Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

sara2
30. nov 2006

Ahojcek Amia.
Nechcem byt sprosta,ale su to riadny svianiari/pardon za vyraz/.Je mi z toho po precitani tychto riadkov fakt nanic.Mne sa nic podobne nestalo.Ale keby ano,tak sa budem mlatit za vlastne dieta ako lev.Pripada mi to akoby sme zili v komunizme,kedy postihnute deticky a ludi vobec skryvali pred svetom.Ved ide o cloveka,nie o vec...fuuuuj.Joj ale takto ti so svojim bedakanim nepomozem.
Tak nech sa to rozbehne,nech vam to vyjde a hlavne aby maly pokladik bol fit.
Drzime moc palce aby ste boli zdravucky a mali to cim skor a uspesne za sebou
Papa

cat
30. nov 2006

hm tie prihlášky sú rovnaké od r. 1994. a nie všetci v zdravotkách sú obludy, ja napr. som sa snažila pomáhať luďom ako som len mohla, píšem ti to lebo ma hnevá keď sa všetci hádžu do 1 vreca..ale my podradní zamestnanci neovplyvníme rozhodnutia šéfstva, tých by mali pranierovať 😠

amia
autor
30. nov 2006

ja som nepisala o tebe ani o podobnych ludoch... vy o takych veciach nerozhodujete to mi je jasneeeeee

cat
30. nov 2006

až teraz som si prečítala príspevok o 19:56, tak to je iné, v tom s tebou súhlasím, toto je naozaj riadne svinstvo, keď ide o tie operácie 😠

cat
30. nov 2006

ešte som chcela : Dorotka je úžasný smejko a tie fotky kde je ako mikulášik sú skvelé 😎 prajem ti vela sily a malinkej aby sa čoskoro polepšilo 😵

amia
autor
30. nov 2006

☹ to tak bude pokial niekto na postoch rozhodovania nezazije to iste. Tak ako nas prezident, ked ochorel tak hned sa hrnuli pristroje do vojenskej nemocnice 🤐

amia
autor
30. nov 2006

dakujeme 😵

svetluska.p
1. dec 2006

Ahojte kocky, Amia, musim sa pridat ku Cat. Teraz som si pozrela fotky Vasej malickej - smejko maly je to. Obdivujem Vas, pretoze nie je nic lahsie ako po zisteni, ze dietatko bude postihnute tehotenstvo ukoncit, alebo po narodeni dat malicke do ustavu. Nezazlievam to rodicom, ktori sa takto rozhodnu. Ale rodicom, ktori svoje dietatko aj napriek postihu s laskou vychovavaju a staraju sa on - patri moja hlboka ucta a obdiv. Je to krasne.
A v tom mikulasskom obleceni je na spapanie, drobec maly zlaty 😵 😵 😵 . Nech sa Vam dari.

sara2
1. dec 2006

Ahojte vsetky babenky,ktore prispievate do tejto rubriky.Chcela by som sa s vami podelit o zazitok,ktory som mala pri citani clanku z casopisu pre nas maminy Mama a ja.Ak ste citali o Dorotke tak je vam asi jasne ze islo o "nasu Dorotku".Jej mamina je jedna uzasna osoba a davam ju za priklad vsetkym tym,ktore vedia dopredu ze s dietatkom nieco bude a uvazuju vzdat sa ho nech si precitaju tento clanok.Nase deticky nech su akekolvek su tu preto,ze to Pan Boh tak chcel a my sme tu pre ne.
Drzme si palce a tesme sa z nich.

amia
autor
1. dec 2006

sarinka DAKUJEM za poklonu snad si to ani nezasluzim 😅 😵
Vsetko robim prirodzene tak ako citim... tak ako snad kazda maminka 😵 😵 😵

amia
autor
1. dec 2006

svetluska dakujeme Dorotka je taky nas maly usmievavy anjelik a nadovsetko ju milujeme 😵

tajga
1. dec 2006

šikulka a ako vidím tak už sedíte, dodávate mi energiu ked sa na fotky pozerám, amia ty si také tintítko chudučké, mladučké

zuzka111111
1. dec 2006

amia to je take slniecko nadhernee len ho bozkavat a bozkavat .. drzim vam prsteky 😀

bettina
1. dec 2006

Je to smutné. Ale bohužiaľ v tomto svete sa pravdy nedovoláš. Prajem všetko dobré. Amia, máte krásne dievčatko.

amia
autor
1. dec 2006

tajga 😀 este nesedime sami ale len s oporou 😉 a no chuda som az moc ale to sa urovna aj mamina bola po porode chudsia ako pred 😀 a az taka mladucha teda niesom 28 mam 😀
zuzka to ano furt ju lubkam az mi mama vravi, ze jej modriny narobim tym cmukulnim 😀
bettina dakujeme moc 😵

megg
2. dec 2006

ahoj, prave som docitala Tvoj clanok a teda musim priznat, riadne mi vyhrkli slzy do oci... 😔 Velmi Vam drzim palce aby ste nestracali nadej a aby nadchadzajuca operacia dopadla na vybornu 😵 A pri tom strachu co budes mat o malu pocas operacie, mysli len a len na to, ako to dopadne super a vsetko sa na dobre obrati. Drzim silno palce a pozdravuj aj manzela 🙂

amia
autor
2. dec 2006

megg dakujeme 😵 😵 😵 vzdy pomoze to povzbudenie 😵

lindda
2. dec 2006

amia Jedine co ja ktomu mozem povedat je, ze ta velmiii obdivujem ja by som to urcite nezvladla ,,,,,, Malinka je prekraaasne bebetko a dufam, ze ti bude robit iba radast zo zivota prajem Vam vela vela sil, zdravia a lasky 🙂

amia
autor
2. dec 2006

lindda dakujeme a nehovor tak, ze by si to nezvladla... 🤐 ja som si taku vec tiez nevedela predstavit ale prisla a beriem ju tak. Na take veci sa neda pripravit ani rozmyslat ako by sa clovek zachoval 😅
Ja mam kamaratky a kamaratov a kazdy mi hovori teraz, ze si mysleli, ze sa malej vzdam, ale su v soku ako to s manzelom berieme 😵 neviem cim to je 😕 mozno tym, ze obaja sme boli take "kvitka" na ziadnej akcii sme nemali absenciu, sama zabava a tak... a vidis 😅
Clovek nikdy nevie a v tazkych chvilach spoznas nielen seba ale aj okolie 😵 a no nechcem sa nejako chvalit ale aj ja som zo seba milo prekvpena, lebo ja som si o sebe myslela, ze som taka labilna hysterka 😀 vzdy ma vsetko rozhadzalo az neprimerane mooooc a teraz si hovorim, ze ma Dorotka naucila trpezlivosti a lahsie zvladat problem...
😵 😵 😵

danka2
3. dec 2006

Amia obdivjem ta al eto je o tom že to všetko prijímaš s pokoru a s láskou cv srdci. Inak mám nové číslo Mama a ja a tam si asi ty písala lebo meno a i príbeh tvojej Dorotky sedí 🙂 Je to tak?

amia
autor
3. dec 2006

danka 😵 😅 ano je to nas pribeh 😅

danka2
3. dec 2006

xi hned som to vedela 🙂 Tak len sa držte🙂

andy9691
4. dec 2006

Amia, všetka česť, ten článok ma dojal, máš všetok môj obdiv. Držím vám palce a prajem veľa šťastia.Určite operácia dobre dopadne a všetko sa zlepší. 🙂 🙂

amia
autor
4. dec 2006

andy 😵 dakujeme 😵

amia
autor
7. dec 2006

AHOJTE VSETCI< CO NAM DRZITE PALCE A MODLITE SA ZA NAS 😵 😵 😵
vcera nam volali z nemocnice, ze vypadlo dietatko z operacneho planu tak ze mame dojst a zoperuju nas. Dnes rano o 8 sme ju niesli na operacnu sal a za neskutocne dlhe 4hodiny cakania sme ju mohli zase vidiet. Najhorsie bolo to ked mi ostala v rukach jej deka a priniesli jej vecicky... a potom to neskutocne dlhe cakanie...
Dorotka je este na pristrojoch ale bojuje... tak drzte palce a modlite sa za nas aby neboli komplikacie a tak...
VELMI VAM VSETKYM DAKUJEME 😵 😵 😵
Mam zo sebou notebook tak budem podavat info, dufam, ze len to dobre, ako budem moct
ESTE RAZ DAKUJEME ZA PODPORU 😵 😵 😵

certica
7. dec 2006

amia, urcite to dobre dopadne. Myslime na vas a drzime pasticky 🙂 😵

nelika666
7. dec 2006

amia velmi vam drzim palce 😉

gulicka
7. dec 2006

amia, modlim sa za Vas, nech to dobre dopadne. Verim, ze ano. 🙂

tonicka
7. dec 2006

amia, posielame vam vela lasky a drzime palceky. Ste silne zeny a urcite to dokázete 😵

tweety22
7. dec 2006

amia, velmi na vas myslim a dufam, ze sa vsetko podari tak ako sa ma, nech ste vsetci stastni 🙂 🙂