Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

tajga
6. okt 2006

tá lekárka je asi pipina, raz sa jej to vráti, na takých sa treba sťažovať, alebo ich ignorovať. 😒 . Zisti si kto je najlepší odborník a chod za nim nech si malú prevezme do svojej starostlivosti, ja to tak robím. Matúška operovali na očko, lebo škúlil, potom mal dve urologické operácie, dvakrát nosné mandle, všade som ich hned informovala že chcem byť oboznámená s každým vyšetrením a každou liečbou a aj som bola, boli to len take prkotiny ale strach som mala velký a dnes je to v pohode, je to nezbedník nepozorný, každého lekára som osobne vybehala, mne neušli 😀

amia
autor
6. okt 2006

ale nic nieje prkotina, predsa to bola operacia nech trva 10min. alebo 10hod. vzdy sa moze nieco stat, hlavne ze to dobre dopadlo 🙂
A urobim to tak, hned na druhy tyzden pojdem vyzistit co a ako.
Tak idem troska odpocivat, prajem dobru nocku 😉

nikolasko
7. okt 2006

amia vaša Dorotka je prenádherná a klobúk dole určite ste super rodičia prajem vám všetko najlepšie do života a vela trpezlivosti

amia
autor
7. okt 2006

dakujeme nikolasko, aj vy ste zlatucka rodinka, maly stale usmev tak je dobre 😀

draga
9. okt 2006

amia držím moc palečky a buď stále tak statečná jako jsi...ne každá z nás by to asi zvládla a o doktorech si myslím svoje!!! Pokud můžeš raději si najdi nějakého, který má jiný přístup, protože máš tolik starostí a ještě aby tě otravovali doktoři, místo aby poskytli oporu...myslím(e) moc na vás. D.

amia
autor
9. okt 2006

draga dakujeme 😉 moooc

atam
10. okt 2006

Ahojte všetci,ďakujem Bohu za všetky vaše srdiečka,za to že ste,za všetky krásne dojímavé a povzbudzujúce slová,plné lásky...
Všeci sme tu na zemi preto,že si to náš Pán prial a máme svoje poslanie.Iba Boh to môže zmeniť.Všetko máme prijať tak,ako to život prináša.Ako z nášho pohľadu zlé,tak aj dobré.Ani ja neviem,čo má pre mňa Pán pripravené.Ale už teraz za všetko ďakujem.
Ste super!

amia
autor
10. okt 2006

atam krasne si to napisala 😵

atam
10. okt 2006

Ďakujem,amia a prajem veeeeeľa požehnaných dní.
(aj všetkým)😵 😵 😵

atam
12. okt 2006

Dobré ráno všetkým a pekný deň! 😵 😵 😵

kveta
12. okt 2006

amia, mali by ste si s manželom začať budovať sieť známych a blízkych, ktorí Vás občas odbremenia, aby si nebola stále len s malou, ale aby si si občas mohla vyjsť do sveta bez starosti, čo je s drobcom. Budete ten oddych občas potrebovať. Ľudia okolo takej rodinky, ako ste Vy, sa spravidla trocha stiahnu, lebo sa boja, ako ponúknuť pomoc, aby sa rodičov nedotkli, takže je to viac na Vás, rodičoch, aby ste dokázali požiadať o ich pomoc.

Veľa krásnych chvíľ Vám želám.

amia
autor
13. okt 2006

taaak a dorotka sa nam prevraca 😅 sice zatial len z bruska na chrbatik ale uspech ... krasny pocit sledovat dietatko ake pokroky robi 😵
kveta: asi neskor, lebo raz som to vyskusala a nebolo to ono 😲 ked mala 3 a pol mesiaca, tak sme sa z manzelom rozhodli, ze si pojdeme oddychnut na 3 dni do Rajeckych Teplic, boli z toho 2 dni a prisla som viac unavena ako som tam isla 😀 strasne mi chybala 😵 ...

joka
13. okt 2006

To je krase, takze krok vpred. Drzim palecky aby boli vascie a vacsie. 🙂

amia
autor
13. okt 2006

s laskou ide vsetko lahsie 😅 no nie... 😵

atam
13. okt 2006

amia,nechápem,prečo píšeš,že zatiaľ len!To je veľký úspech,nezabudnite ju za to odmeniť oooobrovskou pusinkou a úsmevom. 😵

amia
autor
13. okt 2006

atam ja viem, ze to je velky uspech ....

sara2
15. okt 2006

Amia,drzim palce vasej krasnej rodinke.Tak ako napisala lienka41 ze si vynimocna zena je to pravda a aj to ze Boh nalozi na plecia cloveku len tolko kolko unesie.A este som pocula nazor,ze deticky s postihnutim sa rodia len silnym zenam.Mne to povedala lekarka u nas v nemocnici.Nam sa narodilo v novembri minuleho roka dievcatko s raztepom peri a podnebia.Taktiez sa to na ultrazvuku neukazalo a mala som podla mojho gynekologa ukazkove tehotenstvo bez problemov.Predtym sme uz o jedno dietatko prisli,potratila som v osmom tyzdni tehotenstva.Nasa bambula oslavuje o 3 tyzdne prvy rocik a mame z nej obrovsku radost.Pre mna to bol strasny sok ked som ju uvidela bezprostredne po narodeni,ale ked nas previezli do Banskej Bystrice na prvu operaciu,az tam som si uvedomila ze to co ma nasa Sarinka je malina oproti problemom ake tam deticky mali.Zatial sme absolvovali 2 operacie a ak Boh da tak budu posledne.Sarka uz zacina chodit,rozpravat mama ,tata,baba robi nam obrovsku radost.Mozno ju budem viac rozmaznavat ale vidiet ju kolko si to dietatko uz vytrpelo bolo hrozne.A preto ta chapem.Kazdy den bude len a len lepsi.Strasne vam drzim palce.

csicsi
15. okt 2006

amia, máš náááádhernú dcérenku a držím Vám palce aby Vám všetko vyšlo!

amia
autor
15. okt 2006

sara2 krasnu spravicku si nam napisala, velmi si to vazim 😵 a vy mate doma malu herecku ako pozeram je zlatulinka 😉 tiez mas za sebou uz dost ale ako pises potom sama radost, je to uzasne pozerat na taketo nase "ine"deticky ako rastu a robia pokroky 😵 Kedy sa malinka narodila? aj ja som novembrova(18) drzime vam palceky moooc

csicsi:juj ani napisat to neviem 😀 dakujeme moc 😵

juliasisa
15. okt 2006

ahoj amia,krajsieho mikulasa som v zivote nevidela 😵 😵 😵

bublinkajasminka
16. okt 2006

amia, si úúžasná maminka......všetkým nám tu dodávaš optimizmus - aspoň ja to tak cítim a tvoje maličké dievčatko akoby tak trošku patrilo aj nám - ale v dobrom vieš ako to myslím......je úžasná a všetky ti držíme palčeky s Dorotkou

babulka
16. okt 2006

Amia, Dorotka je rozkosny MIkulasko 🙂 Ked sme pri tom prevracani, nas Matik sa tak skoro neobracal, zacal az po piatom mesiaci, takze mate doma poriadnu sikulku. Zachvilu vam to sidlo bude behat 😉

amia
autor
16. okt 2006

😵 😵 😵

sara2
16. okt 2006

Ahojcek Amia,
nasa Sarinka sa narodila 6.11.2005.Takze cochvila oslavujeme prvy rocik.Urobime oslavu a potom pridam nejake fotecky.
A este,ze ste vybrali svojej malej nadherne meno.Mne sa tiez pacilo,ked sme uvazovali ake meno dame nasej malej.
Malu pozdravujeme a Sarinka jej posiela boztek na nostek.

bubatko
17. okt 2006

amia, ja tiez pozeram, ze sila, ze sa tak skoro prevracia!!! to je dost vynimocne 😅 😅 😅

amia
autor
17. okt 2006

sara2: ahoj 😉 dakujeme za boztek 😵 aj my posielame a tesime sa na nove fotecky
bubatko: no zatial drzi zo zdravimi detickami, co je uplne super, dufam, ze jej to vydrzi co najdlhsie. Dorotka ma formu MOZAIKA co je jemnejsia forma Downovho syndromu,popri chorych bunkach su zastupene aj zdrave, ktore tie chore zjemnuju, mozno aj preto je sikovna 🙂

kaciatko81
17. okt 2006

amia, ja verim tomu, ze sikovnost dietatka je vo velkej miere ovplyvnena aj tym, aku pozornost, lasku a starostlivost dostava od rodicov a okolia. no a dorotka jej ma vela, vela a je to na nej vidiet 😉

dorotka
17. okt 2006

amia tak to naozaj moze byt sikovne dieta ako som ti este pred zalozenim tejto temy
bude to krasny usmievavy clovek z ktoreho budete mat radost a niekedy budes az prekvapena coho je schopna 😉

bubatko
17. okt 2006

kaciatko ma pravdu pravducu!!!

aha, ak ma formu mozaika, tak to je pre nu trosku stastia navyse, ktore si nepochybne zasluzi aj ona aj vy 🙂

amia
autor
17. okt 2006

babule dakujeme 😵 moc sa snazime . ano s tou mozaikou je to stastie
Kaciatko81: kedy odchadzas?