Chlamýdie u bábätka. Stretli ste sa s takým problémom?

ivka777
1. júl 2008

Milé maminy, stretli ste sa s takýmto problémom?
Mojej dcére ( má 5 týždnov) zistili v pôrodnici chlamýdiový zápal očnej spojovky. Mala brať atb-konkrétne Rovamycine, ale ich nepríjimala, tak bolo očko preliečené len lokálne(úspešne).
Už sme si mysleli, že je všetko v poriadku, ale minulý týždeň ju začalo prehánať a začala kakať krv. robili jej výter, nasadili ryžovú dietu a po dvoch dňoch sme postupne začali dávať mlieko(pije Nutrilon HA 1). Keď sme na mlieko prešli úplne, hnačkové stavy a krv v stolici sa vrátili. Nemá žiadne bolesti ani teploty.
Dnes som bola u Dr. konzultovala to s gastrologičkou, vraj to má súvis s tými neliečenými chlamydiami a máme skúsiť zase ten Rovamycine.
A ešte niečo- výter pred pôrodom mi robili a chlamydie zistené neboli...

wobludka
1. júl 2008

ivko, chlamýdií je několik druhů, ty, které se vyskytují v pochvě nemají s těmi očními nebo plicními nic moc společného. Ty oční se přenášejí normálně kapénkou. Léčí se antibiotiky, pokud dělají potíže, uvádí se, že jich má v sobě 70% evropské populace. Pokud byl výtěr ze stolice negativní, tak bych tam tu souvislost příliš nehledala, chlamýdie se projevují různě, např. bolestmi kloubů, ale o průjmu jsem tedy ještě neslyšela. Ale upozorňuji, že nejsem lékař 😉

ivka777
autor
1. júl 2008

Ahoj wobludko,
test na chlamydie z výteru nerobili, vtedy ešte nevedeli, čo to je. Až dnes volala dr.gastrologičke a tá jej povedala, že to môže mať súvis s týmto.Ja som si myslela, že to je alergia na mliečnu bielkovinu.Dnes ešte mliečko nepapá, začína až zajtra, tak uvidím, či sa krv ukáže. Teraz idem dať prvýkrát atb., dúfam, že ich nenyvracká.

samantha223
20. nov 2012

a nemoze mat hnacku z tych ATB? a podrazdena crevna sliznica nemoze krvacat? nemusi to byt z mlieka. a skusili ste podat probiotika? niekedy atb rozvrati detom uplne crevnu mikrofloru a to mlieko mohlo k tomu len dopomoct.