Cystografia u 3 mesačného bábätka

bakuska
19. okt 2013

Ahojte, potrebovala by som poradiť, resp. počuť váš názor, skúsenosti. Moja dcérka mala 3 mesiace, a v pondelok večer dostala vysokú horúčku, na pohotovosti povedali že to je angína, no podľa moču na druhý deň ma moje dr. poslala do nemocnice so zápalom obličiek. V moči jej našla laukocyty a CRP hodnotu mala 40. Od utorka teda ležíme v nemocnici, teplotu mala iba raz - vtedy ked sme išli na pohotovosť. Moč už mala negatívny, takže si myslím že sa z toho dostala celkom dobre a rýchlo, no aj napriek tomu že mala tento problém 1. krát, chcú jej robiť cystografiu, čo si myslím že nie je pre 3 mesačné bábo úplne vhodné rentgenovať.. Aký máte na to názor?? Myslíte, že mám odmietnuť toto vyšetrenie alebo bude lepšie keď ho urobia? Inak sono obličiek mala OK...

janinah
20. okt 2013

ak je sono v poriadku,tak načo cystografiu? daj si to vysvetliť,môjmu synovi to robili,ale bol starší a mali na to dôvod...ako matka máš právo odmietnuť akékoľvek vyšetrenie

aaalena86
20. okt 2013

Dobrý večer.Neviem či cystografia je to isté ako gamagrafické vyšetrenie.Más poslali na to ,tak neviem,či je to niečo iné,ale to isté.Malej to robili,keď mala 2 mesiace.Pichli jej nejakú kontrastnú látku a potom pol hodiny sledovali ako jej pracujú obličky.