Čo pomôže na kiahne v ústach?

werciatko04
3. mar 2017

Ahojte vsetci chcem sa s vami poradit lepšie povedané ak máte niektorá skúsenosť s kiahnami ? a mali ste ich aj v ustach ????????? Čo ste na to dávali ? Mali to dosť zle znáša ma aj horúčky vysypal sa včera totalne celý a a stale sa objavujú nové a nové vyrážky Máme ich všade po hlávke v uchu v oboch aby som bola presnejšia robia sa mu nové fliačiky tak mer po celej tváry okolo nosa a úst a dnes som zbadala na kolko ma teplotu aj cez den a odmieta jest a mame ich aj v ustach vyzera to ako afty take biele ...... Dostala som dosť strach čo možme na to ? Na kolko kloktat nebude .. Ma 4 a pol roka . Na vyražky používame puder včera nam ho dostali na pohotovosti počula som že sa používa hypermangan ako kupel .... ale dr mi vyslovene kazala natierat tekutym pudrom ...... dnes som volala dr a povedal že mozem aj aj mozem striedať ...... viac menej mu telo oplachnem v tom hypermangane a po tvary trocha navlhcim tiez tym a okolo usi a na hlavke mu potieam len pudrom ..... neviem ci je toto dostacujuce ? Prosím poradte kto mate take to skusenosti vacsinou co som čítala staršie diskusie ste všetci maly lahký priebeh a bez teplot a vysevu v ustach .... samozrejme maly je dosť ťažký pacient ked že v ničom nechce spolupracovať a neda sa prehovoriť a najma pri natierani bodkovani s pudrom . Dakujem za každý príspevok .😔

werciatko04
autor
5. mar 2017

@ajsha123 no mi mameten problem ze mne si usta neevyplachne mamproblem mu to tam vobec streknut a nie som si.istaa ci suto kiahne vyzera to ako acty ma asi 4 ... len mu streknem 3 x denne tantum.verde mi poradili a B komplex mu davam ? Neviem co by som ine este mohla ?!

ajsha123
5. mar 2017

@werciatko04 nam dr.kazala uzivat 3x denne Fenistil kvapky. Ale mala som pocit, ze Fenistil kv.kazu vsetkym, tak som o tom nepisala. Ak sa podari streknut tantum do hrdla 3xdenne, tak to pomoze. Bez ohladu, ci sa Ti to zda ako kiahne alebo afty. B-komplex je tiez potrebny. Este mate horúčky?

werciatko04
autor
5. mar 2017

@ajsha123 teda dnes smme nemmali ani teraz vecer dokonca nic ... uvidime este do rana ... a ano davam mu ten tantum verde a jasne aj fenistil kvapky davame. Ma tie afty uz 2 dni . A na kiahne kupeme sa v hypermangane pudrom som ho natrela len raz prvy den bohuzial sa nechce dat natriet uteka a reve vrieska ako o zivot ....

ajsha123
6. mar 2017

Ja by som na Tvojom mieste zavolala doktorke, vysvetlila, ze mate kiahne - ale uplne vsade, aj v ustach... ze ci sa neda na to este nieco dat. Ak je doktorka v pohode, predpise Ti antivirotikum. Ono je dobre uzivat ho aj po kiahniach. Ten liek uzivaju mnohe deti na podporu imunity proti virusovym ochoreniam. Ak ma casto virusove herpanginy, chripky... - tak sa zvysi imunita voci tymto ochoreniam. Pocula som dokonca, ze mamicka vedela, ze budu mat kiahne, sla za dr., ta jej dala antivirotikum a tie kiahne mali v uplne lahkej forme...
Dieta ma totiz po kiahniach tak oslabenu imunitu, ze vacsinou do tyzdna-dvoch ochorie znova (angina, chripka, zapal hrdla, nadcha....) . Preto je dobre uzivat to antivirotikum. A je dobre, ak chodi do skolky, nedat ho do skolky minimalne 2 tyzdne, ale najlepsie mesiac.

werciatko04
autor
6. mar 2017

@ajsha123 dr som volala ....dnes vpohode aj v noci bez horucky funguje normalne tak pokracujeme v liecbe 🙂

mibi41
14. okt 2017

Mamicky co este davat pri kiahnach v ustach?

werciatko04
autor
14. okt 2017

@mibi41 mi sme dávali ten tantum verde .... A do dvoch dní sa to upravilo ...teda polepšilo 😀

viki2408
16. jún 2023

Dobrý deň prosím vás o radu mám 10mesačnu dcérku 2den mame kiahne a ma ich aj ustockach a na perach volala som doktorke ze co stim a povedali ze nato není nič ☹️. A veľmi tasko sa natiera také malé dieťatko s tekutim púdrom.