Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

elenkataki1
7. aug 2016

moje kamošky boli kvôli výskytu down v rodine na predimplantačnej diagnostike v Reprogene a niektorým vyšli zlé výsledky. Odpovedajúc na otázku Isabel- neznášali to ľahko, je to večná dilema, každý chce mať zdravé dieťa

ewinka
10. aug 2016

Ahojte vsetci 🙂, prosim vas dcerka ma DS, ma 5mesiacov a nedari sa nam priberat, neviete mi prosim poradit neake dobre mliecko na priberanie? Brali sme aj inftrini ale vysledky nie su az take...malinka je po pripravnej operacii tzv banding a caka nas finalna operacia srdiecka. Kojila som ju ked sme prisli po 2mesiacoch domov z DKC ale namahala sa a ja som nemala dost mliecka, tak som presla na Sunar lebo vraj z toho najlepsie priberaju. Dakujem krasne za ochotu a prajem nam mamickam s DS slnieckami hlavne vela zdravicka a mimochodom, ano vedeli sme, ze sa nam narodi dcerka s DS lebo to je najcastejsia otazka, ked poviem, ze mala je downik 🙂

elah
10. aug 2016

Ahoj ewinka. Naša malá tiež nechcela papať, veľmi sa namáhala. Skúsala som rôzne mliečka s tým, že snád jej bude chutiť. No...v tomto ťa sklamem, pomohla až operácia. Po nej nám krásne začala papať a rovnako aj priberať. Týmto som ti síce nepomohla, ale je možné, že ani tvoj špuntík na tom nebude inak, kým sa nebude mať lepšie srdiečko.
Veľa šťastia na operácii.

ivikity
11. aug 2016

@ewinka ahoj,mám dcérku s ds,keď bola maličká,kojila som ju,ale veľmi slabo priberala,tak keď mala zhruba 5 mesiacov,začala som jej dávať Bebu,kojila som ju aj naďalej,ale dokrmovala som ju Bebou a začala priberať 🙂 potom neskôr som Bebu nahradila mliečkom Babylove z DM a v pohode,chutilo jej aj to..moja malá má vadu na srdiečku,ale vďakabohu nijak ju to neobmedzuje 🙂 želám veľa šťastia 🙂

ivikity
11. aug 2016

@ewinka inak,máme tu súkromnú skupinku Downov syndróm,nechceš sa k nám pridať?

ewinka
15. aug 2016

elah a ivikity dakujem krasne za Vase prispevky 🙂 v stredu ideme do BA na vystrenia a rozhodnu sa kedy bude operacia srdiecka....robili nam vyter z nosteka a mamo zlateho staphylokoka ci ako to mam napisat ale nastastie mozeme ist do BA, dam jej probiotika, mozno sa to zlepsi do stvrtku, kedy tma mame byt hned rano ale sme z daleka, preto ideme den vopred a poprosim ivikity do skupinky, potesi ma to lebo v okoli zatial nepoznam nikoho s podobnym babatkom :-* :-*

bebabetka
2. sep 2016
bebabetka
2. sep 2016

Ojoj mi to odoslali bez textu😄 Môžeš ma prosím volako pridať do vašej skupiny ? Náš chlapček je tiež slniečko ☀️

bebabetka
2. sep 2016

Som tu nová a som veľmi rada že som vás tu našla 😉

bebabetka
2. sep 2016

@amia toto asi najkrajší výrok čo som doposiaľ počula "A teraz viem,ze ked budem cakat druhe babo tak o amniocenteze nechcem ani pocut." ďakujem až som sa rozplakala lebo presne tak to cítim aj ja

lauricka
2. sep 2016

@peter952 vy si dajte pozor, aby onedlho nevymazali vas za vase agresivne spravanie sa, uz hadam niet temy, kde by ste netlacili svoje ockovanie, tiez uz mnohym moze onedlho prist trpezlivost.

bebabetka
2. sep 2016

@canerko to nie je len na Sk ale aj inde (žijem v Taliansku) mne to oznámil detsky primár 3 dni po narodenení a to spôsobom citujem" áno je 100% down !" A ja sa pýtam : prosím ?(ledva som stala na nohách po cisárskom ) a on ma doslova znosil "a vy ste si to nevšimla !!??" A ja mu na to : je to moje prvorodené dieťa a pre mňa je to najkrajšie dieťa na celom svete! A potom som sa nervovo zrútila ...v tehu sme nerobili žiadne testy lebo sme boli na 100% rozhodnutý prijať naše dieťa nech sa deje čokoľvek ...nešlo o to že sa nám narodil chlapček s Ds ale išlo o to ako mi to podali ...(žene ktorá práve porodila a ma hormóny Jak na husenkovej ...)ďakujem že tu sa možem vyrozprávať a viem že ma pochopia (dúfam 😉)

pincsike
12. sep 2016

@ewinka aho, nám pomohol pyridoxin , na odporúčanie nerologičky sme začali brať asi od 6-ich mesiacov pol tb. denne a konečne sa na neho začalo lepiť 😉

ewinka
13. sep 2016

@pincsike dakujem krasne 🙂, my budeme mat zajtra 6mesiacov a v nedelu ideme do BA lebo sme objednani na katetrizaciu, tak sa tam spytam 🙂

plnenapaprika
13. sep 2016

@ewinka
Ahoj, ja mam predcasnika, a mali sme nariadene mliecko beba teraz neviem presne ten nazov ale druh pre predcasnikov, proste take strasne vyzivne, aby tie drobatka priberali. Druha vec je ale ze beba je dost tazka, nam nesadla maly mal vetriky, a ked uz dosiahol nariadenych 4500g, sme ho vymenili za Hipp...ale z tej beby fakt velmi priberal, z 1800 bol za chvilku velky chlap
good luck!!!

ewinka
14. sep 2016

plnenapaprika dakujem krasne ale my sme mali dlhodobo krvicku v stolici, najprv si mysleli, ze je to kvoli liekom na riedenie krvi lebo nam pri operaciu nestastne prerezali cievu a mala Anicka ma trombozu ale nakoniec to bolo kvoli mliecku a preto mame speci mliecko Neocate uz druhy tyzden ale zacali sme uz zaradzovat prikrm, tak verim, ze aj to pomoze k priberaniu 🙂

plnenapaprika
20. sep 2016

@ewinka
Drzim velmi velmi palceky!!
mna to len napadlo ta beba, lebo nam maly vyslovene priberal rychlejsie ako ine deticky...ale veru, bola ulava prejst na Hippko. No, a nakoniec aj my skoncime asi na Neocate, lebo maly ma zrejme alergiu na mliecnu bielkovinu, a ine mliecko nemoze...to je zivot :/
Pozdravujem Vas!

ewinka
23. sep 2016

@plnenapaprika dakujeme, uz sme po vysetreniach a cakame, kym nas pozvu na operaciu a ano to je zivot ale zvladneme to, ved sme mamicky 🙂

zuzana219
5. nov 2016

@ivikity Dobrý deň, máme 6 ročné dievčatko s DS. Mohla by som sa pridať do skupiny?

ruziatko
5. nov 2016

@zuzana219 je súkromná skupina : Máme dieťa sDS . Doporučujem tam sa prihlásiť.

ivikity
5. nov 2016

@zuzana219 dobrý večer,písala som vám ip 🙂

bebabetka
5. nov 2016

@ivikity ahoj 😉ja som aj písala a nikdo mi neodpísal a neviem ako sa tam prihlásiť ...môže mi prosím niekto poslať pozvánku alebo ako to funguje ? Ďakujem 😉😘

gudulo
5. nov 2016

@zuzana219
@bebabetka poslala som vam pozvánky do skupiny

bebabetka
5. nov 2016

@gudulo ďakujem 😘😉

sobka65
26. jan 2017

Ahojte, neviete či má význam delfíno terapia aj u dospelých ľudí trpiacich Downovím syndrómom ?

sobka65
26. jan 2017

Ak nie chcela by som sa taktiež opýtať čo je pre týchto ľudí vhodné ? (kúpele/more..)

lucka33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barboragonova
25. apr 2018

@michalka78 ahoj a podozrenie na DS ti dali hned po narodeni?

michalka78
25. apr 2018

@barboragonova ahoj..ano hned po narodení to vedeli,ale mne to oznámili až na druhý deň ráno..

barboragonova
25. apr 2018

@michalka78 my sme 7 dni v nemocnici koli komplikaciam po porode.myslite ze by si uz doktori vsimli keby mala dcerka ds?