Celiakia - krvné testy verzus biopsia

katka1981
30. okt 2013

Stalo sa niekomu, ze sa vysledky krvnych testov, nezhodli s vysledkami z biopsie? Preco ste boli na testoch? Ake ste mali priznaky celiakie?

lentilka055
20. sep 2015

dcére zistila imunologička protilátky proti celiakii, odoslala ju na gastro a tam jej urobili genetiku aj protilátky. má genetiku aj protilátky. čakáme na výsledky biopsie. ☹ diétu zatiaľ nedrží.

livkaslivka
7. jan 2016

Ahojte uz vyse 3 r sa trapim s hnackami su to take obdobia prejdu je lepsie a opat sa to vrati nutkanie naa stolicu hnacky az 40x denne v tehot to bolo najhorsie tocenie hlavy unava slabostm bola s na kolono vylucena ulcerozna aj crohnova z krvi mam hranicnu antitransglutam.a teraz idem na hadicku do zaludka.co poviete na moj problem? Mohla by za tym byt aj celi? Liecim sa na stitnu hypofunkciu celi v rodine nemame plus strasne nafukovanie krce brucha

adamkofjo
12. feb 2016

Ahojte mam dilemu v pondelok ideme na odobratie vzorky ci mame celiaku vysli namkvne testy dost zlebudu jej to robit v narkoze tiektore std to uz absolvovali akotoprebieha co mam cakat mam velky strach z tej narkozy este ja som sa zabhdla spytat obvodnej ci moze mala uzivat pred narkozou lieky od alergie ci jej ich mam vysadit uplne som na to zabudla ideme tam uz v pondelok a nemam sa na to koho spytat

charaka
12. feb 2016

@adamkofjo Ahoj, neviem kolko ma tvoja dcerka rockov... mojama pri biopsii2 rocky... premba absolutne hrozny zazitok... od druhej rana nemohla nic pit, jest...brali ju potom asi az o 12-tej na ten zakrok... prosila som o infuziu, lebo bola uplne dehydrovana... po narkoze hroza a strach... zachripnuta, dezorientovana... dolezite je dietatko co najskor po narkoze uspat... no co ti poviem ☹

adamkofjo
12. feb 2016

Teraz ma tri roky hrozne sa toho bojim estsaj to ze mame tam byto 8 rano a len cesta bude trvat dve hodiny takze bude jest naposledy vecer
Este mam obavu z tej nrkozy nevies ci sa mozu uzivat lieky od alergie ja som jej dala dnes posledny krat a obvodnej som sa na to zbudla opytat

adamkofjo
12. feb 2016

A kolko to trvalo ta biopsia

charaka
13. feb 2016

@adamkofjo samotny zakrok priblizne pol hodinu.

charaka
13. feb 2016

@adamkofjo no my sme boli prijaty do nemocnice uz den predtym, neviem ake mas instrukcie ty... ohladom liekov si zavolaj do nemocnice radsej. Velmi drzim palce, nech to uz mate za sebou...

laurika18
20. aug 2017

@katka1981 priznaky ? zvracanie
,krče po stranach brucha nechut do jedla ..... bola som stale bleda a nerastla som nepriberala .... bola som podráždena ..... testy sa mi tiež nezhodovali a ked mi ich robili o rok neskor tak tak sa zrazu zhodovali takže treba skušat niektore testy viac krat .....

mariaberescakova
20. okt 2017

@zdenopeta
@zdenopeta Dobry den. Ja len sa chcem opýtať ako ste dopadli. Mojej dcérke teraz vyšli vysoké hodnoty na celiakiu, dr odporúča biopsiu. Uz ju raz absolvovala a strašne sa boji. Ja este viac. Neviem co robiť. Dakujem za info. Marika

vieles
23. máj 2020

@sage33 Dobry den,
prispevok je uz dost stary, ale viete mi poradit, ci geneticke testy robia automaticky? a tiez, spominate tam inunodeficit. Aky? je mozne poslat Vam aj sukromnu spravu? Vopred dakujem za odpoved. Viera

nastasyk
2. máj 2023