Čakárne u lekárov. Púšťajú vás ľudia?

addaa
21. okt 2008

Ahojte, aké máte skúsenosti s čakaním u lekárov a na vyšetreniach s Vašimi bábenkami? Sú ľudia ochotní prepustiť Vás, keď vidia, že Vaše bábo ešte nemá rok? Podelte sa so svojimi skúsenosťami...Ja ich mám dosť negatívne...

carisma25
21. okt 2008

ahoj addaa...ja mam doteraz len dobre skusenosti, ludia boli doposial vzdy chapavi 🙂 prezrad, aku mas skusenost ty

grmitko
21. okt 2008

ahoj, ja mam dvojicky, ale skusenosti s cakanim u lekarov s nimi nemam velmi dobre, stalo sa mi, ze este kym boli malicki, tak ma nepustili dopredu, pekne som si to tam odsedela medzi chorymi detmi, aj v poradni to tak bolo, ze podla poradia

addaa
autor
21. okt 2008

Babulky, kedže teraz chodíme po lekároch a vyšetreniach každý deň, tak mi tečú niekedy nervy z pomalosti, neochoty atd.

Konkrétne min. týžden som bola s malým na kontrole u dr. lekáren plná chorých decák. Postovila som sa dopredu ku dverám. Obul sa do mňa chlapík, ktorý tam čakal s vnúčaťom (cca 1 rok a pol), že oni tam čakajú od rána. Vysvetlila som, že deti do 1. roka majú prednosť. Vraj oni vždy čakali v rade od bäbatka, že čo to má znamenať, že idem prvá. Vravela som nech sa spýta dr. Samozrejme, že išli pred nás. Sestrička mi vtedy vravela, že do pol desiatej mali prázdnu čakáreň (takže také čakanie od rána). Stála tam aj mamička so štvormesačnou dcérkou, ani na tú nebrali ohľad. Samozrejme, ja som ju potom pustila pred nás. To je len jeden príklad, mám ich štyri

Ked sme objednaný na preventívu čakáme maxim. 15. min. to je vtedy v pohode, sú tam ostatné malé detičky...

grmitko
21. okt 2008

addaa,
no to su ludia, bohuzial mne sa stavalo to iste, nasi su uz teraz velki, uz normalne cakavame, ale do roka sa mi nikdy nestalo, ze by ma niekto pustil a to som tam bola s dvomi malinkymi detmi 😠

addaa
autor
21. okt 2008

grmitko v tvojom prípade mi je to dva krát ľúto...fakt muselo to byť strašne náročné a ešte s dvomi bábenkami naraz čakať...

erikasadek
21. okt 2008

ahojte uprimne vas kocky lutujem pamatam sa ake to bolo ked som bola ja mala, a kolko sme sa vzdy nacakali...

bolo by dobre aby to fungovalo ako tu, kazdy je objednany, na urcity cas takze ziadne preplnene cakarne,a ziadne stresy.. dufam, kvoli vam, ze sa to coskoro zmeni... 😉

blau
21. okt 2008

erika si ma predbehla akurat som to isla sem napisat 😉

grmitko
21. okt 2008

baby vam vonku zavidim ten komfort u doktora, u nasej doktorky sa objednat neda, ani ked si to chcem zaplatit, inak je uplne super, nemenila by som ju, len ma to rozculuje, ze si nemozem zaplatit, aby ma zobrala na presne urceny cas 😒

blau
21. okt 2008

No ved to je smutne....On ten doktor by musel zaplatit aj asistentky ...Potom by mali mat tie cipove zdravotne preukazy a hlavne ziadne zapisovani do kariet....Tu ked dostanem termin, tak je to presny cas a co sa bude robit ci len kontrola alebo ockovanie. No asi si este na takyto pokrok v zdravotnictve este pockame 😖

ena
21. okt 2008

my, ked mali deti do roka, tak sme aj tak stale cakali na poradie, ale zas, v cakarni bolo pred nami vzdy max ť deti, nie ze nejaka plna cakaren, tak sa dalo.. a v poredni je to podla poradia.. ved vtedy su tam vacsinou deti rovnako stare.. u nas je poradna stredy od pol jedenastej a vtedy uz dr. neberie ostatnych, len tych poradnovych a tusim aj ockovanie.

inak, pri poradni mi cakanie nevadi, pokecame s mamickami, deti sa pohraju 🙂

ena
21. okt 2008

ť= 5 🙂

jonatanka
21. okt 2008

ahojte, mne s dvojcatami dali vzdy prednost (aspon zatial), aj u usneho kde sedeli stare babky ochotne ma pustili, vraj nech drobci necakaju, normalne som cumela, ale ja si radsej zaplatim za telefonicke objednanie a idem na istotu ako cakat niekde medzi chorlavymi

grmitko
21. okt 2008

jonatanka, u nasej sa ani zaplatit neda, ja by som si radsej priplatila a necakala ☹

jonatanka
21. okt 2008

ani u nasho pediatra sa neda, ale na usnom, koznom atd platim ako diva, este ze mi pridali na rodicovskom prispevku 😀 , ale pediatra mam super, kedysi som k nemu chodila ja tak si ma este pamäta a zoberie vzdy prednostne 😅

junovka
21. okt 2008

u nas do roka sme boli stale uprednostnovani 😉

sirinka
21. okt 2008

u pediatra samozrejme cakame aj my v rade, pokial to nie je akutne...teplota, zvracanie a pod. a aj na detskej pohotovosti som cakala v rade bez problemov. kazde dieta je netrpezlive a babatka niekedy lahsie vydrzia ako dvojrocne dieta...
na specializovanych amb, napr. u koznej nas s babatkom hned pustili dopredu a inde sme neboli, takze take su moje skusenosti.

briluxina
21. okt 2008

Ahoj Addaa, ja som to riešila tak že keď bol moj malý chorý tak som utekala skoro ráno k lekárke a vtedy tam bolo iba zopár ľudí tak som si počkala. Keď sme boli na odborných ambulanciách tak nás automaticky sestrička uprednostnila keď som jej dala odporúčanie lekárky do ruky. Je mi ľúto že si sa musela stretnúť z takými nechápavými ľuďmi ☹

prvapomoc
21. okt 2008

u nas je to tak že deti do 3 mesiacov maju prednosť.je to dosť blbe že do roka nie ale taký maju system ☹
ja sa radšej vždy objednam aj ked sa za to platí 150sk,je to hrozne čakať s malou v čakarni ked chce všetko ochytať a dať do pusy 😝 ked idem s oboma je to 300sk 😝 ale radšej oželiem 300sk ako tam nachytať ešte milion bakterii a isť domov s nervami v kýbli 😀 😝

a čo sa týka odborných ambulancii,po podobných skusenostiach ako ma addaa,sa tiež radšej objednavam.

addaa
autor
21. okt 2008

Ahojte dakujem za podporu aj rady.

Presne závidím babám, ktoré sú v zahraničí, u nás teda v tomto zdravotníctvo stále strašne zaostáva... ☹ Navrhovala som našej dr. nech ma vezme za poplatok mimo ord. hodín. Má to uvedené aj sadzobníku, avšak vravela, že peniaze nevyberá. Vraj sa dá dohodnúť. A ked volám, že prídeme, aj tak vždy čakáme....

U našej ped. platí pravidlo, že deti do roka idú dopredu, v nemocnici vždy odstojíme čo musíme, napr. dnes sme od 8:00 chodili po vyšetreniach a prišli sme domov okolo pol druhej, no hrôza. Medzitým sme však malého museli nakrmiť domov.

addaa
autor
21. okt 2008

prva pomoc to je super, tých 150,- by som s radosťou zaplatila a vyhla sa tak chorým deckám, dhému čakaniu a niektorým nepríjemným ľudom

elize
21. okt 2008

tak my sme s tym nikdy nemali problem. Vzdy som sa postavila dopredu. A ked niekto pindal, tak velmi rychlo prestal 😀 Teraz to uz nerobim, iba ked bol drobec mladsi. K odbornym lekarom sa radsej objednavame, u nas to stoji 200,. Sk. Raz sme na kardiologii cakali 2 hodiny a sestricka si aj tak vypytala tych 200,- Sk. No velmi rychlo som jej vysvetlila, ze nic platit nebudem. To sme tam mohli prist rovno neobjednani 😝

elly111
22. okt 2008

my necakame zavolam si ci mozme o 15 min prist a potom ked sestricka otvori dvere uz len vbehneme pomedzi dav 😀

ena
22. okt 2008

elly111- to musia mat ostatni cakajuci radost 😀 😀 😀

amarelka
22. okt 2008

hmmm, naša lekárka má na dverách nalepené-deti do 1 roka majú prednosť-zatial sme tú prednosť však ani raz nemali a vždy čakáme 😒

trixi
22. okt 2008

ja mam z cakarnou u pediatricky len zle skusenosti. Objednat sa neda, takze v pripade, ze je maly chory tak musim cakat a je jedno ci ma mesiac alebo 15 rokov. Naposledy sme cakali v 40tke horucke cca 1,5 hod. ☹ . Na poradnu sice pozyva na stanovenu hodinu, ale nikdy to nedodrzi, nasa posledna poradna a zasa 1,5 hod cakania 😝 . Straaasne mi to vadi. Vrcholom vsetkeho bolo, ked v zime (maly mal 4 mesiace) nas objednala na poradnu v case, ked bola chripkova epidemia a cakaren bola plna chorych deti a rodicov. Samozrejme ze maly ochorel a potom aj ja ☹ . Stazovala som si doktorke a ta mi vynadala, ze mozem byt rada, ze k nej chodime, a ze som tu chripku dovliekla niekde z Tesca. Pritom som v tom case nechodila medzi ludi, nakupovali mi rodicia.
Som za to aby sa dalo zaplatit a prist prednostne. Tak to funguje u koznej, nemusime tam cakat,prideme a hned nas prednostne zoberie.
Zavidim mojej sestre, ktora zije v zahranici a ked ide k doktorovi nevie co je to cakat v preplnenej smradlavej cakarni.

danielkapo
22. okt 2008

ahoj..ja som s mojou pediatrickou uplne spokojna...uz nas parkrat vzala do poradne aj mimo casu, ktory ma vyhradeny pe poradne a sice sme zatial chori velmi neboli, ale zo zaciatku kym bola simka este malinka som parkrat pre istotu sla s nou, ked hrozne plakala a nevedela som co s nou, alebo ked som spanikarila ze ma pruh 😝 no a vzdy nas vzala hned ako nas tam s kocikom uvidela....fakt je v tomto zlata...
a celkom dobre nechapem preco nevezmete karty od takych doktoriek prec...ako napr. trixi...to by som si nenechala aby este ona mne vynadala...nechapem ako moze mat s takym pristupom este vobec nejakych pacientov....

erikasadek
22. okt 2008

no kocky ako som pisala mate to tazke; nezavidim, len na pohotovosti sa caka dlho ale tam plati , nie podla poradia ale podla vaznosti stavu, dietata....

spravn,e by ste za nieco take nemali platit, ale ziadat si objednavanie; ako vsade...

tu sestricky neexistuju u lekara, len lekar a a funguje to super vlastne niekedy som rada ze tu nie su, aby mali take blbe pripomienky ako kedysi nie dakujem....

tak vela stastia a dufam, ze sa to coskoro zmeni, musite bojovat 🙂

elly111
22. okt 2008

ena 😀
ja preto radsej ak sa da volam a chodim kym tam nikto nie je okolo 6.30 nasa doktorecka chodi skoro 😀
nezavidim vam ktore musite cakat, stacilo ked sme cakali na sono a to aj tam najmensich brali ako prvych, ani si neviem predstavit ze vas nechaju s drobcami v horuckach cakat 😠

kili
22. okt 2008

nás u obvodnej brala doktorka skôr, asi to robila bežne u malých detí, nie len u nás, za to že boli nedonosení.

ale mám jednu opačnú skúsenosť, teda dve. Raz som čakala v lekárni a bola tam dlhá rada, malí sa už ozvali, že sú hladní a preto plakali, tak že ich v rade nakŕmim, začala som kŕmiť a do toho nejaká tetka za mnou, však nech idem do predu, ja že nie, teraz kŕmim, ale furt zapárala, do toho mi revalo druhé, lebo bol tiež hladný, tak som mala nervy, a ona furt neprestávala, sa k nej pridal ešte niekto, napokon som už tuším dokŕmila akurát v dobe, kedy ma zavolala aj lekárnička z voľnej pokladne, že môžem ísť tam. tá tetka zas spustila, že však oni mi hovorili, že som mala ísť..., no proste ochota sama, mala mi asi skôr nakŕmiť aj druhé dieťa 😀 , ale som sa nezadržala a dosť hnusne jej povedala svoje.
a potom inde na pošte, malí boli kľudní v kočíku, rada príšerne dlhá a nejaký pár za mnou ma začali huckať, však mám malé deti, nech idem do predu, som povedala, že nie... no som sa zas naťahovala. 1. boli kľudní, tak prečo by som sa mala predbiehať, však som na MD a iní ľudia majú tiež svoje, tak to nebudem robiť, iné by bolo, keby revali (to si niekedy pomyslím, keď sa ponáhľam a je dlhá rada a oni sú kludní, že a teraz by mohli zjapať 😀 ) a po 2. na predbehnutie mi ponúkali ľudia za mnou, iné by to bolo, keby to tvrdili všetci pre domnou

kili
22. okt 2008

jo a poradňu máme inde ako ordinácie. aj vchod ne zvlášť, čo mne je teda na nič, keďže ten vchod je moc úzky pre dvojkočík a ja musím chodiť okolo cez ordinácie, ale je to len chvíľku a do roka sme mali kočík za sebou, takže sme chodili cez ten vchod.