Čo pomôže dieťaťu pri hnačke?

natali7
11. apr 2014

nebereme ani antibiot.ze by s toho...no neviem. ze by mu jedlo nesadlo?? ale to sa este nestalo..:/ pozerala som ci nahodou dalsi zubok nejde ale nevidela som,tak nevim.prosim poradte ..vdaka

ludka140281
11. apr 2014

ak su časté a vodnate,išla by som k lekárke,ale poroz na dehydratáciu(nemusí jest,ale pit čierny čaj po troške,alebo čistu vodu) predpokladám,že píšeš o synčekovi....u nás vždy zabral čierny nesladený čaj....môžeš aj prebiotiká a dietku nasadit aspon na den 🙂 Ak by to pretrvávalo,navštív určite lekára,držím prsty....(čierny čaj je aj klasicky hystorický pigi čaj)

lara75
11. apr 2014

Najlepšie navštíviť lekára, hlavne ak je aj s teplotou, pre istotu. Ak nemáš možnosť, tak nasadiť Smectu podľa návodu, Hylak kvapky a dbať na pitný režim, vodu príp. čajík po lyžičkách. Môže byť nejaká viróza, moja 4 ročná má tiež mäkšiu stolicu už týždeň......

monicm
11. apr 2014

na zahustenie je dobrý banán,zavárané čučuriedky,varená mrkva,ryža,treba nasadiť dietu a zabezpečiť dostatočný prísun tekutín(nie veľa vody naraz,ale radšej po troche,či ako písala ludka čierny čaj).sleduj dehydratáciu,tú zistíš tak,že ho akoby uštipneš ak sa koža hned vráti na svoje miesto,je všetko v poriadku,ak nie,treba utekať do nemocnice,na rehydratáciu môžeš použiť aj kulíšek,je to rehydratačný roztok,treba ho piť po troškách

zara0201
11. apr 2014

Ryzovy odvar podla receptu, ryzu, varenu mrkvu, struhane surove jablko, banan. Ale radsej lekara, hnacka je u malych deti nebezpecna pre riziko dehydratacie.

matsab
11. apr 2014

neviem ako stare mas dietatko ale rusky caj alebo pigi caj je velmi dobra rada a potom sa dava ryzovy odvar: varis 1 liter vody a 1-2 polievkove lyzice ryze, varis 1 hodinu a potom to precedis a dolejes do 1 litra prevarenou vodou a podavas. toto mam vzadu na ockovacom preukaze napisane od detskej lekarky. a este pozor na tu dehydrataciu ked mal moj syn ako maly hnacky davala som mu striekackou prevarenu vodu kazdu chvilku lebo nechcel absolutne pit.tak dufam ze pomoze a ze sa z toho rychlo dostanete

evulikm
11. apr 2014

Ako radia baby, tak diéta a veľa tekutín. Dobrý je rehydratačný roztok Kulíšek. A moja lekárka vôbec neodporúča dávať takýmto malým deťom Smectu, ale tekute probiotika Enterina. Podľa nej, nech všetko zlé, čo má vyjsť von, nech vyjde a Smecta to zastavuje. Ale ak by dostal teplotu,alebo by ostal malátny, tak hneď k lekárke, alebo na pohotovosť. Držím palce,aby sa mu rýchlo polepšilo

mimibb
11. apr 2014

Mojej malej pri hnacke zaberu vzdy probiotika ENTEROL- dr nam ich odporucila a su fakt super, dokonca jej pomohli aj pri zvracani.

amigad
12. apr 2014

ja dávam malej čučoriedkovú výživu HAMI a tá zaberie vždy.