Čierny kašel. Poradíte nám?

lennnyd
9. jan 2009

Máte skúsenosť?
My to ešte nepoznáme a máme ho.....
Poradíme nám alebo skúr inforomujete.
Ďakujem.Lenka

sakura77
9. jan 2009

to vazne?a ty alebo dietatko? ved proti tomu je ockovani e v tych zakladnych v prvom roku,teeeda 😒 ja si pamatam ked sme boli male,sestra mala okolo 3roky,mala to a myslim bola v nemocnici,ale priebeh si uz tak nepamatam

lennnyd
autor
9. jan 2009

...má to náš malý ☹
Nestačí že máme oslabenú imunitu a kopec všetkého možného ešte aj toto nm objavili....

sakura77
9. jan 2009

no,to je mi luto,chudiatko male,to musel niekde chytit,nie?nezistila si kde?

miresta
9. jan 2009

no dievčatá to vám nezávidím.
lennyyd - čierny kešel vlastne spúšťa baktéria, ktorá postihuje dýchacie cesty, jej príznakom je silný kašel, ale u malých detí práveže nie až tak badateľný. U nich hrozí zastavenie dýchania, je to veľmí rizikové ochorenie. Detičky treba stále pozorovať. Je to infekčné kvapôčkové ochorenie, takže treba väčšinou nakazených izolovať.
Väčšinou su deti na to odčkované a teraz je už aj nový lepší druh očkovacej látky.

sakura77
9. jan 2009

no prave,ved to mi je divne,aj si ho mala zaockovaneho?

miresta
9. jan 2009

a ste v nemocnici, či doma, a aký je starý?

lennnyd
autor
9. jan 2009

Miresta ahoj 🙂))
Ďakujem za laické vysvetlenie 🙂))
Všetký tie odborné výrazy mi už lezú krkom.....malý mal teraz v novembry 5 rokov, sme doma na predlženej materskej nakolko má oslabenú imunitu...
Do toho sa pridala astma a pri poslednom vyšetrení v BA-tam máme imunologičku, robila mu rengén a mal zahlienenú hlavu...
Dostal antibiotiká a malo to byt vyriešené.
Lenže tie vobec nezabrali, tak robili dalšie vyšetrenia, dostal silnejšie lieky na astmu-lebo si mysleli že sa dusí z tej a vysledky dnes potvrdili že je to čierny kašel...... ☹
Neviem vôbec kde to chytil.
Myslím že najskôr v v nevetraných čakárnach u lekárov....

lennnyd
autor
9. jan 2009

Je zaočkovaný, ved chodí na pravidelné očkovania ako každé mimino 🙂)
Len si myslím že tá oslabená imunita tomu dopomáha...

miresta
9. jan 2009

ak ti môžem poradiť, tak len nech nie je nikto v kontakte z ním, a ty samozrejme rúško cez ústa a nos. A večer pri spánku, nech má chladnú a vlhkú miestnosť, dobré je dať na radiatori dobre mokré uteráky. A veľa tekutín, aby hlien ktorý sa tvorí lepšie rozpúšťal a vyšiel von, musí sa vykašľať. Ak to neide musí sa vysať.

lennnyd
autor
9. jan 2009

Sme zatial doma.
Je už velký, naštastie sa už nedusí a do nemocnice sa mi moc nechce.
Sme z NMnV a najskôr by nás čakala TN. 😖

lennnyd
autor
9. jan 2009

No nás je tu viac adeptov....
Bývame so svokrovcami ,takže 😖
A poznáš to asi aj sama...oblizovanie lyžičiek , pusinkovanie, dojedanie...ako každá mama ( tato, dedko, babka )
😵

miresta
9. jan 2009

no tak to môže chytiť hoc kde, ale najskôr v nemocniciach, či na poliklinikách. Tak to je dobré že má už 5 rokov, to nie je až tak rizikové, len nech to vykašlieva. Musíš mu to vysvetliť. Je mi ľúto, že je taký chorý, najhoršie je ak ma dieťa oslabenú imunitu. Moja sestra má podobnú situaciu s malou, akurát že ona stále dostáva pneumokoka a vždy na iné miesto, a je alergická na liek ktorým sa to lieči, takže je ako pokusný králik a liečba trvá dlhšie, je viac doma ako v školke.
A tá astma to je hrúza. Boli ste pri mori už?

miresta
9. jan 2009

Tak tomu všetkému sa musíte na teraz vyhnúť - určite!!!! A inkubačná doba nákazy je 5 dní, už po podávaní liekov. Takže ak vám dali dnes lieky, tak ešte 5 dní sa musíte mať na pozore.

lennnyd
autor
9. jan 2009

Hej chodievame každý rok k moru aspom na dva týždne....
Len skôr by sme potrebovali tam bývat 🙂))
Naštastie je malý rozumný a už to pozná ako má čo robit.
A to sme boli už sledovaný aj na onkologií, nakolko mal zvýšenú hladinu onkomarkerov 😢
A to som sa tešila že už pojde tento rok konečne do školky.
Takže nás čaká dalšia ,,materská,, doma na rok....
Ale Ty máš neako moc infošiek 🙂))))))))))))))))))))
Si lekárka?

miresta
9. jan 2009

ale nie, čosi, len mám veľkú rodinu a veľa chorých okolo seba, a vždy keď je niekto chorý tak si o tom pozisťujem najviac ako sa dá. Ale chcela som byť? 😀 A moja sestra to mala asi pred 4 rokmi.

miresta
9. jan 2009

to more je fajn, tak malý ma aspoň maminku stále pri sebe, a nechýbajú mu detičky? A čo do školy, potom už bude môcť ísť, či pojde až v siedmych?

miresta
9. jan 2009

tak držím palčeky nech je z toho čím skôr, a nech sa vy nenakazíte. Držte sa . 😉 🙂

lennnyd
autor
9. jan 2009

On je taký samostatný tip..on má pár ludí okolo seba tý mu stačia...
Ale nieje to moc dobré, lebo je maximálne viazaný na mňa ☹
A za chvílu sa bez maminky ani nevycikáá.... 😖
Chcem ho skúsit dat od septembra a 4 hodinky a do školy až v tých siedmych.
Ďakujem Ti za tipy, triky a rady 🙂))
Bolo mi potešením 😀 a želám Vám aby ste boli stále len zdravý 😉

mywiel
9. jan 2009

Cierny kasel sa u dietata neda liecit liekmi zato homeopatikami ano, skus si zohnat dobrého homeopata. Drzim palce.

mywiel
9. jan 2009

3 granulky 3x denne nechat rozpustit pod jazykom minimalne 10 min. pred alebo po jedle, vynechat pepermintové zubné pasty, matové cukriky atd. to anuluje homeopatiu:

- pri silnom kasli a ospalosti - Antimonium tartaricum 9Ch
- ak aj boli pri tom hrdlo - Belladona 9Ch
- bezfarebny husty hlien pri kasli - Coccus cacti 9Ch

mywiel
9. jan 2009

- dieta sa dusi pri kasli a tvar mu ocervenie ked kasle - Corralium rubrum 9Ch
- kasel ustupi ak dieta pije studené - Cuprum metallicum 9Ch
- ak sa zvuk kasla podoba na kohutie kikirikanie - Drosera rotundifolia 9Ch
- ak tecie krv z nosa pri kasli - Drosera rotundifolia 9Ch
- napinanie a vracanie po kasli - Ipeca 9Ch
- grganie pocas kasla - Sanguinaria candensis 9Ch
- tecu slzy a kycha pri kasli - Squilla 9Ch
- kasel ma chraplavy zvuk nieco ako psie stekanie - Spongia tosta 9Ch

jarka007
9. jan 2009

Nie je to nic strasne, minuly rok to mala nasa 75 rocna babka.

V prvom tyzdni pomahaju ATB Erytromicin, potom uz nie.
V ziadnom pripade nic na vykasliavanie, iba sa to zhorsi. Ziadne sirupy a pod. V pripade potreby vytahovat rukou.
Najlepsie je:
- vysokohorsky vzduch,
- kravska alebo prasacia mastal (nitrogenny vzduch) ,
- jaskynny vzduch.

tina_
12. jan 2009

Prajem vám skoré uzdravenie, dúfam, že malý bude čoskoro ok.

Zase sa mi ale natíska otázka, AKO mohol dostať čierny kašeľ, keď bol proti nemu očkovaný.
Navyše všetky ostatné príznaky, znížená imunita, onkomarkery len poukazujú na vedľajšie účinky očkovania, je to smutné.

roasha
13. jan 2009

lennyd,malemu prajem skore uzdravenie. 🙂
....a neda mi/aj ked to nie je tvoj pripad/.......ked citam ako mamicky vsemozne bojuju proti ockovaniam,som s toho zhnusena!-nielen ze ohrozuju svoje,ale aj nase deti! 😠 🙄

jarka007
13. jan 2009

roasha ???
co to s tym ma spolocne ?
neockovane deti ohrozuju ockovane ?
Si v inej teme, ak sa chces "vykecat" je tu vela inych tem na ockovanie.

titkovamiriam
13. jan 2009

fuu a to kde preboha mohol chytit?

mywiel
13. jan 2009

Roasha si mimo... 🙄 🤐

roasha
13. jan 2009

.......nemyslim ze som mimo,a mna nezaujimaju nazory mamiciek,ktore su proti ockovaniam 😉
poprosim to dalej nerozvadzat v tejto teme,sem to nepatri... 😉 🤐

mywiel
13. jan 2009

Asi si necitala, ze ockovania nechrania na 100% a aj tak mozes dostat tu danu chorobu aj ked si na nu ockovana... 🙄

roasha
13. jan 2009

mywiel,nic nove si ma nenaucila... 😝 ........a aby ockovanie chranilo na 100%,tak to uz by bola tazka frajerina 😀 ,......ale po kazdom ockovani je dostatocne mnozstvo protilatok,aby organizmus zvladol napr.take choroby,na ktore sa pred par rokmi bezne umieralo. 🙄
....som chemik,tak ty ma toho vela nenaucis. 😝 🙄