Dcérka má Downov syndróm

amia
1. okt 2006

Dobry den. Volam sa Ria a 30.5.2006 sa nam narodila dcerka Dorotka s Downovym syndromom. Chcela by som Vas poprosit, ci by sa nedala do fora zaradit osobitna kapitola Postihnute dietatko. Verim,ze by sa tato tema ujala a rozvinula v peknu diskusiu. Dakujeme :o)
Ria amia@centrum.sk

zuzulik
12. jan 2007

dolinka,vela vela sil Tebe i Martinkovi,nech sa z toho chlapcek co najskor dostane a rastie Vam pre radost!

zuzulik
12. jan 2007

Amia,ako sa ma Dorotka???vloz nam nejake nove fotky,nech sa aj my potesime 😉

amia
autor
12. jan 2007

zuzulik ajoj, dobre sa ma, teda aspon sa tak tvari. foto nemam, bo mi strajkuje fotak 😠

petra25
12. jan 2007

Ahoj amia. I ked som citala vase postrehy, doteraz som sa nepridala, lebo som nevedela, co povedat ☹ Dnes som ale pozerala na STV relaciu o detickach s Downovym syndromom a tam pani doktorka povedala krasnu vetu - ze su to deticky, ktore maju navysse nielen chromozom, ale aj obrovsku davku empatie, tolerancie a nezistnej lasky, ktora spaja ludi 🙂 Tak dufam, ze tvoja Dorotka bude a je presne takymto dietatkom, rozdavajucim usmev a lasku - verim v to. Drzte sa 🙂

amia
autor
12. jan 2007

peti urcite bude 😵 😵 😵

sara2
12. jan 2007

Ahojte babenky.Aj ja som nahodou videla tu relaciu na STV.Dojalo ma najviac to dievcatko,ktore krasne hralo na violoncelo/asi to nieje spravne napisane/.Bola uzasna.A slova tej pani doktorky o tychto detickach boli fakt ako balzam na dusu...Cest takymto ludom ,ktori sa o taketo deticky staraju a vidia v nich uplne rovnocennych a hodnotnych ludi.

dolinka
14. jan 2007

ahoj maminy,

ospravedlnujem sa va, ktore ste mali odozvu na moj prispevok spred par dni a neodpisala som.. nakolko nemam kazdy den cas ist na net, ale ked si ho najdem podam vam nove ..verim ze len pozitivne info o timusikovi 😉 aj ked ho niektore premenovali na martinka 😉 🙂 /ale je to bystre, lebo to bolohned druhe meno v poradi, ake sme mu chceli dat! 😉 😀

kafulienka
14. jan 2007

...dolinka,
to asi to miesto bydliska, ja tiez niekedy citam len jednym BLICKOM a nie poriadne 😉
posielam aj ja + energiu...

dolinka
14. jan 2007

bola som zufala ked sa to stalo a potom najma tie prve dni v nemocnci som mala nonstop depresie a plakala som.. nechcela som zatazovat svojich znamych , lebo ja sa rada delim o veci dobre a pekne a naco trapit druhych, ked by nevedeli pomoct a beztak by necitili ake je to velmi bolestive pre nas rodicov..
Avsak neskor som to povedala par ludom a bola som nakoniec stastna, ze mi potom obcas zavolali, napisalai a prezivali to vsetko so mnou.. ulavilo sa mi tym.. je obrovska pravda, ze trapenie sa lahsie nesie , ked sa on podelis s niekym a radost sa tou istou delbou zase nasobi 😉 🙂 a tak sa so mnou tesili z kazdeho pokroku k uzdraveniu nasho maleho

a rovnako ma osviezili aj vase pozitivne a ucastne ohlasy na moj prispevok. .. je to, akokeby mi niekto laskavym pohladenim utrel slzy, dodal silu , ktoru stale velmi potrebujem a tiez vieru, ktoru hladam 😔

naozaj vam veeeeeemi dakujem!

dolinka
14. jan 2007

kafulienka 😉 🙂 dakujem, hned sa mi bude lepsie spat ! 😉 🙂

andy9691
14. jan 2007

Ahoj, dolinka, tak ako a vám darí? Čo máte nové? Myslím na vás a držím palce. Páčko

dolinka
14. jan 2007

a este pre tie, ktore zaujima/okrem nas rosicov a pribuznych : ), ako a preco sa stalo timkovi, co sa stalo..

vecer nechcel spat tak o 9tej este behal sam z chodby do obyvky aj cez prah a ja som sedela na stolicke a vytesovala sa aky je sikovny a to nemal este ani rok.. v noci sa casto budil a ja s totalnou migrenou a snahou odvyknut ho od tohto dlhodobeho zlozvyku som k nemu chodila dla teorie*3-5-7min.*medzitym plakal a hadazl sa po postielke.. nakoniec som po pol hodine rezignovla, nastahovala ho k nam, vypil flasu cajiku a po hodine dohovarania a tisenia nakoniec s mraucanim zaspal. zo sna fnukal az do rana a to nikdy predtym nerobil!hladkala som ho a o 5tej ked som mu isla navarit cajik, tak ma na rukach kopkal len jednou nozickou a jednu pastickou do mna buchal a cudne vrcavo plakal.. zasvietila som si velke svetlo a ostala som v soku..
skoncili sme v nemocnici, kde mu na 3 den po mnohych invazivnych a neinvazivnych vysetreniach na MR nakoniec zistili zuzenu dolezitu cievku na mozgu a tym ostala stvrtina mozgu nedokrvena..
ja som presviedcala vsetkych ze je to z toho placu, resp. sa mohol buchnut v postielke.. ae to mi rezolutne kazdy lekar poprel, ze z toho sa cievka nezuzi.. stale mam svojupravdu a oni patraju po tej ich odbornej medicinskej!
😔

aj ked ta diagnoza, ktora sa im zda najpriliehavejisa, je pre mna zial nepripustna ! 😔 a tak sa stale zmietam medzi radostou zo skoreho aprogresivneho zotavovania maleho a ich hroznou hypotezou o ktorej tu radsej ani nejdem pisat 😝

takze budte vsetky na nasej strane aby sme boli v prevahe ! 😉 🙂

dakujeme!!!!! 🤐

bzuco
14. jan 2007

dolinka
pomodlím sa za timka
držím palčeky

amia
autor
14. jan 2007

dolinka vsetky ti urcite budeme posielat pozitivnu energiu aby si jej mala dost na predavanie malemu Timkovi 😵 teraz je pre teba najdolezitejsie to, ze sa pekne pomalicky zotavuje a preteraz skus odsunut lekarsku hypotezu daleko prec... netreba sa jej venovat a vycerpavat na nej energiu 😔
posielame aj velike cmuuuuuk Timkovi a aj tebe 😅

dolinka
14. jan 2007

bzuco, amia.. dakujeme!!!! 🙂 😅

amia, cmukitko aj zlatej dorotke 🤐 🤐 🤐

elliana
16. jan 2007

amia, mas moj obdiv. Si skvela mamina, mas nadhernu dcerku. Viem, ze Dorotka bude vzdy stastna, lebo ma najlepsiu maminu na svete...

amia
autor
16. jan 2007

elliana 😵 dakujeme 😅

dadulik
16. jan 2007

ahoj amia, nemas nove fotecky Dorotky ? Ako sa ma mala nezbednica ?

amia
autor
16. jan 2007

dadulik nemam fotecky ziadne ale chystam sa nieco urobit s tym fotakom 🙄 (blbne mi) Inak sa mame dobre 🙂 nove nemame nic tak je kludanek 😀

sara2
3. feb 2007

Ahoj Amia.
Ako sa vam vodi,co mate nove?Dlho si sa neozvala.Pozerala som dnes do kalendara a tusim niekedy na buduci tyzden ma vasa princeznicka meniny.
Ze jej prajeme vsetko najkrajsie.A od Sarinky k nej leti boztek.

sue
4. feb 2007

Dolinka, veľmi vám držím palčeky...a prajem najmä veľa optimizmu...medicína napreduje neuveriteľne rýchlo..a kde nepomôže ona, určite pomôže mamičkin úsmev a jej pohladenie. Držkajte sa...posielam Timkovi veľa zdravíčka

amia
autor
5. feb 2007

ahoj sarinka tak nas skolila crevna chripka 😝 😝 😝 otrasneeee ale uz sme z toho najhorsieho vonku.
Ano Dorotka ma zajtra meninky 😵 zlatusik nas 😅 a vy ako sa mate?

janaliptakova
6. feb 2007

Dorotka všetko najlepšie k meninkam vela splnenych tužob a priani tvojej maminky 🙂

danona
6. feb 2007

amia- dorotke aj od nás k meninám všetko najlepšie, želáme splnenie všetkých sníčkov!!! 🙂
dolinka- máte peknučké fotečky,timko je nádherný blondiačik, je a bude parádny frajer 😉,želám vám vela vela optimizmu 🙂

mercy
6. feb 2007

Želáme Dorotke všetko najlepšie,cmuk 😵

kafulienka
18. mar 2007

amia,
drzim Vam palceky, aby ste to tak statocne zvladali aj nadalej 🙂
(ked vidim, ze ste doplnili album, tak si to vzdy pozriem,
mne osobne pohlad vasej dcerky z fotiek stale "nieco" napovie 😉 )

jahu348
4. apr 2007

Ahojte mamicky 🙂 .Obdivujem Vas vsetky,ktore mate postihnute dietatko.Ja by som sa len chcela informovat.Ja aj moj manzel mame rizikove zamestnanie.Manzel pracuje s radioaktivnym odpadom.Chcela by som babetko ale mam strach ci nebude postihnute 😢 .Vam mamickam,ktore mate postihnute deti,lekari nepovedali ake babetko sa vam narodi?Preco sa take deticky narodia?Je to dedicne alebo nieco zlyhalo pri vyvine plodu?Som smutna,lebo tuzim mat dieta a bojim sa.Prosim,poradte.Dakujem. Janus 😉

mimma
4. apr 2007

Dolinka, čítala som, čo sa stalo tvojmu synčekovi. Aj keď sa asi stále držíš svojej pravdy, ja sa skôr prikláňam k tej lekárskej. Nevyčítaj si to, určite si to nespôsobil plačom, ani búchaním hlavičky, to nie je možné, naozaj. Sú deti, ktré si hlavičku búchajú len tak a nič sa im z toho nestalo a nestane. Tú zúženú cievku tam mal už možno od narodenia- vrodená chyba cievky. A tým ako mozog rástol, tak prietok krvi sa zmenšil a už to nestačilo na to, aby to tam bolo dobre okysličené. A preto tie problémy. Naozaj, nič si nevyčítaj, nikto nevie, čo nosí v hlave a kedy sa to prejaví.Veľmi vám držím palce, aby sa z toho malý rýchlo dostal, deti sú v tomto na tom oveľa lepšie, ako dospelí, tak sa držte! A daj vedieť, ako sa máte. Mima.

janamacka
9. apr 2007

ahojte vsetky maminy, ktore ste pisali, dnes som nasla tuto temu a celu som ju preluskala, najskor pre to ze s postihnutými detmi pracujem a postupne som šla uz neprofesialne dalej usoplena a uslzena 🙂
chcem vam len vsetkým popriat vela elanu a snahy do zivota s vasimi dietkami, odmenia vas laskou aku prejavuju ovela intenzivnejsie ako zdrave deti.
ja som s nimi len v skole, ale lubim ich a viem ze oni lubia mna, z nich to vyzaruje.
nechcem zniet mudro, len som chcela potesit 😉
ps: amia - down deticky su tie najkrajsie babenka ake som videla, tvoja Dorotka ma pre teba v zivote este vela krasnych prekvapeni, je to slniecko iste bude krasne kreslit.
dolinka - drzim paste, aj ta najhorsia prognoza sa nemusi splnit,hlavne zabudni na hladanie vinnika, len ti to odoberie energiu ktora patri malemu Timkovi.

amia
autor
9. apr 2007

krasne si to napisala 😵 😵 😵 dakujeme 😅