Čierne póry u bábätka

nicolletaantusova
25. jan 2017

Dobrý deň
Mamicky prosim vedeli by ste mi poradit??? Môj 6 mesačný synček ma na líckach nose a brade cierne bodky. Vyzerá to ako pory. Doktorka sa nam k tomu nijak nevyjadrila povedala ze mu to mam mastit modrou indulonou. Čím by som mu to mohla čistiť liečiť alebo co s tym? Mate skúsenosť? Je dojceny

pribinak
25. jan 2017

Tak sa pýtaj na kožné.

m_
25. jan 2017

a nemoze to byt zo zimy?

nicolletaantusova
autor
25. jan 2017

Vraj nie je dôvod ist na kožné. Uz som chcela ist dávno no povedala ze ta ondulona pomoze. No nepomohla. Zo zimy to nemá. Skutočne je to ako por u nas dospelých. Ked prídeme z vonku nijak sa mu to nezmení. Mame to uz skoro 3 mesiace a nemyzne

mirkaaa80
25. jan 2017

@nicolletaantusova veď na kožné nepotrebuje výmenný lístok, bežte tam.

monicka3
25. jan 2017

Nie kup si lieh a skusaj aj cistiaca pletova voda je aj pre babenka tu si kup.

monicka3
25. jan 2017

Kozna ti da priamo robenu masticku .Ale na to co vidim ti to nezaberie..

nicolletaantusova
autor
25. jan 2017

@mirkaaa80 nepotrebujem? To som nevedela

nicolletaantusova
autor
25. jan 2017

@monicka3 a co by mu na to teda mohlo pomôct? Ked ani mastička od kožnej nie... a pleťový pre bábätka? To som este nepočula. Aka značka? Mas nejakú overenú ?

hivanik
25. jan 2017

Dojcenske akne- mozu za to hormony od mamicky. Ale na kozne by som skocila a myslim ze vymenny listok je potrebny.

mima86
25. jan 2017

Ja som pouzivala od biodermy peri oral krem. Mal tie licka uacervenane a drobne vyrazky od sliniek a suchania o prsnik pri dojceni. Neumizlo to sice uplne, ale zlepsilo sa. Vzdy po dojceni som mu umyla licka a natrela.

mirkaaa80
25. jan 2017

@hivanik
Výmenný lístok nie je potrebný, ak ide o:

vyšetrenie v špecializačných odboroch psychiatria, dermatovenerológia a oftalmológia (len v prípadoch pri predpise okuliarov),

lucka08099
25. jan 2017

Neviem ci ti to pomoze prave na tieto vyrazocky, ale mne dr pri dojcenskom akne poradila natierat materskym mliekom. Mojej malej sa casto vyhadzovali aj take zahnisane vyrazky, tak som si odstiekala mlieko na vatovy tampon alebo na gazu a pekne som jej celu tvaricku ponatierala. Do rana jej vyrazocky zmizli. Ak boli vacsie tak za dva dni boli prec. Mozno by si mohla skusit

hivanik
25. jan 2017

Mna na kozmom pytala vymenny listok 😉

nicolletaantusova
autor
26. jan 2017

Vyskúšam to materské mlieko. Dakujem za radu. Ak nepomôžem zájdeme ku koznej

monicka3
31. jan 2017

@nicolletaantusova tyzden mu licka preti liehom cakaj ..a potom mu cisti ako ja malemu pletovu detska vodicka johnson tusim je zlta..tu mam ja..Lebo mast upchava por..a potom mu repikom umyvaj licka aby nemal cervene..

monicka3
31. jan 2017

Materske mielko radia aj do icu ked je zapal a hnis..ale ono nema nic take..len bodkty a cervene liska..lieh to vysusi a vecer mu repik..

dedeline
17. okt 2017

Ahoj, prosim, pomohlo nieco? Nasa mala to ma na brade :(

nicolletaantusova
autor
17. okt 2017

Ahoj Ano. Uz sme sa toho zbavili

dedeline
17. okt 2017

@nicolletaantusova a vies mi prosim poradit, co pomohlo?

nicolletaantusova
autor
17. okt 2017

@dedeline v obdobi ked som tento problém riešila bol Jakubko dojceny. Na tampón som si odstrekla materské mlieko a umývala nim tvaricku a následne miceralnou prírodnou vodou od YR a následne nakremovala propolisovy krémom

seahorse27
17. okt 2017

To bude z hormonov z materskeho mlieka. Ked prestanes kojit, malo by to zmiznut. Ja by som mu na to ziadnu chemiu nedavala. Vyskusala by som repikovy odvar, ten je mierne vysujuci, ukludnujuci a urychluje hojenie. Tie licka ma aj zacervenane, tak by to mohlo pomoct. Indulonu na toto davat mi pride riadne odveci. A na kozne vymenny listok na 100% nepotrebujes.

miriamkazabka
21. júl 2018

@nicolletaantusova aj my to mame najprv to boko od narodenia novoredenecke akne a potom neskôr tieto čierne bodky.a mame ich stále a to už mame 11mesiacov.och joj😢

miriamkazabka
21. júl 2018

@seahorse27 ja som nekojila a ako píšem mame to stále😢

sofinka1301
3. máj 2019

@miriamkazabka prosím pomohlo vám niečo? Nás malý ma 7mesiacov a do rána sa mu to spravilo neviem ci plasit a letieť k Dr ale pre môj kľud pôjdem

miriamkazabka
3. máj 2019

@sofinka1301 ja som najprv nebola nikde,ale hnevalona ma to,že synček nema takú peknu babatkovskú pleť.potom som vyskúšala tu propolisovu masť ako tu bolo vyššie písané.začala som badať zmeny,ale nakoniec som sa aj tak objednala ku našej kožnej a ta mu namiešala pre jeho detskú pleť pletovu vodu.ta pomohla úplne teraz čistím len raz za čas.momentálne máme pleť peknu no ostali sem tam take jazvyčky alebo akoby som to povedala ako po vytlačení,ale to vidno len keby ste tu pleť išli skúmať podrobne.keby som vedela,že taku dobru pletovu vodu namieša idem skôr

sofinka1301
4. máj 2019

@miriamkazabka ďakujem za odpoveď... Ja som bola včera u detskej lekárky že čo to je keďže išiel víkend a najskôr povedala ze je to petechie (dúfam som to napísala správne) robili mu vyšetrenie no našťastie všetko má v poriadku tak mi povedala ze môže Mat alergiu na slniečko (zdedil po mne len v horšej forme) 😔ja idem 10.5 na kožné za moju alergiu a ak to bude mať ešte na tvaricke tak jej to spomeniem ci bude ochotná sa na neho pozrieť a niečo mu dat 😊

lucia477
17. mar 2021

@nicolletaantusova ahoj mame podobný problém. Pomohlo nieco na tie vyrážky? Ja uz som zúfalá 😟

cynthib
13. júl 2021

@lucia477 my mame taky isty problem :( pomohlo nieco? uz bojujeme 4 mesiace a nic nepomaha