Celková anestézia u bábätka. Ako na to deti reagujú?

miri3
5. máj 2009

Ahojte,som tu prvýkrát a rada by som sa spýtala či má niekto skúsenosti s anestéziou u babetka.Náš malý bude mať 4mesiace a musíme ísť na CT kôli hemangiomu a kedže je ešte malý a mrvil by sa im tam tak ho musia uspať.Chcela by som vedieť ako na to deti reagujú.

fajn
5. máj 2009

miri,naše malá na tom taky byla ale kvůli ledvině a snesla to dobře. to já když mi ji donesli uspanou tak jsem řvala jak želva. Akorát ho nech pořádně vyspat a nesnaž se ho budit třeba na jídlo on se potom dojí až se vzbudí. Drž se a přeju hodně štěstí

denduska
5. máj 2009

ahoj miri, ja co som uspavala zopar deticiek, sice to nebolo CT ale MR, no ale to je podobne, tak nikdy nebol ziaden problem...aj ked je pravda ze neboli take malinke. Ale vacsinou este potom dlho spinkali. Skus napisat kocke menom tini IP, ona je anesteziologicka, viem ze robila s malinkymi babatkami, len som ju uz dlhsie na MK nevidela...ale to neznamena ze si postu necita. Drzim vam palceky, neboj, bude to OK 😉

miri3
autor
5. máj 2009

Ďakujem.Ja viem že kopu detičiek už uspávali a všetko bolo ok. len asi každa mamička ma strach čo sa detí týka,ale aspom trochu som kludnejšia 🙂

janajanajana
5. máj 2009

Moja nemala ani 4 mesiace, mala komplikacie po ockovani TBC, zvladla to uplne v pohode, dokonca ani v ten den nebola nejak zvlast ospala, po par hodinach bola uplne ako predtym.

sarkal
5. máj 2009

Ahojky.Tak náš chlapeček když mu byli necelé čtyři měsíce tak měl absces na zadečku a při celkové anestezii mu to propíchávaly a vypouštěly a zvládl to,po probuzení byl úplně vpohodě jen hodně papkal 😀
Nejhorší bylo,že před CA jsem ho musela nechat cca4hodiny vyhladovět a to plakal fakt hodně a já s níma,ale jinak to zvládl.
Tak držím pěsti!

miri3
autor
5. máj 2009

Ďakujem sarkal. Prave toho vyhladovania pred tým sa obavam. ten nas malý je riadny jedač a ked nedostane jest presne na sekundu tak spustí taký krik že aj pol hodiny trvá kým ho človek ako tak utíši 😒

zrzulka
5. máj 2009

Miri nasa mala bola prv krat v anesteze ked mala 5 mesiacov a bola v pohode. Sice po prebrani reagovala trosku zmatane a nezniesla pri sebe nikoho okrem mna. Bola viac mamickovska ale to trvalo tak jeden den potom pohoda. Od tej doby bola uspavana viac krat a vsetko nastastie bez komplikacii. A mozno nebude treba ani uspat. Mala mala prve CT ked mala 2 mesiace a to jej dali len diazepam a bola v klude. par krat ju uspali len sirupcekom. takze uvidis az na mieste cinu aku formu anestezy zvolia.

casiopeia
7. máj 2009

Malá má za sebou tři anestezie. A díky bohu v pohodě. Jen z ní má trošku záklon hlavičky, tak cvičíme vojtovku. Ale to si myslím je minimální zlo, spíš naopak alespoň se vyřádí 😀

zabka1003
10. máj 2009

Aj našej malej robili vyšetrenie srdca v narkóze, zaviedli jej sirup cez sondu nosom, a bolo to v pohode...
Ako píšu baby, ked sa prebrala bola trošku zmetená ale pospala si a prešlo to..bude to v pohode, neboj

kar.la
10. máj 2009

Také se přidávám.
Naše malá má za sebou celkovou anestezii ve 3 týdnech.
Narodila se poměrně maličká, takže tenkrát měla jen 2900gr., když ji podstupovala...
No, zvládly jsme to obě (já to ořvala snad víc než ona).
Nejhorší je to fakt s tím jídlem. Jíst mohla naposledy v 6 ráno a to moc nechtěla, takže jakmile
se pak probrala, tak byl řev 😔 Naštěstí ji doktor rychle prohlídl a povolil trošku nakojit.
Hlavně si myslím, že to děti zvládají dobře, spíš se bojíme my, maminky 😔

smajlik
11. máj 2009

miri3: malé jsou 4 měsíce a teď někdy nás čeká operace břišní kýly, anestezie se neboj, spíš si myslím že nejhorší na zákroku bude právě to vyhladovění dítěte, někde chtějí i 5 hodin bez jídla ... už jsem si to zažila, před ultrazvukem bříška nesměla malá jíst skoro čtyři hodiny a plakaly jsme obě

miri3
autor
12. máj 2009

Dakujem vam žienky 🙂

endrixa
19. máj 2009

ahoj, aj my sme to absolvovali, ked mal maly 5 mesiacov...zvladol to uplne v pohode...najvacsi problem bolo to, ze sme ho museli nechat vyhladovat...a papat dostal tiez az po par hodinach aj to len po trosicku aby to nevyvracal...ale chvalabohu je to za nami...drzime palce

tinus20
19. máj 2009

dnes som sa dozvedela ze 2.6 ide moj maly na CT ...uplne som z toho smutna aj ked viem ze to vacsinou babatka zvladaju dobre
este k tomu mam otazku neviete kolko krat moze babo ist na RTG??moj ma vyse 3 mes.a bol uz 3xbehom mesiaca a ked som sa pytala ci mu to neublizi ,lekarka nepovedala nic,iba ze je to nutnee 🙄 🙄 🙄 tak ja len nahodou ci niekto nevie..dik

diadurikova
3. apr 2012

@denduska ahoj čítam ,že si uspávala detičky na MR.vyšetrenia.Som zúfalá,musíme íst na MR vyšetrenie mozgu v celkovej anestézii a desí ma to,musíme podpísat papiere s mm ,že sa malému nestane nič na 60%,na 60%?????,nám je málo aj 99% a nie to ešte 60%.Naozaj neviem čo máme robit,nemám a neviem sa nikoho opýtat ,na radu,velmi sa o neho bojíme, aby nemal nejaké problémy neskôr ,kôly tomu uspávaniu,prosím ta napíš mi,dakujem

denduska
3. apr 2012

@diadurikova ahojky, juuuj tak to už bolo dosť dávno 😅 😅 😅 no ja som sa dostala len k pár detičkám a tie to zvládli fakt v pohode. No, nič nie je úplne bez rizika, aj keď ja si nepamatám že by sme my mali nejaký údaj o 60%-nej bezpečnosti v súhlase 😕 Neviem aké veľké máš dieťatko a či má nejaké problémy, celkové ochorenia, ale pre MR je naozaj lepšie deti vyšetrovať uspaté, jednak to trvá dosť dlho na to aby ležali bez pohybu a druhá vec, že je to dosť hlučné, mohli by sa báť, aj niektorí dospelí sú z toho v strese. Ja myslím že to zvládnete v pohode 😉 predsa to nie je taká hlboká anestézia ako napr. pri operácii, ani toľko "oblbovákov" sa nedáva. A či sa dieťa nejako potom "nepokazí", tak to už ti neviem povedať, my sme boli s malou v nemocnici len 3 dni, ale ani ju neuspávali, len zopár vyšetrení urobili, a aj tak bola ešte mesiac mimo z toho celého prostredia, nespala dobre, nervózna bola...neviem či idete len na jeden deň, či tam budete dlhšie.

happymamma
29. nov 2015

@denduska
Prosim ta ake latky obsahuje takato anesteza? Dakujem

denduska
29. nov 2015

@happymamma myslíš na MR? Záleží od pracoviska (a zdravotného stavu pacienta, či nemá nejaké obmedzenia), ale väčšinou toto
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/b-...
Ak sa robí s kontrastom, tak ešte kontrastná látka.
Ak sa ale pýtaš na CA počas operácie, tak tam už je toho viac samozrejme.

tamaraaa
6. okt 2017

@denduska ahoj Denduska, mozem sa s tebou poradit? Syncek 2,5 mesiaca , caka ho narkoza, operacia achilovej slachy kvoli PEC. 4 hod pred operaciou posledne mliecko a 2 hod posledna voda....on je ale dojceny a.vodu nepije, ma.5 kg, narodeny v 34tt(2200g), vela a casto sa dojci a pekne prospieva, 4 hodiny nevydrzi,niekedy aj po 2 hodinach je taky krik.ze ho proste nic neutisi len to ze sa opat poriadne nadojci. Naozaj musime posledne dojcenie absolvovat 4 hod pred zakrokom? To fakt neustojime

lele00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz