačno pretože potom možu byť výsledky skreslené.týka sa to však skôr pečeňových testov,prípadne hladiny cukru,biele a červené krvinky by to však nemalo veľmi ovplyvniť.napriek tomu sa ale odporúča nalačno,povolená je myslím voda.

jankastubka
10. aug 2016

@inull5 3 roky. No tak sa aspon spytam na to zajtra, som zvedava, ci nam vobec tie testy bude chciet spravit.

inull5
10. aug 2016

@jankastubka tak to by mohla nalačno zvládnuť..Vezmi ju nalačno,povedz aké má ťažkosti,a popros lekára o krvný obraz,aj diferenciál.chod k lekárovi ráno,aby stihol aj nabrať krv kým príde vodič ktorý odvaza krv do laboratória.prajem všetko dobré

jankastubka
10. aug 2016

@inull5 nas lekar chodi az na osmu a to este bohvie kedy sa dostaneme na rad, preto sa bojim ze ked mala vstane o nejakej siestej, tak ju 3 hodiny bez jedla asi neudrzim.

inull5
10. aug 2016

@jankastubka my sme často neboli nalačno,aj keď robil predoperacne odbery,ale on bol kojeny vtedy,čiže mlieko pil.spomínam si ze mi hovoril ze to vplýva na zrazanlivost,hladinu cukru.ono ja si myslím že ak jej dáš nejaký suchý rožok tak to veľký význam mať nebude.nie som lekárka no logicky mi to tak príde,veď jej nejdu robiť vyšetrenie na cholesterol či cukor.

jankastubka
11. aug 2016

@inull5 tak sme to zvladli nalacno. Sice ma sestricka riadne spucovala, ze ako si to predstzvujem len tak prist na krv, bez objednania, ze ona to potom nestihne... a tak.
No ja som ozaj nevedela, ze ked sme objednani na ockovanie, tak je taky problem zobrat krv.
Ale nastastie zobrali, uz som nechcela dr hovorit co tam ma zadat, to nemaju radi a zase by ma spucovali. Povedala som len, ze to chcem kvoli bolestiam tych noziciek a tiez preto, ze uz asi pol roka ma take uzlinky na krku male, pohyblive a nemiznu je. Dr tych uzlinkach vie, ale vzdy to tak zaobalil, ze to je nic. Tak dufam, ze sa to potvrdi aj z krvi, ze je to nic.

tajka1986
11. aug 2016

@jankastubka my mame tiež takýto problém, odbery dopadli dobre, uzlinky na krku ma, ale su drobunke a dr.nerieši. Vraj každé dieťa má uzlinky. Lenže moje dieťa medzi tým aj výsyp na telíčku mala z jahodového sirupu, dr.tvrdí že aj z toho hneď vyskočia uzliny, aj brečtanové listy pojedla v škôlke, tiež vyskočili uzliny. Aj u ortopeda sme boli, ten sa vyjadril že nevidí ort.problem a že deti sa na takéto sťažujú preto že rastú a ak do toho príde väčšia záťaž ako celodenné behanie a poskakovanie, večer sa bolesti nôh zintenzívnia. Občas sa aj mojej malej stane, že v noci sa prebudí s plačom že nožička boli, vacsinou píšťala, dám pol dávky sirupu od bolesti a vybavené. Pozorujem ju však, ak by boli bolesti na dennom poriadku, prípadne velikánsky plač, hneď letíme k dr. Daj vedieť ako ste dopadli.

inull5
11. aug 2016

@jankastubka dobre to dopadne,nebojte sa.

miskacabalova
21. mar 2017

@staninka30
Dobry den ako ste nakoniec dopadli?My mame so syncekom to iste....najprv uzlinky....stale same vystrenia ale vraj zatial vsetko ok ale caka nas kontrola ci sa zmensuju....a teraz zacala nozicka....samozrejme ze sme sa strasne prestrasili....akurat sme vo faze cakania vysledkov,dokonca nam dali urobit ten diferencialny rozbor....a v stredu ideme na sono s nozickou....tak uvidime....ale zakl.krvny rozbor mal v poriadku

staninka30
28. okt 2017

@miskacabalova az Teraz som Si vsimla postu Tak ako ste dopadli vy?mi nosime ort.vlozky Od minuleho roka a zlepsilo aa to klop a bolesti su uz Len obcas v noci a vieme Ze to su rastove s z plochych noh ..