Čakárne u lekárov. Púšťajú vás ľudia?

addaa
21. okt 2008

Ahojte, aké máte skúsenosti s čakaním u lekárov a na vyšetreniach s Vašimi bábenkami? Sú ľudia ochotní prepustiť Vás, keď vidia, že Vaše bábo ešte nemá rok? Podelte sa so svojimi skúsenosťami...Ja ich mám dosť negatívne...

bubatenko1
22. okt 2008

No tak mi mame zatial dobre skusenosti.Ked sme objednany do poradne cakame 5 min.A ked sa stane ze potrebujeme surne ist tak zavolame dr. a potom uz len pridem do cakarne a sup dovnutra.Este ked mala mala asi 3 týzdne tak sa tiez do nas obuli ze co sa predbiehame ale muz to raz dva vysvetlil ze z takym malym babom hadam nebudeme cakat v cakarni plnej chorych deti.Ved je vacsia pravdepodobnost ze este viac ochorieme.A u inýchh doktorov sa objednavame presne na hodinu tak tam problem nie je.Radsej si zaplatim poplatok aby sme nemuseli cakat.

daisy33
22. okt 2008

ja musim povedat, ze dokonca ked som bola tehotna v 8. mesiaci, musela som k zubarke , a ta konkretne ma nechala cakat vyse hodiny a to po 2 krat, lebo som mala opuch pri mrtvom zube a bolo to treba vycistit. dokonca som platila, co mi neskor napadlo, ze v tehotenstve ma zena narok na prehliadky zadarmo, ak sa nemylim. ale co uz.. kaslem na to.

kisska
22. okt 2008

jaaaaj kili a potom, ze ludia neradi pustaju mamicky dopredu - ked im este vynada 😉 , to je ako ked pustis babku v MHD a ona sa do teba pusti, ze ved este nie je taka stara 😒

ja som zatial mala vacsinou dobre skusenosti, ked som hned po porode chodila po internistoch, rtg a tak, tak kazdy bral ohlad na male babo, aj ked ma len cakalo. Ked som bola tehula, tak ma aj v obchode pustili platit dopredu (som cumela jak puk 😀 ). Aj ked raz sa mi stalo, ked som tehu "dobiehala" na bus a ospravedlnovala som sa, ze mi to tolko trvalo "ze uz nepobehnem" tak mi sofer hodil naspat, ze "aspon schudnem" - somar, asi mu je brucho ako brucho 😀
Akurat minule som bola u pediatricky len na krv, a aj tak som musela cakat s malym medzi chorymi detmi, tiez ked som davala sestricke karticku a hovorila som jej preco som tam, tak sa za mna rychlo napasoval "spoluobcan" tiez asi s vnukom (alebo pravnukom) a zacal do mna stuchat. No nemat maleho, tak mu dam facku - si moc dovolil a pritom sa do roboty asi tiez neponahlal...

addaa
autor
22. okt 2008

Babenky, fakt to nemáme jednoduché.

Inak ešte mi vadí prístup do ordinácii. K našej máme niečo vyše 40 schodov, polku schodov prejdem aj s kočíkom, lebo ho nechcem nechať von a odparkujem ho na medziposchodí. Proste je to momentálne tam sídlia detské dr. a prístup otras, neviem kto to projektoval, ale je to budova ešte z čias socializmu.

Ani v nemocnici sa nedá niekde dobre prejsť a niekde zase super, dvere na fotobunku, bezbariérové vstupy.

No a tie úžasné čakárne...Babenky v zahraničí asi čakajú v príjemných útulných čakárňach, pokým mne niekedy príde všetko také zájdené a plné bacilov...

No neviem, asi som náročná, ale fakt konečne by sa malo v tomto niečo robiť, aby sme boli na jednej úrovni zo záp. krajinami EÚ.

Inak viem, že sa dobre mudruje, to vie každý. Skutky je už ťažšie robiť 😀

kili
22. okt 2008

kisska, no ale ja som jej predtým x krát v kľude povedala, že nemôžem, lebo kŕmim a ona do mňa furt hučí, však nech idem dopredu, do toho mi revú deti, no tak sorry, ale určite preto teraz všetci nepúšťajú iných 🙄

saskarisko
22. okt 2008

Ahojte,
tak mne by sa osobne pacil system ako ma moja dospelacka dokina. k nej sa vlastne objednava na hodinu. ak je to surny pripad berie v ten den hned, ak je to vysetrenie kvoli nejakemu inemu lekarovi, predpisanie liekov, krv, tak stanovi termin. ale vzdy je to do nejakych 2. dni. a potom sa v cakarni caka max. 15. - 20. minut.

no, a u detskej dokiny je to tak, ze do 1. roka som sa v pripade choroby dokazala dohodnut s ludmi v cakarni, ze ma pustili pred seba. alebo som dokine zavolala, a zobrala nas z bocneho vchodu. ten bocny vchod platil napr. aj pri zahnisani ockovania po tbc. a poradna je v popoludnajsich hodinach, alebo v case, ked tam nie su chore deti. problem s mnozstvom cakajucich nastava akurat pri zastupovani ineho lekara.

sasiki
22. okt 2008

My chodíme k detskej lekárke okolo obeda, keď tam nikto nie je 😉 . Poradňa býva v utorky, ale vezme nás v hociktorý iný deň, jednoducho vtedy, kedy nám to vyhovuje. Takže u detskej pohoda. Ale čo ma naštvalo - bola som asi v ôsmom mesiaci, príšerne som nachladla, bolo mi strašne, ale strašne zle, oči podliaté krvou, a samozrejme keďže sa nik netrhal pustiť ma, postavil sa môj manžel k dverám (ja som nevládala a rozložila som sa na stoličke) a jedna pani sa normálne postavila pred neho - akože urazená - ona sa o tie dvere normálne oprela 😠 😠 😠 Keď sestra otvorila, manžel ju poprosil, aby ma vzali dopredu a tak ma aj vzali a neviete si predstaviť tie ksichty........ 😢

kisska
22. okt 2008

kili ja ta chapem, len som si predstavila, ako to tetka interpretovala doma 😉 : dnes som bola u doktora, milion ludi a este tam prisla jedna zenska (prepac za vyraz) s dvoma deckami, ktore jej vrestali ako keby ich na noze brali. Aj som jej hovorila, nech ide dopredu, ale ona nie a nie a just nie. Este mi nakoniec aj vynadala a s tymi deckami to bol fakt horor.... 😀 😀 😀 prosim, ber to ako pokus o zart... asi nevydareny, ze?

deina
23. okt 2008

Mne sa este nestalo, zeby nas v nejakej ordinacii neboli pustili s malym dopredu. Zatial som sa stretla len s ochotnymi ludmi, asi mam stastie. 🙂 Jedine v rizikovej poradni cakame, ale tam su same deticky, vela malych, tak to chapem, ze nejdeme dopredu. No v poradni a u hociktoreho ineho lekara sme doteraz dlho cakat nemuseli. Vsetky deti do jedneho roka idu dopredu u nasej detskej lekarky.

danuskam
23. okt 2008

My nemame dobre skusenosti.od narodenia chodime pravidelne na ortopediu na Kramare. Musime si vziat poradove cislo a nikoho nezaujima,ci mas babo alebo pubertiaka. Takze aj sestonedelie sme precakali aj vyse hodinu v cakarni.prvykrat sme tam boli ked mala 8 dni. (rekord bol vyse 2 hodin)Vrchol bol ked nas preddbehol asi 13rocny chalan v doprovode svojej matky-zdravot.sestry-zrejme z ineho oddelenia.Preco by nepustili kolegynu,ze? A ze v cakarni sme cakali s babom a este jedno postihnute kriciace dievca nikoho nezaujimalo 😠 Pracuje tam taka zduta arogantna sestra.Minuly tyzden som ale poziadala aby nas vzali prednostne,lebo mame sople (bola tam ina sestra). A naozaj nas pustili-konecne pozitivny zazitok. bBhuzial ich je malo. Vseobecne sa stretavam skor s tym,ze si musim vyckat radu ako kazdy iny..a to nielen u lekara. ja mam zazitok uz ked nam niekto napr.pridrzi a otvori dvere ked ideme s kocikom..