Candida v stolici. Stretli ste sa s tým?

aneta2001
3. feb 2008

mamicky mate respektive mali ste niektora skusenost s pritomnostou candidy v stolici Vasho babatka?
Za Vase prispevky Vam vopred velmi pekne dakujem.

tanja61
4. feb 2008

ahoj a ako to vyzera alebo ake su priznaky?dakujem

aneta2001
autor
4. feb 2008

tanja, moze to sposobovat nafukovanie a bolesti bruska ...ale nemusi.Candida sa vraj nachadza v creve kazdeho cloveka.Pri poruchach imunity,onkol.chorobach ci cukrovke sa casto premnozi.Moji drobci vraj maju oslabenu imunitu.Uz pol roka berieme probiotika-Infant Dophilus-prave kvoli tej imunite-no a teraz nam zistili este aj toto ☹
Jeden doktor vravi liecit,druhy neliecit.Je na to nejaka dvojtyzdnova liecba antibiotikmi.
Nie som si ista co mam robit.

leva
4. feb 2008

A to za da aj spozorovat?

tanja61
4. feb 2008

aneta:presne by som sa chcela opytat na to iste ako leva.... 😉

dddeni
4. feb 2008

K tejto téme musím prispieť, malej zistili kandidy v stolici, keď mala 2,5 mesiaca. Zistili to tak, že dostala silnú hnačku - 6x som vymenila plienky za 2 hodiny. 😨 Utekali sme na pohotovosť a odtiaľ rovno do nemocnice. Tam zobrali malej vzorku zo stolice a tak to zistili. Inak - stolica je vtedy taká,ako by v nej bol hlien - soplík - také ťahavé. Potom nám detská lekárka odporučila užívať Infants dophilus. A to ešte do dnes kojím (10 mes.)Takže sme užívali 2 - 3 mesiace. Lekárka si ale nežiadala zobrať vzorku stolice na kontrolu, ja som jej pripomenula, že či ešte má Simka candidy - lebo podľa mňa ich mala. No a výsledky po 3 mes.užívania znova vykázali prítomnosť candidy. Skoro ma porazilo!!!!! Tak nám pre zmenu naordinovala "niečo silnejšie" - DIFLUCAN - 3dňovú dávku Simonka mala vypiť, čo iným deťom sa pusinka vytiera tým. Pre nás to bolo drastické, ale účinné - to mala Simonka 6 mesiacov. Potom som už dávala okrem kojenia aj príkrm, potom už candidy po kontrole stolice - zmizli - a stolia sa upravila. Už je riadne "ľudská" - nie len bábätkovsky tekutá 🙂 Inak lekári hovoria, že kým nespôsobuje extra ťažkosti - bolesti, plač a tak, nie je to nebezpečné. U nás boli príznaky viditeľné len v tej stolici - žiadne bolesti bruška, plač. Nič. Ale na nete som kadečo čítala, vtedy sa mi to nebezpečné zdalo. 😖
Želám Vám maminy, nech to vaše malé dietky obíde, alebo nech sa z toho rýchlo dostanú. 😉

dddeni
4. feb 2008

Ešte som zabudla, keď by to v poslednej vzorke na zistenie zistili, že ešte sú candidy, bola by nás dr. poslala na gastroenteorol.vyšetrenie - kamoška tam bola.

lubeniatko
24. okt 2014

Chcem sa opýtať kto máte skusenosti s kvasinkami v stolici mi už to mame na štvrtý krát a už som s toho chora stale berieme ten DIFLUCAN prejde to a po nejako čase znova mame to už chronicke boli sme aj na endoskopicke vyštrenie hadičkou a aj tam sa potvrdili kvasinky a helikobakter viete mi niekto poradiť ako sa vyhnuť tomuto ochorenie ???