• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čakárne u lekárov. Púšťajú vás ľudia?

23. októbra 2008 
No tak mi mame zatial dobre skusenosti.Ked sme objednany do poradne cakame 5 min.A ked sa stane ze potrebujeme surne ist tak zavolame dr. a potom uz len pridem do cakarne a sup dovnutra.Este ked mala mala asi 3 týzdne tak sa tiez do nas obuli ze co sa predbiehame ale muz to raz dva vysvetlil ze z takym malym babom hadam nebudeme cakat v cakarni plnej chorych deti.Ved je vacsia pravdepodobnost ze este viac ochorieme.A u inýchh doktorov sa objednavame presne na hodinu tak tam problem nie je.Radsej si zaplatim poplatok aby sme nemuseli cakat.
22. okt 2008 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja musim povedat, ze dokonca ked som bola tehotna v 8. mesiaci, musela som k zubarke , a ta konkretne ma nechala cakat vyse hodiny a to po 2 krat, lebo som mala opuch pri mrtvom zube a bolo to treba vycistit. dokonca som platila, co mi neskor napadlo, ze v tehotenstve ma zena narok na prehliadky zadarmo, ak sa nemylim. ale co uz.. kaslem na to.
22. okt 2008 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaaaj kili a potom, ze ludia neradi pustaju mamicky dopredu - ked im este vynada :wink: , to je ako ked pustis babku v MHD a ona sa do teba pusti, ze ved este nie je taka stara :unamused:

ja som zatial mala vacsinou dobre skusenosti, ked som hned po porode chodila po internistoch, rtg a tak, tak kazdy bral ohlad na male babo, aj ked ma len cakalo. Ked som bola tehula, tak ma aj v obchode pustili platit dopredu (som cumela jak puk :grinning: ). Aj ked raz sa mi stalo, ked som tehu "dobiehala" na bus a ospravedlnovala som sa, ze mi to tolko trvalo "ze uz nepobehnem" tak mi sofer hodil naspat, ze "aspon schudnem" - somar, asi mu je brucho ako brucho :grinning:
Akurat minule som bola u pediatricky len na krv, a aj tak som musela cakat s malym medzi chorymi detmi, tiez ked som davala sestricke karticku a hovorila som jej preco som tam, tak sa za mna rychlo napasoval "spoluobcan" tiez asi s vnukom (alebo pravnukom) a zacal do mna stuchat. No nemat maleho, tak mu dam facku - si moc dovolil a pritom sa do roboty asi tiez neponahlal...
22. okt 2008 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Babenky, fakt to nemáme jednoduché.

Inak ešte mi vadí prístup do ordinácii. K našej máme niečo vyše 40 schodov, polku schodov prejdem aj s kočíkom, lebo ho nechcem nechať von a odparkujem ho na medziposchodí. Proste je to momentálne tam sídlia detské dr. a prístup otras, neviem kto to projektoval, ale je to budova ešte z čias socializmu.

Ani v nemocnici sa nedá niekde dobre prejsť a niekde zase super, dvere na fotobunku, bezbariérové vstupy.

No a tie úžasné čakárne...Babenky v zahraničí asi čakajú v príjemných útulných čakárňach, pokým mne niekedy príde všetko také zájdené a plné bacilov...

No neviem, asi som náročná, ale fakt konečne by sa malo v tomto niečo robiť, aby sme boli na jednej úrovni zo záp. krajinami EÚ.

Inak viem, že sa dobre mudruje, to vie každý. Skutky je už ťažšie robiť :grinning:
22. okt 2008 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kisska, no ale ja som jej predtým x krát v kľude povedala, že nemôžem, lebo kŕmim a ona do mňa furt hučí, však nech idem dopredu, do toho mi revú deti, no tak sorry, ale určite preto teraz všetci nepúšťajú iných :rolling_eyes:
22. okt 2008 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
tak mne by sa osobne pacil system ako ma moja dospelacka dokina. k nej sa vlastne objednava na hodinu. ak je to surny pripad berie v ten den hned, ak je to vysetrenie kvoli nejakemu inemu lekarovi, predpisanie liekov, krv, tak stanovi termin. ale vzdy je to do nejakych 2. dni. a potom sa v cakarni caka max. 15. - 20. minut.

no, a u detskej dokiny je to tak, ze do 1. roka som sa v pripade choroby dokazala dohodnut s ludmi v cakarni, ze ma pustili pred seba. alebo som dokine zavolala, a zobrala nas z bocneho vchodu. ten bocny vchod platil napr. aj pri zahnisani ockovania po tbc. a poradna je v popoludnajsich hodinach, alebo v case, ked tam nie su chore deti. problem s mnozstvom cakajucich nastava akurat pri zastupovani ineho lekara.
22. okt 2008 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My chodíme k detskej lekárke okolo obeda, keď tam nikto nie je :wink: . Poradňa býva v utorky, ale vezme nás v hociktorý iný deň, jednoducho vtedy, kedy nám to vyhovuje. Takže u detskej pohoda. Ale čo ma naštvalo - bola som asi v ôsmom mesiaci, príšerne som nachladla, bolo mi strašne, ale strašne zle, oči podliaté krvou, a samozrejme keďže sa nik netrhal pustiť ma, postavil sa môj manžel k dverám (ja som nevládala a rozložila som sa na stoličke) a jedna pani sa normálne postavila pred neho - akože urazená - ona sa o tie dvere normálne oprela :angry: :angry: :angry: Keď sestra otvorila, manžel ju poprosil, aby ma vzali dopredu a tak ma aj vzali a neviete si predstaviť tie ksichty........ :cry:
22. okt 2008 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kili ja ta chapem, len som si predstavila, ako to tetka interpretovala doma :wink: : dnes som bola u doktora, milion ludi a este tam prisla jedna zenska (prepac za vyraz) s dvoma deckami, ktore jej vrestali ako keby ich na noze brali. Aj som jej hovorila, nech ide dopredu, ale ona nie a nie a just nie. Este mi nakoniec aj vynadala a s tymi deckami to bol fakt horor.... :grinning: :grinning: :grinning: prosim, ber to ako pokus o zart... asi nevydareny, ze?
22. okt 2008 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne sa este nestalo, zeby nas v nejakej ordinacii neboli pustili s malym dopredu. Zatial som sa stretla len s ochotnymi ludmi, asi mam stastie. :slight_smile: Jedine v rizikovej poradni cakame, ale tam su same deticky, vela malych, tak to chapem, ze nejdeme dopredu. No v poradni a u hociktoreho ineho lekara sme doteraz dlho cakat nemuseli. Vsetky deti do jedneho roka idu dopredu u nasej detskej lekarky.
23. okt 2008 o 11:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My nemame dobre skusenosti.od narodenia chodime pravidelne na ortopediu na Kramare. Musime si vziat poradove cislo a nikoho nezaujima,ci mas babo alebo pubertiaka. Takze aj sestonedelie sme precakali aj vyse hodinu v cakarni.prvykrat sme tam boli ked mala 8 dni. (rekord bol vyse 2 hodin)Vrchol bol ked nas preddbehol asi 13rocny chalan v doprovode svojej matky-zdravot.sestry-zrejme z ineho oddelenia.Preco by nepustili kolegynu,ze? A ze v cakarni sme cakali s babom a este jedno postihnute kriciace dievca nikoho nezaujimalo :angry: Pracuje tam taka zduta arogantna sestra.Minuly tyzden som ale poziadala aby nas vzali prednostne,lebo mame sople (bola tam ina sestra). A naozaj nas pustili-konecne pozitivny zazitok. bBhuzial ich je malo. Vseobecne sa stretavam skor s tym,ze si musim vyckat radu ako kazdy iny..a to nielen u lekara. ja mam zazitok uz ked nam niekto napr.pridrzi a otvori dvere ked ideme s kocikom..
23. okt 2008 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok