Čo si myslíte o dezinfekcii domácnosti ozónom?

majkalevice
5. jún 2014

Ahojte,

aké sú vaše skúsenosti ak nejaké máte, alebo aspoň názory na dezinfekciu domácnosti ozónom. Naozaj pomôže aspoň trocha pri prevencii a ochrane hlavne detí zo zníženou imunitou aby boli menej choré? ďakujem pekne 🙂

martina838
5. jún 2014

Ahoj Majka, môj manžel si dať vydezinfikovať ozónom auto. Mne sa to páčilo lebo to odstránilo aj zápach z klimatizácie. Nevedela som, že sa to dá aj doma. Je to dobrá myšlienka. Ak máš možnosť kto ti to príde spraviť tak odporúčam. Zdravie ti poďakuje 🙂

ikika
5. jún 2014

@majkalevice ja si myslim, ze cim clovek viac dezinfikuje, tym je to horsie... deti si musia budovat imunitu... ked imunita nepride do kontaktu s patogenmi, zacne bojovat sama proti sebe... 😒
A bakterie nie su len patogenne, su aj potrebne bakterie... volakedy ludia (nie je to az tak davno) mali hlinene dlazky, zili viac v prirode a nemali tolko alergii a imunodeficitov... na druhej strane, medicina v dnesnej dobe dokaze zachranit aj ludi s nie najlepsim genetickym zakladom, ktori by v minulosti neprezili... kedze som laik, neviem s urcitostou, kde je pravda... 😕
Riadim sa vsak zasadou, ze pouzivat v domacnosti co najmenej silnych chemickych prostriedkov - radsej volim eko prostriedky, ocot a pod. aj ked, samozrejme, aj ja pouzivam nejake chemicke prostriedky... 😉

majkalevice
autor
5. jún 2014

@ikika súhlasím s tebou 🙂 Tiež niesom zástanca chlóru a veľkého množstva chémie. Dezinfekciu ozónom som si vybrala, alebo vyberám práve pre jej 100% ekologickú formu. Niečo som už o tom čítala a ozón je plyn ktorý sa dostane do každej časti bytu a potom sa sám rozloží. Je to vraj ideálna forma pre alergikov ... kedysi sa deti hrali v bahne, v zime a prežili 😀 ale dnes je ina doba si myslim 😒

hradnapani
5. jún 2014

@majkalevice ako taka dezinfekcia prebieha? treba na to nejaky stroj?
ja som teda tiez zastankyna dezinfekcie s rozumom, ale raz za uhorsky rok sa mi ziada vseeeetko a vsade vycistit 🙂

barborax27
5. jún 2014

@ikika ja si myslím, že dezinfekcia je to čo nám dáva možnosť žiť zdravo a bez chorôb. ano hlinené podlahy a priemerný vek bol aký, jasne , že značne nižší a to ani nebolo toľko patogénov s ktorými sa dostali do styku. treba si uvedomiť že imunitný systém v človeku nie je zázračný systém, ktorý sa neunaví ak permanentne je vystavovaný značným infekciám všade, kde sa pohybujeme a ešte aj doma kde by sme si mali oddýchnuť a samozrejme aj náš imunitný systém, tak je rozumné mať aj byt, dom udržiavaný čistý a bez alergénov, choroboplodných zárodkov atď. je snáď jasné, že ani byt, dom nie je absolútne sterilné prostredie, ale udržiavať ho v rozumnom stave a pravidelne dezinfikovať je viac než nutnosť. Ozón na dezinfekciu som už realizovala v byte a môžem povedať, že je to absolútne najlepší spôsob ako dezinfikovať, dezodorovať byt, kde bývam. A je to úplne ekologický spôsob, žiadna chémia, čo som bola prekvapená sama, keď som to videla na vlastné oči ako to funguje a čudujem sa stále, prečo sa to nepoužíva v oveľa väčšom meradle a odpoveď je jednoduchá reklama savo a pod. A to ešte nevieš, že ozón sa dostane všade, kde sa ty nikdy nedostaneš a môžeš si myslieť ako máš všetko čisté v byte a ver tomu, že tam máš toľko baktérií a pod. , že možno ani nevieš koľko ich máš v sebe a o pár rokov, keď budeš mať zdravotné problémy sa budeš čudovať, prečo si chorá a keď ti doktor povie, že je to zlyhanie imunitného systému, tak si spomenieš na moje slová. Potom ťa položí aj obyčajná choroba, ktorú by si si ani nevšimla, keby si mala imunitný systém v priadku. Ozón aj doktor vie čo je, ten sa používa aj na dezinfekciu pitnej vody čo piješ, všetko to máš na internete , tam čo som sa dočítala tak ozón je to najlepšie čo môže byť na dezinfekciu sama som vyskúšala je to fakt super, ked potom vojdeš do bytu, svieži vzduch žiadne pachy, chemické osviežovače vzduchu som vyhodila a už žiadne nekúpila ..... Tak asi takto 🙂

elina25
5. jún 2014

zo mňa sa smejú že som paranoický čistotná a ja sa im snažím vysvetliť že minule som zožrala slaninu čo mi spadla na zem 😀 ale chudnem pssst

barborax27
5. jún 2014

@hradnapani na treba také zariadenie , ktoré sa dá do bytu a zapne sa a to vyrobí ozón z kyslíka čo je v byte. len treba dať všetky kvety a zvieratá preč z bytu. potom sa ten ozón rozloží na kyslík a vtedy dezinfikuje všetko. Tak som to našla na internete a povedal mi to aj ten sympatický mladý muž 🙂 čo doniesol to zariadenie.

tana85
5. jún 2014

@majkalevice my sme mali maliara, ktory pri stierkovani a malovani aj pouzil ozon, aby nas zbavil plesni, ktore boli v omietkach. vo vzduchu to nebolo az tak citit, myslim rozdiel, ale dali sme to spravit. nebolo to drahe, tak preco nie. myslim, ze to neublizi ak das urobit

hradnapani
5. jún 2014

@barborax27 fiha, tak to by sa mi pacilo, ze vlastne pri tom nemusim nic robit 🙂

majkalevice
autor
5. jún 2014

waaw dakujem za super reakcie ... to som ani nečakala 🙂 Tak tá dezinfekcia ozónom bude asi fakt dobrá. A ten prístroj čo mi donesú do bytu to je aké veľké? 😀

tana85
5. jún 2014

@majkalevice ja som ho nevidela, ale asi to nebude nic velke, maliar mal klasicke minivan auto a robil sam 🙂

ikika
5. jún 2014

@barborax27 ja nie som za to, aby bola v byte spina ani bordel... ani aby clovek chodil stale nainfikovany niecim... 🙄
Clovek ma mat cisto, upratane... nema mat prach, plesnive steny a pod.

Ja nie som apriori proti... napr. som za germicidne ziarice napr. v ordinaciach lekarov alebo v skolkarskych spalnach... 😉

K tomu veku... moja babka ma nieco cez 70 a sama si pamata, ze mali hlinene dlazky, ked bola mala... cely zivot je vitalna, energicka, cely den sa nezastavi... moja druha babka sa dozila 96 rokov a jej mama by mala o cca. mesiac rovnu 100vku... ja som najvacsi zdochliak z rodiny, prosim Ta, o zdravi mi nic nehovor, nechcem tu pisat litanie a rozoberat svoj zdravotny stav, vdaka...

aristka
5. jún 2014
zita19
5. jún 2014

Ozon je urcite lepsi ako chlorove pripravky. Ale s nicim netreba prehanat. Prilisna dezinfekcia narobi castokrat vacsie skody ako primerane mnozstvo spiny. V normalnej domacnosti nie je potrebna ziadna dezinfekcia. A aj v pripade infekcneho ochorenia treba zvazit, ci je skutocne bezpodmienecne nutne vyrabat bezbakteriove prostredie radikalnymi metodami. Clovek sa ma stretavat s bakteriami a virusmi aby sa mal cim zaoberat imunitny system. Ked sa imunitny system nema s cim zaoberat, tak potom bud uplne zlenivie a cloveka dorazi akykolvek polozdochnuty bacil alebo si z nudy zacne vymyslat alergie...

anjel35
6. jún 2014

Baby , ale dezinfekcia bytu ozonom je stara znama vec a poznali už ju aj naši rodičia. Domace horske slnka boli kombinovane, sluzili aj na opalovanie, na vyhrievanie dutin a liečenie koznych problemov a stredna biela trubica sa použivala na vyrobu ozonu. My pouzivame stary dobrý Solux od Chirany . Z miestnosti sa vynesu vsetky rastlinky a na 15 minut sa zapne pristroj. Vytvara taký čudný zapach - to je ten ozon, vy v tej miestnosti nezostavate. Potom to treba vypnut, pozor ale na oci pri manipulacii, treba pouzivat specialne okuliare, aby ste neskoncili na ocnom ako moj manzel 🙂 A takto postupujete v celej miestnosti. Takto 2 krat do roka dezinfikujeme byt.

domak2
6. jún 2014

@ikika no ja s tebou uplne suhlasim, ked sme boli s bratom deti, tak bolo u nas vsetko vyzehlene, vycistene, oziarene a to vsetko preto,ze nam to malo pomoct s ekzemom. Osobne si myslim,ze to je to co ho sposobovalo, teda nie ekzem samotny ale prehnane reakcie na akykolvek podnet. V kuse alergie na nieco ine. Ked som potom zacala pracovat so zvieratami, tak som kludne mohla hrabat seno aj ked predtym som kychala pri pohlade na pupavu. To iste ked som isla na vylet do Indie, proste sa mi tam vsetko radikalne zlepsilo, lebo sa imunita nenudila a nevymyslala si na mna 😀 Aj ked je mi jasne,ze to tak nemusi byt u kazdeho.
Ale v tejto teme ide asi aj tak len o propagaciu nejakeho vynoveneho horskeho slnka. Aj ked samozrejme moze byt nahoda, ze aj zakladatelka aj jej najvacsi poradca maju ten isty datum registracie. 😅

barborax27
6. jún 2014

@domak2 hej všetko je to pekné, príroda atď.a z tou propagáciou to ako myslíš, videla si tu nejaký názov zariadenia , firmy.... zjavne nevieš o čom hovoríš, lebo ani nevieš o čom je táto téma, splietaš nejaké horské slnko s niečím iným, toto nemá nič spoločné s nejakými ožarovaním a horskými slnkami. Ak si si nevšimla je to plyn, ktorý nielen dezinfikuje, ale rozkladá aj chemické škodlivé látky, treba len trochu na internete popozerať, tak z nejakými opaľovacími horskými slnkami to vôbec nemá sa prečo porovnávať. Aj ja mám doma horské slnko, ale ho nepoužívam a z istotou môžem povedať, že kto tu píše že ho stačí zapnúť a maté v byte ozón, ste na veeeľkom omyle. kto nevidel ako funguje zariadenie na ozón si bude myslieť, že má doma dezinfikované všetko ozónom 🙂 . Neviem ako vy ale jasom všetko na internete našla a sama som aj vyskúšala v mojom byte takúto dezinfekciu 🙂 . Ale zjavne tí čo tu tvrdia, že je to nejaké vynovené horské slnko a podobne ani nevedia ako to funguje a sú to tí čo to ani len nevyskúšali. 🙂 ja v tom mám jasno a nemám v úmysle nikomu radiť kde a ako si má objednať takúto službu. Ja osobne som využila neziskové združenie, ktoré vykonáva dezinfekciu ozónom. Nie je to firma a keď som videla to zariadenie ovládané dotykovou obrazovkou ovládané zabudovaným počítačom, tak som bola prekvapená, lebo na internete som videla rôzne takéto zariadenia, čo ponúkajú rôzne firmy dezinfekciu a takéto nemajú. To združenie to dáva za prijateľný poplatok, keď som videla aké peniaze pýtajú firmy... Je to tak kto chce ten si cestu nájde a tým, čo len frflú je mi úplne jedno čo si myslia, je to len a len na ich škodu. Ja som spokojná a určite zase si dám dezinfikovať od toho neziskového združenia, lebo to naozaj funguje a sú serózny. Táto téma sa mi zdá je o tom aby sa aj druhý zoznámili s niečím čo ešte nepočuli a neskúšali a chcú vedieť viac, tak taký čo to nechcú vedieť sa nemusia zapájať do témy, keď nič k téme nevedia povedať...... 😀

celasapremenim
6. jún 2014

nestiham dezinfikovat byt 🙂))))) a ozonom uz vobec
deti su vela vonku a casto aj na dedine, v bazene, na dvore, v lese, v trave aj v prachu, nie su alergicke, ani chorlave, ani utiahnute, umyvaju si ruky pred jedlom a pravidelne sa sprchuju, to nam musi stacit :D

barborax27
6. jún 2014

@tana85 tak to si mala asi zle vydezinfikované, lebo čo som mala ja dezinfikované, tak ten ozón bolo riadne cítiť v byte, bude to asi tým, že maliar mal určite slabé zariadenie. Ja som si dala dezinfikovať od neziskového združenia a ten mladý muž čo prišiel tak mi povysvetľoval ako to funguje. Povedal aj, že na SK používajú rôzne firmy zariadenia, ktoré sú véélmi slabé a nedostatočne vyrábajú ozón, že to sú väčšinou len do áut na dezinfekciu klimatizácií, ale na byt, dom to nestačí 🙂 . To čo on doniesol tak to malo dotykovú obrazovku a počítač v sebe, všetko ponastavoval a zapol. Keď zapol tak hneď bolo cítiť taký svieži vzduch pri tom zariadení, ale museli sme potom rýchlo z bytu von, lebo povedal, že to vyrába ozón až 20-30x viacej ako sa používajú do auta. Potom po dezinfekcii bolo v byte cítiť iný vzduch, rôzne kuchynské pachy atď. nie sú vôbec cítiť. Povedal, že treba dostatočnú koncentráciu ozónu, aby to bolo účinné.

barborax27
6. jún 2014

@ikika germicídne žiariče sú úplne na nič ,stači a internete pozrieť a zistíš, že tam kde svieti tam dezinfikuje, to znamená tam kde je tieň baktérie, vírus prežije, to sú také zastarané technológie, ozón je plyn a dostane sa všade aj do matraca, koberca..... a je oveľa účinnejší ako čokoľvek iné. viď. internet 🙂

tana85
6. jún 2014

@barborax27 nejdem ta presviedcat. ozonom nejak cistil omietky, na ktore potom daval stierku a dve vrstvy farby. takze to nemuselo byt to iste ako dezinfikovat oznom byt ako taky

barborax27
6. jún 2014

@tana85 ozón sa nedáva na omietku to je plyn 🙂 asi tam niečo iné dal 🙂

tana85
6. jún 2014

@barborax27 viem, ze je to plyn...radsej uz nebudem pokracovat 🙂

domak2
6. jún 2014

@barborax27 aha a tato tema z aprila sa mi potom asi len sniva vsak ? Aj tie odkazy na zazracnu neziskovku. Mne to je tak jedno,ale nehraj tu na mna divadlo. 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/problemy-po-prestahovani-upchaty-nos-a-problemy-s-dychanim/
Majka v nej pise, ze ozonom cistila uz v aprili tak preco sa teraz pyta

ikika
6. jún 2014

@barborax27 ok, je to tak, ako pises... len by som povedala, ze napr. v skolkarskej spalni, ked deti spia, je lepsie pustit germicidny ziaric, lebo sa bacile nicia "za pochodu" - ked je takych 40 deti v jednej spalni, ma to svoje opodstatnenie a v mnohych skolkach to pouzivaju...
Pri ozone, ako som spravne citala, nesmu byt v miestnosti ani kvety, nie to este deti.

Kazdy z tychto pristrojov je urceny na odlisne pouzitie... pisala som o germicidnom ziarici preto, aby si vedela, ze nie som uplne proti modernym zariadeniam... 😉

barborax27
6. jún 2014

@ikika to snáď nemyslíš vážne, že je germicídny žiarič zapnutý v prítomnosti detí!!!!!!!! Veď to je absolútne nebezpečné to žiarenie spôsobuje rakovinu kože a nesmie sa do toho pozerať!!!!Veď už samotná podstata toho je, že zabíja baktérie..... čiže ma vplyv na organizmus.

anjel35
6. jún 2014

@barborax27 Myslim si, že tato tema je o dezinfekcii ozonom. V mojom prispevku som s dezinfekciou ozonom suhlasila, nepovazujem to za hlupost, prave naopak. Aj napriek tomu zosmiesnujes sposob akym to robime, nakolko to nie je ten isty sposob a zariadenie, ktore ty ocividne propaguješ. Bez udania nazvu či s nim, davas prilis vela indicií, takže robis len reklamu.

ikika
6. jún 2014

@barborax27 ako si mi napisala uz predtym komentar, ze staci pozriet na nete... existuju germicidne ziarice, ktore sa pouzivaju bez pritomnosti ludi... a existuju germicidne ziarice, ktore sa pouzivaju aj za pritomnosti ludi...
http://zdravotnickepotreby.org/vyzarujuce-za-pr...
http://zdravotnickepotreby.org/vyzarujuce-bez-p...
😉

barborax27
6. jún 2014

@domak2 možno sa pýta, aby taký ako ty sa zapájali do diskusie 😀 Divadlo o čom,že ja som to vyskúšala a som spokojná a tebe o čo ide nie si ty náhodou platená firmou aby si sa zapájala do diskusíí a snažila sa rozvracať diskusie. Čo máš proti neziskovkám, či ti ide do kapusty a keď neziskovka robí dezinfekciu za zlomok ceny ako nejaké pofidérne firmy, tak jasné, že to niekomu oči kole. Však je to trochu čudné ako sa ty obuváš do toho čo ťa ani " akože nezaujíma" . Tak ak ide o divadlo tak ho robíš ty a keď ti je to jedno tak načo sa zapájaš do diskusie? 😀
Už tu boli kadejaké individuá čo sa snažili presviedčať o niečom inom ako sa venuje diskusia a ty v tejto diskusii zjavne zapadáš do tejto kategórie. Vieš ako je to prehľadné, keď sa niekto zapája do diskusie , čo ju vlastne podľa tvojich slov ani nezaujíma.

Mňe to príde ako normálne sa pýtať na dezinfekciu aj keď ju úž mala Majka urobenú , predsa je vždy veľa otázok a viac hláv viac rozumu názor na to či aj niekto iný má s tým nejaké skúsenosti a chce sa uistiť či aj niekto iný zdieľa podobný alebo rovnaký názor. Na to sú tu predsa tieto diskusie 🙂 Je to tak komu sa nepáči nech sa nezapája do diskusie to je slobodná vôľa a najlepšie je asi sa držať témy a keď tmu nerozumiem tak najprv na nezávislom, slobodnom internete si všetko naštuduj.
A ešte k tej neziskovke, keď niekto niečo robí preto aby ľudom pomohol a nechce nikoho žmýkať z peňazí, tak to je naozaj v dnešnej dobe zázrak, ako ty píšeš, tak potom je fakt tá neziskovka ZÁZRAČNÁ 😀 😀

barborax27
6. jún 2014

@ikika pozrela som to a je to tak ale je tu jedno veelke ale ,s tým nič nevydezinfikuješ len vzduch ktorý prúdi cez ten žiarič nič viac, všetky baktérie, ktoré sú na zemi, nábytku, posteliach....... nedezinfikuje!!!!!! jednoducho len vtedy funguje germicídne žiarenie, keď priamo svieti na tie baktérie,vírus...... ale toto nie 🙂
Ako som už písala ,veľa som čítala o ozóne a aj ja som videla tieto germicídne žiariče preto som to tak písala, lebo len vtedy by to malo význam keď priamo svieti. A viem, že ozón je tak efektívny, že tieto všetky hračky (žiariče) čo majú aj v čakárňach u doktora sú len na efekt. keď som sa začala zaujímať o ozón, tak na internete som sa toľko dočítala, že môžem s istotou povedať, že neexistuje nič a svete čo je lepšie ako dezinfekcia ozónom a môžete ma tu aj ukameňovať a aj z vlastnej skúsenosti to viem, mám to už odskúšané 🙂
Som čítala niekde, že v pivovarníckej pivnici zničili ozónom pleseň zažratú v tehlách ozónom zničili až do 12cm hlbky tehly. tehlu rozsekli a pleseň bola 12cm zničená, tak teraz budte všetci múdry ako by ste to a hlavne čím dosiahli? 🙂 to len tu na SK sme zaostalí ,v zahraničí je to bežná vec ozónuje sa voda, potraviny, odželezňujú sa minerálne vody čo sa predávajú v obchode, ozónoterapia na pokožku a samozrejme aj v zdravotníctve ale nie u nás, pretože u nás firmy potrebujú predať tie drahé grmicídne zariadenia čo nemôžu predať v západnej európe, lebo tam nie sú taký blbý ako my a používajú ozón 🙂