Čo najrýchlejšie zaberie proti sopleniu?

yvka
26. sep 2008

Ahojte,
no tak ani nás to neminulo. 😒 Ešte včera som sa sestre dušovala, že jak fajn, že naša Dianka ešte nebola chorá. No a po celej neprespanej noci teplotkujeme. Nádchu má hroznú ani dýchať nevie, potom sa samozrejme budí a plače.
čo tak najrýchlejšie zaberie proti tým soplíkom?? Poraďte prosím...
Dala som jej Libenar, no ale neviem, neviem! Teraz zaspinkala.... 😕

shela
26. sep 2008

yvka...skus odsavat...a nevsimla si si ze sa spravala nejako inac posledne 2 dni?? Lebo mi sme zatial mali len 3 dnovu horucku a presne takto to bolo ako u vas..ten posledny den je teplotka najvyssia..na 4 den sa objavuju ako keby mapky alebo male vyrazticky..po 24 to mizne...ale keby ste aj zajtra mali vysoku teplotku tak potom to 3dnova horucka nieje a treba utekat do lekara...a proti teplotke davame panadol- cipok alebo sirupcek

yvka
autor
26. sep 2008

No malinká len včera večer začala chrčať v nošteku, tak už som niečo šípila. No a v noci nespala lebo nevedela dýchať ale teplotu nemala. Teraz poobede jej stúpla na 37,3 takže ešte čakám že je vybehne.
No a správanie? Ona za posledný týždeň spinkala horšie, budila sa viac, ale pripisovala som to zúbkom, lebo bola celkom fit, veselá, vysmiata. Teraz je citlivá,nervózna, no proste choručká. ☹
Dúfam, že to ostane len pri tej nádche. 😉

yvka
autor
26. sep 2008

No a soplík jej odsávam. Mám takú elektrickú odsávačku. Celkom dobrá. No ale ja už nič nebudem radšej chváliť, lebo mám pocit že sa mi to vráti ako taký bumerang 😵

shela
26. sep 2008

yvka..joj tak to potom sa nestrachuj...vsetko to ma zo zubkov ..dokonca aj nadcha je sposobena zubkami..a ta teplotka je v norme ..nedavaj jej lieky nadarmo az ked jej vyskoci na 38,5 po odratani az vtedy jej daj nieco...normlane lekari odporucaju cakat kym teplota nevystupi na 39 ale ja davam uz pri 38,5...niektore deticky maju takuto teplotu ako mate vy nonsstop...je to ako ich normalne teplota...ale kontroluj tu teplotku pri zubkoch by nemala velmi vyskocit...povacsine su to take mierne teploty

yvka
autor
26. sep 2008

Tiež som toho názoru že panadol až po vyššej teplote, no MM by jej dal hneď.
Zatiaľ mame len dva zúbky dole, tak čakám čo sa z tej teplotky vykluje. 🙂

shela
26. sep 2008

yvka...nie netreba fakt davat panadol kym to nieje fakt potrebne..dieta si takto buduje imunitu...telicko s tym zabojuje samo neboj...len fakt ju straz..nam raz teplotka vyskocila skoro na 40 ale to bolo z tej 3-dnovej horucky...a to som malej dala panadol a ked sa zobudila tak mala taku teplotu ze az...az sok chytila chudacik...to mala take krce..tak hned som davala zabali ale nastastie to preslo a vsetko je OK

hellosona
26. sep 2008

nas maly bol tiez 1.x chory 😔
dr. nam odporucila na sopliky kvapky Sinupret... su fakt super. vyhodou je, ze sa papaju a nekvapkaju do nosa. uvolnuje to aj hlieny pri kasli. su to len bylinky, takze odporucam. ja ix momentalne tiez jem, lebo som oxorela s malym. zelam skore uzdravenie.
tiez som pocula, ze pokial nie je teplota nad 38,5, tak netreba panadol...

yvka
autor
26. sep 2008

No tak to vysvetlite môjmu mužovi 😀 😀 Zatial som je nič nedala. Už sa tušim prebudila tak ju idem skontrolovať, zatial papa

arieska
26. sep 2008

yvka a nejdú jej zúbky?
my sme tiež mali takýto stres mesiac dozadu, v noci vysoká horúčka, pohotovosť...na druhý deň po teplote ani stopy, zato sa o 3 dni na to vykľul zúbok

alusha
26. sep 2008

my mame tiez prvu chorobku, sopliky, kasel a zachripnuty je... doktorka nam dala kvapky fenistil, kvapky do nosteka a prave naopak - kazala davat panadol - preventivne, aby nedostal zapal priedusiek... len nas drobec ho vobec nechce, hned ho vyzvracia...

junovka
26. sep 2008

MY SME SA VCERA RANO TAKTO ZOBUDILI.Cely den bol na figu, sice teplota mierne zvysena, sople...vecer straaaaasny plac, noc vseliaka a dnes.....vidim, ze sa nam tlacia 4 OCNE!!!! zubky naraz. 😝 😝

shela
26. sep 2008

alusha...ale panadol nie je na prevenciu..panadol je proti horucke...na prevenciu ti mala dat na to urcene lieky...protizapalove 😕 moja neterka ma takto znicenu pecen..svagrina pocuvala na slovo lekrov az nakoniec teraz nesmie podat ziaden liek pretoze malinka by bola na tom velmi zle...a este ma kompletne zniceny imunitny system.. takze chyta kazdy virus ktory je v okoli

junovka
26. sep 2008

...preventivne???? 😕 to pocujem tiez prvykrat 😒 ...ja by som to tiez nedavala 😉

junovka
26. sep 2008

Alusha...a co tak skusit homeopatika?Ja na ne nedam dopustit 😎

alusha
26. sep 2008

ved mu ho uz ani nedam, rano ho dostal a hned aj vyzvracal...

shela
26. sep 2008

alusha...tak potom skoc do lekarne a tam maju aj cipky do dupky...ale to daj fakt az pri teplotke 38,5...tie cipky je to iste ako sirupcek

alusha
26. sep 2008

ved asi ich skocim kupit, ale zatial teplotky vysoke nema, tak dufam to prejde aj bez nich...

junovka
26. sep 2008

Ak este mozem....nam sa osvedcil pri teplote Brufen sirup, zabera do polhodiny, kdezto pri Panadole baby trvalo hadam aj 2 hodiny, pokial zabral 😝 😝

yvka
autor
26. sep 2008

No tak už som späť. Dala som jej nasivin kvapky pre dojčata a zase spinka. Panadol som jej nedala lebo má stále len zvýšenú teplotu. Možno to budú tie zúbky. Neviem. Ale pri spodnych jednotkách sme tiež v noci horšie spinkali ale nemala teplotu ani soplíky. Už dlhšie sledujem že viac hryzká a masiruje si horné dasenká ale stále nič.
Dúfam že sa v noci už lepšie vyspinká. Hmmm moje dievčatko ☹ ☹

junovka
26. sep 2008

Yvka, my sme doteraz tiez nemali vobec teploty pri zubkoch....az teraz pri OCNYCH 😝 Skusila si dat od homeopatikach Chamomilla vulgaris?Nam to strasne pomaha 😉

yvka
autor
26. sep 2008

neskusala som, čo to je? je to sirupček?

junovka
26. sep 2008

Yvka, Chamomilla vulgaris su homeopatika, ktore sa uzivaju, ked dieta zle znasa rast zubkov.Su to malicke granulky, ktore sa nechaju rozpustit bud v caju, alebo v puse dietatka.Nam ucinok po nich nabehuje do polhodinky.Precitaj si temu Homeopatika-tam je to vsetko popisane 😉

yvka
autor
26. sep 2008

pozriem, dik.